Recenze 4+ nejlepších mobilních telefonů do 3000 Kč (aktualizováno: 2020)

 Naposledy aktualizováno pro rok: 2020 

Huawei Y5 II Přijde vám zbytečné utrácet za nový telefon přehnaně vysoké částky? Vyžadujete od svého nového přístroje základní funkce a nepreferujete nutně moderní vzhled? Vybírejte z kategorie nejlepších mobilů do 3000 Kč.

Tato cenová hranice je opravdu hodně nízká, proto při nákupu doporučujeme obezřetnost. Nabídka není příliš široká, ale i zde narazíte na produkty se skvělým poměrem ceny a výkonu. Ty nejlepší vám představíme v následující recenzi telefonů do 3000 Kč.

Pokud od svého mobilu vyžadujete něco víc, posuňte hranice svého rozpočtu a nahlédněte do naší recenze nejlepších telefonů do 5000 Kč.

Nejlepší mobilní telefony do 3000 Kč na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1. DOPORUČUJEME 
Honor 8A 32GB
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 999 KčČíst recenze
2.Xiaomi Redmi 8A LTE 32GB
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)2 760 KčČíst recenze
3.Nokia 5.1 Plus
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)3 380 KčČíst recenze
4.Motorola One Lite NFC
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)3 199 KčČíst recenze

1. Honor 8A 32GB – nejlepší telefon do 3000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 DOPORUČUJEME  Značka Honor byla dosud vnímána především jako dostupnější alternativa pro uživatele, kteří chtěli chytrý telefon, ale nehodlali do něj investovat závratné částky a pohodlně vystačili se základnější výbavou. Dnes se Honor, mimochodem jde o dceřinou značku firmy Huawei, pouští i na pole dražších modelů – na dostupné kousky však nezanevřel. Jedním z nejzajímavějších je jistě Honor 8A s pamětí 32 GB. Tento telefon pořídíte v průměru za velmi přívětivých 3000 Kč. Nepříliš nároční uživatelé přitom mohou být s parametry a funkcemi zařízení spokojeni a ještě ušetří peníze na něco, co považují za důležitější.

Telefon nabízí 6palcový IPS displej s dostačujícím rozlišením 1560 × 720 px. Displej zabírá 87 % plochy, rámeček je tedy minimální, což působí elegantně. Zařízení šlape na operačním systému Android 9.0, je vybaven procesorem MediaTek MT6765, který skrývá 8 jader, a slušnou 3GB operační pamětí RAM. Interní paměť pak činí (jak bylo řečeno) 32 GB, ale samozřejmě ji můžete zvětšit s použitím SD karty o kapacitě až 512 GB – takže budete mít dost místa i na multimédia. Telefon je dále opatřen dvěma fotoaparáty, ty se sice (vcelku pochopitelně) neřadí k mobilní špičce, ale zadní nabídne 13 Mpx a přední 8 Mpx a výsledky focení jsou v dané cenové kategorii velmi slušné. Telefon je tedy plně způsobilý k běžnému použití – v poměru ceny a kvality jde o skutečně pěkný model.

Co potěší

 • Dobré uživatelské hodnocení
 • Velmi dobrý poměr ceny a výkonu
 • Pěkný design
 • Solidní parametry
 • Dostupná cena

Co zamrzí

 • Při náročnějším použití rychlejší vybíjení baterie
Ukázat detaily od 2 999 Kč

2. Xiaomi Redmi 8A LTE 32GB – alternativa do 3000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

Čínskou značku Xiaomi snad ani není potřeba představovat. Válcuje totiž žebříčky prodejnosti u nás a plně konkuruje i zavedenějším a prestižnějším značkám, jako je Apple nebo Samsung. Nabízí totiž často srovnatelnou kvalitu, ale za výrazně lidovější cenu. Sortiment Xiaomi je dnes však obrovský a zahrnuje telefony dostupné, ale i ve vyšší cenové třídě. My se podíváme na model Xiaomi Redmi 8A LTE 32GB, který představuje opravdu atraktivní volbu v rámci velmi nízké cenové kategorie. Pořídíte ho totiž často už od cca 2600 Kč. A to už je opravdu láce – parametry jsou přitom velmi pěkné, stejně jako zpracování telefonu.

