Recenze 6+ nejlepších herních myší (verze 2024)

herní myš Logitech g900 Výběr správných periferií k PC je velmi důležitý, dokonce možná důležitější než hardware samotného PC. Výběr herní myši je důležitý pro váš úspěch ve hře stejně jako pohodlí u hraní. To že vám hra běží na 144 FPS na obřím 4K monitoru, vám nepomůže pokud nebudete moci trefit objekt na obrazovce a bude vás bolet ruka. Důležitým parametrem při výběru je i počet programovatelných tlačítek na myši, která vám přijdou vhod nejen při hraní.

Přestože jsme vám přinesli výběr nejlepších herních myší, bohužel to neznamená, že budou myši zaručeně odpovídat vašemu tvaru ruky a způsobu držení, výběr myši je velmi individuální záležitostí. Nicméně námi doporučené myši vynikají přinejmenším objektivními kvalitami, jako kvalita senzoru, spolehlivost a poměr cena/výkon.

Nejlepší herní myši na trhu podle nás

Název produktuVlastnostiCenaRecenze
1.Logitech G502 Lightspeed


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Náš vítěz 
odezva 1ms, 16000 DPI
doporučuje řada odborníků
do 2500 Kč Číst recenze
2.Razer DeathAdder V2


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Nejlepší cena / výkon 
odezva 2ms, 20000 DPI
lehká a pohodlná
do 1800 Kč Číst recenze
3.Logitech G203 Lightsync


4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
 Nejlepší do 1000 Kč 
odezva 1ms, 8000 DPI
nastavení citlivosti
do 850 Kč Číst recenze
4.Razer Naga Trinity


4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
 Nejlepší na MMO hry 
odezva 1ms, 16000 DPI
možnost výměny tlačítek
do 2000 Kč Číst recenze
5.Logitech PRO X Superlight


4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
 Doporučuje PCWorld, Toms Guide a další 
5 tlačítek, 25600 DPI
přesná odezva
do 2500 Kč Číst recenze
6.A4Tech Bloody V8M / V7M


4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
 Cenový tip 
odezva 0,98ms, 3200DPI
téměř 2000 recenzí na Alza.cz
do 700 Kč Číst recenze

1. Logitech G502 Lightspeed – vítěz

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

“ Herní myš bezdrátová, laserová, odezva 1ms, 16000 DPI, 10 tlačítek, RGB, vhodná pro praváky, velikost S, Radiofrekvenční (s USB přijímačem), černá, závaží, uživatelské profily a tlačítko pro změnu dpi “

Paradoxně v článku doporučujeme spíše pořizovat drátové herní myši, ale vítězem je bezdrátová herní myš Logitech G502 Lightspeed. Doporučována řadou kapacit v oboru (TheVerge, GamesRadar). Nejedná se sice o nejlevnější kup, zato nabízí bezkompromisní kvalitu.

Zjistit přesnou cenu do 2500 Kč

2. Razer DeathAdder V2 – cena / výkon

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

“ Herní myš drátová, optická, odezva 2ms, 20000 DPI, 8 tlačítek, RGB, vhodná pro praváky, velikost L, délka kabelu 2.1 m, černá “

Pokud hledáte to nejlepší v poměru ceny a výkonu, pak doporučuji model Razer DeathAdder V2. Lehká, pohodlná a s pleteným kabelem má vynikající senzor a spoustu možností nastavení. Navíc stojí pod 2 tisíce korun, což už je částka, která se dá zkousknout. Myš je doporučována například magazínem PCGamer, IGN či GamesRadar.

Zjistit přesnou cenu do 1800 Kč

3. Logitech G203 Lightsync – nejlepší do 1000 Kč (+/-)

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

“ Herní myš drátová, optická, odezva 1ms, 8000 DPI, RGB, vhodná pro praváky, USB, délka kabelu 2 m, černá, tlačítko pro změnu dpi “

Nejlepší levná herní myš (do +/- 1000 Kč). Tak bych charakterizoval tento model. Je dobré přeci jen upozornit na to, že se jedná o menší myš, tudíž větší ruce by měli sáhnout po jiném modelu. Za to ale má třeba třízónové RGB osvětlení a je to Logitech. Tedy kvalita myši zajištěna.

