Recenze 6 nejlepších mobilních telefonů do 3000 Kč

 Naposledy aktualizováno pro: LÉTO 2017 

Huawei Y5 II Přijde vám zbytečné utrácet za nový telefon přehnaně vysoké částky? Vyžadujete od svého nového přístroje základní funkce a nepreferujete nutně moderní vzhled? Vybírejte z kategorie nejlepších mobilů do 3000 Kč.

Tato cenová hranice je opravdu hodně nízká, proto při nákupu doporučujeme obezřetnost. Nabídka není příliš široká, ale i zde narazíte na produkty se skvělým poměrem ceny a výkonu. Ty nejlepší vám představíme v následující recenzi telefonů do 3000 Kč.

Pokud od svého mobilu vyžadujete něco víc, posuňte hranice svého rozpočtu a nahlédněte do naší recenze nejlepších telefonů do 5000 Kč.

Nejlepší mobilní telefony do 3000 Kč na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1. DOPORUČUJEME 
Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 830 KčČíst recenze
2.LG K8 K350
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)2 990 KčČíst recenze
3.Huawei Y5 II Dual SIM
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)2 850 KčČíst recenze
4.Doogee X5 Max Pro
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)2 425 KčČíst recenze
5. DOPORUČUJEME 
Alcatel POP 4+ OT-5056D

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2 390 KčČíst recenze
6.Lenovo Vibe C2 Dual SIM
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)2 490 KčČíst recenze

1. Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global – nejlepší telefon do 3000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global  Čínská společnost Xiaomi je známá svými telefony se skvělým poměrem ceny a výkonu, a to hned v několika kategoriích. Ani Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global tento trend nenarušuje. Bez pochyb ho jde označit za jeden z nejlepších mobilů do 3000 Kč.

Celkové zpracování dosahuje průměrného standartu. Konstrukce je sice kvalitní, ale plastové provedení zrovna dvakrát nepotěší. Působí lehce laciným dojmem. Přední stranu vyplňuje poměrně obstojný displej o úhlopříčce 5 palců v HD rozlišení. HD sice není zárukou prvotřídní kvality, ale při běžném používání nijak nezklame. Potěší spolehlivá automatická regulace jasu.

Pod displejem naleznete trojici senzorových tlačítek. Jejich podsvícení sice schází, ale poskytují alespoň odezvu vibracemi. Nechybí ani přední kamera s rozlišením 5 Mpx. Hlavní fotoaparát má rozlišení 16 Mpx. Kvalita obrázků je srovnatelná s ostatními konkurenty této cenové kategorie, více potěší kvality režimu makro.

Na boku se nachází slot pro dvě SIM karty, ale pouze sdružený. Buď si tedy vystačíte se základní uživatelskou pamětí 32 GB, nebo pouze s jednou SIM kartou. Z vnitřních parametrů potěší baterie s velmi slušnou kapacitou 3120 mAh.

Celkový chod telefonu je spolehlivý a plynulý. Uživatelé mají k dispozici různé přednastavené režimy, jako například pro ovládání jednou rukou, pro čtení nebo dětský. Za pozornost stojí také funkce rychlého nabíjení, ale je nutné dokoupit lepší nabíječku.

Při nákupu dávejte pozor na různá označení. Některé modely od Xiaomi nepodporují vybrané frekvence českého LTE. Ale tato verze Global s LTE nemá jediný problém.

Co potěší

 • výdrž baterie
 • kvalitní displej
 • plynulý chod
 • podpora všech frekvencí českého LTE

Co zamrzí

 • plastové tělo
 • sdružený slot pro SIM karty
Ukázat detaily od 2 830 Kč

2. LG K8 K350 – nejhezčí design

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze LG K8 K350  Dokonalý vzhled není v této cenové kategorii podmínkou. Jaký tedy vybrat mobilní telefon do 3000 Kč, který zaujme svým méně tradičním vzhledem? LG K8 K350 lze v tomto ohledu ohodnotit velmi pozitivně.

Už na první pohled je vidět snaha výrobce udělat něco jinak. Přední stranu pokrývá sklo, které je po stranách zahnuté a navazuje na rámeček imitující kov. Zadní strana je zhotovena z matného materiálu, který oceníte hlavně při držení.

Zde naleznete netradičně reproduktor i všechna tlačítka. Ta jsou umístěna hned pod fotoaparátem. Dvě slouží k regulaci hlasitosti, jedno pro zamykání. Toto řešení sice není klasické, nicméně příjemně návykové. Zadní kryt lze oddělit a vyměnit baterii, což v současnosti není běžné, ale mnoha uživateli stále oblíbené. Baterie má kapacitu průměrných 2125 mAh.

