Recenze 7 nejlepších dronů s kamerou + tip na 3 drony pro děti

 Naposledy aktualizováno pro: LÉTO 2017 

Dron DJI Phantom Professionall Zatímco ještě před nedávnem byly drony viděny jen ve filmech, dnes jsou ve velké míře rozšířeny i mezi běžnými uživateli, dokonce i dětmi, pro které výrobci navrhují speciální drony pro děti. Dnes se běžně drony rozlišují do dvou základních kategorií – na drony s kamerou, které jsou řádově dražší a bez kamery, které jsou samozřejmě velmi levné, ale příliš zábavy si s nimi neužijete.

Abychom vám usnadnily výběr nového dronu, připravily jsme pro vás recenze nejlepších dronů na trhu podle naší redakce. Žebříček byl sestaven na základě testů renomovaných organizací, názorů odborníků v oboru, recenzí uživatelů a doporučení profesionálů.

Žebříček jsme rozdělily na nejlepší špičkové drony, určené pro pokročilé uživatele a profesionály a také jsme zařadily 3 drony pro úplné začátečníky a děti.

Snad si z našich doporučení vyberete ten správný dron přímo pro vás. TEď si vyberte o jaký dron máte zájem.

Nejlepší špičkové drony na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.DJI Mavic Pro
5 out of 5 stars (5 / 5)31 990 KčČíst recenze
2.DJI Spark
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)34 490 KčČíst recenze
3.DJI - Phantom 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)29 990 KčČíst recenze
4.DJI INSPIRE 1 Pro
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)95 590 KčČíst recenze
5.GoPro Karma
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)29 999 KčČíst recenze
6.YUNEEC BREEZE 4K
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)10 899 KčČíst recenze
7.Parrot BEBOP 2
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)14 163 KčČíst recenze

1. DJI Mavic Pro – nejlepší dron na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze DJI Mavic Pro  Dron se skvělým poměrem ceny a výkonu. Tak zní stručné hodnocení oblíbeného modelu DJI Mavic Pro. Jeho kvality potvrdil i časopis dTest, kde se stal vítězem testu dronů.

Jednou z předností je skladné tělo. Ramena i vrtulky lze snadno sklopit, čímž se docílí opravdu kompaktních rozměrů, které oceníte hlavě při cestování. Skladování vám ulehčí i praktický přepravní batoh. Ten je součástí balení u verze s rozšířeným vybavením.

Dron je vhodný i pro začátečníky, ovládá se velmi snadno. Řízení probíhá buď klasicky pomocí ovladače, nebo prostřednictvím mobilního telefonu. Model je vybaven také systémem následování svého majitele nebo rozpoznání překážek v okolí 15 metrů. Druhou zmiňovanou funkci oceníte hlavně v případě, kdy se vám dron nedopatřením ztratí z dohledu.

Baterie zvládají maximální dobu letu 27 minut. Samozřejmostí je i kvalitní kamera s rozlišením 12 Mpx, videa pořídíte maximálně ve 4K. Pokud zatoužíte po akčních záběrech, žádný problém – dron dosahuje maximální rychlosti 65 km/h. Kvalita snímků je vzhledem k ceně na poměrně vysoké úrovni.

Reálný záznam natočený na dron DJI Mavic Pro

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • snadné ovládání
 • videa v rozlišení 4K

Co zamrzí

 • na první pohled méně bytelná konstrukce
Přejít do obchodu od 31 990 Kč

2. DJI Spark – nejlepší poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze DJI Spark  Model Spark je dalším produktem z dílen výrobce DJI. Oproti výše zmiňovanému Mavic Pro zaujme ještě větší skladností a nižší cenou. Celý dron váží pouze 300 gramů a není o moc větší než vaše ruka. Prodává se v několika barevných provedeních.