Zjistit přesnou cenu do 850 Kč

4. Razer Naga Trinity – nejlepší MMO herní myš

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

“ Herní myš drátová, optická, odezva 1ms, 16000 DPI, 19 tlačítek, naklápěcí kolečko, RGB, vhodná pro praváky, velikost M, USB, délka kabelu 2.1 m, černá “

Slušná herní myš ideální pro MMO hry, což dokazují desítky recenzí. Má vysokou přesnost, spoustu možností nastavení či vyměnitelné bočnice. A za poslední měsíce šla cena již pod 2 tisíce korun.

Zjistit přesnou cenu do 2000 Kč

5. Logitech PRO X Superlight

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

“ Herní myš – bezdrátová, pro praváky, optická, připojení skrze bezdrátový USB přijímač, na 1 integrovanou baterii, citlivost 25600 DPI, možná změna DPI, senzor Logitech Hero 25k, 5 tlačítek, klasické kolečko, rozměry 4 × 6,35 × 12,5 cm (V׊×H), hmotnost 0,063 kg “

Trendy myš posledních měsíců. Má skvělé hodnocení od hráčů. Je lehká a přesná. K dispozici máte řadu barevných kombinací. Chybí ji však RGB, pokud na podsvícení dáte.

Zjistit přesnou cenu do 2500 Kč

6. A4tech Bloody V7 V-Track Core – cenový tip, jedna z nejprodávanějších herních myší

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze A4tech Bloody V7 V-Track Core  Herní myši A4tech Bloody V7 V-Track Core je tím nejlevnějším, co lze doporučit. Většina ostatních myší v této cenové hladině se při pravidelném používání, kvůli nekvalitní konstrukci nebo spínačům brzy pokazí.

Hned při prvním pohybu sice překvapí vyšší hmotnost 155 gramů, ale mnoha lidem to může i vyhovovat. Modely Bloody V8M a Bloody V7M se liší “pouze“ tvarem, a tak je volba mezi nimi čistě individuální záležitostí. Na vrchní straně se nachází drobné svítící prvky a 3 tlačítka pro přepínání režimů dle vlastního nastavení v softwaru od výrobce.

Nelze samozřejmě očekávat kvalitu senzoru, jako u podstatně dražších myší z tohoto výběru, nicméně myš je stále dostatečně přesná pro běžné používání PC i rekreační hraní her, při kterém přijdou vhod 2 programovatelná tlačítka na straně myši.

Slabší stránkou je ovládací software, který není intuitivní a uživatelské rozhraní působí zastarale. Naopak potěší vestavěná paměť, což znamená, že vaše nastavení myši bude identické při připojení k jakémukoliv PC a software po prvním nastavení můžete odinstalovat. A4Tech Bloody V8M a V7M nic zásadního nechybí, a tak jsou jasným kandidátem v kategorii do 700 Kč a jako cenový tip.

Co potěší

  • Bytelná konstrukce
  • Možnost výběru mezi dvěma tvary
  • Přepínání režimů
  • Vestavěná paměť
  • Cena / výkon

Co zamrzí

  • Nepřehledný ovládací SW
  • Nižší přesnost snímače
Zjistit přesnou cenu do 700 Kč

Myš je nepostradatelným doplňkem každého počítače. Stejně jako u jiných komponent ale platí, že není myš jako myš. Důvod je prostý. Tam kde běžnému uživateli, který používá počítač pro surfování na internetu nebo práci s kancelářskými aplikacemi, stačí standardní třeba bezdrátová myš dostupná v každém supermarketu, se jiné skupiny lidí musí poohlížet po zařízeních, jež jim poskytnout opravdu špičkovou přesnost, rychlost, či dokonale pevný úchop. Spolu s uživateli některých speciálních grafických programů se mezi ně počítají především hráči. Jak ale takovou skutečně kvalitní herní myš vybrat?

Proč herní myš?

Na otázku, proč pro hraní vybírat speciální myš, umí každý hráč dozajista odpovědět bez váhání. Právě jejím prostřednictvím se totiž ve hře realizují jeho záměry a akce. A jak každý hráč dobře ví, na rychlosti a přesnosti často závisí jeho virtuální život.

