Recenze 8+ nejlepších DUAL SIM telefonů

Dual SIM telefon Huawei Y3 Využíváte dvě telefonní čísla a obtěžuje vás nošení dvou telefonů? Pořiďte si smartphone, který podporuje technologii DUAL SIM. Tuto schopnost si osvojily především telefony nižších cenových kategorií. Poptávka ale roste, proto dva sloty naleznete i u některých vlajkových lodí. Nejlepší DUAL SIM telefony tak nejsou o nic ochuzeny.

Pozor na hybridy

Jaký koupit DUAL SIM telefon? Nemalé množství modelů využívá technologii sdruženého hybridního slotu. V případě, kdy potřebujete využít dvě SIM karty, se musíte obejít bez paměťové karty. Problém nastává, pokud je telefon vybaven nízkou základní pamětí.

Dual SIM Pokud se neobejdete bez vysoké paměti, hybridním telefonům s méně než 64 GB se vyvarujte. V naší recenzi DUAL SIM telefonů mají zastoupení obě varianty.

Nejlepší DUAL SIM telefony na trhu podle nás

 Název produktuSlotHodnoceníCenaRecenze
1.Huawei P10 64GB Dual SIM + P10 Plus
Hybridní5 Stars5 / 515 990 KčČíst recenze
2.OnePlus 3T 64GB
Oddělený
Bez paměťové karty
4.9 Stars4.9 / 514 299 KčČíst recenze
3.LG G6 H870s 32GB Dual SIM
Oddělený slot4.8 Stars4.8 / 517 990 KčČíst recenze
4.Asus ZenFone 3 ZE520KL 4GB/64GB
Hybridní4.8 Stars4.8 / 58 990 KčČíst recenze
5.Huawei P9 Lite 2017 Dual SIM
Hybridní4.8 Stars4.8 / 57 490 KčČíst recenze
6.Honor 8 32GB Dual SIM
Hybridní4.8 Stars4.8 / 59 990 KčČíst recenze
7.Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global
Hybridní4.5 Stars4.5 / 55 690 KčČíst recenze
8.Huawei Y3 II Dual SIM
Oddělený slot4.3 Stars4.3 / 52 470 KčČíst recenze


1. Huawei P10 64GB Dual SIM + P10 Plus – nejlepší DUAL SIM telefon

Naše hodnocení: 5 Stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Huawei P10 64GB Dual SIM + P10 Plus  Jedna z vlajkových lodí, která myslela i na uživatele s požadavkem technologie DUAL SIM. Huawei P10 se nabízí ve dvou provedeních. Dražší P10 Plus je vybaven vyšší RAM i uživatelskou pamětí (128 GB), větším displejem 5,5 palců a nepatrně vyšší kapacitou baterie. Za tyto vymoženosti si připlatíte přibližně pět tisíc. Právě tento model lze bezpochyby označit za nejlepší DUAL SIM smartphone na trhu.

Hned ze začátku je nutno upozornit, že tento telefon je vybaven hybridním slotem. U obou modelů je paměť vysoká (64 GB nebo 128 GB). I náročnější zákazník se obejde bez nutnosti připojit paměťovou kartu.

Běžný uživatel DUAL SIM si vystačí s levnější variantou P10. Po vzhledové stránce nelze nic vytknout. Celé tělo je vyrobeno z kovu, vybírat můžete z velkého množství barevných provedení. V domovském tlačítku se nachází spolehlivá čtečka otisků prstů.

Celkový chod je spolehlivý, ale dalo by se zapracovat na výdrži baterie. Kapacita 3200 mAh nepatří mezi nejvyšší. Tento nedostatek částečně kompenzuje systém rychlého a bezpečného nabíjení.

Oba modely jsou vybaveny špičkovým, duálním fotoaparátem. Jeho kvality jsme zmiňovali v rámci recenze nejlepších fotomobilů.