Xiaomi Redmi 8A nabídne 6,22palcový displej a rozlišení 1520 x 720 px. Pracuje s operačním systémem Android 9.0. Zatím se tedy pohybujeme na velmi podobné vlně jako u předchozího modelu. Další parametry má však Xiaomi o něco slabší. Například pouze 2 GB RAM, nižší jemnost displeje (270 PPI proti 288 PPI u Honor 8A) či zadní fotoaparát 12 Mpx anebo procesor 2 GHz (proti 2,3 GHz u Honor 8A). Na druhou stranu se můžete těšit například na výrazně silnější baterii (5000 mAh).

Co potěší

 • Velmi výhodná cena
 • Solidní parametry
 • Výkonná baterie
 • Oblíbená značka

Co zamrzí

 • Spíše pro méně náročné použití
Porovnat ceny od 2 760 Kč

3. Nokia 5.1 Plus

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

Původem finská společnost Nokia kdysi panovala odvětví mobilních telefonů. Dny největší slávy této značky už však zřejmě pominuly. V propadlišti dějin ale neskončila a stále nabízí sortiment mobilních telefonů (navíc poměrně značně rozsáhlý). Jeho součástí je i několik cenově dostupných dotykových modelů – a my se podíváme na jeden z nich. Konkrétně na telefon Nokia 5.1 Plus, jehož cena se pohybuje kolem 3500 Kč. Jde o spíše o trochu kompaktnější kousek s IPS displejem o úhlopříčce 5,8 palce a rozlišením opět 1520 x 720 px.

Model Nokia 5.1 Plus ukrývá osmijádrový procesor MediaTek MT6771 taktovaný na 1,8 GHz. Podporuje ho slušná 3GB operační paměť RAM a uživatelské prostředí tvoří systém Android. Interní paměť je opět 32 GB, což je pro nepříliš náročné použití dostatečné a můžete ji navíc rozšířit pomocí SD karty o kapacitě až 400 GB. Fotoaparáty nabízejí 13 a 5 Mpx, se zadním lze za dobrého světla pořizovat solidní snímky. Baterie nabízí kapacitu 3060 mAh, není tedy zvlášť nadupaná, ale hmotnost mobilu je díky tomu jen 160 g. Jde tedy o zajímavou dostupnou alternativu, o které stojí za to uvažovat.

Co potěší

 • Výhodná cena
 • Kvalitní zpracování a dobré uživatelské hodnocení
 • Přiměřené parametry vzhledem k ceně
 • Dostatečný výkon pro běžné použití

Co zamrzí

Porovnat ceny od 3 380 Kč

4. Motorola One Lite NFC

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

Motorola je další značka, která zažívala rozkvět v době tlačítkových telefonů, ale přežila i v éře dotykových zařízení. Tato americká značka dnes nabízí především dostupné modely a nás zaujal telefon Motorola One Lite NFC, který lze pořídit už okolo 3200 Kč. Mobil je opatřen displejem o úhlopříčce 5,9 palců a rozlišení je opět 1520 x 720 px. Nepřekvapí ani použití operačního systému Android, který je u nás nejrozšířenější díky cenové dostupnosti v kombinaci s uživatelskou přívětivostí. Tento telefon konkrétně pracuje s verzí Android 9.1.

A co dál? Vnitřní paměť je i tentokrát 32 GB – tedy přiměřený standard. Paměť můžete opět rozšířit SD kartou, ale maximální kapacita je tentokrát jen 128 GB, takže telefon příliš neposlouží jako objemné úložiště. Telefon je vybaven 13 a 8Mpx fotoaparátem, 2GHz procesorem Qualcomm s osmi jádry, 3GB operační pamětí RAM a baterií o kapacitě 3000 mAh. Tato Motorola tedy nabízí parametry víceméně srovnatelné s předchozími modely a za úvahu jistě stojí.

