Recenze 7 nejlepších elektrokoloběžek

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 Koloběžky už dávno nejsou pouze hračkou pro děti. Naopak, dnes se těší velké oblibě mezi dospělými, kterým slouží jako skladná a praktická přibližovadla na kratší vzdálenosti nebo i jako nástroje pro zlepšování kondice. A co když ke klasickým dvěma kolům a řídítkům přidáte akumulátor a elektromotor?

Výsledkem je dopravní prostředek, který vás může pohodlně dostat až 40 km daleko na jediné nabití. Oproti elektrokolům jsou takto vybavené koloběžky mnohem lehčí a levnější, což je činí velmi zajímavou alternativou. Městské modely můžete snadno složit a převážet autem (nebo stylově nejlepšími elektromobily) nebo městskou hromadnou dopravou, s robustnějšími modely opatřenými většími koly lze vyrazit i do přírody. Proto jsme pro vás nachystali výběr sedmi nejlepších elektrokoloběžek, které v tomto roce vládnou českému trhu a nabízejí nejzajímavější vlastnosti.

Elektrických koloběžek existuje velké množství typů. Některé jsou určeny pro děti, jiné pro dospělé. Některé se uplatní v městských ulicích, jiné na volnějších cestách, cyklostezkách nebo i přírodních silnicích. A další jsou vyloženě určeny k různým sportovním aktivitám anebo freestylovým disciplínám.

V naší recenzi elektrokoloběžek najdete zastoupeny různé modely ve více cenových relacích a věříme, že si vyberete ideální variantu pro vaše potřeby. Při hodnocení jsme se zaměřili na nejdůležitější parametry, jako je kvalita zpracování a odolnost konstrukce, způsob použití, výkon motoru a kapacita baterie, dojezd, nosnost, ale i na další prvky a faktory, které by při výběru měly hrát roli.

Nejlepší elektrické koloběžky na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Xiaomi Mi Electric Scooter 2
(5 / 5)10 890 KčČíst recenze
2.Joyor X5S
(4,8 / 5)24 990 KčČíst recenze
3.Eljet Carbon light
(4,6 / 5)9 499 KčČíst recenze
4.inSPORTline Skootie
(4,6 / 5)14 390 KčČíst recenze
5.Ninebot by Segway® KickScooter ES1

(4,6 / 5)14 990 KčČíst recenze
6.Razor E300
(4 / 5)5 999 KčČíst recenze
7.ARCHOS Bolt V2
(3,8 / 5)6 087 KčČíst recenze

1. Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365

Naše hodnocení: (5 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365  Jedničkou testu se stala elektrická koloběžka značky Xiaomi. Jde o čínského výrobce, ale nenechte se odradit původem, který u nás obvykle nevzbuzuje kdovíjaké sympatie. Tento produkt je totiž opravdu na velmi dobré úrovni a těžko byste hledali druhý s tak skvělým poměrem ceny a kvality. A pokud vás nepřesvědčíme my, možná dáte na ostatní uživatele. Model Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365 je totiž nejprodávanější elektrokoloběžkou u nás.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 zapůsobí už na první pohled velmi elegantním designem. Přesvědčí vás ale především skvělými jízdními vlastnostmi. Nabízí geniální kombinaci komfortu, rychlosti i odolnosti. Potěší vás i tichým motorem a skladností. Váha této koloběžky vyrobené z leteckého hliníku je 12,5 kg a kdykoli ji můžete složit a přenášet v rukou.

Koloběžka je vybavena dostatečně silným elektromotorem o výkonu 250 W (okamžitý výkon až 500 W) při točivém momentu 16 Nm. Baterie disponuje kapacitou 280 Wh, a navíc je vybavena rekuperací, díky níž je část energie „vrácena“ ve formě elektřiny k dalšímu použití. Díky těmto parametrům můžete dosáhnout rychlosti až 25 km/h a urazit až 30 km na jedno nabití. Elektroniku lze navíc vypnout a koloběžku používat na vlastní pohon.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365 je vhodná pro osoby od cca 15 do 50 let při výšce od 120 do 200 cm a hmotnosti až 100 kg. Je tedy velmi univerzální. Vybavena je navíc vysoce bezpečnými duálními brzdami a komunikuje s chytrými mobilními zařízeními, skrze které je možné získávat data a měnit nastavení.