Pouze s opravdu kvalitní herní myší jsou hráči jeho rychlé reflexy a správné rozhodování k užitku. Každý, kdo to s hraním myslí opravdu vážně, potřebuje co nejlepší vybavení. V čem se ale taková herní myš liší od té klasické?

Herní myš je charakterizována jak nekompromisní kvalitou všech komponent, tak vylepšenou ergonomií. A protože se hráči nechtějí do boje vydávat s obyčejným vybavením, nedílnou součástí charakteristiky herní myši je i originální design, často podpořený efektním podsvícením.

Stejně jako špičkoví sportovci potřebují pro maximální výkony to nejlepší vybavení, platí to i pro e-sportovce. Vezmeme-li v potaz, že ty největší esports turnaje dnes rozdělují odměny převyšující prize money např. u Tour de France, golfových Masters a dalších tradičních sportovní události, je zřejmé, že i výběr vybavení je pro ty nejlepší hráče opravdovou vědou. A myši jsou v popředí jejich zájmu.

Co si při výběru herní myši ujasnit jako první?

Vždy je třeba si uvědomit, že již dávno neexistuje jen jeden jediný typ herní myši. I ony jsou vyráběny s ohledem na konkrétní typ her. Máme proto myši pro strategické hry, myši pro akční hry či myši pro MMO hry. To první, co musí zájemce o koupi nové myši učinit, je ujasnit si, jaké hry s ní bude hrát především.

Zatímco pro myš určenou ke hraní akčních her je kromě přesnosti senzoru nejdůležitější ergonomie, hráči MMO her budou spíše preferovat maximum programovatelných tlačítek, stejně jako herní stratégové.

Kromě obecně platných pravidel je potom na místě zamyslet se nad vlastními preferencemi a specifiky, které hráč od myši vyžaduje. Je hráč levák? Jak velkou ruku má? Vyhovuje mu spíše myš lehčí, anebo těžší? Na tyto otázky neexistuje obecně platná odpověď a vždy jde o individuální preferenci hráče.

Je však třeba si své priority ujasnit. Ve chvíli, kdy hráč myš doma rozbalí a začne s hraním, je již pozdě na to uvědomit si, že mi vlastně vyhovují jiné parametry.

Ti nejlepší hráči věnují výběru myši dlouhé hodiny a dny, po které si jednotlivé typy zkouší a testují. Osobní zkušenost je koneckonců tím nejlepším indikátorem toho, že myš bude hráči skutečně vyhovovat.

Jak vybrat herní myš?

Krok č. 1 – Držení myši

U herních myší je způsob úchopu myši důležitý a výrobci podle toho navrhují jejich ergonomii. Obecně rozlišujeme 3 způsoby úchopu:

  • Úchop celou dlaní, tzv. palm grip – v tomto případě leží na myši celá ruka, jedná se o nejčastěji využívaný způsob úchopu, je pohodlný a vyznačuje se přesností. Myši pro tento způsob úchopu jsou těžší a mají vysoký oblouk.
  • Úchop v drápech, tzv. claw grip – v tomto případě je střed ruky zvednutý, prsty jsou skrčené, jistou míru nepohodlí vyvažuje rychlejší klikání, často jej využívají hráči RTS strategií. Z hlediska hmotnosti jsou středně težké s nižším obloukem.
  • Úchop prsty, tzv. fingertip grip – držení myši bez opory dlaně, výhodou je extrémně rychlý posun, avšak na úkor přesnosti. Myš pro fingertip grip by měla být lehká, malá a prakticky plochá.

Krok č. 2 – Citlivost myši

Výběr myši podle citlivosti souvisí s herním stylem hráče. Často se uvádí, že hráči by měli cílit vždy na myši s vysokou citlivostí. Ve skutečnosti však záleží i na jejich herním stylu a typu her, který hodlají hrát.

Zatímco ti, kteří využívají dlouhé pohyby na velkou vzdálenost a využívají tak celou paži, budou preferovat nižší citlivost. Pro ně jsou určeny myši v rozsahu 400 – 600 DPI (jednotka citlivosti, z anglického „dot per inch“ – body, resp. pixely, na palec).

Opakem těchto hráčů jsou ti, kteří preferují vysokou míru citlivosti, neboť využívají krátké pohyby zápěstím. Pro ně jsou určeny myši s citlivostí nad 1000 DPI.