Dron je rovněž vhodný i pro začátečníky. Ovládání ulehčuje velké množství chytrých režimů pro let i kameru. Zaujaly nás například možnosti rozpoznání tváře a následné vzlétnutí z dlaně nebo natáčení videa při letu po spirále kolem zvoleného cíle. Režim sport umožňuje maximální rychlost až 50 km/h.

Kamera s rozlišením 12 Mpx nabízí podobné možnosti jako výše zmiňovaný model Mavic Pro. Největší rozdíl je v rozlišení videí. Spark dokáže pořídit záběry maximálně ve Full HD. Kvalita fotografií i videí se udržela na vysoké úrovni.

Moderní technologie se příjemně podepsaly i na ovládání samotném. To je možné hned třemi způsoby, a to klasickým vysílačem, mobilním telefonem nebo gesty. Neschází ani potřebná bezpečnost. Například překážky rozpozná ve vzdálenosti 5 metrů.

Vzhledem k rozměrům a nízké hmotnosti nezbylo moc prostoru pro baterie. Dron tak ve vzduchu vydrží maximálně 16 minut. Na druhou stranu potěší alespoň možnost nabíjení přes USB kabel, a to i z powerbanky.

Reálný záznam natočený na dron DJI Spark

Co potěší

 • nízká hmotnost, kompaktní rozměry
 • kvalitní fotografie i videa
 • velké množství režimů

Co zamrzí

 • malá výdrž baterie
Přejít do obchodu od 21 490 Kč

3. DJI Phantom 4 – skvěle vybavený dron

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze DJI Phantom 4  Kvadrokoptéra DJI Phantom 4 se pyšní pevným hořčíkovým základem, který zvyšuje tuhost a minimalizuje vibrace. Řízení probíhá skrze přibalený ovladač nebo přímo přes aplikaci na vašem mobilním telefonu.

Vybavena je vestavěnou, avšak kvalitní Ultra HD 4K kamerou a disponuje 94° zorným úhlem. Kamera také nabízí 10 barevných filtrů a možnost pořizovat fotografie v rozlišení 12 Mpx. Na svém mobilním telefonu můžete skrz aplikaci sledovat let skrze první osobu (First person view).

Zajímavou předností modelu je dlouhá délka letu, ve vzduchu vydrží až 28 minut a také dosah, který výrobce udává do vzdálenosti 5 km. A protože je 5 km celkem dost, disponuje dron určováním polohy dle GPS a Glonassu a to s přesností 10 cm. Dálkoměr a kompas snad už jen podtrhují kvality.

Celkově nabízí 4 letové režimy, kdy každý z nich má jiné vlastnosti. Speciálně navržený rám snižuje vibrace a zajišťuje spolu se závěsem kamery stabilitu obrazu. Za tuto cenu jistě oceníte i zabudovaná čidla pro prevenci před kolizí a možnost použití od 0 do +40 stupňů celsia.

Dron disponuje také režimem pro začátečníky, kteří se teprve s dronem učí létat.

Reálný záznam natočený na dron DJI Phantom 4

Co potěší

 • pevný hořčíkový základ a antivibrační rám
 • ultra HD 4K kamera s možností fotografie o rozlišení 12 Mpx
 • inteligentní letové režimy a detekce překážek
 • doba letu až 28 minut
 • bezpečný dosah 5km

Co zamrzí

 • nižší manévrovatelnost
 • integrovaná kamera
Porovnat ceny na Heureka.cz od 29 990 Kč

4. DJI INSPIRE 1 Pro – pro náročné uživatele

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze DJI INSPIRE 1 Pro  Mezi drony je DJI Inspire 1 Pro poměrně čerstvou novinkou, která není na trhu ani rok. Představen byl na veletrhu CES 2016 a sklidil očekávaný úspěch. Určen je především pro filmaře a fotografy, kteří chtějí pořídit opravdu kvalitní letecké snímky. Model přináší vysoký výkon a díky použitým materiálům také značnou odolnost, přitom relativně nízkou hmotnost.

