Recenze 8+ nejlepších mobilních telefonů do 5000 Kč

Mobilní telefon Huawei P8 Lite Kolik investovat do nového mobilního telefonu? Cenové rozmezí napříč výrobci je opravdu široké, tak jakou částku zvolit, pokud požadujete rozumný poměr mezi cenou a výkonem? Doporučujeme zaměřit se na kategorii nejlepší mobilní telefony do 5000 Kč. Tato cenová hranice se na první pohled může zdát jako příliš nízká, ale právě zde naleznete smartphony, které naprosto splňují požadavky i lehce náročnějšího uživatele.

Už dávno neplatí, že za nízkou cenu pořídíte pouze očesaného chudáčka, který zvládá jen volání a posílání SMS zpráv. I v této kategorii bez obav narazíte na přístroj s vysokou výdrží baterie, kvalitním displejem nebo svižným operačním systémem. Nižší cena se ale někde projevit musí. Výrobci často šetří využíváním plastových materiálů, horšími kvalitami fotoaparátu nebo absencí podsvícených tlačítek či diod upozorňujících diod.

Produkty z kategorie kvalitní mobilní telefony do 5000 Kč jsou velmi žádané, což vysvětluje až překvapivě širokou nabídku. Abychom vám usnadnili nákup, vybrali jsme ty nejlepší přístroje, které jsou k dostání na českém trhu podle naší redakce.

Nejlepší mobilní telefony do 5000 Kč na trhu podle nás

 Název produktuInfoHodnoceníCenaRecenze
1.Honor 7 Lite Dual Sim
Android 6.0
RAM: 2 GB
Displej: 1920 x 1080
Velikost: 5.2"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 3000 mAh
Paměť: 16 GB
5 Stars5 / 54 990 Kč Číst recenze
2.Samsung Galaxy J5 2016 Dual SIM
Android 6.0
RAM: 2 GB
Displej: 1280 x 720
Velikost: 5.2"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 3100 mAh
Paměť: 16 GB
4.8 Stars4.8 / 54 429 Kč Číst recenze
3.Huawei P8 Lite Dual SIM
Android 5.0
RAM: 2 GB
Displej: 1280 x 720
Velikost: 5"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 2200 mAh
Paměť: 16 GB
4.7 Stars4.7 / 54 290 Kč Číst recenze
4.Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB Global
Android 6.0
RAM: 2 GB
Displej: 1280 x 720
Velikost: 5"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 4100 mAh
Paměť: 16 GB
4.6 Stars4.6 / 54 448 Kč Číst recenze
5.Asus ZenFone 3 Max ZC520TL
Android 6.0
RAM: 2 GB
Displej: 1280 x 720
Velikost: 5.2"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 4130 mAh
Paměť: 32 GB
4.5 Stars4.5 / 55 490 Kč Číst recenze
6.Lenovo Vibe K5 Note Dual SIM

Android 5.1
RAM: 3 GB
Displej: 1920 x 1080
Velikost: 5.5"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 3500 mAh
Paměť: 16 GB
4.5 Stars4.5 / 55 499 Kč Číst recenze
7.Huawei Y6 II Dual SIM
Android 6.0
RAM: 2 GB
Displej: 1280 x 720
Velikost: 5.5"
Foto: 13 Mpx
Baterie: 3000 mAh
Paměť: 16 GB
4 Stars4 / 54 590 Kč Číst recenze


1. Honor 7 Lite Dual Sim

Naše hodnocení: 5 Stars (5 / 5)

 Recenze Honor 7 Lite Dual Sim  Honor 7 Lite podle mnoha diskusí a žebříčků nejlepších mobilních telefonů do 5000 Kč atakuje první příčku. Na první pohled zaujme moderním vzhledem. Díky hliníkovému tělu a šikovně zaobleným hranám snadno padne do ruky.

Co se týče vybavenosti, ani v této kategorii produkt nezklame. Uživatel ocení v první řadě kvalitní FullHD displej o velikosti 5,2 palců. Milovníky selfie zaujme přední kamera s rozlišením 8 Mpx. Také se zadním fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx bez problémů pořídíte kvalitní fotografie. Zadní kamera je obdařena například redukcí odlesků nebo technologií HDR, která usnadní focení v náročnějších světelných podmínkách.

Hned pod fotoaparátem na zadní straně se nachází praktický doplněk – čtečka otisků prstů pro odemknutí telefonu. Ve spodní části naleznete integrované reproduktory, které se postarají o skvělý zvuk bez nežádoucích šumů.