Co potěší

 • vysoká paměť
 • špičkový fotoaparát
 • rychlý chod
 • podpora rychlého nabíjení

Co zamrzí

 • hybridní slot
 • nižší kapacita baterie

Ukázat v obchodě od 15 990 Kč

2. OnePlus 3T 64GB – nejlepší čínský DUAL SIM

Naše hodnocení: 4.9 Stars (4.9 / 5)

 Recenze OnePlus 3T 64GB  OnePlus 3T se řadí mezi nejvýkonnější DUAL SIM telefon z naší recenze. Výrobce této přednosti dosáhl díky kvalitnímu čipu a velké RAM paměti 6 MB. Objektivně řečeno, snad největší vadou na kráse je původ. Dostupnost modelu původem z Číny není zrovna známkou vysoké spolehlivosti.

Tento chytrý telefon má sloty vyřešené po svém. Ano, prostor pro karty není sdružený, ale paměťovou kartu vůbec nepodporuje. Uživatelská paměť 64 GB je však dostatečně vysoká.

Na první pohled se OnePlus 3T moc neliší od konkurence. Design je více méně obyčejný. Přední stranu vyplňuje povedený displej o velikosti 5,5 palců s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Hned pod ním se nachází domovské tlačítko, které ukrývá spolehlivou čtečku otisků prstů.

Na zadní straně naleznete špičkový fotoaparát, který rovněž našel své místo i v naší recenzi nejlepších fotomobilů. Nedostatky neskrývá ani baterie. Kapacita 3400 mAh poskytuje celkem solidní výdrž. Potěší i podpora rychlého nabíjení prostřednictvím konektoru USB-C.

Co potěší

 • špičkový výkon
 • kvalitní fotoaparát
 • podpora rychlého nabíjení

Co zamrzí

 • omezená dostupnost
 • nepodporuje paměťové karty

Porovnat ceny od 14 299 Kč

3. LG G6 H870s 32GB Dual SIM

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze LG G6 H870s 32GB Dual SIM  Nejnovější vlajková loď od LG se rovněž řadí mezi nejlepší duální telefony. Krátce po představení byla verze DUAL SIM v Evropě nedostupná, ovšem to už neplatí. Tento model i u nás podporuje dvě SIM a paměťovou kartu.

LG se po experimentech s moduly vrátila ke klasice. Ale ne tak úplně. Přední stranu vyplňuje opravdu velký displej (5,7 palců) s vysokým rozlišením 2880 x 1440. Nejen mezi kvalitními DUAL SIM telefony tyto hodnoty nemají konkurenci. Rámečky kolem displeje jsou minimální, přesto rozměry telefonu nejsou zrovna nejmenší. Nepočítejte tak se snadným ovládáním jednou rukou.

Dalším lákadlem tohoto modelu je duální fotoaparát se širokým záběrem u přední i zadní kamery. Hlavní, zadní kamera se chlubí rozlišením 13 Mpx a nízkou světelností f/1,8. Dobře je na tom i přední kamera s rozlišením 5 Mpx. Na přední straně se nachází také domovské tlačítko se spolehlivou čtečkou otisků prstů.

Vnitřní funkce nabídnou vysoký standart. Procesor je výkonný, kapacita baterie 3300 mAh dostačující. Základní paměť 32 GB lze rozšířit paměťovou kartou. Náročné uživatele potěší odolnost proti vodě a nečistotám. U telefonu této cenové kategorie bychom čekali například infraport nebo podporu bezdrátového nabíjení. Tyto drobné nedostatky ale na kráse moc neubírají.

Co potěší

 • Špičkový displej
 • Minimální rámečky
 • Duální fotoaparát

Co zamrzí

 • Nižší paměť 32 GB (lze navýšit paměťovou kartou)
 • Vysoká cena

Porovnat ceny od 17 990 Kč

4. Asus ZenFone 3 ZE520KL 4GB/64GB – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Asus ZenFone 3 ZE520KL 4GB/64GB  Zdá se, že Asus ZenFone 3 je jedním z nejlepších telefonů v poměru ceny a výkonu. Minimálně ve své cenové kategorii. Naši pozornost získal už v recenzi nejlepších telefonů do 10 tisíc. Je vybaven i dvěma sloty pro SIM karty, proto nesmí chybět ani mezi nejlepšími DUAL SIM telefony.

Slot pro SIM karty je sice hybridní, nicméně uživatelská paměť 64 GB je hodně vysoká. Na obou kartách můžete využívat rychlé připojení LTE, což v této cenové kategorii nebývá samozřejmostí.

