Představujeme: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 se speciálním designem Formule 1

Únor roku 2021 přinesl zajímavou prezentaci velice známé čínské značky Xiaomi, která v ní představila několik novinek a produktů. Největší a nejočekávanější peckou byl zřejmě nový chytrý telefon Xiaomi Mi 11. O tomto mobilu se hodně mluví a ještě mluvit bude. My dnes dopřejeme prostor jinému produktu, který se ve zmíněné prezentaci objevil. A totiž elektrické koloběžky s názvem Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. Stojí toto přesouvadlo vůbec za to, abyste vyslovili celý jeho nekonečný název nahlas? Posuďte sami…

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition4

Čínský lídr nejen ve světě mobilů i mobility

Značka Xiaomi vznikla roku 2010 v čínském Pekingu a dravě vystartovala, aby dohnala tvrdou konkurenci, často v podobě velmi tradičních a silných značek s léty zkušeností. Uplynulo 11 let a můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se jí to povedlo až neuvěřitelným způsobem.

Ještě před pár lety byla u nás značka Xiaomi vnímána spíše jako levnější alternativa mobilních telefonů s dobrým poměrem ceny a kvality. Dnes se jí nezřídka daří válcovat i staré harcovníky jako Samsung, Apple nebo třeba Huawei a patří v oblasti chytrých mobilů mezi jasné favority. Zdaleka už přitom nenabízí jen dostupnější varianty, ale i špičkové modely, které patří k tomu nejlepšímu, co současné technologie dovolí.

Ale Xiaomi, to nejsou jen mobilní telefony. Tato značka má pozoruhodně široký záběr. Vysoce úspěšná je například v oblasti domácích spotřebičů, televizí, chytrých pomůcek (hodinek apod.), počítačového příslušenství nebo třeba i dronů či žárovek. Zkrátka, Xiaomi zasahuje snad do všech oblastí života moderního člověka. Od mobilů až po „mobilitu“ – tu zastupují např. právě elektrické koloběžky.

Koloběžky Xiaomi trhají žebříčky prodejů a zřejmě nejúspěšnějším modelem je Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. Když se podíváte výše, zjistíte, že významná část názvu této koloběžky se shoduje s modelem, který Xiaomi představila na nedávné konferenci. Správně proto hádáte, že před námi nestojí zcela nový model nebo unikátní platforma, nýbrž spíše jen upravená, prémiová edice.

Xiaomi a F1

Na elektrické koloběžce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition spolupracovala čínská značka s F1 týmem Mercedes-AMG Petronas a výsledný produkt spojil s touto prestižní stájí své jméno. Jednoznačně dobrá reklama.

Prémiová koloběžka získala stylový design, který odkazuje právě na vozy výše uvedené stáje. Nese parádní logo Mercedesu (i když drobné) a F1 týmu i typickou kombinaci barev – tyrkysovou, stříbrnou a černou. V tomto designu vypadá skutečně mnohem atraktivněji než původní model.

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition3

Na co se těšit?

Speciální edice koloběžky Mi Electric Scooter Pro 2 je už v běžném prodeji a vozítko lze zakoupit v mnoha českých e-shopech za cenu 17 990 Kč. Cena standardní verze je dnes běžně o nějakých devět tisíc nižší. Jaké jsou však technické parametry nové koloběžky?

Těšit se můžete na běžný výkon 300 W, který lze vytáhnout na maximum až 600 W. Koloběžka dokáže dosáhnout velmi svižné rychlosti až 25 km za hodinu, překoná až 20% stoupání a umožní vám dorazit do cíle vzdáleného i 45 km na jediné nabití akumulátoru o kapacitě 1400 mAh. Koloběžka se pohybuje na kolech o rozměru 8,5 palců, což z ní dělá ideální přesouvadlo především do města a na stezky.

Hmotnost koloběžky je 14,2 kg, je vyrobená z odolných materiálů a disponuje zvýšeným krytím proti prachu a vodě IP54. Mezi řídítky se nachází velice elegantní displej. Koloběžka však zvládne komunikovat taky s aplikací v mobilním telefonu a zásobit vás jejím prostřednictvím různými dalšími údaji a statistikami nebo možnostmi nastavení. Potěší i velice propracované a bezpečné brzdy, na kterých si dala značka záležet.

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition2

Srovnání s původní verzí

Pozornějšímu oku zřejmě neunikne, že papírové parametry nové edice Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition jsou velmi podobné – ba přímo se shodují s parametry původního modelu. Ani samotná prezentace nepřinesla explicitní odpovědi na palčivou otázku. Jaké jsou přesně rozdíly mezi původní a novou edicí? Zdá se, že jde hlavně o design a spojení s prestižní značkou. Snad drobné úpravy.

Rozhodně však zůstává faktem, že Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je skvělá koloběžka. Svědčí o tom recenze běžných uživatelů i odborné testy a taky výsledky prodejů. Edice těžící ze značky Mercedes-AMG a slavného sportu F1 je relativně jen malým krůčkem vpřed. Přesto může fanoušky této stáje velice zaujmout opravdu krásným zpracováním a designovým provedením.

Je samozřejmě pouze na vás, zda budete ochotni si za tento faktor připlatit pár tisíc navíc oproti původní verzi. Tak jako tak si myslíme, že s výkony a kvalitou koloběžky budete plně spokojeni.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 v F1 designu a jaká je cena?
Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition4

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition

Cena: od 17 990 Kč
Kde koupit: CZC.cz