Co potěší

 • Výhodná cena
 • Slušné parametry v rámci kategorie
 • 13Mpx fotoaparát

Co zamrzí

 • Nižší kapacita baterie
 • Menší maximální kapacita úložiště
Porovnat ceny od 3 199 Kč

Co mohou nabídnout mobilní telefony do 3000 Kč?

Jaké možnosti v současnosti (2020) skýtají dotykové chytré mobilní telefony v ceně do 3 tisíc? Co od nich určitě lze očekávat, a na co naopak zapomenout? Jistou představu už můžete mít z naší recenze, kde jsme se zaměřili především na modely v cenovém rozmezí od cca 2 do 3,5 tisíc korun. Teď se na kategorii do 3 tisíc podíváme trochu obecněji.

Pro koho jsou mobilní telefony do 3000 Kč vhodné?

Jsou lidé, pro které je mobilní telefon jako prodloužená ruka a využívají ho k náročnější práci, focení i zábavě. Ale pak jsou uživatelé, kteří používají chytrý telefon spíše základními způsoby. Kromě telefonování tedy zejména tráví čas na internetu, hrají jednodušší hry, občas vyfotí momentku nebo stáhnou nějakou praktickou aplikaci. Právě tato druhá skupina tvoří cílovou kategorii uživatelů telefonů do 3 tisíc korun. Pro běžné použití mohou tedy tyto telefony být zcela dostačující.

Jaké parametry očekávat?

Jaké parametry můžete najít u současných modelů telefonů v této cenové relaci? Máme pro vás stručné shrnutí alespoň těch nejdůležitějších…

 • Procesor: Ve většině případů můžete očekávat 8jádrový procesor taktovaný na cca 1,8 až 2,3 GHz. U nejlevnějších modelů to však může být méně. Tyto procesory jsou dostačující pro běžné brouzdání po internetu, hraní méně náročných her apod.
 • Operační paměť: Operační paměť RAM se u těchto telefonů pohybuje obvykle od 2 do 3 GB, přičemž nejčastěji narazíte na telefony se 3 GB RAM. Dostatek operační pamětí je důležitý pro rychlou a plynulou práci s aplikacemi.
 • Úložiště: Interní úložiště u telefonů do 3 tisíc nabízí obvykle 32 GB kapacity. Paměť lze rozšířit použitím externí SD karty, která může zvýšit celkovou kapacitu až na stovky GB.
 • Displej: U levnějších telefonů se nejčastěji setkáte s IPS displejem s rozlišením 1520 x 720 px, což lze považovat za solidní standard (v rámci kategorie). Občas lze však narazit i na rozlišení vyšší, nebo u velmi levných modelů naopak nižší. Úhlopříčka se obvykle pohybuje okolo 6 palců (cca 5,5 až 6,3).
 • Fotoaparáty: Důležitou součástí mobilních telefonů jsou fotoaparáty. Spousta lidí jejich kvalitu odhaduje pouze podle hodnot Mpx (v této kategorii obvykle 12 nebo 13 u zadní kamery), což je ale nedostačující faktor. Výsledná kvalita závisí především na kvalitě čipu a optiky, maximální světelnosti apod. Srovnání tedy může být obtížné. Komplexnější informace můžete někdy najít v odborných recenzích mobilních telefonů nebo se podívejte na kvalitní fotomobily zde.
 • Operační systém: Operační systém u mobilních telefonů do 3 tisíc bývá takřka výhradně Android. Operační systém od Microsoft představuje okrajovou záležitost a iOS od Apple patří zase do vyšší cenové třídy.

Pokud patříte mezi nenáročné uživatele nebo hledáte levný telefon pro své děti, cenová kategorie mobilních telefonů do 3000 Kč je pro vás ideálním řešením. Věříme, že vám tato recenze pomůže s výběrem.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového telefonu za 3 000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího mobilního telefonu do 3000 Kč na trhu.