Recenze 7+ nejlepších fitness (chytrých) náramků

Fitness náramek Fitbit Charge 2 Řadíte se mezi moderní milovníky sportu? Pokud ano, ve vašem vybavení by rozhodně neměl chybět kvalitní fitness náramek.

Tato vychytávka se těší velké popularitě. Nejedná se o pouhý módní výstřelek, ale o chytrý a kompaktní přístroj, který vám dokáže poskytnout širokou škálu zajímavých informací. Jejich primárním účelem je zaznamenání fyzické aktivity během dne. Nasbíraná data lze později odeslat do mobilního telefonu, své zdraví tak můžete mít neustále pod kontrolou. Tento elegantní produkt tak ve většině případů dokáže splňovat roli osobního trenéra. Ty nejlepší fitness náramky nabízejí i možnost přečtení zprávy nebo různé tréninkové programy.

Pokud patříte mezi opravdu náročné uživatele, několik výrobců nabízí také chytré hodinky. Základním rozdílem je vyšší cena, ale i rozšířené možnosti reagovat na oznámení a celkově vyšší množství dostupných funkcí.

Jaký koupit fitness náramek, který bude naprosto vyhovovat vašim požadavkům? Nabídka i cenové rozpětí je opravdu široké a vybrat ten nejlepší produkt bez zbytečného utrácení není jednoduchou záležitostí. Abychom vám usnadnili nákup, sestavili jsme recenzi fitness náramků.

Nejlepší fitness náramky na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Samsung Galaxy Gear Fit 2
5 Stars5 / 54 553 KčPřečíst recenzi
2.Xiaomi Mi Band 2
4.9 Stars4.9 / 5748 KčPřečíst recenzi
3.Garmin vívosmart HR
4.9 Stars4.9 / 53 489 KčPřečíst recenzi
4.Fitbit Charge 2
4.8 Stars4.8 / 53 990 KčPřečíst recenzi
5.Apple Watch Series 2 Nike+
4.8 Stars4.8 / 511 990 KčPřečíst recenzi
6.Garmin vívofit 3
4.4 Stars4.4 / 528 190 KčPřečíst recenzi
7.Fitbit Flex 2
4.2 Stars4.2 / 51 990 KčPřečíst recenzi


1. Samsung Galaxy Gear Fit 2 – nejlepší fitness náramek na trhu

Naše hodnocení: 5 Stars (5 / 5)

 Recenze Samsung Galaxy Gear Fit 2  Samsung Galaxy Gear Fit 2 je pravděpodobně tím nejlepším fitness náramkem, který lze v současnosti zakoupit. Jedná se o jednoho z mála přímých konkurentů výše zmiňovaných chytrých hodinek Apple. Samsungu ale hrají do karet hned dva podstatné faktory. V první řadě cena, která je přibližně poloviční. Ve druhé řadě možnost propojení s vícero typy chytrých telefonů nejen od Samsungu.

Velkou pozornost přiláká prohnutý, dotykový, super AMOLED displej o velikosti 1,5 palce s možnou regulací jasu. Veškerý text je dobře viditelný i na přímém slunci. Pokud jde o baterii, výrobce udává výdrž 120 hodin, ale při intenzivním používání se tato hodnota sníží na 2 až 3 dny. Nabíjení probíhá prostřednictvím magnetické nabíječky.

Tento model nabídne širokou škálu různorodých funkcí. Mimo běžných věcí dokáže pořídit záznam o průměrné rychlosti, zvládne průběžné měření srdečního tepu nebo automatickou detekci sportovní aktivity i spánku. Skrze aplikaci máte možnost porovnání svých výkonů s přáteli a ostatními sportovci nebo zaznamenat denní příjem vody. Samozřejmostí jsou i vibrační a textové notifikace. Například na SMS zprávu můžete v omezené míře i reagovat, příchozí hovor lze ukončit. Nedostatkem je ale voděodolnost do pouhého jednoho metru. Pokud tedy patříte mezi nadšené plavce, doporučujeme hledat jinou alternativu.

Ve vybavení nechybí ani zabudovaná GPS nebo vnitřní paměť o velikosti 4 GB. Uživatelé mohou do náramku nahrát oblíbenou hudbu a poslouchat ji prostřednictvím bezdrátových sluchátek.