Za pozornost stojí nejen design, ale také vybavení. Kvalitní displej o velikosti 5,2 palců s rozlišením Full HD, výkonný fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, čtečka otisků prstů, oboustranný konektor USB-C. Tím výčet pozitiv nekončí. Výkonný osmijádrový procesor nebo 64 GB velká paměť.

Největším nedostatkem je baterie. Její kapacita dosahuje pouze hodnoty 2650 mAh. Telefon však díky USB-C konektoru zvládá rychlé nabíjení. Po pěti minutách v nabíječce získáte energii až na dvě hodiny hovoru.

Co potěší

 • poměr ceny a vybavení
 • velká paměť 64 GB
 • vysoký výkon

Co zamrzí

 • hybridní slot pro karty
 • nízká kapacita baterie

Ukázat v obchodu od 8 990 Kč

5. Huawei P9 Lite 2017 Dual SIM – nejlepší za 7000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Huawei P9 Lite 2017 Dual SIM  Tento model je zjednodušeným sourozencem vyspělého Huawei P10. Na nižší ceně se samozřejmě projevilo i vybavení, ale možnost využití dvou SIM karet se zachovala. Ovšem také zde nalezneme hybridní slot. Vzhledem k faktu, že uživatelská paměť je pouze 16 GB, pro velkou část uživatelů dvou SIM karet je to problém.

Navzdory tomuto nešvaru v testu DUAL SIM telefonů obstál. Důvodem je poměrně nízká pořizovací cena a kvalitní zpracování konstrukce. Design je celkově povedený, rámečky na boku displeje nevýrazné, okraj vyrobený z kovu. Přední stranu vyplňuje klasický Full HD displej o velikosti 5,2 palců.

Na zadní straně naleznete čtečku otisků prstů a fotoaparát. Zadní kamera má rozlišení 12 Mpx. Je vybavena rychlým ostřením i zajímavými funkcemi. Přední kamera je širokoúhlá s rozlišením 8 Mpx.

Vnitřní vybavení více méně odpovídá cenové kategorii. Osmijádrový procesor se postará o poměrně rychlý chod. Kapacita baterie 3000 mAh také není špatná. Zklame ale již zmiňovaná nízká paměť 16 GB. Pokud si ale připlatíte zhruba tři tisíce, v prodeji je také model Huawei P9 Dual SIM 3GB/32GB. Jak prozrazuje název, jeho uživatelská paměť je navýšena na 32 GB.

Co potěší

 • slušný fotoaparát
 • provedení konstrukce

Co zamrzí

 • hybridní slot
 • nízká paměť 16 GB

Ukázat v obchodu od 7 490 Kč

6. Honor 8 32GB Dual SIM – nejlepší do 10000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Honor 8 32GB Dual SIM  Honor 8 přiláká pozornost díky skvělému poměru ceny a výkonu. Za cenu kolem deseti tisíc se vám do rukou dostane kvalitní přístroj s velmi povedeným designem. Na vzhledu si dal výrobce opravdu záležet. Vsadil na velmi efektivní kombinaci skla a kovu. K dispozici je i méně tradiční modrá barva.

Na boku naleznete slot pro veškeré karty, ale bohužel hybridní. Uživatelská paměť se pohybuje na 32 GB, což je obecně průměrná hodnota. Nicméně v této cenové kategorii lze tento nedostatek akceptovat.

Přední straně dominuje Full HD 5,2 palcový displej. Velikost rámečků na okraji je příjemně zredukována. Také zadní strana stojí za pozornost. Zde se nachází duální fotoaparát s rozlišením 12 Mpx. Kvality druhého snímače pocítíte například při focení za tmy. Příjemně potěší i čtečka otisků prstů, kterou lze rovněž využít jako programovatelné tlačítko.

Ani uvnitř nenacházíme žádné velké slabiny. Osmijádrový procesor a solidní RAM paměť zajistí rychlý chod všech aplikací. Kapacita baterie se ustálila na 3000 mAh. Za zmínku stojí také další vychytávky. Například infračervený port nebo oboustranný konektor USB-C.