Vybaven je čtyřmi vrtulemi se systémem uzamykání, které poskytují dostatečnou stabilitu ve vzduchu. Osazen je kamerou Zenmuse X5 upevněnou na tříosovém závěsu, který poskytuje dostatečnou stabilizaci a výrazně zmírňuje otřesy. Kvalita natáčeného videa 4k a pořizování fotografií v rozlišení 16Mpx jen podtrhuje kvalitu tohoto dronu. Rameno kamery umožňuje zabrat zorné pole v okruhu 360°. Díky technologii Vison Position System můžete pohodlně nastavit jeden ze tří letových režimů.

Reálný záznam natočený na dron DJI Inspire 1 Pro s X5 kamerou

Co potěší

 • výborné letové vlastnosti a snadná ovladatelnost
 • možnost snímání videa ve 4K rozlišení a pořizování 16Mpx fotografií
 • výkonné motory a vylepšené uzamykatelné vrtule
 • inovativní Vision Positioning Systém s možnostmi letového režimu
 • kvalitní zpracování

Co zamrzí

 • vysoká pořizovací cena
Porovnat ceny na Heureka.cz od 95 590 Kč

5. GoPro Karma – nejvšestranější dron

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze GoPro Karma  Dron je v současnosti oblíbený především díky kamerám. GoPro se oproti jiným výrobcům vydal jiným směrem. Dron samotný vlastně slouží „jen“ jako nástavec pro kameru, která však většinou není součástí balení.

Kamera se na dron připevňuje pomocí stabilizátoru. Ten lze vyjmout a použít také jako ruční stativ, který eliminuje otřesy při chůzi v náročném terénu. Kameru lze samozřejmě vyndat úplně a připevnit ji popruhem například na tělo.

Vzhledem k volnému výběru, kvality kamery jsou na vás. Obecné módy pro její ovládání ale zůstávají stejné. Uživatelé mají například možnost zafixování na jeden bod. Kameru lze otáčet pouze ve vertikálním směru, a to o 90 stupňů. Nutno dodat, že GoPro nenabízí podobné chytré funkce jako konkurenční DJI. Schází sledování uživatele a další.

Díky jednoduchému ovládání je dron vhodný i pro začátečníky. K řízení slouží v první řadě ovladač s dotykovým displejem. Vaši přátelé se mohou připojit prostřednictvím aplikace a sledovat stejný obraz, jako vidíte vy na ovladači. Ve vzduchu vydrží maximálně 20 minut a jeho nejvyšší rychlost je 56 km/h.

Pokud jde o skladnost, nečekejte žádného drobečka. Hmotnost lehce přesahuje hranici 1 kg. Ramena lze sklopit a drona uložit do speciálního batohu.

Reálný záznam natočený na dron GoPro Karma s kamerou Hero 5

Co potěší

 • široké možnosti využití kamery
 • možnost propojení s telefonem
 • stabilizace kamery

Co zamrzí

 • kamera není součástí balení
 • prostorová náročnost
 • menší množství chytrých funkcí
Porovnat ceny na Heureka.cz od 29 999 Kč

6. YUNEEC BREEZE 4K

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze YUNEEC BREEZE 4K  Kvadrokoptéra s pěti letovými režimy vám umožní pohodlný let i za předpokladu, že jste nezkušený uživatel.

Ovládána je mobilním telefonem nebo tabletem pomocí WiFi signálu, což se negativně projevuje zejména v dosahu, který je velmi malý (maximální letová vzdálenost je 80 metrů). Na druhou stranu váš let je přenášen online přímo na displej vašeho zařízení, což umožňuje například okamžité sdílení na sociální sítě.

Hlavní předností je kvalitní videokamera o rozlišení 4K, ovšem bohužel integrovaná, která pořizuje také kvalitní fotografie v rozlišení 13Mpx – i přesto je v takové cenové relaci nadstandardem. Zorný úhel je 117°.

