Recenze 3+ nejlepších mobilních telefonů do 4000 Kč (verze 2022)

Xiaomi Redmi Note 4 I mezi mobily s cenou do 4000 Kč lze najít modely, které svou výbavou stačí drtivé většině uživatelů. Smartphony v této kategorii vynikají především velmi dobrým poměrem cena/výkon. Jednou z výhod levnějšího telefonu je, že ho nemusíte střežit jako oko v hlavě, poškození mobilu za 4 000 Kč nemrzí tak jako u modelů za 20 000 Kč.

V dnešní době se už nejedná o na kost ořezané modely, s nedostatečnou pamětí nebo tragickým displejem a u mnoha výrobců se dočkáte i aktualizací systému nebo čtečky otisků prstů, která byla donedávna dostupná jen u prémiových modelů. Dokonce lze najít i modely s kovovou konstrukcí, poradíme vám, jaké koupit nejlepší mobily do 4000 Kč. Nicméně jsou zde stále znatelné kompromisy například v kvalitě fotoaparátu (mrkněte na mobily s dobrým fotoaparátem) a tloušťce rámečků.

Nejen z těchto důvodů se jedná o velmi oblíbenou kategorii. Nicméně není snadné orientovat ve velkém počtu modelů, které jsou dnes na trhu, a proto vám přinášíme recenze nejlepších telefonů do 4000 Kč.

Nejlepší mobilní telefony do 4000 Kč na trhu podle nás

Název produktuInfoHodnoceníCenaRecenze
1.Realme 8 DualSIM
RAM: 4 GB
Displej: 2400 × 1080 px
Velikost: 6,4" AMOLED
Foto: 64+16 Mpx
Baterie: 5000 mAh
Paměť: 64 GB

✔️ poměr výkon/cena
✔️ slušný fotoaparát
✔️ nastandardní parametry (v ceně do +/- 4000 Kč)
✔️ dlouhá výdrž baterie
5 out of 5 stars (5 / 5)4400 Kč Číst recenze
2.Samsung Galaxy A13
RAM: 3 GB
Displej: 2408 × 1080
Velikost: 6,4" TFT
Foto: 450+8 Mpx
Baterie: 5000 mAh
Paměť: 32 GB

✔️ displej telefonu
✔️ slušný fotoaparát
✔️ výdrž baterie
5 out of 5 stars (5 / 5)4000 Kč Číst recenze
3.Motorola Moto G31
RAM: 4 GB
Displej: 2400 × 1080
Velikost: 6,4" OLED
Foto: 50+13 Mpx
Baterie: 5000 mAh
Paměť: 64 GB

✔️ krásný OLED displej
✔️ výdrž baterie (i několik dní)
✔️ váha
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3990 Kč Číst recenze
4.Xiaomi Redmi 10C
RAM: 4 GB
Displej: 1640 x 720
Velikost: 6,71" IPS
Foto: 50+5 Mpx
Baterie: 5000 mAh
Paměť: 64 GB

✔️ skvělý foťák
✔️ velký displej
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3990 Kč Číst recenze

Co očekávat od mobilu za 4000 Kč?

Mobilní telefon je dnes nezbytným vybavením skoro každého člověka. Spousta lidí bez této pomůcky nedá ani ránu, ale někteří se spokojí s tím, že mají funkční telefon pro případ potřeby. Pokud patříte do druhé skupiny, je zcela pochopitelné, že za tento přístroj nebudete chtít vypláznout celou výplatu. Dnes se proto podíváme na telefony v dostupné relaci okolo 4000 Kč a řekneme si, co lze od mobilu za tyto peníze očekávat nebo i vyžadovat.

Pro koho je mobil za 4000 Kč?

Proč zrovna 4 tisíce korun? Tato hladina představuje průsečík, v němž lze najít solidní poměr ceny a výkonu, pokud budete hledat telefon pro nepříliš náročné použití. Příliš levné mobily mohou být kolikrát spíše o nervy, nemusejí obstát vůči současným nároků, jsou pomalé, zamrzají, neumí, co by umět měly apod.

