7 nejlepších notebooků do 15 000 Kč v recenzi

Botebook Lenovo IdeaPad 510s Pojem notebook v dnešní době není třeba představovat. Přenosný počítač využijete téměř všude. Studiem a prací počínaje, zábavou v pohodlí domova konče. Na trhu naleznete velké množství modelů z různých cenových kategorií. Tentokrát jsme se zaměřili na skupinu nejlepších notebooků do 15 000 Kč.

Pokud si stanovíte tuto cenovou hranici, dostane se vám do rukou poměrně kvalitní přístroj vhodný primárně pro kancelářské účely, prohlížení webových stránek nebo sledování videa z YouTube. Běžné funkce tyto modely zvládají, ale náročnější úkony (například náročnější hry) pro ně budou oříšek.

Přemýšlíte jaký koupit notebook do 15 000 Kč? Sestavili jsme pro vás recenzi podle nás nejlepších modelů z této cenové kategorie.

Nejlepší notebooky do 15000 Kč podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.HP 15-ba072nc Turbo
5 Stars5 / 514 871 KčČíst recenze
2. DOPORUČUJEME 
Lenovo IdeaPad V310 80T300D3CK
5 Stars5 / 515 043 KčČíst recenze
3.Acer Aspire S13 NX.GHXEC.003
4.8 Stars4.8 / 514 990 KčČíst recenze
4.Acer Aspire E15 NX.GDLEC.002
4.8 Stars4.8 / 514 139 KčČíst recenze
5.Lenovo IdeaPad 510s-14ISK

4.75 Stars4.75 / 514 999 KčČíst recenze
6.ASUS ZENBOOK UX310UA-FC058T
4.7 Stars4.7 / 514 990 KčČíst recenze
7.Dell Inspiron 15 N-5567-N2-511K
4.6 Stars4.6 / 514 990 KčČíst recenze


1. HP 15-ba072nc Turbo – nejlepší notebook do 15000 Kč dle nás

Naše hodnocení: 5 Stars (5 / 5)

 Recenze HP 15-ba072nc Turbo  Aby byl výčet kvalitních značek kompletní, opomenout nesmíme ani HP. Také produkt od tohoto výrobce nechybí mezi naším výběrem. Tento model osloví uživatele především tím, co skrývá ve svých útrobách.

Konkrétně se jedná o procesor AMD A10, dedikovanou grafickou kartu a pevný disk SSD disk o velikosti 256 GB. Za podobnou specifikaci by se nemusely stydět ani modely vyšší cenové kategorie.

Vzhledově tento notebook nijak nenadchne, výrobce se při navrhování designu držel při zemi. Hodní víko je opatřeno drsnou texturou, displej lemuje černý rámeček a okolí klávesnice stříbrný.

Po otevření naleznete klasickou výbavu. Matný displej o velikosti 15,6 palců v rozlišení Full HD a klávesnici (včetně numerické části) bez podsvícení. Na boku se nachází CD/DVD mechanika.

Slušné vybavení se negativně nepodepsalo na hmotnosti ani výdrži baterie. Notebook váží necelé 2 kg, baterie ustojí přibližně 8 hodin využívání. V budoucnu ji snadno můžete vyměnit za novou.

Co potěší

 • slušná vnitřní výbava
 • kvalitní displej
 • dlouhá výdrž baterie

Co zamrzí

 • nepodsvícená klávesnice

Koupit v obchodě od 14 871 Kč

2. Lenovo IdeaPad V310 80T300D3CK – skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 5 Stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Huawei Lenovo IdeaPad V310 80T300D3CK  Samozřejmě, ani značka Lenovo nesmí chybět v naší recenzi notebooků do 15000 Kč. Tento model řady IdeaPad nabízí velice slušný poměr mezi cenou a výkonem. Po vzhledové stránce se jedná o klasické Lenovo. Celé tělo je plastové, tím pádem nepůsobí nijak výjimečně.

Také po otevření nenarazíte na stopy hliníku. Horní polovinu vyplňuje matný displej o velikosti 15,6 palců v rozlišení Full HD. Vzhledem k větším rozměrům můžete počítat s numerickou částí klávesnice, ta ovšem není podsvícená. Rozměry sice narostly, ale hmotnost zůstává na přijatelné hodnotě 1,85 kg.

Ve svých útrobách skrývá výkonnější procesor Intel Core i5, ale zamrzí přítomnost klasického HDD disku. Ten je pomalejší a méně odolný vůči nárazům. Na druhou stranu, jeho paměť 1000 GB je dost vysoká.

Ve vybavení neschází klasická CD/DVD mechanika nebo čtečka otisků prstů. Baterie ustojí 6 hodin provozu. Pokud vám to přijde málo, jiné konfigurace umožňují možnost přídavné baterie, která výdrž prodlouží až na 12 hodin.