Dron je vyroben z odolného a lehkého plastu, opatřen výkonnými motory pro pohodlný let a bezpečnostními prvky, zabraňující kolizi. Díky optickým senzorům dokáže také „stát“ na místě jak v interiéru, tak v exteriéru.

Promo video dronu Yuneec Breeze 4K

Co potěší

 • kvalitní kamera 4160 × 3120 px (13 Mpx)
 • 6 letových režimů
 • snadná ovladatelnost

Co zamrzí

 • integrovaná kamera
 • krátká doba letu
 • ovládání pomocí chytrého telefonu
 • malý dosah
Porovnat ceny na Heureka.cz od 10 899 Kč

7. Parrot BEBOP 2

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Parrot BEBOP 2  Kvadrokoptéra Parrot BEBOP 2 je vhodná spíše pro začínající uživatele. Ve své cenové kategorii vyniká zejména tím, že její délka letu může být až 25 minut.

Pro lepší viditelnost je opatřena výkonnými LED světly. Je třeba říci, že vysoce kvalitní záběry jako s profesionálními drony s tímto modelem sice nepořídíte (ale natáčí ve FULL HD), ale můžete si užít dostatek zábavy nejen v přírodě, ale také v uzavřených prostorách.

S vestavěnou kamerou sice nemůžete nijak manipulovat, nicméně je instalována v takovém sklonu, aby více zabírala plochu pod dronem než oblohu. K tomu přispívá také tzv. rybí oko, které snímá krajinu pod dronem ve 180° zorném poli bez ztráty kvality.

Promo video Parrot BEBOP 2

Co potěší

 • snadná ovladatelnost
 • doba letu až 25 minut
 • cena odpovídá provedení

Co zamrzí

 • integrovaná kamera
 • ovládání pomocí WiFi
 • malá výkonnost
Porovnat ceny na Heureka.cz od 14 163 Kč
Nejlepší drony pro děti a úplné začátečníky
Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Syma X5C
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1 430 KčČíst recenze
2.Syma X8HW 4
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)3 239 KčČíst recenze
3.Parrot AR.Drone 2.0
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4 369 KčČíst recenze

1. Syma X5C – nejlepší pro děti

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Syma X5C  Velmi oblíbený dron určený zejména pro děti a začátečníky.

Díky své střední velikosti, a hlavně šesti-osovému gyroskopu je ovládání opravdu jednoduché a vhodné skutečně pro absolutní nováčky.

Syma X5C umožňuje let dvěma režimy – nízká rychlost a vysoká rychlost. Tělo kvadrokoptéry je vyrobeny z odolného plastu a vrtule jsou navíc opatřeny kryty, což zvyšuje životnost zařízení, zejména pak v případě kolizí a použití v interiéru.

Zřejmě největším plusem modelu je integrovaná HD kamera o rozlišení 2 Mpx, což sice není na kvalitní záběry, ale jako průprava k lepším dronům a naučení se vůbec natáčet dronem k nezaplacení.

Reálný záznam natočený na dron X5C-1

Co potěší

 • možnost naučit se základní ovládání dronu
 • šesti-osobvý gyroskop
 • 2 letové režimy
 • odolnost a kryty pro vrtule
 • cena

Co zamrzí

 • integrovaná kamera
 • krátká doba letu
 • krátký dosah dosah
Porovnat ceny na Heureka.cz od 1 430 Kč

2. Syma X8HW 4 – nejlepší pro začátečníky

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Nine Eagles Galaxy Visitor 7 RTF  Syma X8HW 4 je dron určený pro děti i začátečníky. Je vybaven celou řadou bezpečnostních prvků. Po systémové stránce se jedná například o automatickou stabilizaci. Díky ní se při používání kamery nemusíte tolik soustředit na ovládání. Dále je opatřen oblouky, které ochrání vrtulky při případném pádu.