Co potěší

 • Velmi pěkné zpracování
 • Systém duálních brzd
 • Baterie s rekuperací
 • Dobrý reálný dojezd
 • Komunikace s mobilní aplikací
 • Ideální do města a na stezky

Co zamrzí

 • Hůře zvládá větší převýšení
 • Bez displeje
Zjistit přesnou cenu od 10 890 Kč

2. Joyor X5S

Naše hodnocení: (4,8 / 5)

 Recenze Joyor X5S  Na druhé místo naší recenze elektrokoloběžek doputoval model Joyor X5S, který se pyšní především opravdu pozoruhodně výkonným motorem, který zajišťuje velmi vysoký dojezd i rychlost. Koloběžka Joyor X5S ale rozhodně nepatří mezi běžné, lidové modely. Její cena je naopak poměrně vysoká, což ji předurčuje spíše pro náročné zájemce. Pokud hledáte nekompromisní model a náklady vám nedělají příliš těžkou hlavu, čtěte dále.

Joyor X5S je poměrně robustní koloběžka, jejíž váha činí 15,5 kg. Umožňuje ale celkem univerzální použití. Je vhodná stejně tak pro každodenní dojíždění, jako na občasné výlety. Díky velmi vysokému výkonu zvládne i nějaké to převýšení nebo horší vozovku. Když se budete chtít přesunout na delší vzdálenost autem nebo autobusem, během pár vteřin ji složíte do praktické a skladné formy.

Koloběžka je opatřena opravdu silným motorem o výkonu 500 W a točivém momentu 17 Nm. Motor je poháněn 13Ah baterií Li-Ion. Díky tomu si Joyor X5S poradí s jezdcem až do 100 kg a může vyvinout rychlost 35 km/h, což je na koloběžku vynikající výsledek. Více než skvělý je i maximální dojezd. Na jedno nabití totiž můžete urazit až 60 km, což je jasný nadprůměr.

Koloběžka Joyor X5S je osazena 10palcovými, nafukovacími koly. Nabízí tři rychlostní režimy – 15, 25 a 35 km/h. Součástí výbavy je i tempomat a multifunkční barevný displej. Rám je vyroben z leteckého hliníku a řídítka jsou nastavitelná v rozmezí 90-115 cm. Díky více režimům je tato silná koloběžka bezpečná i pro děti.

Co potěší

 • Koloběžka pro náročné
 • Vhodná na delší trasy
 • Velmi silný 500W motor
 • Tři rychlostní režimy, max. až 35 km/h
 • Velmi odolné zpracování

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Delší nabíjení (5-7 hod.)
Přejít do obchodu od 24 990 Kč

3. Eljet Carbon light

Naše hodnocení: (4,6 / 5)

 Recenze Eljet Carbon light  Eljet Carbon Light je cenově dostupnější elektrická koloběžka, která vás uhrane především svou lehkostí. I při nosnosti až 110 kg se totiž její hmotnost udržela na úžasných 6,5 kg – a to díky použití odlehčených hliníkových slitin, které si i při nižší váze zachovávají odolnost. Tato vyloženě kompaktní a skladná koloběžka se výborně uplatní při každodenním použití i ve stísněných a nepřehledných podmínkách přeplněných městských ulic.

Motor typu brushless nabízí velmi solidní výkon 250 W a jistě oceníte jeho tichý, ale bezproblémový chod. Energii motoru dodává akumulátor typu Li-Ion značky Samsung o kapacitě 6600 mAh, což je dostačující pro slušný 20-25 km dojezd a vyvinutí rychlosti až 20 km/h. Doba nabíjení baterie je přitom cca 2 hodiny, což není nijak strašné. Kola jsou spíše menší, 5,5palcová – koloběžka se tedy uplatní převážně na pěkných, rovných cestách.

Shrnuto a podtrženo – koloběžka Eljet Carbon Light je podařený kousek, který vyniká skladností a lehkostí a perfektně se hodí zejména do města, kde jí snadno odpustíte i ne zrovna vysokou maximální rychlost nebo průměrný dojezd. Díky rychlému nabíjení je na druhou stranu velmi brzy zase připravena k použití. Skvělá volba pro přejezdy do práce nebo do školy.