Co potěší

 • rychlejší procesor Intel Core i5
 • velký a kvalitní displej
 • čtečka otisků prstů

Co zamrzí

 • méně odolný HDD disk
 • klasický vzhled

Ukázat v obchodě od 15 043 Kč

3. Acer Aspire S13 NX.GHXEC.003

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Acer Aspire S13 NX.GHXEC.003  Nízká hmotnost, malé rozměry. To jsou základní charakteristiky tohoto ultrabooku o hmotnosti jen 1,3 kg. Rozměry jsou přizpůsobeny matnému displeji s úhlopříčkou 13,3 palců ve Full HD rozlišení.

Vzhledem k menším rozměrům zde nenaleznete numerickou část klávesnice, ta základní je ovšem kompletně podsvícená. Na CD/DVD mechaniku sice místo nezbylo, ale za zmínku stojí přítomnost čtečky otisků prstů.

Na rozdíl od výše zmiňovaného produktu od Aceru, tento model je díky svým rozměrům a hmotnosti mnohem skladnější. Na druhou stranu, nelze ho doporučit pro delší cestování. Baterie ustojí pouze 4 hodiny provozu.

Tento model na první pohled vypadá velmi elegantně. Konstrukce je vyrobena z hliníku, horní víko oživuje hrubá textura. Po otevření opět narazíte na tmavý hliník. Pod moderním obalem se nachází procesor Intel Core i3, integrovaná grafická karta a SSD pevný disk o velikosti 128 GB. Vzhledem ke zmíněným údajům je tento ultrabook vhodný pro běžné využívání, hraní náročných her si moc neužijete.

Co potěší

 • nízká hmotnost a celková skladnost
 • pevný disk SSD
 • čtečka otisků prstů

Co zamrzí

 • malá výdrž baterie
 • méně výkonný procesor Intel Core i3

Koupit v obchodě od 14 990 Kč

4. Acer Aspire E15 NX.GDLEC.002

Naše hodnocení: 4.8 Stars (4.8 / 5)

 Recenze Acer Aspire E15 NX.GDLEC.002  Sháníte notebook za 15000 Kč, se kterým si zahrajete i graficky náročnější hry? Tento model od Aceru rozhodně nabízí zajímavé vnitřní parametry. Ve svých útrobách skrývá celkem výkonný procesor AMD A9 nebo dedikovanou grafickou kartu (výkonnější alternativa k integrované). Počítejte ale s náchylnějším pevným diskem HDD s interní pamětí 1000 GB.

Pokud jde o vzhled, s tímto modelem neuděláte žádnou ostudu. Klasický horní kryt je oživen jemnou texturou. Podobného stylu výrobce využil i uvnitř. Zde naleznete matný displej o velikosti 15,6 palců s rozlišením Full HD. Specifikace výrobce láká na kvalitní obraz, který šetří zrak.

Vzhledem k větším rozměrům zbyl prostor pro CD/DVD mechaniku nebo numerickou klávesnici. Nicméně podsvícení budete hledat marně. Rozměry a vnitřní výbava se negativně podepsaly na hmotnosti, která se vyšplhala na 2,23 kg.

Co potěší

 • slušný výkon
 • dedikovaná grafická karta
 • kvalitní obraz i zvuk
 • hezký na pohled

Co zamrzí

 • vyšší hmotnost
 • pevný disk HDD
 • malá výdrž baterie

Koupit v obchodě od 14 139 Kč

5. Lenovo IdeaPad 510s-14ISK

Naše hodnocení: 4.75 Stars (4.75 / 5)

 Recenze Lenovo IdeaPad 510s-14ISK  Také tento produkt od Lenova patří mezi kvalitní notebooky. Tento typ na první pohled nevypadá moc k světu, což je u Lenova bohužel úplně normální. Naprosto jiný obrázek se vám naskytne po otevření. Hliníková konstrukce má své nezpochybnitelné kouzlo. Celý dojem se ještě zlepší po zapnutí podsvícené klávesnice. Vzhledem k menším rozměrům ale nezbylo místo na její numerickou část.

Na rozdíl od výše zmiňovaného modelu potěší uživatele, kteří svého pomocníka často stěhují. Jeho výhodou jsou úspornější rozměry a o něco menší hmotnost (1,7 kg). Úhlopříčka displeje je 14 palců, jeho rozlišení Full HD a povrch matný. Kvality zobrazení jsou na vysoké úrovni.

Na druhou stranu, pokud chcete tento notebook využívat na cestách, raději vyberte jinou variantu. Specifikace udává výdrž baterie pouze 4 hodiny, což je opravdu málo. Údaje od výrobce lákají na kvalitní zvuk. Reproduktory jsou sice umístěny klasicky ve spodní části, ale vylepšení audia je znát.

