Nejlepší záložní zdroje CyberPower OLS Tower: Energie pro vaše systémy

Společnost CyberPower přišla se dvěma inovovanými modely záložních zdrojů UPS OLS Tower. OLS1000EA a OLS1500EA spadají do prověřené řady Online S a poskytují především pro SMB a firemní uživatele jistotu souvislé dodávky elektrické energie i v případě výpadku proudu. My se na oba modely, které poskytují online topologii a dvojitou konverzi pro udržování vysoké kvality napětí, podíváme detailněji.

Tipy na nejlepší záložní zdroje CyberPower podle nás

Název produktuVlastnostiCena (od)Recenze
1.CyberPower OLS1500EA


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 1 9900 Kč Číst recenze
2.CyberPower OLS1000EA


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 2 7900 Kč Číst recenze
3.CyberPower PFC 900VA


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 3 4320 Kč Číst recenze
4.CyberPower UT2200E-FR


4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
 Tip č. 4 3820 Kč Číst recenze
5.CyberPower UT650EG


4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
 Tip č. 5 1020 Kč Číst recenze

Dokonalé vybavení UPS

CyberPower OLS1000EA Oba modely samozřejmě poskytují záruku, že nedojde k nenávratnému zmizení neuložených dat. To zaručuje nulová doba přechodu z elektrické energie ze sítě na energii z baterií záložních zdrojů. Systém je tak nepřetržitě v provozu, přičemž zaručuje, že nedojde k nečekanému vypnutí důležitých zařízení.

Věžová konstrukce obou zdrojů poskytuje stabilitu, přičemž ke komunikaci s uživatelem slouží barevný a hlavně přehledný LCD panel, na kterém je možná konfigurace nastavení a sledování aktuálního stavu napětí. Samozřejmostí je také možnost vzdálené správy a monitoring zařízení. Tímto způsobem lze provádět restart zařízení nebo plánované vypnutí.

Velké plus přináší kompatibilita s generátory napájení, což zaručuje stabilizaci napětí a spolehlivý provoz. Při výpadku napětí totiž pošlou signál pro start např. naftového generátoru, a než dojde k jeho plnému nastartování, sami zajistí napájení z baterií pro hlavní řídící zařízení. Proto jsou věže OLS vhodné pro kritická zařízení, na jejichž chodu stojí například provoz celé firmy, nouzové systémy, dohledové systémy nebo dopravní infrastruktura.

Integrované zásuvky jsou vybaveny přepěťovou ochranou zaručující stabilní dodávku energie. Zajištěna je tak kompletní ochrana připojených zařízení i během bouřek nebo jiných nenadálých událostí, jako jsou např. napěťové špičky z nadřazené sítě.

Určitě lze také vyzdvihnout systém ECO, který je zařízením automaticky zapínán v situaci, kdy je kvalita elektrické energie v síti bezproblémová. Takový mód zvyšuje účinnost systému až na 95 %. Při nestabilní dodávce energie se UPS přepne do režimu zásuvky, a nadále tak zaručuje stabilitu a kvalitu napájení.

Oba produkty rovněž mají možnost připojení k vypínači nouzového vypnutí (EPO), díky němuž lze UPS v případě nouze ihned vypnout.

Jistě vás zajímá, jakým způsobem věže regulují teplotu, která je u podobných zařízení velmi citlivým tématem. Její stabilita je totiž jedním ze zásadních faktorů ovlivňujících kvalitu běhu takto důležitého zařízení. Modely OLS jsou vybaveny ventilátory s proměnlivými otáčkami.  Taková funkce zajišťuje automatickou regulaci teploty na základě aktuální zátěže. Benefitem daného řešení je nižší hluk, což ocení zejména pracovníci kanceláří, kde někdy bývá zdroj umístěn.

Rozdíly

Odlišnosti mezi oběma věžemi lze vyčíst už z jejich názvu. Jde především o kapacitu akumulátoru, která je 1 000 respektive 1 500 VA, přičemž slabší typ disponuje výkonem 900 wattů a silnější dosahuje 1 350 wattů. Výkonnější model také nabízí dvojitou zásuvkou pro výstup.

Verdikt

OLS 1000 ze zadní stranyJak se tedy rozhodnout? V případě implementace záložních zdrojů je důležitý individuální přístup ke každému řešení, proto vám neřekneme, který z těchto dvou modelů je právě pro vás vhodnější. Oba typy samozřejmě zaručují špičkovou ochranu dat i hardwaru, a právě na objemu připojovaných jednotek i na stupni důležitosti nepřetržitého běhu závisí volba konkrétního modelu.

Podíváme-li se na diagram doby běhu interní baterie u slabšího modelu, máme zde při výkonu 100 wattů více než 40 minut provozu, což je dostatečný čas na zajištění obnovy napájení, a i při chodu na nejvyšší výkon zůstává dostatek času na bezpečné vypnutí všech systémů, aniž by došlo ke ztrátě dat, případně ke startu generátoru. U věže OLS1500EA máme kapacitu akumulátoru ještě o 50 % vyšší. A pokud ani to nestačí, je možné připojit další až 3 bateriové moduly, což tyto časy danou měrou prodlouží.

Při výběru UPS OLS Tower proto mějte dobrý přehled o parametrech zařízení, která chcete chránit a zároveň dbejte na určitou rezervu, pak vám záložní zdroj bude spolehlivě a efektivně sloužit.