Co potěší

 • kvalitní displej
 • velké množství funkcí
 • povedená upozornění

Co zamrzí

 • voděodolnost do 1 metru
 • slabší baterie

Přejít do obchodu od 4 553 Kč

2. Xiaomi Mi Band 2 – nejlepší s poměrem cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 Stars (4.9 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Band 2  Chytrý sportovní náramek Xiaomi Mi Band 2 patří k nejoblíbenějším produktům v této kategorii. A není se čemu divit. Za necelou tisícikorunu se vám do rukou dostane elegantní pomocník s nízkou hmotností a širokou nabídkou zjišťovaných informací.

Samozřejmostí je funkce krokoměru, sledování kvality spánku nebo měření tepu (ovšem to jen na požádání). Zajímavou funkcí je způsob probuzení. Můžete nastavit přesný čas, případně si zvolit buzení ve fázi lehkého spánku.

Jak tvrdí specifikace, náramek je voděodolný, ale ne vodotěsný. Bez problémů si poradí se stříkající vodou a s krátkým výletem do hloubky maximálně jednoho metru. Některé diskuze upozorňují na absenci stopek.

Přístroj je vybaven kvalitním OLED displejem. Drobnou nevýhodnou je jediná možná hodnota jasu, což se projeví na přímém slunci – čitelnost zobrazených informací vyžaduje trochu snahy. Ovládání probíhá skrze dotykové tlačítko. Zobrazené informace v jednotlivých přehledech si nastavíte pomocí mobilní aplikace. Nasbíraná data se po 24 hodinách odešlou do chytrého telefonu (podívejte se na náš přehled nejlepších telefonů do 5000 Kč) a z náramku mizí. Důvodem jsou o něco menší rozměry displeje – analýza dat je mnohem příjemnější na velkém displeji smartphonu.

Výrobce láká na vysokou výdrž baterie, a to naprosto oprávněně. Kapacita 70 mAh se v kombinaci s malou spotřebou může pochlubit výdrží až 30 dní na jedno nabití. V porovnání s konkurencí se skutečně jedná o až neuvěřitelně vysoké číslo. V této oblasti by se dala vytknout jen jedna jediná drobnost. Při nabíjení je nutné přístroj oddělit od náramku.

Pravděpodobně jediným větším nedostatkem jsou notifikace. Model sice poskytuje možnost upozornění, ale ta má hned několik vad. Upozornění například na SMS zprávu proběhne prostřednictvím vibrace a ikonky na displeji. Hlásí pouze příchozí zprávu, více nezobrazí. Dalším háčkem je, že tato ikona asi po třech sekundách zmizí a přístroj nenávratně zapomene, o jaký druh upozornění se jednalo.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • vysoká výdrž baterie
 • povedený design

Co zamrzí

 • upozornění na zprávy a příchozí hovory jen na 3 sekundy
 • měření tepu pouze na vyžádání

Přejít do obchodu od 748 Kč

3. Garmin vívosmart HR – kvalitní a vybavený náramek

Naše hodnocení: 4.9 Stars (4.9 / 5)

 Recenze Garmin vívosmart HR  Garmin vívosmart HR posouvá pojem chytrý sportovní náramek na citelně vyšší úroveň. Mimo kvalitního základu nabízí velké množství zajímavých funkcí.

Například průběžné měření tepové frekvence prostřednictvím optického senzoru, dálkové ovládání hudebního přehrávače, nalezení ztraceného telefonu, základní informace o počasí nebo textová upozornění na zprávy a hovory. Prostřednictvím barometru a funkce „schody“ zjistí počet vystoupaných pater. Využití je možné i při pohybu do kopce. Za pozornost stojí také možnost nastavení cíle a upozornění na jeho splnění. O něco horší přesnost projeví při upozorňování na nečinnost.

Ve vybavení neschází ani krokoměr. Ten překvapivě nevyužívá GPS, i tak poskytuje přesné informace. Kromě klasické funkce monitorování spánku, nabízí i buzení vibracemi. Pokud jste ale zvyklí na buzení ve fázi lehkého spánku, máte smůlu. Tento náramek vyžaduje přesné nastavení času. Příjemným překvapením je vodotěsnost, výrobce udává hodnotu 5 ATM (až 50 metrů).