Tento model opět doporučujeme pro klasické aktivity. Se slabším procesorem Intel Core i3 si vystačíte při běžné kancelářské práci, sledování videí a tak dále. Nepočítejte ale s rychlým načítáním moderních her a podobných náročných úkonů. Skóre nevylepší ani integrovaná grafická karta. Na druhou stranu potěší SSD disk (kapacita 128 GB).

Co potěší

 • matný displej s vysokým rozlišením
 • podsvícená klávesnice
 • kvalitní zvuk

Co zamrzí

 • malá výdrž baterie
 • méně výkonný procesor Intel Core i3

Koupit v obchodě od 14 999 Kč

6. ASUS ZENBOOK UX310UA-FC058T – nejlepší ultrabook do 15 000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 Stars (4.7 / 5)

 Recenze ASUS ZENBOOK UX310UA-FC058T  Upřednostňujete při výběru nejlepšího notebooku do 15 000 Kč nízkou hmotnost a stylový design? Pokud ano, tento model od Asusu je velmi zajímavou variantou. Před otevřením se můžete kochat lesklým povrchem, který je vyrobený z hliníku. Stejný materiál výrobce využil i uvnitř.

Nejen na kráse přidává podsvícená klávesnice. Vzhledem k menším rozměrům se musíte obejít bez její numerické části. Na druhou stranu, společně s rozměry se podařilo redukovat i hmotnost (jen 1,45 kg), proto si tento model vysloužil označení ultrabook.

Na boku naleznete příjemně velké množství portů všeho druhu. Zespoda pak výrobce umístil reproduktory. Zvuk lze ohodnotit jako průměrný. Pro lepší požitek doporučujeme připojení sluchátek.

Uživatele potěší matný displej s úhlopříčkou 13,3 palců a rozlišením Full HD. Zobrazení a kvalita obrazu jsou skutečně na vysoké úrovni. Sledování videí a podobné aktivity tak zvládá naprosto s přehledem. Pokud si ale budete chtít zahrát nějakou náročnější hru, narazíte hned na několik problémů.

Negativem číslo jedna je procesor Intel Core i3. S ním vysokého výkonu nedosáhnete, ať se budete snažit sebevíc. Grafice zrovna nepomáhá integrovaná karta. Abychom ale nebyli jen negativní, potěší SSD disk, který je více odolný například vůči otřesům. Určitě oceníte také dlouhou výdrž baterie 7 hodin.

Tento model sice neboří iluze o tom, že s ultrabookem si nezahrajete nic náročnějšího, ale běžné funkce obstará bez problémů.

Co potěší

 • lehlý a skladný ultrabook
 • matný displej s vysokým rozlišením
 • podsvícená klávesnice

Co zamrzí

 • méně výkonný procesor Intel Core i3

Přejít do obchodu od 14 990 Kč

7. Dell Inspiron 15 N-5567-N2-511K

Naše hodnocení: 4.6 Stars (4.6 / 5)

 Recenze Dell Inspiron 15 N-5567-N2-511K  Také značka Dell má v naší recenzi notebooků do 15000 Kč své místo. Pozornost přiláká svým vnitřním vybavením, v ostatních oblastech nabídne průměr. Uvnitř naleznete výkonnější procesor Intel Core i5. Grafická karta je integrovaná, pevný disk typu HDD a paměť 1000 GB.

Po designové stránce se zde neodehrálo nic světoborného, ale celkově působí poměrně elegantně. Specifikace láká na kvalitní konstrukci, která byla podrobena náročným testům. Horní kryt je opatřen lesklou texturou, okolí klávesnice je vyvedeno ve stříbrné. Klávesnice má také numerickou část, potěší i podsvícení.

Na boku naleznete klasickou CD/DVD mechaniku. V horní části se nachází matný displej o velikosti 15,6 palců. Bohužel, rozlišení je pouze 1366 x 768 pixelů. Nízké číslo se automaticky podepíše na horším zobrazení. Větší rozměry se ale podepsaly na vyšší hmotnosti 2,36 kg. Výdrž baterie na tom také není zrovna nejlépe, ustojí přibližně 5 hodin provozu.

Co potěší

 • výkonnější procesor Intel Core i5
 • kvalitní provedení

Co zamrzí

 • nízké rozlišení displeje
 • vysoká hmotnost
 • malá výdrž baterie

Koupit v obchodě od 14 990 Kč

Sháníte kvalitní produkt, který je vhodný do běžné domácnosti a zvládne klasické pracovní úkony? V kategorii notebooky za 15000 Kč můžete narazit kvalitní modely se skvělým poměrem ceny a výkonu, ale budete muset udělat kompromis u náročnějších aplikací a her. Pokud vám cenová hranice 15 000 přijde nízká, nahlédněte do recenze nejlepších herních notebooků, kde naleznete lépe vybavené modely.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového notebooku do 15000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího notebooku v dané cenové relaci na trhu.