Recenze 7 nejlepších mobilů s dlouhou výdrží baterie

Motorola Moto Z Play Jste uživatelem smartphonu a s nostalgií vzpomínáte na dobu, kdy tlačítkový telefon vydržel nabitý celý týden? S podobným komfortem se s přechodem na chytrý mobilní telefon musíte rozloučit. Velký, zářivý displej, náročné aplikace a vyšší požadavky na systém si zkrátka vybraly svou daň. Neztrácejte ale naději, ty nejlepší mobily s dlouhou výdrží baterie ustojí několikadenní využívání.

Pokud nemáte zájem o každodenní nabíjení, sestavili jsme pro vás recenze těch nejlepších modelů pro vaši inspiraci. Dlouhá výdrž překvapivě automaticky neznamená vysokou pořizovací cenu. Ty nejlepší produkty hravě seženete pod hranicí deseti tisíc korun.

Jak zjistit zda váš telefon splní požadavek dlouhé výdrže? Všímejte si především hodnoty u kapacity baterie, možnosti rychlého nabíjení nebo funkcí, které šetří energii. Užitečnou dovedností je i možnost využít telefon jako powerbanku nebo u dražších modelů bezdrátové nabíjení.

Nejlepší mobilní telefony s dlouhou výdrží baterie podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1. VÍTĚZ ZAHRANIČNÍCH TESTŮ 
Lenovo P2
5 out of 5 stars (5 / 5)8 999 KčČíst recenze
2.Huawei Mate 9 Dual SIM
5 out of 5 stars (5 / 5)16 990 KčČíst recenze
3.Lenovo Moto Z Play Dual SIM
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)10 499 KčČíst recenze
4.Samsung Galaxy S8+
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)24 990 KčČíst recenze
5. DOPORUČUJEME 
Asus ZenFone 3 Zoom
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)11 990 KčČíst recenze
6.Samsung Galaxy S7 edge
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)13 290 KčČíst recenze
7. CENOVÝ TIP 
Oukitel K10000
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4 250 KčČíst recenze

1. Lenovo P2 – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 VÍTĚZ ZAHRANIČNÍCH TESTŮ   Recenze Lenovo P2  Lenovo P2 je aspirantem na titul nejlepšího mobilu s dlouhou výdrží baterie. Už jenom kapacita 5100 mAh přiláká velkou pozornost. Další předností je rychlé nabíjení o které se postará nabíječka s příkonem 24 W. Za 15 minut lze získat energii až na 10 hodin provozu.

V základu telefon vydrží 3 dny. Pokud pomocí tlačítka na boku přejdete do úsporného režimu, výdrž se prodlouží až na týden. Během šetřícího režimu se z vašeho smartphonu stane „hloupý“ telefon, který zvládne pouze základní funkce jako volání nebo posílání SMS.

Vysoká kapacita baterie obecně znamená větší rozměry a vyšší hmotnost. To však není případ Lenova P2. Hmotnost telefonu se ustálila na příjemných 177 gramů a rozměry diktuje pouze displej s úhlopříčkou 5,5 palců a rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Výrobce využil vyspělou technologii Super AMOLED.

Kvalitní baterie je základ, ale tento model uspěl i v dalších ohledech. Zpracování je na první pohled moderní. Neschází kovové tělo, čtečka otisků prstů v domovském tlačítku nebo dvojice kamer s rozlišením 13 Mpx a 5 Mpx. Kvality fotoaparátu jsou vzhledem k ceně telefonu průměrné (chcete mobil s kvalitním fotoaparátem? Mrkněte na naše tipy). Za zmínku stojí možnost natáčet videa v rozlišení 4K.

Smíšené pocity ale vyvolává právě zpracování tlačítek. Na spodní straně se nachází klasické domovské. Zbytek se objeví přímo na displeji po rozsvícení, kde zbytečně zabírají místo.

Po systémové stránce také není co vytknout. RAM paměť 4 GB se postará o poměrně svižný chod. Uživatelé mají k dispozici 32 GB, které mohou rozšířit až na 128 GB.

Co potěší

 • kapacita baterie s rychlým nabíjením
 • možnost využití jako powerbanky
 • moderní vzhled
 • spolehlivý chod

Co zamrzí

 • průměrné fotografie
 • tlačítka na displeji
Přejít do obchodu od 8 999 Kč

2. Huawei Mate 9 Dual SIM – pro náročné uživatele

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Huawei Mate 9 Dual SIM  Pokládáte si otázku jaký vybrat telefon s dlouhou výdrží a jste nároční i v dalších ohledech? Pokud ano, Huawei Mate 9 je pro vás tím nejlepším řešením. Nabízí kvalitu po všech stránkách, kritizovat můžeme pouze nepodstatné drobnosti a vyšší cenu.