Celá řada hráčů potom preferuje zlatou střední cestu, tj. myši s citlivostí 600 – 1000 DPI. Kvalitní myši mají nicméně možnost přepínání hodnot DPI a hráč si tak může nastavit tu, která nejvíce vyhovuje jeho aktuálním požadavkům. Do jisté míry lze citlivost nastavit také přímo v operačním systému, lepší nastavení umožňuje specializovaný software kompatibilní s danou myší.

Krok č. 3 – Technologie snímače a připojení

V tomto ohledu bude hráč volit mezi optickým a laserovým snímačem. Volba je přitom víceméně jasná, hráči by měli volit snímač laserový, který funguje spolehlivě i na lesklém a hladkém povrchu, má lepší kvalitu snímání, může umožnit přepínání citlivosti apod. Jedinou výhodou myší s optickým snímáním je jejich cena, neboť jsou přece jen o něco levnější.

Stejně snadný je pro hráče výběr mezi drátovou a bezdrátovou myší. U té bezdrátové sice hráči nebude překážet kabel, riziko lagování je ale parametrem, který je z výběru prakticky vylučuje. Spolehlivost drátových myší je stále tím nejdůležitějším.

Krok č. 4 – Materiál a lehkost posunu

Obecně jsou na trhu dostupné myši plastové a kovové. Pocit při úchopu a lehkost s jakou lze myší pohybovat (někdo preferuje při pohybu větší odpor, někdo lehounké klouzání) si musí vyhodnotit každý hráč sám. V tomto ohledu nic nenahradí možnost osobně si myš otestovat.

Krok č. 5 – Tlačítka a skrolovací kolečko

Tyto parametry jsou pro hráče extrémně důležité, opět ale platí, že každému bude vyhovovat něco jiného. Jaké hry budu hrát? Potřebuji opravdu 24 tlačítek, nebo mi jich stačí méně? Jaká síla má stačit na jejich stisknutí? Jen letmý dotyk, nebo opravdový stisk?

To samé platí pro skrolovací kolečko, preferuje hráč volný pohyb (freewheel), nebo rachetkový mechanismus (ratchet stop, lidově řečeno zarážka po každém pootočení)?

Pro amatérské hráče jsou vhodná programovatelná tlačítka, profesionálové ale musí být v tomto ohledu opatrní, neboť na turnajích je jejich použití často zakázáno. Známý je případ hráče, jehož tým přišel o odměnu 15 milionů dolarů za vítězství ve hře DOTA 2 právě vůli tomu, že proti pravidlům používal pro svoji myš nedovolené programování.

Krok č. 6 – Design

V tomto ohledu se fantazii meze nekladou a každý si vybere myš, která se mu nejvíce líbí. Na kvalitě hraní se design nejspíše neprojeví, i když s trochou nadsázky lze říct, že držení pěkné myší dodává větší motivaci než držení té, která se hráči nelíbí.

Krok č.7 – Cena

Není třeba dodávat, že herní myši se od těch běžných liší nejen svými parametry, ale také cenou. I podle ní se budou hráči samozřejmě rozhodovat. Ty nejlevnější lze sice pořídit za několik stovek korun, ty ale svoji příslušnost do kategorie herních myší spíše simulují designem, podsvícení a několika tlačítky. Jejich parametry nejsou nikterak oslnivé.

Skutečně nároční hráči musí sáhnout hlouběji do kapsy. Ty nejdražší herní myši mohou stát až 7 tisíc korun. Profesionální esport hráči často používají myši, které se na našem trhu prodávají za cenu okolo 4 tisíc korun, typickým příkladem budiž oblíbená myš Logitech G502 ve verzi Lightspeed.

Výběr herní myši je pro každého hráče důležitým krokem a není možné jej uspěchat. Obejděte obchody, ve kterých si myši můžete vyzkoušet, testujte, čtěte recenze. Věnujte výběru klidně několik dní. I na tomto rozhodnutí bude záviset váš úspěch!

Nejprodávanější herní myši na trhu

Nejprodávanější herní myši na trhu podle nákupního portálu Heureka.cz

Kam dále?

Podívejte se třeba na kvalitní herní monitory nebo našlapané herní notebooky.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové herní myši. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší gaming myši.