Co se týče baterie, při intenzivnějším využívání vydrží kolem 4 až 5 dní. Základem je černobílý dotykový displej, jeho dodatečné podsvícení je aktivováno dotekem. Celkový vzhled modelu nijak neoslní, na trhu rozhodně kolují vzhlednější konkurenti. Na druhou stranu, v oblasti vybavenosti dosahuje velmi vysoké úrovně.

Co potěší

 • velké množství užitečných funkcí
 • voděodolnost
 • dotykový displej
 • notifikace

Co zamrzí

 • neoslnivý vzhled
 • nepřesné upozornění na nečinnost

Přejít do obchodu od 3 489 Kč

4. Fitbit Charge 2 – pro náročnější uživatele

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Fitbit Charge 2  Jedním z výrobků vyšší třídy v naší recenzi chytrých náramků je Fitbit Charge 2. Se svým vybavením zaujme i náročnějšího uživatele. V přehledu funkcí neschází optický snímač tepové frekvence (ten zprostředkuje průběžné měření), upozornění na nízkou aktivitu nebo automatická aktivace režimu sport i spánek. Pomocí barometru zjistí počet vystoupaných pater. Umožňuje nastavení různých druhů sportů, u každého zobrazí odlišné hodnoty.

Samozřejmostí je i zobrazení notifikací prostřednictvím textu. Samotný náramek není vybaven GPS, ale dokáže využít data z mobilního telefonu. Další sledovanou schopností je voděodolnost. Přístroj sice odolá dešti i potu, ale při návštěvě sprchy nebo bazénu svého trenéra musíte odložit.

Na první pohled zaujme nejen funkcemi, ale i atraktivním vzhledem. Základem chytrého zařízení je na první pohled dotykový displej. Skutečně nereaguje na dotek, ale na otřes. Rozlišení je o něco menší, což ale není žádným limitujícím faktorem. Veškerý text lze snadno přečíst. Pokud vám nevyhovuje výrobcem nastavená hodnota jasu, můžete ji snadno změnit. Výrobce uvádí výdrž baterie 5 dní, počítejte ale s o něco menší hodnotou.

Společnost nabízí i další vychytávky pro zachycení sportovních aktivit. Nasbíraná data později můžete dohromady analyzovat prostřednictvím jediné aplikace. Pomocí Facebooku vyhledá přátele, kteří využívají stejnou aplikaci a umožní vzájemnou soutěž.

Co potěší

 • velké množství funkcí
 • moderní vzhled
 • propojení s dalšími přístroji

Co zamrzí

 • bez vlastní GPS
 • není vodotěsný

Přejít do obchodu od 3 990 Kč

5. Apple Watch Series 2 Nike+ – nejlepší fitness hodinky

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Apple Watch Series 2 Nike+  Jak prozrazuje už samotný název, s tímto produktem se dostáváme na zcela jinou úroveň. Nejen výkonnostní, ale i cenovou. Za částku přesahující 10 tisíc korun se vám do rukou nedostane klasický chytrý sportovní náramek, ale velmi povedené fitness hodinky.

Předností je opravdu hodně. Na první pohled zaujme propracovaný vzhled. Tři řady otvorů u sportovní verze se postarají o vysokou úroveň prodyšnosti. Apple svou nabídku ale přizpůsobil i společenským typům. Nejen designovou funkci plní velký, jasný displej s rozlišením 312 x 390 pixelů. Ten zaručuje snadný přístup k nejpoužívanějším aplikacím. Dále umožňuje reagovat na notifikace, a to textem nebo hlasovým nadiktováním.

Co se týče samotných funkcí, hodinky dokáží například měřit rychlost, vzdálenost, tempo, počet kroků nebo upozornit na nečinnost. Uživatelé si mohou vybrat z dvanácti druhů přednastavených tréninkových programů. Veškeré nasbírané informace se uloží v telefonu a později je snadno můžete sdílet s ostatními uživateli. Ve výbavě neschází ani zabudovaná GPS, vodotěsnost do 50-ti metrů nebo bezkontaktní nabíjení. Hodinky (už jste četli výběr nejlepších chytrých hodinek?) stačí pouze přiložit na magnetickou podložku. Pokud vlastníte bezdrátová sluchátka, můžete je propojit s hodinkami a poslouchat oblíbenou hudbu uloženou přímo v nich. K dispozici je vnitřní paměť 6 GB.