Příjemně potěší možnost létání nejen venku, ale i uvnitř. Maximální doba letu je 5 až 7 minut na jedno nabití a maximální dosah modelu 50 až 100 metrů. Orientaci ve tmě ulehčuje osvětlení umístěné u motorů. Konstrukce je vyrobena z plastu a váží 0,8 kg.

Celé ovládání je intuitivní a probíhá skrze ovladač. Ten je vybaven malým displejem i praktickým držákem pro telefon. Pokud například chcete udělat dojem akrobacií s přemety o 360 stupňů, stačí stisknout jediné tlačítko. Samozřejmostí je i kamera. Ta dokáže natáčet a pořizovat fotografie v maximálním rozlišení HD. Přenos médií je možný i přes Wi-Fi, případně pomocí paměťové karty.

Reálný záznam natočený na dron Syma X8HW 4

Co potěší

 • vhodný pro létání venku i uvnitř
 • osvícení LED diodami
 • ochranné oblouky u vrtulek

Co zamrzí

 • krátká doba letu
Porovnat ceny na Heureka.cz od 3 239 Kč

3. Parrot AR.Drone 2.0

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Parrot AR.Drone 2.0  Dron určený zejména pro děti, což se odráží na jeho vlastnostech i ceně. Nicméně i tak je vyroben z kvalitního odolného karbonu, což zajišťuje poměrně nízkou hmotnost.

Ovládán je chytrým telefonem nebo tabletem pomocí WiFi, kvůli čemuž má velmi malý dosah, jen 50 metrů. Zabudovany jsou dvě kamery (jedna na špici a jedna na spodku těla) v HD rozlišení zajišťuje jakž-takž dostatečnou kvalitu obrazu. Mezi kamerami lze za letu přepínat. Výhodou je možnost nahrání videa na Youtube jedním klinutím.

Vybaven je čtveřicí motorů, které ho snadno udržují ve stabilizované poloze. K dispozici také celá řada senzorů pro snadné vzlétnutí i přistání. Navíc obsahuje režim ovládání Absolute Control – pro úplné začátečníky.

Reálný záznam natočený na dron Parrot AR.Drone 2.0

Co potěší

 • tělo z odolného karbonu
 • režim letu Absolute Control pro začátečníky

Co zamrzí

 • krátká doba provozu
 • malý dosah
 • ovládání pomocí chytrého telefonu
Porovnat ceny na Heureka.cz od 4 369 Kč

Využití dronů

Využití dronů na dálkové ovládání je dnes opravdu široké. Některé obchody v zahraničí, ale i u nás (např. Mall.cz), experimentovali s doručováním balíků právě pomocí těchto bezpilotních modelů. Podle posledních zkoušek proběhlo vše v pořádku a pro většinu inovativních obchodů se jedná o skutečně plánovanou vizi v blízké budoucnosti.

Tyto bezpilotní letouny si ihned po svém masovém rozšíření nalezly své praktické využití i jinde. Mnohdy už nejde jen o zařízení pro nadšence, kteří s nimi tráví volný čas, i když to ve velké míře také. Nejlepší drony s kamerou se dnes využívají například ve filmovém průmyslu, kdy pořizují letecké záběry – záběry jsou opravdu kvalitní a za minimální náklady, v porovnání s jinými možnostmi snímání.

A že je v dronech budoucnost, o tom není třeba pochybovat. Vždyť se jedná o jeden z nejrychleji se měnících a vyvíjených segmentů na trhu. Jejich funkce, kvalita, odolnost, ale také rozměry nebo hmotnost a hlavně ovladatelnost je naprosto nesrovnatelná se staršími modely. A můžeme předpokládat, že stejným tempem se budou vyvíjet i nadále – otevírají totiž dveře novým možnostem.

Základní informace o dronech a jejich dělení

 • Základní dělení zcela odpovídá poptávce uživatelů. Dělí se na drony bez kamery a s kamerou.