Na druhou stranu nelze očekávat, že za 4000 Kč koupíte telefon s fotoaparátem na úrovni zrcadlovky nebo herní žihadlo. Koupíte ale telefon, který může spolehlivě a dobře šlapat, pokud budete respektovat jeho výkonnostní kategorii. Stručně řečeno, dobrá volba, pokud je pro vás mobil spíš nutná, praktická pomůcka než prodloužená ruka a nemáte na rozhazování.

Jaký bude mobil za 4000 Kč?

Od mobilu v této ceně nelze čekat zázraky, ale zcela oprávněně můžete požadovat model, který bude dost rychlý, aby zvládl běžné aplikace, internet, jednodušší hry a uměl i solidně fotit. Mobily v této dostupnější kategorii dnes vyrábějí i renomované značky, nemusíte tudíž sahat po pochybných a neověřených výrobcích. Za 4 tisíce lze pořídit telefony značek, jako je Samsung, Huawei, Realme, Motorola, stará dobrá Nokia a samozřejmě taky Xiaomi, která (nejen) v této relaci patří mezi současné lídry.

Kvalitních telefonů je však v této relaci mnohem víc, rozhodně se nemusíte bát omezeného výběru, spíš naopak – možná budete mít problém si v širokém (a navíc relativně podobném) sortimentu vybrat. S rozhodováním vám mohou pomoci uživatelské recenze, odborné testy nebo třeba osobní doporučení přátel a známých.

Parametry mobilu za 4000 Kč

Jaké technické a výkonnostní parametry lze čekat u mobilu v ceně okolo 4 tisíc? Pojďme se podívat na současné standardy, abyste se nenechali ošidit a věděli, na co se můžete těšit – ale i s čím se v rámci rozpočtu rozloučit. Zajímat nás budou jen hlavní parametry.

  • Procesor – Osmijádrový procesor pracující o frekvenci 2-2,5 GHz lze v této cenové kategorii považovat za standard. U procesoru je však důležitější celková architektura než počet jader a frekvence, srovnání tedy není tak snadné.
  • Operační paměť – Operační paměť bude nejčastěji dosahovat 3 nebo 4 GB RAM, objevují se pomalu modely s 6GB RAM.
  • Úložiště (interní paměť) – Počítejte s uživatelskou pamětí 32 nebo 64 GB, více jen výjimečně – většinou na úkor jiných parametrů nebo u starších modelů.
  • Úhlopříčka – V této kategorii patří k nejoblíbenějším mobilům modely s úhlopříčkou cca 6,3 nebo 6,7 palců, najdou se zde ale i kompaktnější, nebo naopak rozměrnější varianty.
  • Rozlišení fotoaparátu – U nejlepších mobilů této kategorie se už setkáte s rozlišením i 48 Mpx, ale běžná jsou i nižší rozlišení. Podobně jako u procesorů však nelze vycházet jen z tohohle parametru, záleží na celkové kvalitě čipu (nemluvě o počtu objektivů apod.).
  • Rozlišení displeje – V této relaci je dnes už standardem rozlišení FHD čili 1920 x 1080 px. Některé telefony nabídnou i víc, tradičně například 2400 × 1080 px.

Jak můžete vidět v recenzích, tak je možné i bez velkých kompromisů pořídit velmi zajímavé mobily do 4000 Kč, které zcela dostačují běžnému uživateli a často nabídnou i něco navíc.

Neplatí tak, že by se jednalo sotva použitelná zařízení na volání, email a prohlížeč, u kterých musíte zvažovat nutnost každé aplikace kvůli nedostatečné kapacitě paměti. Objevují se zde i zařízení s výkonnými chipsety dostačujícími i pro náročnější grafické hry.

Stále je až na výjimky použit spíše základní fotoaparát, který sice postačí na vyfocení dokumentu, ale moc víc od něj nelze očekávat. Další obvyklou slabinou jsou méně kvalitní krycí skla náchylná k poškrábaní, doporučujeme tak použití ochranných skel na displej.

Protože ceny telefonů převážně klesají každý týden, doporučuji si přečíst také žebříček top telefonů do 5000 Kč, zda náhoudou již cenou nedosáhnete na některý z těchto modelů.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového mobilního telefonu do 4000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího telefonu do 4000 Kč.