Vzhled i konstrukci lze tedy ohodnotit velmi pozitivně, zbytek je na tom o něco hůře. Displej o velikosti 5 palců a rozlišením HD sám o sobě není špatný, dojem kazí absence automatické regulace jasu a mizerná čitelnost na slunci.

Specifikace láká fotografy. Kvality snímků vzhledem k ceně telefonu nejsou špatné, ale nečekejte žádný zázrak. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 8 Mpx a základní výbavu. Zajímavěji vypadá přední kamera s 5 Mpx. Uživatel má k dispozici přisvícení displejem, ale bohužel chybí ostření. Zajímavou funkcí je možnost spuštění časovače. Stačí zvednout ruku, zarovnat ji do rámečku a sevřít pěst.

Z dalších údajů je třeba zmínit uživatelskou paměť. 8 GB není mnoho a lze ji rozšířit paměťovou kartou pouze o 32 GB. Celkový chod telefonu je ale plynulý. Příjemně překvapí podpora funkce NFC (umožňuje bezdrátové sdílení souborů).

Co potěší

 • pevná konstrukce a povedený design
 • možnost výměny baterie

Co zamrzí

 • absence automatické regulace jasu
 • malá paměť
Porovnat ceny od 2 990 Kč

3. Huawei Y5 II Dual SIM – nejlepší DUAL SIM do 3000 Kč

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Huawei Y5 II Dual SIM  Huawei Y5 II je dalším telefonem za necelých 3000 Kč, který zaujme i svým vzhledem. Tělo je sice celé plastové, nicméně příjemně potěší struktura zadní strany. Kryt imituje hliník, k dostání je v moderních barevných provedeních. Jeho další výhodou je možnost oddělení a vyjmutí baterie s kapacitou 2200 mAh. Řešení je tedy podobné jako v výše zmiňovaného modelu LG K8 K350.

Na boční straně naleznete dvě tlačítka. Jedno pro regulaci hlasitosti. To druhé si snadno můžete nastavit tak, že při jeho stisku spustíte své oblíbené aplikace. Přední straně dominuje displej s rozlišením HD a úhlopříčkou 5 palců. Jeho kvality jsou v této cenové kategorii lehce nadprůměrné.

Nechybí ani dvojice fotoaparátů s rozlišením 8 Mpx a 2 Mpx. Snímky nejsou zrovna dvakrát kvalitní, obzvlášť z přední kamery. S rozlišením 2 Mpx kvalitní fotku ve velkém formátu nepořídíte, ať se budete snažit sebevíc.

Z dalšího vybavení rozhodně stojí za zmínku možnost využití dvou SIM karet. Vzhledem k nízké uživatelské paměti 8 GB oceníte také slot pro paměťovou kartu. Kapacitu telefonu lze navýšit až o 128 GB. Bohužel, na paměťovou kartu nelze přemístit aplikace.

Ani RAM paměť o velikosti 1 MB na tom není nejlépe. Problém nastává hlavně při hraní náročnějších her, ale těch si vzhledem k malé uživatelské paměti moc neužijete. Proto běžný zákazník tento nedostatek s velkou pravděpodobností nezaregistruje.

Co potěší

 • barevné provedení
 • možnost oddělení zadního krytu a vyjmutí baterie
 • slušný displej

Co zamrzí

 • nízká uživatelská i RAM paměť
 • méně kvalitní fotografie
Porovnat ceny od 2 850 Kč

4. Doogee X5 Max Pro – s největší výdrží baterie

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

 Recenze Doogee X5 Max Pro  Společnost Doogee patří mezi další čínské nováčky. Tento model sice nevypadá, ale rozhodně patří mezi kvalitní mobilní telefony do 3000 Kč. Pravda, na první pohled neoslní. Vzhled je opravdu nudný s laciným dojmem. Na druhou stranu, zvolená konstrukce je velmi kvalitní.

Potěší možností oddělení zadního krytu, pod kterým se skrývá největší chlouba tohoto telefonu – baterie s vysokou kapacitou 4000 mAh. Její výdrž je opravdu znát, díky ní lze mobil využít i jakou powerbanku. Na druhou stranu, nečekejte žádné rychlé nabíjení. Hned vedle naleznete slot pro dvě SIM karty i paměťovou kartu, kterou lze rozšířit základní paměť o velikosti 16 GB.

Na zadní straně se nachází i další užitečná vychytávka. Pokud vyžadujete rychlou a spolehlivou čtečku otisků prstů, toto je pro vás ten nejlepší mobil do 3000 Kč. Pravdou je, že zde výhody Doogee X5 Max Pro končí. Při dalším pohledu do specifikace naleznete už jen průměrné hodnoty.