Drony bez kamery jsou dnes nepopulární a velmi rychle ustupují do pozadí, vytlačují je právě kvalitnější drony s kamerou, které se dnes dají pořídit za relativně příznivou cenu od 10 000 Kč. Konec konců, také drony pro děti a začátečníky jsou dnes vybaveny kamerou – výrobci zkrátka reagují na poptávku zákazníků.

Drony mají většinou kameru vyřešenou dvěma možnými způsoby. Může být přímo zabudovaná, tedy vestavěná (integrovaná) nebo odnímatelná. Právě odnímatelná kamera je většinou praktičtější, můžete ji libovolně měnit za kvalitnější a zároveň a zároveň nemusíte složitě řešit její případnou opravu, jak tomu bývá u vestavěných kamer. Vždy však dbejte na stabilizaci kamery v několika osách, tzv. Gimbal, protože jedině tak budete moci docílit skutečně profesionálních záběrů.

 • Dále se drony dělí podle počtu vrtulí. Počet vrtulí je důležitý, protože se kvůli němu výrazně mění vlastnosti letounů. Běžně mají od tří do osmi vrtulí.

Nejvyšší možnou „mrštnost“ mají drony se třemi vrtulemi – trikoptéry. Využijete je zejména při akrobacii nebo se skvěle hodí na závody dronů. Ovládání je však složitější.

Největší stabilitu mají drony s osmi vrtulemi – oktokoptéry. Právě díky stabilitě se využívají ve filmovém průmyslu, čemuž v kombinaci s kvalitní kamerou odpovídá i velmi vysoká pořizovací cena.

Relativně nejrozšířenějšími drony jsou ty, které mají čtyři vrtule – kvadrokoptéry. Představují jakýsi „zlatý střed“ mezi ovladatelností, manévrovatelností a stabilitou, takže jsou víceméně univerzální a přitom poměrně lehce ovladatelné.

Test dronů s kamerou

V naší recenzi dronů s kamerou jsme vybrali 9 zařízení, které lze rozdělit do tří kategorií.

První z nich jsou opravdu špičkové drony, vyznačují se dobrou výbavou i kvalitním zpracováním, ovšem jejich cenové rozpětí je od 32 000 Kč do 89 000 Kč. Nejedná se sice o levnou záležitost, ale třeba říci, že cena opravdu odpovídá kvalitě. Určeny jsou především pro opravdové nadšence nebo profesionály.

Kategorie levnějších dronů nabízí levnější, avšak ve své cenové relaci kvalitní zařízení. Tyto drony jsou určeny spíše pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele, kteří ovšem mají s ovládáním dronu zkušenosti, ale nechtějí zatím investovat do špičkových profesionálních modelů.

Poslední kategorie je věnována dronům pro děti a úplným začátečníkům, které v poslední době zažívají boom, proto jsme je zařadili také do naší recenze dronů. Nenechte se však zmást, i „hračky pro děti“ mají velmi dobré vlastnosti a jsou plnohodnotnými drony, které mohou nabídnout skutečně adrenalinové zážitky. Hodí se také pro úplné začátečníky, kteří chtějí získat zkušenosti s létáním.

Závěreční shrnutí recenze dronů

Jak se ukázalo, špičkovým modelům většinou není co vytknout, možná až příliš vysokou cenu, která je však vzhledem k vlastnostem a výbavě většinou přiměřená.

Test dronů také odhalil, že velmi dobrým modelem v poměru cena/výkon se ukázal DJI Spark či DJI Mavic Pro, a to zejména díky své 4K kameře.

Naopak drony pro děti jsou svými vlastnostmi poměrně totožné, nicméně nejoblíbenějším je bezesporu Syma X5C, která se navíc hodí pro naprosté začátečníky.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového dronu s kamerou. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího dronu na trhu.
  1. Zdenál
  2. Patrik
  3. David
  4. Fredy

  Přidejte váš komentář

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..