Uživatelé mají k dispozici baterii s kapacitou 4000 mAh, která s klidem vydrží 2 dny intenzivnějšího využívání. Neschází možnost rychlého nabití, za 20 minut získáte energii údajně na celý den. Pokud bude potřeba, telefon lze využít i jako powerbanku. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně bychom uvítali možnost bezdrátového nabíjení.

Tento model zaujme na první pohled, a to díky velikosti displeje 5,9 palců s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Tento rozměr je až netradičně velký, ale díky úsporným rámečkům celková velikost zůstává na přijatelných hodnotách. Zobrazení je kvalitní, rozlišení Full HD naprosto dostačuje.

Displej je zasazen do kovové konstrukce, která vytváří moderní dojem. Bohužel, na zádech se nachází zbytečně velké plastové části, které mírně narušují celkový dojem. Ve stejné části telefonu objevíte další chloubu, a to duální fotoaparát. Maximální rozlišení je 20 Mpx (u přední kamery 8 Mpx) u videí 4K. O kvalitách snímků není pochyb.

Hned pod fotoaparátem se nachází multifunkční čtečka otisků prstů. Slouží nejen k odemykání telefonu, ale dokáže ochránit i fotografie, kontakty nebo aplikace. Lze ji využít i jako touchpad. Na boku naleznete hybridní slot pro dvě SIM karty (mrkněte na nejlepší dual sim telefony), ale uživatelská paměť 64 GB je dostatečně velká.

Tento telefon nezklame ani vášnivé hráče nebo milovníky videí ve vysoké kvalitě. Výkon s RAM pamětí 4 GB jsou více než dostatečné.

Co potěší

 • skvělý displej
 • svižný chod
 • kvalitní fotoaparát

Co zamrzí

 • plastové části na zádech
 • vysoká cena
Ukázat v obchodě od 16 990 Kč

3. Lenovo Moto Z Play Dual SIM – nejlepší mobil střední třídy s dlouhou výdží

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Lenovo Moto Z Play Dual SIM  Lenovo Moto Z Play není další z řady obyčejných smartphonů střední třídy. Tento chytrý mobil s dlouhou výdrží zaujme především možností dokoupení speciálních krytů, které přemění telefon například na projektor, „klasický“ fotoaparát nebo powerbanku.

Uchycení funguje na jednoduchém principu, a to pomocí zlatých pinů a magnetů na zádech. Zlatá část na zadní straně sice není úplně estetická, nicméně tento drobný nedostatek výrobce vyřešil tenkým krytem v balení. Součástí ceny ale není datový kabel, dostanete pouze obyčejnou nabíječku.

Samozřejmostí je kvalitní baterie s kapacitou 3510 mAh. Podle specifikace ustojí až 50 hodin provozu. Vyšší kapacita baterie se podepsala na nepatrně větších rozměrech i hmotnosti. Telefon sám osobě nelze využít jako powerbanku, tuto funkci umožní až připojení speciálního krytu.

Po vzhledové stránce není co vytknout. Okraje lemuje elegantní stříbrný rámeček. Někomu by mohl vadit snad jen vystouplý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx na zadní straně. Selfie kamera je vybavena 5 Mpx. Fotografie jsou vzhledem k ceně telefonu na přijatelné úrovni. Z boku se nachází slot pro dvě SIM karty a paměťovou kartu. Ten není hybridní, proto za každé situace umožňuje rozšíření základní paměti 16 GB.

Přední stranu vyplňuje displej o velikosti 5,5 palců s technologií Super AMOLED a rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Zobrazení je díky použité technologii na vysoké úrovni. Ve spodní části se nachází trojice dotykových tlačítek. Vzhledem k tomu, že telefon je vybaven i klasickým domovským tlačítkem se čtečkou otisků prstů, toto řešení nám připadá trochu nepraktické.

Po stránce systému Lenovo Moto Z Play nezklame. Telefon bez problémů zvládne i náročnější úkoly. Vnitřní paměť je sice o něco nižší (3 GB), ale projeví se tak maximálně při nevýrazně delším načítání náročných aplikací.

