Recenze 8+ nejlepších chytrých osobních vah

Chytrá osobní váha Tanita BC 545n Osobní váha. Strašák a nelítostné zrcadlo spousty žen, mučicí nástroj fitness center a potměšilý pomocník v mnoha diabetologických ordinacích.

Doba, kdy váha ukazovala pouhou hmotnost, je minulostí. Nejnovější váhy pracují na bázi BIAbioimpedanční analýzy. Tělem projde slabý a neškodný elektrický proud a váha následně vyhodnotí naměřené výsledky. Zvědavý uživatel (no, spíše uživatelka) snadno a rychle získá řadu užitečných informací (BMI, BMR, svůj somatotyp apod.).

V dalších případech nabízejí váhy i specifické režimy pro sportovce, děti a dospělé a dokážou si pamatovat údaje více osob současně. Ty nejlepší osobní váhy pracují s bezdrátovými technologiemi a vážení můžete průběžně sledovat, zaznamenávat a analyzovat v různých mobilních aplikacích.

Jakou osobní váhu koupit?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na tom, co všechno od kvalitní osobní váhy očekáváte.

Pokud hubnete a chcete sledovat výsledky svého snažení, osobní digitální váha s měřením svalové hmoty, tuků a vody v těle by měla být dostačující. Jestli se bude vážit celá vaše rodina, hledejte váhu s úložnou pamětí a možností volby více režimů.

Pokud chcete od váhy ale maximum informací a funkčních vlastností, tak byste se měli poohlédnout po těch nejlepších a bohužel taky nejdražších osobních vahách. Měly by umět nejen změřit všechny hodnoty složení těla, ale také by měly umět pracovat s bezdrátovým připojením.

Třešničku na dortu u těch top chytrých osobních vah většinou představuje možnost přímého propojení s aplikacemi nebo se stále populárnějšími fitness náramky.

Nejlepší chytré osobní váhy na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1. DOPORUČUJEME 
Tanita RD 953
5 out of 5 stars (5 / 5)5 090 KčČíst recenze
2.Withings WS-50
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 023 KčČíst recenze
3.Garmin Index
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)4 790 KčČíst recenze
4.Tanita BC 545N
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)4 990 KčČíst recenze
5. CENOVÝ TIP 
Xiaomi Scale

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 111 KčČíst recenze
6.Fitbit Aria FB201

4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)2 890 KčČíst recenze
7.Omron BF511
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 089 KčČíst recenze
8. VÍTĚZ TESTŮ 
Beurer BF 700
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1 399 KčČíst recenze

1. Tanita RD 953 – ideál pro sportovce a jejich svaly

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Tanita RD 953  „Vážení“ uživatelé, hned v první recenzi digitálních osobních vah se seznámíte se zástupcem známé japonské značky Tanita, s modelem RD 953.

Dokáže změřit a vyhodnotit až 12 tělesných znaků. Kromě základních hodnot umí posoudit kvalitu svalové hmoty a její skóre. To výrazně ocení lidé často zpocení. Neboli sportovci, kulturisté, klienti posiloven, jejichž cílem je rychlé nabírání svalové hmoty.

Tanita RD 953 nabízí 4 módy a zapamatuje si výsledky 4 osob najednou s automatickým přiřazením konkrétního jedince, přičemž všechny navíc graficky (barevně) rozlišuje.

Váha obsahuje bluetooth a lze ji tak snadno spárovat s mobilem. Zaznamenané údaje můžete zpětně sledovat v aplikaci My Tanita App určené pro zařízení s operačním systémem Android i iOS.

Vážící plocha je z tvrzeného skla a unese až 200 kg jedince.

Co potěší

 • vysoká nosnost až 200 kg
 • záruka 5 let
 • vyhodnocení objemu a obsahu svalové tkáně

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • neumí měřit bazální metabolický výdej (BMR)
 • grafické rozhraní a menu aplikace rozhodně není uživatelsky přívětivé
Ukázat detaily od 5 090 Kč

2. Withings WS-50 – váha s nečekanými funkcemi

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Withings WS-50  Našemu nelítostnému testu osobních vah neunikla ani váha francouzské značky Withings s označením WS-50.

Spíše než o osobní váhu jde o multifunkční stanici. Zváží vás, posoudí procento tuku v těle a vypočte BMI. S pomocí funkce Position Control™ zjistíte, zdali na váze stojíte správně.

Withings WS-50 má i další doplňkové funkce, které u jiných kvalitních osobních vah nenajdete. Změří vám tep a zhodnotí kvalitu vzduchu díky naměřené teplotě a množství CO2 v bytě.

Navíc disponuje bezdrátovým připojením Wi-Fi i bluetooth. Díky tomu záznamy snadno spojíte s více než stovkou aplikací. Pamatuje si záznam až 8 měřených osob se 2 možnými režimy.

Co potěší

 • nepřetržité sledování kvality ovzduší – teplota a CO2
 • měření tepu
 • konektivita s velkou řadou aplikací

Co zamrzí

 • malý rozsah měřitelných tělesných hodnot (např. neměří obsah vody v těle)
 • poruchovost
Porovnat ceny od 2 023 Kč

3. Garmin Index – ideální pomocník do Garmin rodiny

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Garmin Index  V naší recenzi digitálních osobních vah jsme nemohli opominout ani tchajwanskou značku Garmin Index.

Tato chytrá osobní váha ukáže vaši hmotnost, určí BMI, vyhodnotí množství tuku, svalů, podíl vody a hmotnost kostí (tj. hmotnost kalcia a minerálů v kostech).

Mimo Wi-Fi a bluetooth nabízí i bezdrátové připojení ANT+. Garmin Index snadno spojíte s fitness náramky nebo se smartwatch stejné značky.

Naměřené údaje můžete pak ukládat s pomocí aplikace, která je „nečekaně“ opět od Garminu. Tuto chytrou osobní váhu může využívat až 16 osob, váha pak údaje automaticky posílá na váš profil v aplikaci.

Co potěší

 • elegantní design
 • velký podsvícený displej
 • spojení s Garmin sportovními doplňky a aplikacemi

Co zamrzí

 • propojení jen se zařízeními stejné značky
 • bez registrace v aplikaci ukazuje váha jen hmotnost
 • je nutné stále připojení k Wi-Fi
 • vyšší cena
Ukázat detaily od 4 790 Kč

4. Tanita BC 545N – výsledky od A do Z

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Tanita BC 545N  Žebříček digitálních osobních vah jsme podrobili i další kousek od výrobce Tanita. Model BC – 545N oproti RD 953 nabízí řadu vylepšení.

Měření provádí Tanita BC – 545N za pomoci osmi elektrod. Přináší analýzu 5 segmentálních hodnot tuku a svalů pro 5 různých částí těla zvlášť (ruce, nohy, trup) a posoudí až 10 tělesných údajů včetně určení metabolického věku, fyzické kondice, somatotypu nebo energetického výdeje pro bazální metabolismus.

Jednotlivé výsledky se ihned čitelně zobrazí na velkém displeji, který je umístěn mezi ručními madly. Tato kvalitní osobní váha má sice paměť jen pro 5 osob, zato ale s automatickým rozpoznáváním a zobrazením výsledků za poslední rok.

Maximální nosnost je oproti předchozím vahám jen 150 kg, ale její funkce ji jednoznačně řadí mezi nejlepší osobní váhy.

Co potěší

 • měření různých částí těla odděleně pomocí 8 elektrod
 • velká uživatelská paměť
 • velký, pěkně zpracovaný displej

Co zamrzí

 • nižší maximální nosná hmotnost (do 150 kg)
 • příliš rychlé automatické vypnutí
 • není vybavena žádným typem bezdrátového připojení
 • cena
Ukázat detaily od 4 990 Kč

5. Xiaomi Scale – velmi přesná osobní váha

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 CENOVÝ TIP   Recenze Xiaomi Scale  Osobní digitální váha čínského výrobce Xiaomi nabízí nadčasový design a moderní technologie. Jak se říká, v jednoduchosti je síla.

A tak i Xiaomi Scale stačí jen zapnout, postavit se na ni a kochat se skvělým výsledkem.

Zákazníky budou patrně nejvíce zajímat hodnoty jako je hmotnost (zobrazovaná v kilogramech, v librách nebo v čínských jinech), BMI index nebo tělesný tuk. Naměřené hodnoty snadno přečtou na velkém displeji, který obsahuje 161 LED diod. Ty se umí přizpůsobit okolnímu jasu, a tak výsledek spolehlivě přečtete i za tmy.

Váha zaznamená každou změnu hmotnosti s přesností na 50g. Díky bluetooth můžete osobní váhu propojit s mobilní aplikacemi Mi Fit, Google Fit nebo s náramkem Xiaomi MiBand, který doporučujeme také v článku nejlepší chytré náramky.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • propojení s mobilními aplikacemi
 • kvalitní nášlapná skleněná deska
 • cena

Co zamrzí

 • osobní váha v pravém slova smyslu – má jen pár základních funkcí
Porovnat ceny od 1 111 Kč

6. Fitbit Aria FB201 – sdílení vašich váhových úspěchů

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Fitbit Aria FB201  Váha Fitbit Aria FB201 je chytrý elektronický pomocník s atraktivním vzhledem. Stříbrné písmo, kulatý LED displej s podsvícením a spodní část, která připomíná nosič kulečníkových koulí při pohledu zespodu potěší příznivce moderního stylu.

Váha určí pouze vaši hmotnost, BMI a procento tuku v těle, zato však můžete prostřednictvím Wi-Fi sítě své a úspěchy v hubnutí nebo při nabírání svalové hmoty posílat na účet ve Fitbit.com a okamžitě je sdílet s přáteli na Facebooku nebo Twitteru.

A nejde jen o pokroky vaše, ale i o hodnoty dalších osmi lidí, jejichž výsledky dokáže váha Fitbit Aria FB201 zaznamenávat. Váha je velmi dobře uzpůsobena pro činnost ve vlhkém prostředí koupelny, nevadí jí ani občasné pokropení vodou a unese až 158 kg.

Co potěší

 • protiskluzové destičky, které pevně přilnou ke dlaždicím
 • poměr cena / výkon
 • podpora zařízení s operačními systémy Windows, MAC, Android a iOS

Co zamrzí

 • málo měřitelných hodnot
 • možné komplikace při úvodním nastavování váhy
 • nepřesné měření při umístění váhy na koberec
Ukázat detaily od 2 890 Kč

7. Omron BF511 – osobní tukový detektiv

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Omron BF511  Tato váha je v naši recenzi digitálních osobních vah přímým konkurentem pro Tanitu BC – 545N. Stejně jako Tanita má i Omron BF511 rukojeť pro hodnocení parametrů.

Osm spolehlivých senzorů vám odhalí množství kosterní svaloviny a neschováte před nimi svá kila, tělesný ani viscerální tuk. Rychle vypočte BMI a zobrazí jeho hodnocení.

Omron BF511 je užitečné elektronické zařízení, které dokáže vyhodnotit, jestli se vám ztrácí tuk nebo ubývá svalovina. Tyto dva parametry jsou totiž ty nejdůležitější ukazatele správného hubnutí.

Zobrazovací jednotku představuje velký displej v příjemném grafickém rozhraní. Paměť si uloží poslední zaznamenanou hmotnost 4 osob a rovněž obsahuje i režim Host.

Co potěší

 • jednoduchá obsluha
 • certifikace lékařského přístroje
 • kvalitní provedení i použité materiály

Co zamrzí

 • není vybavena bezdrátovým připojením
 • nevyhodnocuje množství vody v těle a kostní minerály
 • nutnost váhu zapnout manuálně
Ukázat detaily od 2 089 Kč

8. Beurer BF 700 – poradí s energetickým příjmem

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 VÍTĚZ TESTŮ   Recenze Beurer BF 700  Že pořád nevíte jakou osobní váhu koupit? Což takhle černý designový kousek, kvůli němuž se budete vážit denně? Což takhle vítěze v dTestu z r. 2016?

Osobní váha Beurer BF 700 získala celkové hodnocení 83% za své funkce v oblasti vážení a měření. Mimo jiné dokáže vypočítat energetickou potřebu pro metabolismus (BMR) a energii, kterou potřebuje denně k vykonání všech aktivit (AMR).

Výsledky ihned uvidíte na velkém displeji a automaticky se pomoci bluetooth přenáší do aplikace Beurer Healthmanager.

Co potěší

 • nízká cena
 • funkce měření AMR a BMR
 • design
 • vítěz dTestu 2016

Co zamrzí

 • bez spojení s aplikací ukazuje jen hmotnost
 • spojení váhy a aplikace funguje jen na některých telefonech (iPhone, některé typy LG a Samsung)
Ukázat detaily od 1 399 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové chytré osobní váhy. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší osobní váhy na trhu.