9x nejlepší fidget spinnery na trhu (TOP 9 modelů)

Fidget Spinner Fidget spinnery jsou překvapivou vychytávkou a gadgetem od května roku 2017. Drobné hračky, jež se točí na malém ložisku podobném tomu, co najdeme například v kolečkových bruslích po dobu 2 a více minut ve vašich rukách doslova pobláznily celý svět.

A to dokonce ještě více než Yo-Yo, Hula-hoop a Frisbee dohromady.

A protože svět nečeká, ihned se po základních modelech objevili na trhu fidget spinnery různých tvarů, designů i značek. Pojďme si nyní společně představit 9+ spinnerů, které vám bude závidět celé okolí. Různé tvary, ďábelské návrhy a chytlavé barvy nebo klasika? Čemu dáváte přednost vy?

Níže jsme sestavili žebříček podle nás nejlepších a nejkrásnějších fidget spinnerů, které si lze aktuálně v ČR koupit.

Nejlepší fidget spinnery na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Lea Spinner kříž
5 out of 5 stars (5 / 5)290 KčČíst recenze
2.Spinner Dix FS 1040
5 out of 5 stars (5 / 5)299 KčČíst recenze
3.Fidget Spinner Eljet Rainbow Tripple
5 out of 5 stars (5 / 5)299 KčČíst recenze
4.Spinner Dix FS 1030
5 out of 5 stars (5 / 5)189 KčČíst recenze
5.Lea Spinner Y
5 out of 5 stars (5 / 5)329 KčČíst recenze
6.Spinner Umbrella
5 out of 5 stars (5 / 5)279 KčČíst recenze
7.Lea Spinner
5 out of 5 stars (5 / 5)290 KčČíst recenze
8.Spinner Dix FS 1020
5 out of 5 stars (5 / 5)189 KčČíst recenze
9.Fidget Spinner Eljet Steel
5 out of 5 stars (5 / 5)149 KčČíst recenze

1. Lea Spinner kříž – nejhezčí spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Lea Spinner kříž  Pokud by staří Římané měli Fidget Spinner, přesně takhle by asi vypadal. K dispozici je ve stříbrném provedení, vyrobený z kovu a poskytující kvalitní zážitek. Pochlubit se může starožitným vzorem ve tvaru kříže na každém ze dvou ramen a hlavou tygra v místě, kde spinner držíte. Kvalitní kovové zpracování zajistí, že se spinner bude točit rozhodně déle než plastová konkurence.

Podle nás nejhezčí fidget spinner na trhu.

Ukázat v obchodě od 290 Kč

2. Spinner Dix FS 1040 – nejtěžší spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Spinner Dix FS 1040  Šestiramenný fidget spinner v kovovém provedení s kvalitními kovovými ložisky, které zvyšují dobu odstřeďování, dokáže vyprodukovat až 7000 otáček, což vystačí i na 2 minuty točení a to už je pořádný rachot i pro vaše prsty. Navíc design vám bude závidět celé okolí. Skvělý je také na různé triky.

Váží uctyhodných 106 gramů.

Ukázat v obchodě od 299 Kč

3. Fidget Spinner Eljet Rainbow Tripple – nejlepší duhový fidget spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Fidget Spinner Eljet Rainbow Tripple  Tentokrát něco z řady leskle duhových točítek (tzv. rainbow) od značky Eljet. Tříramenný spinner vyrobený kompletně z kovu, včetně kovových ložisek, které dokážou vyprodukovat až 7000 otáček.

Tenhle duhový spinner se může pyšnit skvělou rovnováhou, díky čemuž ho dokážete snadně přenášet z ruky do ruky, nebo z prstu na prst a zároveň je skvělý na další triky.

Ukázat v obchodě od 299 Kč

4. Spinner Dix FS 1030 – nejvíce cool spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Spinner Dix FS 1030  Futuristicky vypadající točítko Dix FS 1030 je vyrobeno z hliníkové slitiny a má velmi netradiční tvar v podobě ozubeného kola. Vybaven je kvalitním ložiskem pro dlouhé a rychlé otáčení. Jeho hmotnost 30 gramů zaručí, že odstředivá síla zde bude fungovat. Vzhled vám při otáčení zajistí, že Dix FS 1030 bude vypadat jako nějaký stroj.

Vybírat můžete ze čtyř barevných provedení: stříbrný, červený, zlatý a modrý.

Ukázat v obchodě od 189 Kč

5. Lea Spinner Y – nejelegantnější spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Lea Spinner Y  Tříramenný fidget Lea Spinner Y je vyrobený z hliníkové slitiny a osazený kvalitním ložiskem pro dlouhé otáčení. Jeho tvar připomíná spíše Ninja hvězdici. A právě to je na něm zajímavé a my si myslíme, že se jedná o jeden z nejelegantnějších spinnerů na trhu, který ocení i dospělí. Jeho předností je také diskrétní velikost.