Pod moderním pozlátkem se skrývá osmijádrový procesor – výrobce láká na výkon, který nemá konkurenci, a účinnou redukci energetické náročnosti. Baterie je poměrně kvalitní, ale vyžaduje o něco delší nabíjení. Paměť dosahuje standardní hodnoty 16 GB.

Jak prozrazuje název, tento model zvládá propojení dvou SIM karet. Pokud však používáte dvě SIM karty, ztrácíte možnost připojení SD karty. Ve vybavení chybí technologie NFC, která umožňuje sdílení souborů na vzdáleném přístroji přes síť.

Co potěší

 • moderní vzhled
 • čtečka otisků prstů
 • kvalitní kamery

Co zamrzí

 • sdružený slot pro SIM a SD karty
 • delší nabíjení baterie

Přejít do obchodu od 4 990 Kč

2. Samsung Galaxy J5 2016 Dual SIM – kvalitní zpracování prověřené značky

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Samsung Galaxy J5 2016 Dual SIM  Samsung není v kategorii levných chytrých telefonů žádným nováčkem. V loňském roce představil novou verzi oblíbeného modelu J5, oproti staršímu modelu však nedošlo k přelomovým vylepšením. Svým vybavením přesto stále nezklame, proto i tento typ lze bez váhání zařadit mezi nejlepší mobilní telefony do 5000 Kč.

Pokud jde o vzhled, Samsung zvolil kombinaci kovového rámečku a plastové zadní strany. Kovový okraj sice navozuje lehce luxusní dojem, laciná plastová záda mu však zasadila velkou ránu. Vzhled ale není to hlavní, pro většinu uživatelů je prioritou vybavenost. V této kategorii je na tom o něco lépe.

Základem je 5,2 palcový Super AMOLED HD displej, který zaručuje kvalitní zobrazení sytosti barev. Negativním faktorem je chybějící automatická regulace jasu. Ve spodní části se nacházejí standardní dotyková tlačítka, ty však nejsou podsvícená. Chybí také notifikační dioda, která upozorňuje například na zmeškaný hovor.

Co se týče fotografií, Samsung se drží svého poměrně obstojného standardu. Přední kamera s rozlišením 5 Mpx je obohacena o LED osvětlení a možnost ovládání pomocí gest. Zadní nabízí běžné rozlišení 13 Mpx a skvělé fotografie, což je jedna z předností značky Samsung.

Srdce tvoří čtyřjádrový procesor. V začátcích působí bezproblémově, ale snadno může dojít postupem času ke zpomalení a spuštění náročnějších aplikací tak zabere až několik sekund. Baterie oprávněně láká na vysokou výdrž a rychlé nabití, což mohu u potvrdit i u jiných modelů. Paměť dosahuje hodnoty 16 GB. Pozitivními překvapeními jsou přítomnost slotu, který umožňuje používání dvou SIM karet a paměťové karty zároveň, i přítomnost systému NFS.

Co potěší

 • Super AMOLED displej
 • vysoká výdrž baterie
 • připojení paměťové i dvou SIM karet zároveň

Co zamrzí

 • plastová záda
 • pouze ruční regulace jasu
 • pomalejší systém po čase používání (dá se průběžně pročišťovat)

Přejít do obchodu od 4 429 Kč

3. Huawei P8 Lite Dual SIM – nejprodávanější telefon do 5000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 Stars (4.7 / 5)

 Recenze Huawei P8 Lite Dual SIM  Huawei P8 Lite není na trhu žádnou žhavou novinkou (první verze vyšla již v roce 2015). I dva roky po svém představení však osloví svými funkcemi i vzhledem. To ostatně dokazují kladné recenze ze zpětné vazby od uživatelů.

Stáří modelu se příjemně projevilo na ceně – za částku kolem pěti tisíc se vám do rukou dostane velmi elegantní přístroj. Tělo je sice vyrobeno z plastu, ten ale velmi efektivně imituje kov, na pohled tak působí dobře. Tlačítka jsou zasazena do hliníkového rámečku. Díky propracovanému povrchu uživatele nemusejí trápit viditelné otisky prstů na zadní straně. Konstrukce na první pohled působí chatrně, opak je však pravdou.

