Recenze 6+ nejlepších herních monitorů

Herní monitor Slovo „pařit“, zejména ve své dokonavé podobě, bylo ještě před více než 20 – 30 lety spojováno především s přípravou nejrůznějších kypících odvarů, nahnědlých lektvarů, nechutných medicín, léčivých dryáků nebo pokrmů nevalné chuti. Typickou ukázku jeho použití najdeme v receptech. „Kopřivy spaříme v cedníku vařící vodou, nasekáme na malé kousky, smícháme s nakrájenými bezovými květy, dochutíme sójovou omáčkou, opepříme, přidáme lžičku hořčice a vmícháme do vývaru“. Ti cyničtější z nás by mohli dodat „… a za stálého míchání lejeme do hajzlu.“

V posledních cca 15 letech má toto sloveso ještě dva významy: jednak ve smyslu pít alkohol (zkrátka chlastat), jednak ve smyslu hrát počítačové hry. A právě proto, abyste vy, naši čtenáři, mohli opravdu pořádně „pařit“ populární hry, například Warcraft, Call Of Duty nebo Battlefield 2, tak vám přinášíme nejnovější recenzi nejlepších herních monitorů.

Při sestavování žebříčku nejlepší herních monitorů jsme prošli desítky recenzí zákazníků velkých eshopů, 15 žebříčků v zahraničí a přečetli několik odborných doporučení blogerů, abychom nakonec po 16ti hodinách hledání vybrali nejlepší modely v kategoriích pro každého. Špičkové modely do cca 30000 Kč, středně drahé od 150000 do 25000 Kč a levné herní monitory pro běžné hráče do max. 7 000 Kč.

Nejlepší herní monitory na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Acer Predator X34A
5 out of 5 stars (5 / 5)31 477 KčČíst recenze
2.Asus PG348Q
5 out of 5 stars (5 / 5)29 147 KčČíst recenze
3.Dell S2716DG
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13 690 KčČíst recenze
4.Samsung S34E790C
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)19 590 KčČíst recenze
5.AOC G2460PF
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)6 490 KčČíst recenze
6.Asus VG245H
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)5 590 KčČíst recenze

1. Acer Predator X34A – nejlepší do 40 000 Kč

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Acer Predator X34A  Jako první se nám představuje tento dravec s elegantně s prohnutým profilem. LCD displej o úhlopříčce 34″ s podporou technologie NVIDIA G-Sync v2, která dokáže synchronizovat rychlost vykreslování s grafickou kartou vašeho PC, je pádný argument, proč si jej pořídit.

Využití technologie LED se pozitivně projevuje na celkově nízké spotřebě elektrické energie. Pro zapojení dalších externích zařízení poslouží 4 velmi rychlé USB 3.0 porty dále pak 1 HDMI port verze 1.4 a jeden Display port verze 1.2.

Dokonalý obraz se perfektní svítivostí 300 cd/m2, rozlišení UW-QHD s 3440 x 1440 pixelů a ideální doba odezvy 4ms jsou rozhodující faktory, proč jsme tento špičkový výrobek zařadili do našeho testu herních monitorů.

Co potěší

 • IPS (In-plane Switching Technology) umožňující široký pozorovací úhel
 • LED podsvětlení
 • zabudované stereo reproduktory s výkonem 7W

Co zamrzí

 • bez podpory standardu Adaptive Sync (FreeSync)
 • nejedná se o 4K monitor
 • vysoká cena
Porovnat ceny od 31 477 Kč

2. Asus PG348Q

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Asus PG348Q  Pokud byste se nás ptali, jaký herní monitor si vybrat, aby nezklamal žádného z náročných hráčů, s čistým svědomím vám můžeme doporučit kousek s názvem Asus PG348Q.

Každý herní maniak ocení jeho prohnutý displej s nekonečně dlouhou úhlopříčkou 34″ a s poměrem stran 21 : 9. Jako břitva ostrý panoramatický obraz s rozlišením QHD (3440 × 1440 px) i vysoká obnovovací frekvence 100 Hz jsou garantem naprosto plynulého přechodu při vykreslování grafiky, sledování filmů i hraní her.

Nadčasovost designu a precizní provedení s povrchovou úpravou ROG Swift PG348Q potvrdilo i ocenění CES Innovation Award, které tvůrci monitoru Asus PG348Q obdrželi v roce 2016. Snadno, rychle a okamžitě, pouze jedním stisknutím tlačítka Turbo Key lze změnit obnovovací frekvenci bez toho, aniž byste použili ovládacího panelu monitoru.

Co potěší

 • podpora technologie zobrazení NVIDIA G-SYNC
 • výborná odezva
 • kvalitní dílenské provedení

Co zamrzí

 • občasné blednutí obrazu resp. prosvítáni v rozích monitoru (backlight bleeding), zejména při tmavých scénách
 • IPS glow efekt na černé obrazovce
 • pouze 2 video vstupy
Porovnat ceny od 29 147 Kč

3. Dell S2716DG – nejlepší do 15000 Kč

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Dell S2716DG  Seznam nejlepších herních monitorů by nebyl úplný, kdy v něm chyběl model s označením Dell S2716DG. Tento širokoúhlý plochý displej s úhlopříčkou 27″, s bleskovou dobou odezvy a s úžasným rozlišením QHD (2560 x 1440 px) vás rázem katapultuje na královský trůn všech vášnivých pařanů.

Oproti svým konkurentům monitor nabízí dokonalé ovládání: jednoduše lze nastavit výšku, náklon, snadné je i jeho natočení ve vodorovném nebo svislém směru.

Tento prvotřídní produkt slibuje skvělou grafiku bez jakéhokoliv omezení v podobě rozmazaných barev nebo trhaného obrazu. Vysoká obnovovací frekvencí 144 Hz je další zbraní, jež nemilosrdně kosí zpupnou konkurenci.