Co potěší

 • možnost připojení speciálních krytů
 • povedený design
 • oddělený slot pro karty

Co zamrzí

 • datový kabel není součástí balení
 • tlačítka přímo na displeji
Koupit v obchodě od 10 499 Kč

4. Samsung Galaxy S8+

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Samsung Galaxy S8+  Samsung Galaxy S8+ je jedním z nejlepších telefonů, které lze v současnosti pořídit. Tento model sice nepatří mezi mobily s největší výdrží baterie, ale řešení výrobce stojí za pozornost.

U kapacity baterie nenarazíte na žádné ohromující číslo, hodnota 3500 mAh není nic výjimečného. Výrobce ale zapracoval na procesoru, který zajistí nejen spolehlivý chod aplikací všeho druhu, ale i šetrnou spotřebu energie. Stále ale počítejte s maximální výdrží do max. dvou dnů. Na druhou stranu, příjemně potěší podpora bezdrátového nabíjení nebo různé druhy úsporných režimů. Za pozornost stojí také oboustranný konektor USB-C, který podporuje rychlé nabíjení.

Nová S8+ zaujme především svým inovativním provedením. V případě většího modelu je sice displej 6,2 palců velký, ale rozměry se podařilo redukovat díky minimálním rámečkům. Kvalita zobrazení je díky vysokému rozlišení 2960 x 1440 pixelů nezpochybnitelná. Výrobce zvolil tak vysoké rozlišení, protože telefon je určený i pro virtuální realitu.

Rámečky jsou tak malé, že ve spodní části nezbylo místo ani na klasická tlačítka. Domovské se naleznete na boku, zbytek se zobrazí přímo na dolní části displeje.

Na zadní straně se nachází bezkonkurenční fotoaparát. Jeho kvality jsme rozebírali v recenzi nejlepších fotomobilů, kde tento model obsadil první příčku. Hned vedle je umístěna čtečka otisků prstů. Její reakce jsou sice rychlé, ale poloha maximálně nepraktická. K odemykání lze ale využívat i skener duhovky.

Uživatelé dále mají k dispozici paměť o velikosti 64 GB, kterou lze rozšířit paměťovou kartou. Náročné uživatele potěší i certifikát odolnosti proti vodě.

Co potěší

 • možnost rychlého a bezdrátového nabíjení
 • rychlý chod
 • inovativní design
 • kvalitní fotoaparát

Co zamrzí

 • nižší kapacita baterie
 • nevhodně umístění čtečky otisků prstů
Koupit v obchodě od 24 990 Kč

5. Asus ZenFone 3 Zoom – Doporučujeme

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Asus ZenFone 3 Zoom  Novinka na českém trhu s názvem Asus Zenfone 3 ZOOM patří mezi kandidáty na nejlepší telefon vyšší střední třídy. Pozornost přiláká mimo jiné kapacitou baterie 5000 mAh, což je jen o něco málo méně než nejlepší produkt z naší recenze mobilů s velkou výdrží baterie od Lenova. Běžně ustojí i tři dny využívání. Neschází možnost využití jako powerbanku. Bohužel, zamrzí absence podpory rychlého nabíjení.

Výrobce zvolil konstrukci z matného kovu. Společně s efektem zahnutého skla po stranách toto řešení vypadá velmi elegantně. Přední straně dominuje AMOLED displej o velikosti 5,5 palců s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Pod ním naleznete klasická senzorová tlačítka, ale bohužel bez podsvícení.

Na zadní straně se nachází velká chlouba tohoto modelu, a to duální fotoaparát. Specifikace oprávněně láká na jeho vysoký standart. Obě kamery na zádech mají rozlišení 12 Mpx, přední fotoaparát je vybaven 13 Mpx. Snímky jsou skutečně nadprůměrné, pozitivní dojem kazí pouze nepovedená aplikace.

O kousek dál naleznete spolehlivou čtečku otisků prstů, na boku pak hybridní slot pro karty. Základní paměť telefonu je ale dostatečně vysoká (64 GB), proto absence paměťové karty nijak nepocítíte. Vysoká paměť umožňuje instalaci náročnějších her, které telefon zvládá v podstatě bez problémů. Celkově systém vzhledem k pořizovací ceně funguje velmi slušně.