Jak prozrazuje název, také tento mobilní telefon podporuje dvě SIM karty. Ovšem problém nastane ve chvíli, kdy potřebujete připojit paměťovou a dvě SIM karty najednou. Takovou možnost slot neposkytuje.

Drtivou většinu přední strany vyplňuje pětipalcový displej v HD rozlišení, jehož jas lze svěřit automatickému přizpůsobení. V začátcích může zaskočit obecně slabší jas, ale jde jen o sílu zvyku.

Přední kamera je vybavena rozlišením 5 Mpx a je obohacena například o efektní funkci retuše. Zadní kamera nabízí rozlišení 13 Mpx. Klasickým fotografiím sice patří štítek průměrné, avšak obstojné snímky pořídíte i za méně příznivých světelných podmínek, což nebývá pravidlem a kór u této cenové kategorie. Displej sice nabízí rozlišení pouze HD, videa ale pořídíte i ve FullHD. O kvalitní zvuk s potlačenými nechtěnými šumy se postará reproduktor v levé dolní části. Ta pravá slouží pouze jako mikrofon.

Temnou stránku výrobního ročníku 2015, ale představuje dnes již mírně zastaralý Android verze 5.0. Drobný nedostatek v podobě staršího operačního systému plně kompenzuje svižný procesor s osmi jádry. Model podporuje i NFS. V základu dále nabízí paměť o velikosti 16 GB. Výdrž baterie se pohybuje na průměrných hodnotách.

Co potěší

 • moderní a praktické zpracování
 • kvalitní konstrukce
 • skvělé recenze od zákazníků

Co zamrzí

 • starší procesor Android 5.0
 • sdružený slot pro paměťovou a SIM karty
 • průměrná výdrž baterie

Přejít do obchodu od 4 290 Kč

4. Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB Global – skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.6 Stars (4.6 / 5)

 Recenze Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB Global  Asijská firma na trhu se smartphony zastává roli nováčka, který už od svého zrození přitahuje velkou pozornost. Popularity dosáhl v první řadě díky skvělému poměru ceny a výkonu. Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB Global není výjimkou, proto ani tento model nesmí scházet v naší recenzi mobilních telefonů do 5000 Kč.

Samozřejmostí je elegantní vzhled, na kterém se podílí převážně kovová záda a příjemně zaoblené hrany. Při bližším průzkumu může překvapit mírně vystouplý kovový rámeček na přední straně telefonu. Tímto řešením je posílena ochrana proti poškrábání pětipalcového displeje s rozlišením HD. Ve vybavení rovněž nechybí spolehlivá čtečka otisků prstů a notifikační dioda. Drobný nedostatek představuje sdružený slot pro paměťovou kartu a SIM karty. Vytknout by se dala i absence podsvícení třech senzorových tlačítek v dolní části telefonu.

Populární kombinace rozlišení 5 Mpx přední a 13 Mpx zadní kamera se s trochou šikovnosti postará o poměrně povedené snímky, jejich kvalita však citelně klesá v nočních hodinách, což je však problém u většiny telefonů.

Po stránce systémové rovněž nezklame – osmijádrový procesor, paměť 16 GB, operační systém Android s nadstavbou MIUI. Někteří uživatelé mohou postrádat NFC. Příjemné překvapení se dostaví při pohledu na kvalitu baterie. Akumulátor s kapacitou 4100 mAh při běžném využívání zaručuje více než dvoudenní výdrž. Na rozdíl od svých předchůdců, model Global plně komunikuje s českým LTE, což byla dříve jedna z největších slabin Xiaomi.

Pokud si však připlatíte cca 1000 Kč můžete sáhnout raději po výkonnější verzi Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global s 3GB RAM a vnitřní pamětí 32 GB. Cena od 5 499 Kč.

Co potěší

 • povedený design
 • kvalitní baterie
 • čtečka otisků prstů

Co zamrzí

 • průměrné fotografie
 • nepodsvícená senzorová tlačítka
 • sdružený slot

Přejít do obchodu od 4 448 Kč

5. Asus ZenFone 3 Max ZC520TL – nejhezčí design

Naše hodnocení: 4.5 Stars (4.5 / 5)

 Recenze Asus ZenFone 3 Max ZC520TL  Asus ZenFone 3 Max ZC520TL potěší uživatele, kteří v první řadě upřednostňují vzhled. V této oblasti není de facto co vytknout – převážně kovové tělo, příjemně zaoblené hrany zanechávají až luxusní dojem.