Co potěší

 • prvotřídní zákaznická podpora a vysoká spolehlivost – záruka 3 roky on-site next business day
 • nadčasový design a kvalitní materiály
 • výborný poměr cena : výkon

Co zamrzí

 • nemá integrované reproduktory
 • občasné problémy s nefunkčním Display portem
 • drobná a tuhá ovládací tlačítka
Porovnat ceny od 13 690 Kč

4. Samsung S34E790C – nejlepší herní 4K monitor

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Samsung S34E790C  Hledáte-li kvalitní herní monitor 4K, jihokorejský výrobce Samsung vám nabízí řešení. Výrobek s označením Samsung S34E790C patří díky nejlepšímu zakřivení s označením 3000R ve své třídě k naprosté špičce herního oboru.

Zájemce o jeho koupi jistě zláká dokonalé rozlišení WQHD s 2,5krát větší hustotou pixelů než nabízí rozlišení Full HD, kterým displej s úhlopříčkou 34″ disponuje. Širokoúhlý panoramatický obraz, živé barvy a vynikající kontrast potěší všechny zapálené hráče.

Sledovat současně několik videí je snadné s technologií PIP 2.0, která obraz rozdělí do několika oken. Podobná funkce PBP (obraz vedle obrazu) zase umožní sledovat obrazy ze dvou různých vstupních zdrojů.

Co potěší

 • integrované reproduktory: 2 × 7 W
 • technologie Flicker Free, která potlačuje blikání obrazovky
 • rychlá doba odezvy 4 ms

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • rozměry a hmotnost
 • monitor nepřichází zkalibrovaný a původní tovární nastavení je nevyhovující
Porovnat ceny od 19 590 Kč

5. AOC G2460PF – nejlepší do 10000 Kč

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze AOC G2460PF  Další z úspěšných kandidátů, který hladce proklouznul do našeho testu herních monitorů, je model s označením AOC G2460PF s úhlopříčkou 24″. S ním rychle zapomenete na mdlé barvy a trhaný obraz.

Plynulé hraní, komfortní sledování videa a streamování je snadnou záležitostí díky převratné technologii AMD FreeSync™. Neuvěřitelná rychlá doba odezvy 1 ms dělá z tohoto kousku Ferrari mezi monitory. Obnovovací frekvence 144 Hz slibuje akční scény bez nejmenšího zpoždění a vynikající snímkovou rychlost.

Nastavení monitoru je hračkou: jeho výšku lze upravit o 130 mm, stejně tak snadné je otočení doleva a doprava, popř. naklonění úhlu obrazovky nebo její otočení na výšku o 90º.

Co potěší

 • cena
 • možnost zabezpečit přístroj pomocí zámku Kensington
 • vysoká konektivita – DP, HDMI, USB, Audio, DVI, VGA

Co zamrzí

 • slabší rozlišení obrazovky 1920 x 1080 px
 • vyšší spotřeba energie
 • vestavěný aktivní a pasivní USB rozbočovač je pouze ve standardu 2.0
Porovnat ceny od 6 490 Kč

6. Asus VG245H

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Asus VG245H  Poslední šampión, který proniknul mezi nejlepší herní monitory, nese označení Asus VG245H. Jedná se o herní LED monitor vybavený 2W Stereo RMS reproduktory, který dokáže zprostředkovat prvotřídní vizuální zážitky.

Také tento produkt disponuje technologií AMD FreeSync™, jež zabraňuje trhání obrazů při dynamických změnách. Ke komfortnímu pocitu přispívá excelentně nízká odezva 1ms a dobré pozorovací úhly. Technická novinka s označením Pivot slouží ke snadnému otočení monitoru o 90°.

Unavené oči nebo bolest hlavy způsobená neustálým blikáním monitoru jsou díky technologií Flicker-Free rázem pryč. Další vychytávky, které jsou nezbytné pro plynulé hraní nejnovějších games vychází z technologií GameFast Input a GameVisual, která přináší šestici přednastavených režimů zobrazení.

Co potěší

 • cena
 • technologie ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) pro dynamické nastavení kontrastu
 • HDMI kabel k monitoru je součástí balení

Co zamrzí

 • kontrast displeje pouze 250 cd/m2
 • malá 24″ úhlopříčka s rozlišením pouze 1920 x 1080 px
 • nízká obnovovací frekvence pouze 75Hz
Porovnat ceny od 5 590 Kč

Jak vybrat kvalitní herní monitor

Rada pro starostlivé rodiče: pokud chcete vašeho líného pařana pořádně otrávit a zvednout ze židle, pořiďte mu monitor s nízkou odezvou. Nic nepokazí opravdový zážitek z hraní her jako rozmazaný a trhavý obraz způsobený právě nízkou odezvou. Ta by měla být ideálně do 4 ms.

Dalším klíčovým faktorem pro výběr kvalitního herního monitoru je jeho obnovovací frekvence. Měla by být vyšší, a to minimálně 60 Hz, optimální hodnota je však alespoň 100 Hz a víc.

O tom, jak komfortně se budete cítit při hraní nejnovějších stříleček, strategií nebo adventur, rozhoduje i úhlopříčka monitoru a jeho rozlišení. Doporučujeme výrobky s 24″, případně větším displejem a minimálně s Full HD rozlišením.

Mezi další rozhodující kritéria lze zařadit povrch obrazovky (lesklý, matný nebo antireflexní), popř. zda je monitor opatřen reproduktory nebo jakými porty disponuje.

A teď už konec pouček – vybrané modely se nám již pěkně seřadili na přehlídkové molo. Vybrali jste si?

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového herního monitoru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího herního monitoru na trhu.