Co potěší

 • velká kapacita baterie
 • možnost využít jako powerbanku
 • kvalitní displej

Co zamrzí

 • pomalé nabíjení
 • nepodsvícená tlačítka
Koupit v obchodě od 11 990 Kč

6. Samsung Galaxy S7 edge

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Samsung Galaxy S7 edge  Zaujaly vás kvality Samsungu Galaxy S8+, ale hledáte levnější variantu? V prodeji je i starší, ale stále velmi populární model s označením S7 edge. Tyto dva telefony se po technické stránce liší jen v některých technických údajích.

Jedním z nich je kapacita baterie, v tomto ohledu je na tom starší model o něco málo lépe. Ve svých útrobách skrývá 3600 mAh, což ale stále není nejlepší. Na druhou stranu je třeba dodat, že na Samsung se jedná o příjemně vysoké číslo. Možnosti bezdrátového nabíjení a úsporných režimů zůstávají stejné, ale telefon není vybaven USB-C konektorem. Mobil přesto podporuje rychlé nabíjení.

Modely se liší hlavně po vzhledové stránce. S7 edge rovněž využívá zahnutý displej po stranách, ale zůstávají zde výraznější rámečky. Displej je o něco menší (5,5 palců), ale jeho rozlišení zůstalo stejně vysoké (2960 x 1440 pixelů). S designem souvisí i umístění čtečky otisků prstů. V domovském tlačítku její funkce dává větší smysl.

Naopak stejné kvality zůstávají po systémové stránce i v oblasti fotoaparátu. Nároční uživatelé se rovněž mohou spolehnout na certifikovanou odolnost proti vodě. Připravte se ale na poloviční paměť 32 GB.

Co potěší

 • bezdrátové nabíjení
 • zahnutý displej s vysokým rozlišením
 • kvalitní fotoaparát

Co zamrzí

 • nižší kapacita baterie
 • absence USB-C konektoru
Koupit v obchodě od 13 290 Kč

7. Oukitel K10000 a Oukitel K10000 PRO – absolutně nejvyšší kapacita baterie

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 CENOVÝ TIP   Recenze Oukitel K10000 a Oukitel K10000 PRO  Tyto modely jsou mobily s největší výdrží baterie na českém trhu. Jak prozrazují čísla v názvu, ve svých útrobách skrývají kapacitu neuvěřitelných 10 000 mAh. Verze PRO je určená náročnějším uživatelům, ale její dostupnost je o něco horší.

Ohromná kapacita je lákadlem číslo jedna. Telefon bez problémů ustojí pět dní bez nutnosti připojit zdroj energie. Není problém telefon využít i jako powerbanku. Výrobce si poradil i se způsobem nabíjení, 100 procent získáte po přibližně 3,5 hodinách.

Velká baterie si přirozeně vybrala svou daň. Hmotnost vysoká (300 g), tělo tlusté, vzhled bez náznaku elegance. Počítejte také s nepodsvícenými tlačítky, možnou absencí podpory některých LTE pásem a hybridním slotem pro karty.

V technických parametrech se verze liší, ale obecně lze říct, že výkon předčí údaje ve specifikaci. Displej nabídne rozlišení Full HD (levnější verze jen HD) o velikosti 5,5 palců. Pokud se zadíváte na obrazovku, nižší rozlišení rozpoznáte, ale při běžném využívání vás nijak obtěžovat nebude.

Uživatelé mají k dispozici paměť 32 GB a RAM paměť 4 GB (levnější verze 16 GB a 2 GB). Liší se i kvality fotoaparátu. Dražší model nabízí 16 Mpx u zadní a 8 Mpx u přední kamery, levnější u hlavní 13 Mpx.

Celkově řečeno, s tímto modelem v kanceláři dojem neuděláte. Pokud je vaší prioritou číslo jedna baterie a spokojíte se s vybavením, které odpovídá ceně, Oukitel K10000 nebo Oukitel K10000 PRO jsou ty nejlepší telefony pro vás.

Co potěší

 • vysoká kapacita baterie
 • rychlé nabíjení
 • výkon vyšší než čekáte od specifikace
 • možnost využít jako powerbanku

Co zamrzí

 • omezená dostupnost
 • vzhled, rozměry a hmotnost
Koupit v obchodě od 4 250 Kč

Pokud se nechcete smířit s každodenním nabíjením svého telefonu, nemusíte nutně sahat hluboko do kapsy. Záleží také na vašich dalších požadavcích například na výkon. Věříme, že vám tato recenze pomůže s výběrem toho nejlepšího mobilu s dlouhou výdrží baterie.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového telefonu s vysokou výdrží baterie. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího mobilů s dlouhou výdrží na trhu.