Výrobce dále láká na velkou paměť 32 GB a vysokou výdrž baterie s kapacitou 4100 mAh. Mobilní telefon bez problémů ustojí dvoudenní intenzivnější využívání, v pohotovostním režimu je udávána výdrž až 30 dní. K dispozici je také možnost využití jako powerbanky pro jiné zařízení.

Ostatní funkce ale začínají objasňovat nízkou cenu, problémů by se našlo hned několik. Výkon celkově nedosahuje nijak oslnivé úrovně, čtyřjádrový procesor při větší míře zatížení vyžaduje trpělivější přístup. Ani systém bohužel neoslní pozitivními recenzemi.

Androidu 6.0 obecně nelze nic vytknout, kámen úrazu přináší až grafická nadstavba ZenUI 3.0. V telefonu je předinstalováno velké množství zbytečných aplikací, často narazíte na vyskakující reklamy. Chybí také podpora technologie NFC. Na druhou stranu, pochvalu si zaslouží možnost ovládání prostřednictvím nastavených gest.

Fotoaparát nabízí klasické propojení 13 Mpx zadní a 5 Mpx přední kamera. Výhodou je široké nastavení, které umožňují pořízení poměrně kvalitních snímků. Své výhody předvede především při pořizování nočních fotografií, kde se projeví vysoká úroveň světelnosti, nadstandard v této cenové kategorii.

Tento model je dále obdařen čtečkou prstů na zadní straně, ta však kvůli pomalejšímu systému nenabízí bleskurychlé reakce. Ve vybavení nechybí ani notifikační dioda s možností nastavení různých barev nebo sdružený slot pro dvě SIM karty. Pokud se tedy uživatel neobejde bez připojení paměťové i dvou SIM karet najednou, musí hledat jinou alternativu. Žádné zázraky, ale spíše průměr v dané cenové kategorii nečekejte od reproduktoru, ani HD displeje o velikosti 5,2 palců.

Co potěší

 • vysoká výdrž baterie
 • velká paměť
 • moderní vzhled
 • ovládání gesty
 • možnost nastavení barevných notifikací

Co zamrzí

 • pomalejší chod
 • sdružený slot
 • nepovedený reproduktor
 • méně kvalitní displej

Přejít do obchodu od 5 490 Kč

6. Lenovo Vibe K5 Note Dual SIM

Naše hodnocení: 4.5 Stars (4.5 / 5)

 Recenze Lenovo Vibe K5 Note Dual SIM  Specifiky Lenova Vibe K5 Note je hned několik – velká operační paměť o kapacitě 3 GB (v této cenové kategorii bývají časté jen 2 GB), výkonný osmijádrový procesor a dlouhá výdrž baterie. Milovníky vzhledu potěší kovové tělo, které produktu dodává nádech luxusu. Většinu přední strany vyplňuje displej s úhlopříčkou 5,5 palců a rozlišením FullHD. Uvnitř se ukrývá paměť o standardní velikosti 16 GB.

Žádné velké nedostatky nedoprovázejí ani zvuk z reproduktoru na zadní straně. Podstatně hůře ta tom je kvalita fotoaparátu. Rozlišení 13 Mpx u zadní kamery a 5 u přední kamery je standardnem. Samotná kvalita snímků je však spíše průměrem, který sráží celkové hodnocení jinak velmi dobře vybaveného modelu.

Potěší přítomnost notifikační diody nebo podsvícených tlačítek v dolní části. Naopak někteří uživatelé mohou postrádat systém NFC. Nepříjemností může být také sdružený slot pro SIM karty a paměťovou kartu.

Tomuto modelu není mimo ne příliš kvalitního fotoaparátu co vytknout. Snad jen malé doporučení – dostupné vybavení si dostatečně ověřte, specifikace nebývá vždy naprosto výstižná. Narazili jsme například na nesrovnanosti u přítomnosti čtečky otisků prstů, rozlišení přední kamery nebo paměti. Rozdílnost technických parametrů je pravděpodobně zapříčiněna faktem, že konfigurace modelu se v různých zemích liší.