Přední stranu vyplňuje klasický pětipalcový displej s rozlišením HD. Pod ním se nachází trojice senzorových tlačítek, ta však nejsou podsvícená. Neschází dvojice fotoaparátů s rozlišením 8 Mpx. Kvalita fotografií si však nezaslouží žádná slova chvály.

Co potěší

 • kapacita baterie
 • čtečka otisků prstů
 • pevná konstrukce

Co zamrzí

 • nudný vzhled
 • nekvalitní fotografie
 • nepodsvícená tlačítka
Porovnat ceny od 2 425 Kč

5. Alcatel POP 4+ OT-5056D – skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Alcatel POP 4+ OT-5056D  Alcatel POP 4+ OT-5056D je dalším modelem z naší recenze telefonů do 3000 Kč, který zaujme svým vzhledem. Celá konstrukce je sice vyrobena z plastu, ale zadní kryt imituje kov. Obzvlášť ve vybraných barevných kombinacích toto řešení vypadá velmi elegantně.

Zadní kryt můžete oddělit, ale bohužel baterii s kapacitou 2500 mAh nelze vyměnit. Dostanete se alespoň k odděleným slotům pro dvě SIM karty a paměťovou kartu. Základní paměť o velikosti 16 GB tedy lze navýšit, bohužel pouze o 32 GB.

Pozornost přilákají i podsvícená senzorová tlačítka na přední straně. Design domovského tlačítka si Alcatel pravděpodobně vypůjčil od konkurence. Nad nimi se nachází displej o velikosti 5,5 palců v HD rozlišení. Zobrazení i úrovně jasu jsou srovnatelné s lepší konkurencí.

Neschází dvojice fotoaparátů s rozlišením 8 Mpx a 5 Mpx. Uživatelské prostředí je sice přehledné, přesto kamery jsou zde pravděpodobně pouze do počtu. Zadní fotoaparát je na cenu telefonu průměrný, přední navzdory slušnému rozlišení podprůměrný. Naši pozornost tentokrát přilákal i výstup do sluchátek, bohužel ne v kladném slova smyslu. Po připojení sluchátek kvalita zvuku klesá opravdu nízko.

Výkon telefonu je dostatečný, většinu her zvládá bez problémů. Na rychlosti a grafice náročnějších her se ale nízká cena projeví.

Co potěší

 • povedený displej
 • oddělený slot
 • hezký na pohled

Co zamrzí

 • podprůměrný fotoaparát
 • nekvalitní zvuk ve sluchátkách
Porovnat ceny od 2 390 Kč

6. Lenovo Vibe C2 Dual SIM

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Lenovo Vibe C2 Dual SIM  Také smartphone od Lenova má v naší recenzi své místo. Jeho největším lákadlem je poměrně kvalitní displej. Jeho úhlopříčka je 5 palců a rozlišení HD. Zobrazení, jas i reakce jsou s ohledem na nízkou cenu telefonu na celkem vysoké úrovni.

Pokud jde o vzhled, tento mobil neurazí. Konstrukce je vyrobena z plastu, rámeček v obou barevných provedeních (černá a bílá) imituje kov. Za pozornost stojí záda. Uprostřed naleznete vystouplý fotoaparát s rozlišením 8 Mpx. Jeho přední kolega je vybaven 5 Mpx. Výsledné fotografie jsou v celku kvalitní, ale u videí počítejte s horšími výsledky.

Kryt je matný a opět lze oddělit. Uživatel se tak snadno dostane k baterii (kapacita 2750 mAh), dvěma slotům pro SIM karty i ke slotu pro paměťovou kartu. Můžete snadno rozšířit základní paměť 8 GB (maximálně na 32 GB) a zároveň využívat dvě SIM karty. (už jste viděli naše tipy na nejlepší dual sim telefony?)

Výkon lze ohodnotit jako lehce podprůměrný, ale s běžnými funkcemi nemá žádný problém. Pokud vám tato specifikace nestačí, v prodeji je i výkonnější Lenovo C2 Power s RAM pamětí 2 MB a vyšší kapacitou baterie.

Co potěší

 • kvalitní displej
 • slušné fotografie
 • možnost výměny baterie

Co zamrzí

 • nižší výkon
 • malá uživatelská i RAM paměť
Porovnat ceny od 2 490 Kč

Pokud patříte mezi nenáročné uživatele nebo hledáte levný telefon pro své děti, cenová kategorie mobilních telefonů do 3000 Kč je pro vás ideálním řešením. Věříme, že vám tato recenze pomůže s výběrem.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového telefonu za 3 000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího mobilního telefonu do 3000 Kč na trhu.