Ukázat v obchodě od 329 Kč

6. Spinner Umbrella

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Spinner Umbrella  Tenhle fidget spinner je vyroben z hliníkové slitiny, osazen kvalitním ložiskem a zaujme především svým tvarem, ten totiž připomíná barevný otevřený deštník. To zaručuje při točení parádní obrázek i zábavu.

Navíc stejně jako u všech točítek, není třeba vyměňovat baterie, vše záleží pouze na vaší energii a chuti spinner roztáčet.

Ukázat v obchodě od 279 Kč

7. Lea Spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Lea Spinner  Lea Spinner sází na netradiční tvar v podobně dvou ramen a viditelných ložisek. Osazen kvalitním ložiskem a kovovým tělem zaručuje dlouhé otáčení kolem své osy.

Ukázat v obchodě od 290 Kč

8. Spinner Dix FS 1020

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Spinner Dix FS 1020  Tříramenný spinner DIX FS 1020 můžete pořídit v 5 barevných provedeních (černý, stříbrný, zlatý, modrý a růžový). Vyroben z kvalitní hliníkové slitiny a osazen ložiskem, které se jen tak nezastaví. Dokonalá rovnováha i vyváženost. Hmotnost 25 gramů.

Ukázat v obchodě od 189 Kč

9. Fidget Spinner Eljet Steel – nejlepší klasický fidget spinner

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Spinner Eljet Steel  Stará dobrá klasika je často také to nejlepší co si můžete koupit. A tenhle kvalitní fidget spinner od Eljet má klasické tvary, tři ramena, osazen kvalitním kovovým ložiskem a vyroben kompletně ze slitiny hliníku zaručí zábavu na dlouhé nejen zimní večery.

K dispozici ve stříbrném lesklém nerezovém vzhledu, případně ve zlaté, červené, zelené a růžové barvě.

Ukázat v obchodě od 149 Kč

Co je fidget spinner?

Je to malá hračka, která obsahuje kovové nebo keramické ložisko, na němž můžete roztočit ramena fidgetu (nejčastěji bývají tři, avšak na trhu už naleznete i se dvěma rameny a více rameny či kulaté tvary), který se pak točí i několik minut v kuse. Jedná se ve své podstatě o setrvačník.

Vyráběny jsou většinou z 3D tištěných plastů nebo kovů jako je mosaz, titan, slitiny hliníku nebo nerezová ocel či měď a přicházejí v různých designových provedeních a barvách. Včetně brandových kusů jako je Batman, Captain America nebo Iron Man.

Fidget spinner můžete najít také pod názvem Finger Spinner – což v překladu neznamená nic jiného než “prstové točítko”.

Co se dá dělat s fidget spinnery?

Různé věci. Původně fidget spinnery sloužily jako antistresová pomůcka, která vám má pomoci soustředit se a snížit úzkost, stejně jako například antistresové koule. Ale může dokonce “prý” odnaučit kousání nehtů či kouření. Hodí se také pro děti s hyperaktivitou či autismem.

Někteří odborníci však nesouhlasí a tato tvrzení vyvracejí, názor necháme na vás. Dnes však spinnery slouží zejména jako hračka.

Je možné si tedy jen tak točit ve svých prstech nebo vyzkoušet nějaké triky.

Nejlepší triky s fidget spinnery [VIDEO]

Chcete se naučit nějaké triky, mrkněte na tyhle týpky z Dude Perfect a inspirujete se.

Kde koupit fidget spinner?

Můžete tak učinit téměř kdekoliv. V hračkářství či jiných kamenných obchodech nebo na internetu, kde je větší výběr a mnohdy také lepší ceny.

Doporučujeme obchody s velkou nabídkou spinnerů jako jsou například: Alza.cz.

Jak vybrat nejlepší fidget spinner?

    • Vyvážení. Nejlepší fidget spinnery mají skvělé vyvážení, díky kterému nedochází k oscilaci. Pohybují se plynule, rovnoměrně a vydrží se točit déle.
    • Hluk. Není nic horšího než otravující zvuk hlučného ložiska, což pocítíte nejen vy, ale také vaše okolí. Ložisko by tedy nemělo být hlučné.
    • Vlastní hmotnost těla. Chcete-li aby se vám fidget spinner točil co nejdéle, vyžadujte větší hmotnost těla, což má za následek větší setrvačnost po roztočení.
    • Kvalita ložisek. Čím kvalitnější ložiska, tím lepší fidget spinner. Ložiska jsou srdcem a vyrábí se buď kovová, dražší keramická nebo jejich kombinace.
    • Design, materiál a barvy. Zde záleží v podstatě na vás a vašich preferencích. Koupit dnes můžete plastové i kovové fidget spinnery různých návrhů a barev. Čím bláznivější spinner, tím lépe.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového točítka. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího fidget spinneru na trhu.