Jak dokazuje zpětná vazba a zkušenosti uživatelů, o kvalitách tohoto produktu není pochyb. Vytknout lze snad jen dvě věci. Za prvé, poměrně nízká výdrž baterie (výrobce udává maximálně 18 hodin využívání). Za druhé, možnost propojení jen s iPhonem. Uživatelé ostatních operačních systémů mají smůlu.

Co potěší

 • kvalitní provedení
 • dobře čitelný displej
 • vodotěsnost
 • velké množství funkcí

Co zamrzí

 • nižší výdrž baterie
 • propojení jen s iPhonem
 • vysoká cena

Přejít do obchodu od 11 990 Kč

6. Garmin vívofit 3 – stylový základ

Naše hodnocení: 4.4 Stars (4.4 / 5)

 Recenze Garmin vívofit 3  Propracovaný vzhled, dlouhá výdrž baterie. To jsou dva důvody, proč Garmin vívofit 3 přitáhne pozornost, žen zejména. Příjemně potěší i poměrně nízká cena, ale nečekejte žádný oslnivý výčet funkcí. Tento model prostě nabízí stylový základ.

Předností číslo jedna je odlišené řešení napájení. Tento model je vybaven knoflíkovými baterkami, podobné se používají například u hodinek. Toto řešení se zdá být velmi praktické – po zhruba roce baterie vyměníte a na dalších dvanáct měsíců máte po starostech. Další výhodou (kterou ocení především ženy) je možnost dokoupení stylového řemínku, který snadno sladí i se společenským oděvem.

Jak je řečeno výše, tento chytrý sportovní náramek nabídne vesměs základní funkce jako sledování počtu kroků, vzdálenosti, spálených kalorií, kvality spánku nebo upozornění na nečinnost. Příjemným překvapením je vodotěsnost, automatické rozpoznání sportovní aktivity či stále zapnutý displej s možností podsvícení. Uživatelé se musí obejít bez senzoru pro monitorování tepu, notifikací a upozornění prostřednictvím vibrací.

Co potěší

 • vzhled
 • roční výdrž baterie
 • vodotěsnost

Co zamrzí

 • neumí měřit tep
 • absence upozornění vibracemi

Přejít do obchodu od 1 844 Kč

7. Fitbit Flex 2

Naše hodnocení: 4.2 Stars (4.2 / 5)

 Recenze Fitbit Flex 2  Fitbit Flex 2 vypadá jako obyčejný náramek. Tento dojem je dán především faktem, že není vybaven displejem, ale pěti LED diodami. Na první pohled se zdá, že se může jednat o základní nedostatek, ale opak je pravdou. Proto ani Fitbit Flex druhé generace nesmí chybět v naší recenzi fitness náramků.

Za cenu výrazně nepřesahující dva tisíce se vám do rukou dostane přístroj s vesměs průměrným vybavením. Zvládá sledování počtu kroků, spálených kalorií nebo kontroly spánku. Vibrace vás upozorní na přicházející hovor či příchozí SMS, také je můžete využít pro šetrné probuzení. Dále si můžete nastavit denní plán. Diody ukazují, jakou část máte splněnou, na dokončení upozorní vibrace.

Příjemným překvapením je vodotěsnost do 50-ti metrů. Svou aktivitu tak můžete zaznamenávat i v bazénu, ale získání přesných informací při plavání vyžaduje o něco pečlivější nastavení v mobilní aplikaci. Aktivní uživatelé využijí také možnosti spojit se s přáteli a sdílet s nimi informace. Tato funkce má za úkol v první řadě motivovat.

Další podstatnou informací je výdrž baterie. Při intenzivním využívání dosahuje 5 dní, vypnutí oznámení tuto hranici navýší i o další 3 dny.

Co potěší

 • nenápadnost
 • výdrž baterie
 • vodotěsnost
 • upozornění

Co zamrzí

 • absence displeje
 • průměrné funkce

Přejít do obchodu od 1 990 Kč

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového fitness náramku. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího chytrého fitness náramku.