Co potěší

 • povedený design
 • USB-C
 • duální fotoaparát
 • poměr ceny a výkonu

Co zamrzí

 • hybridní slot
 • záda náchylná na otisky prstů

Ukázat v obchodě od 9 990 Kč

7. Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global

Naše hodnocení: 4.5 Stars (4.5 / 5)

 Recenze Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global  Popularita čínského nováčka Xiaomi roste, a to i na evropském trhu. Každý model přiláká zájemce svým poměrem ceny a výkonu. Redmi 3S není výjimkou, proto i tento model lze zařadit mezi nejlepší DUAL SIM telefony. Jak lze v této cenové kategorii očekávat, výrobce šel cestou hybridního slotu. Na druhou stranu, paměť 32 GB je poměrně solidní.

Uživatele potěší kvalitní zpracování konstrukce i kovové materiály. Ve vybavení neschází spolehlivá čtečka otisků prstů nebo fotoaparát s rozlišením 13 Mpx. S trochou šikovnosti dokáže pořídit poměrně obstojné snímky. Jejich kvalita ale citelně klesá za zhoršených světelných podmínek. Přední straně dominuje pětipalcový displej, bohužel s rozlišením pouze 1280 x 720 pixelů. Nicméně při běžných aktivitách si s ním vystačíte.

Další přednosti ukrývá pod povrchem. Osmijádrový procesor, spolehlivý chod, vysoký výkon. Příjemně překvapí také baterie. Kapacita dosahuje hodnoty 4100 mAh. Na jedno nabití je schopný ustát i dvoudenní využívání.

Zásadní pochybení se hledají velmi obtížně. Vytknout můžeme tak maximálně nepodsvícená tlačítka pod displejem. Na rozdíl od svých předchůdců, model Global plně komunikuje s českým LTE, což byla dříve jedna z největších slabin Xiaomi.

Co potěší

 • vysoká výdrž baterie
 • podpora LTE
 • kvalitní konstrukce

Co zamrzí

 • hybridní slot
 • nepodsvícená tlačítka
 • nižší rozlišení displeje

Porovnat ceny od 5 690 Kč

8. Huawei Y3 II Dual SIM – cenový tip

Naše hodnocení: 4.3 Stars (4.3 / 5)

 Recenze Huawei Y3 II Dual SIM   Jaký koupit DUAL SIM telefon pokud nechcete zbytečně utrácet? Naším tipem je Huawei Y3 II Dual SIM s cenovkou přibližně 2500 Kč. Svým výkonem moc nenadchne, ale zaujalo nás několik praktických vylepšení.

Uživatele dvou SIM karet potěší oddělený slot pro paměťovou kartu. Nízká paměť 8 GB tak nebude zas tak velkou překážkou. Zákazníka, který nakupuje očima, zaujme svým líbivým vzhledem. Na zadní straně u fotoaparátu naleznete barevnou diodu, která slouží pro různé notifikace.

Další vychytávkou je boční tlačítko, které si můžete nastavit na libovolnou funkci. Díky menšímu displeji telefon bez problémů můžete ovládat jen jednou rukou.

Bohužel, nízká cena si vyžádala hodně kompromisů. Displej o velikosti 4,5 palců má rozlišení jen 854 x 480 pixelů. RAM paměť je pouze 1 GB, uživatelská paměť 8 GB. Kapacita baterie 2100 mAh také není zrovna nejvyšší. Nezaujme ani fotoaparát. Rozlišení zadní kamery je pouhých 5 Mpx, výsledné fotografie na tom nejsou zrovna nejlépe.

Pokud vám nestačí parametry modelu Y3, v prodeji jsou i o pár stovek dražší a vyspělejší Huawei Y5 (cca 2850 Kč) a Huawei Y6 (cca 4179 Kč).

Co potěší

 • oddělený slot
 • velmi nízká cena
 • líbivý vzhled
 • dioda

Co zamrzí

 • nízké rozlišení displeje
 • malá uživatelská i RAM paměť
 • slabý výkon
 • nekvalitní fotografie

Porovnat ceny od 2 470 Kč

Kvalitní DUAL SIM telefon lze bez problémů pořídit v různých cenových kategoriích. Tuto technologii naleznete u modelů za pár tisíc i u vlajkových lodí. Věříme, že vám tato recenze pomůže s výběrem toho nejlepšího modelu podle vašich představ.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového DUAL SIM telefonu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího duálního telefonu na trhu.