Co potěší

 • Výjimečně lehká a skladná koloběžka
 • Skvělá do města
 • Rychlé nabíjení

Co zamrzí

 • Nižší maximální rychlost
 • Průměrný dojezd
 • Nevhodná na horší cesty
Přejít do obchodu od 9 499 Kč

4. inSPORTline Skootie

Naše hodnocení: (4,6 / 5)

 Recenze inSPORTline Skootie  Za částku držící se těsně pod hranicí 15 000 korun můžete pořídit elegantní, skládací elektrickou koloběžku inSPORTline Skootie. V našem testu elektrokoloběžek si vydobyla pěknou čtvrtou pozici.

Její parametry a vlastnosti představují ale více solidní průměr než špičku v dané kategorii. Model je opatřen 8palcovými koly, přičemž přední je nafukovací a zadní bezdušové. Hmotnost koloběžky je spíše mírně vyšší a činí 13,5 kg, nosnost je pak okolo 100 kg, což je standardní hodnota.

Koloběžka je opatřena zadní bubnovou brzdou, řídítky s nastavitelnou výškou od 88 do 114 cm a nášlapem o rozměrech 44,5 x 18 cm při spodní výšce 9 cm. Kromě toho nechybí barevný, multifunkční displej, praktický stojánek, blatníky anebo například USB port, díky kterému můžete koloběžku využít i pro nabíjení mobilního telefonu.

Ale teď k tomu zásadnímu – a to je jistě motor a baterie. Model inSPORTline Skootie disponuje výkonným 350W bezkartáčovým motorem s maximálním točivým momentem 9,5 Nm. Baterie Li-Ion má kapacitu 10 Ah. A co to znamená v praxi? Koloběžka Skootie zvládne na jedno nabití, které trvá 4-5 hodin, ujet vzdálenost až 28 km, což není vůbec špatné. Maximální rychlost je až 25 km/h a pustit se můžete i do kopce s 15% stoupáním.

inSPORTline Skootie je vhodná na výlety a vyjížďky, ale i na každodenní přejezdy. Je poměrně univerzální a užijí si ji stejně tak dospělí, jako i děti od 10 let věku.

Co potěší

 • Univerzální použití
 • Solidní výkon motoru

Co zamrzí

 • Spíše průměrné parametry a zpracování
 • Delší nabíjení
Přejít do obchodu od 14 390 Kč

5. Ninebot by Segway® KickScooter ES1

Naše hodnocení: (4,6 / 5)

 Recenze Ninebot by Segway® KickScooter ES1  Na dalším místě se podíváme na elektrokoloběžku Ninebot by Segway KickScooter ES1, která zaujme relativně lehkým provedením nebo třeba možností bezdrátového propojení s aplikací na chytrých mobilních telefonech s OS Android nebo Apple. Pomocí aplikace můžete zjistit různé údaje a statistiky nebo měnit nastavení koloběžky.

Ninebot váží příjemných 11,3 kg a je určena pro jezdce od cca 14 let věku. Jízdu si tedy mohou vychutnat nejen dospělí, ale i starší děti. Maximální výška řídítek je 112 cm a nosnost je do 100 kg. Model je opatřen 8palcovým předním a 7,8palcovým zadním kolem. Solidně zpracovány jsou brzy, přičemž přední je elektrická s ABS i rekuperací a zadní mechanická. Přední vidlice je odpružená. Koloběžce nechybí ani tempomat.

Co se týče motoru, očekávat můžete dostatečný 250W výkon, který vás hladce proveze městskými ulicemi. Maximální rychlost je poněkud nižší, a to 20 km/h – úspora času oproti chůzi je ale stále vysoká. Baterie disponuje nepříliš úchvatnou kapacitou 187 Wh, přesto se na jedno nabití trvající cca 3,5 hodiny povozíte do vzdálenosti až 25 km.

Co potěší

 • Lehčí provedení
 • Komunikace s aplikací na mobilním zařízení

Co zamrzí

 • Nižší rychlost a dojezd
Přejít do obchodu od 14 990 Kč

6. Razor E300

Naše hodnocení: (4 / 5)

 Recenze Razor E300  Razor E 300 patří mezi levnější elektrokoloběžky, přesto svými parametry rozhodně dokáže zaujmout a méně náročným uživatelům nabídne dostatečný výkon a pohodlí.

Tento model je tvořen celoocelovým rámem. Můžete tedy očekávat poměrně vysokou odolnost a životnost, na druhou stranu taky výrazně vyšší hmotnost oproti hliníkovým výrobkům. