Recenze 6 nejlepších sporttesterů (tipy roku 2018)

Kvalitní sporttester Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Stealth Patříte mezi aktivní sportovce nebo se chystáte teprve začít? V obou případech vám vaše aktivity ulehčí pořízení kvalitního sporttesteru. Toto malé chytré zařízení dokáže měřit čas, obsahuje krokoměr, dokáže měřit tep nebo počítat kalorie. Ty nejlepší sporttestery umí mimo jiné také vytvářet podrobné statistiky, jsou voděodolné a mohou obsahovat celou řadu dalších senzorů.

Nabídka podobných produktů je opravdu široká. Vedle sporttesterů jsou velmi populární fitness náramky nebo sportovní hodinky. Rozdíl mezi těmito přístroji není pouze cenový. Náramky mají za úkol v první řadě motivovat. Neobsahují tolik funkcí jako sporttestery a jejich měření je méně přesné.

Nesmíme ani zapomenout na chytré hodinky. Důležité ale je, že tento přístroj slouží v první řadě jako náhrada telefonu při sportování. Umožňují reagovat na oznámení nebo zobrazují notifikace.

Samozřejmě, dražší chytré hodinky dokáží sporttester plně nahradit.

Nejlepší sporttestery na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Suunto Spartan Sport Wrist HR
5 out of 5 stars (5 / 5)12 490 KčPřečíst recenzi
2.Garmin Forerunner 935
5 out of 5 stars (5 / 5)12 690 KčPřečíst recenzi
3.Garmin Fenix3 Sapphire Optic
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)10 954 KčPřečíst recenzi
4.Suunto Spartan Trainer Wrist HR
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6 990 KčPřečíst recenzi
5.Polar M430
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)4 390 KčPřečíst recenzi
6.Sigma PC 25.10
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)799 KčPřečíst recenzi

1. Suunto Spartan Sport Wrist HR – vítěz, tip redakce

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Suunto Spartan Sport Wrist HR  Tento model se bez pochyb řadí mezi nejlepší sporttestery na trhu. Za přibližně deset tisíc korun se vám do rukou dostane robustní, ale zároveň elegantní a kvalitní přístroj. Váží ani ne 80 gramů, na ruce je po čase skoro nepocítíte.

Hodinky jsou slušně vybavené. Mezi funkcemi neschází voděodolnost do 100 metrů, měření tepové frekvence, GPS, Bluetooth, výškoměr, kompas, teploměr, stopky nebo barometr. Zajímavou schopností je také navigace. Trasu si předem naplánujete prostřednictvím webových stránek, přesunete do hodinek a můžete vyrazit. Zvládá také příjem notifikací z mobilního telefonu.

Nesmíme zapomenout na jednu z nejdůležitějších částí – displej. Výrobce šel s dobou a sporttester vybavil barevným a dotykovým displejem. Barvy využijete například ke snadnému rozeznávání sportovního režimu. Každému můžete na webových stránkách přiřadit vlastní barvu. Bohužel, občas narazíte na problém s kontrastem. Můžete aktivovat podsvícení, ale to se výrazně podepíše na výdrži baterie (v režimu nejpřesnějšího měření přibližně 10 hodin).

Dotykové ovládání je sice moderní, ale trochu nepraktické. Nepočítejte se stejnou citlivostí jakou disponuje chytrý telefon. Naštěstí vše jistí ještě klasická tlačítka.

Co potěší

 • velké množství funkcí
 • moderní technologie i vzhled

Co zamrzí

 • ­dotykový displej je trochu navíc
Zjistit přesnou cenu od 12 490 Kč

2. Garmin Forerunner 935 – když máte necelých 15 000 Kč

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Alza GameBox Ryzen 3  Společnost Garmin vyrábí nejprodávanější sporttestery na českém trhu, model Forerunner 935 patří mezi nejdražší. Jak ale prokázaly mnohé testy sporttesterů, za vysokou cenu dostanete opravdu kvalitní produkt. Na první pohled poznáte, že se jedná o sportovní hodinky. Pokud jde o celkovou konstrukci, příjemně překvapí nízká hmotnost 49 gramů. Toho výrobce docílil tak, že místo kovové konstrukce využil plastovou.

Displej je barevný a dotykový, s okolním světlem vesměs nemá problém. Jas si můžete nastavit podle svého gusta. Na zadní straně se nacházejí oproti předchozí verzi vylepšené senzory a konektor pro nabíjení. Uvnitř hodinky skrývají mnoho funkcí, například měření tepové frekvence, GPS, Bluetooth, výškoměr, kompas, stopky nebo barometr. Neschází celá řada sportovních režimů, na druhou stranu postrádáme přítomnost map.

Hodinky podporují všechny dostupné senzory, což umožňuje propojení s dalšími zařízeními. Pokud nabýváte dojmu, že se tak velké množství funkcí nebo dotykový displej výrazně podepsaly na výdrži, jste na omylu. V režimu hodinek vydrží 14 dní, jako sporttester s GPS 24 hodin.

Pokud shrneme všechna pozitiva i negativa, jedná se o nejlepší recenzovaný sporttester.

Co potěší

 • velké množství funkcí
 • možnost připojení snad všech dostupných senzorů
 • malá hmotnost
 • slušná výdrž baterie

Co zamrzí

 • vysoká cena
Přejít do obchodu od 12 690 Kč

3. Garmin Fenix3 Sapphire Optic – když máte cca 10 000 Kč

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Garmin Fenix3 Sapphire Optic  Fenix3 Sapphire Optic jsou dalším modelem z naší recenze sporttesterů od značky Gramin. Oproti výše zmiňovaným se liší v první řadě cenou, která se pohybuje lehce nad 10 tisíc. Na trhu se objevily zhruba před třemi lety. V době svého uvedení na trh zaujímaly post vlajkové lodě Garminu.

Sporttester na pohled působí robustně a kvůli šroubkům na přední straně ne příliš elegantně. Jedná se tedy čistě o sportovní záležitost. V této oblasti ale rozhodně nezklame. Nabízí celou řadu sportovních režimů, ale pokud si nevyberete z nabídky, můžete si podle sebe nastavit, co mají hodinky sledovat. Základní měření obstará snímač na zadní straně. Pro naměření přesnějších hodnot lze využít celou řadu dostupných snímačů.

Displej je sice barevný, ale ne dotykový. Veškeré ovládání probíhá prostřednictvím pětice tlačítek umístěných po obvodu. Chybí také aktivní podsvícení. Díky tomu ale výdrž baterie podstatně vzrostla. Pokud chcete měřit jen tep, vydrží zhruba dva týdny. Při plném zatížení bez problémů celý den. Kladně hodnotíme také odolnost displeje, především ve verzi, kde výrobce využil safír.

Stejně jako u dalších nejlepších sporttesterů, ani zde neschází velké množství funkcí. Hodinky lze snadno propojit s mobilním telefonem. Na obrazovce se vám poté zobrazí notifikace, užitečnou funkcí je i ovládání hudby přehrávané v telefonu.

Co potěší

 • velké množství funkcí
 • odolné sklo
 • slušná výdrž

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • nedotykový displej
Přejít do obchodu od 10 954 Kč

4. Suunto Spartan Trainer Wrist HR – když máte 7000 Kč / pro ženy

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Suunto Spartan Trainer Wrist HR  Mezi nejlepší sporttestery střední třídy patří Suunto Spartan Trainer Wrist. V podstatě se jedná o levnější verzi výše zmiňovaného modelu Spartan Sport Wrist. První dojem z tohoto sporttesteru je pozitivní. Poměr ceny a výkonu lze ohodnotit jako velmi slušný.

Hodinky působí moderně. Rozměry i hmotnost (66 gramů) jsou o něco menší než u dražšího sourozence, což potěší hlavně uživatele s menším zápěstím. Především sportovkyně tento fakt potěší.

Nižší cena se projevila například na množství funkcí, schází teploměr a kompas. Barometr také zmizel, výrobce jeho činnost nahradil GPS. Voděodolnost se snížila na 50 metrů. Další funkce a široká nabídka sportovních režimů zůstaly zachovány. Nezmizela ani možnost plánování trasy.

Cena se odrazila také na provedení. Nejvíce výrazné jsou úspory u displeje, kde byla využita klasická varianta bez možnosti ovládání dotekem. Pokud jde o výdrž, také u tohoto modelu se v režimu se zapnutou GPS pohybuje okolo 10 hodin.

Co potěší

 • nižší cena
 • menší rozměry a nízká hmotnost
 • možnost plánování trasy

Co zamrzí

 • absence některých funkcí
Přejít do obchodu od 6 990 Kč

5. Polar M430 – když máte cca 5000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Polar M430  Pokud od sporttesteru vyžadujete slušnou porci funkcí, ale nechcete utrácet částky kolem deseti tisíc, Polar M430 rozhodně stojí za zvážení. Tento model lze zakoupit od 4,5 tisíc.

Vzhledově se výrazně liší od svých konkurentů. Výrobce dal přednost obdélníkovému displeji před kulatým. Důvod je jednoznačný, prostor na obdélníkovém displeji se dá využít mnohem lépe. Menší velikost a nízká hmotnost (51 gramů) určitě potěší všechny ženy.

Přestože se jedná o levnější sporttester, optický senzor neschází. Hodinky tak dokáží poskytnout přesné údaje o tepové frekvenci. Potěší také přítomnost upozornění pomocí vibrací například u notifikací z mobilního telefonu. Neschází ani jedna ze základního balíčku funkcí – měření tepu, GPS a Bluetooth.

Životnost baterie na tom není úplně špatně, v režimu s GPS ustojí přibližně 8 hodin. Hodinky jsou primárně zaměřené na běžce, ale poradí si i s dalšími sporty, snad jen ne s plaváním. Hodinky ale jsou odolné proti vodě, a to do 30 metrů.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • nízká hmotnost a menší rozměry
 • přítomnost všech důležitých funkcí

Co zamrzí

 • voděodolnost jen do 30 metrů
Přejít do obchodu od 4 390 Kč

6. Sigma PC 25.10 – když máte cca 1000 Kč

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Sigma PC 25.10  Pokládáte si otázku jaký koupit sporttester za co nejnižší cenu? Sigma PC 25.10 lze sehnat za cenu pod 1000 Kč. Počítejte ale s tím, že s tímto modelem si vystačí jen začátečníci, kteří chtějí sledovat hodnoty své tepové frekvence. Můžete využívat také stopky nebo budík. Uživatelé mají k dispozici “jen” 6 funkcí, ale schází i datum.

Po vzhledové stránce se výrazně neliší od svých konkurentů, ostudu si při nošení tedy určitě neuděláte. Hmotnost je příjemně nízká, konkrétně 40 gramů. Horší je to ale s páskem, který nelze vyměnit. Z tohoto důvodu vám tedy rozhodně nevydrží věčně. Na druhou stranu, voda hodinkám neublíží. Podle specifikace vydrží 30 metrů.

Displej vypadá o něco hůře než na klasických digitálních hodinkách. Není barevný ani dotykový, také podsvícení není moc kvalitní. Pokud nejste jazykově vybavení, s nastavením budete mít problém. Kompletní český návod schází.

Co potěší

 • nízká cena
 • poměrně přesné měření tepu

Co zamrzí

 • málo funkcí
 • špatný displej
 • bez možnosti vyměnit řemínek
Přejít do obchodu od 799 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového sporttesteru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem přesného sporttesteru.