Co potěší

 • kvalitní displej
 • vysoká výdrž baterie
 • výkonný procesor
 • velká operační paměť

Co zamrzí

 • méně kvalitní fotografie
 • sdružený slot
 • nesrovnalosti v popisu

Přejít do obchodu od 5 499 Kč

7. Huawei Y6 II Dual SIM – nejlepší pro nenáročné uživatele

Naše hodnocení: 4 Stars (4 / 5)

 Recenze Huawei Y6 II Dual SIM  Co nabídne Huawei Y6 II? Jedním slovem spíše průměrný standard. Svými vlastnostmi výrazně nezklame a najde se i několik pozitiv. Celkově tento model doporučujeme spíše nenáročným uživatelům, avšak v této cenové relaci patrně najdete lepší modely telefonů.

Provedení lze ohodnotit jako vcelku povedené. Konstrukce působí kvalitním dojmem a příjemnou odlišností jsou originální plastická záda. Po okraji se táhne rámeček imitující chladný kov. Jiný materiál než plast, ale budete hledat marně. Pod odnímatelným zadním krytem skrývá poměrně kvalitní baterii, která však vyžaduje delší nabíjení, nebo samostatné sloty pro SIM karty a paměťovou kartu.

Uživatelské prostředí je vyhovující, ale u hardwaru opět narážíme na průměrnost. Osmijádrový procesor si neporadí s chodem náročných aplikací, ale běžné funkce obstojně zvládá. Chybí technologie NFC nebo podpora rychlejšího připojení WiFi. Paměť 16 GB je standardem.

Charakteristika displeje na první pohled budí trochu strach, skutečnost je naštěstí jiná. Kombinace velikosti 5,5 palců a rozlišení jen HD nebývá známkou vysoké kvality, nicméně barvy i jas dosahují slušné úrovně.

Pokud lpíte na kvalitním zvuku nebo čtečce otisků prstů, doporučujeme zapátrat v jiných vodách. Naopak potěšení zde naleznou milovnici selfies, přední kamera nabízí vysoké rozlišení 8 Mpx. Zadní se 13 Mpx opět standard, fotky si zaslouží ohodnocení horší dobrá.

Co potěší

 • rozlišení přední kamery 8 Mpx
 • příjemné uživatelské prostředí
 • oddělený slot na paměťovou a SIM karty
 • povedené zpracování konstrukce

Co zamrzí

 • všudepřítomná průměrnost a standard
 • velký displej 5,5 palce jen v HD
 • nekvalitní zvuk

Přejít do obchodu od 4 590 Kč

8. Oukitel K6000 Pro – nejlepší čínský telefon do 5000 Kč

Naše hodnocení: 4.3 Stars (4.3 / 5)

 Recenze Oukitel K6000 Pro  Oukitel K6000 Pro patří mezi velmi povedené reprezentanty čínských výrobků na českém trhu, proto ani tento model nesmí scházet v naší recenzi mobilních telefonů do 5000 Kč.

Při pohledu na technické parametry na první pohled zaujme vysoká kapacita baterie 6000 mAh, plného nabití lze dosáhnout už po dvou a půl hodinách. Výkon má na starosti osmijádrový procesor a nadstandardně 3 GB velká operační paměť. Slušné kvality nabízí i 5,5 palců velký displej s rozlišením FullHD.

Také tento model nabízí možnost připojení druhé SIM karty, ale opět na úkor paměťové karty. Nicméně, uživatelská paměť dosahuje vysoké hodnoty 32 GB, proto se bez paměťové karty hravě obejdete. Drobným nedostatkem je absence NFC.

Přední kamera nabízí rozlišení 5 Mpx, zadní 13 Mpx. Nižší kvalita se projeví až při focení za špatných světelných podmínek, což ale není nic výjimečného. Ve vybavení nechybí ani čtečka otisků prstů.

Najde se i několik drobných nedostatků. Senzorová tlačítka nejsou podsvícena, ve vybavení schází notifikační dioda. Tento mobilní telefon podporuje LTE sítě, ale pokrytí není stoprocentní.

Co potěší

 • velká operační i uživatelská paměť
 • vysoká kapacita baterie
 • kvalitní displej

Co zamrzí

 • nepodsvícená senzorová tlačítka
 • absence notifikační diody
 • sdružený slot

Přejít do obchodu od 4 750 Kč

Výběr kvalitního mobilního telefonu nebývá snadnou záležitostí. Výrobce se mnohdy snaží nalákat zákazníka moderním pozlátkem, ale při nákupu je nutné nezapomenout na požadavek obstojného výkonu. Věříme, že vám naše recenze poskytla odpověď otázku, jaký koupit mobilní telefon do 5000 Kč.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového mobilního telefonu do 5000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího telefonu do 5000 Kč.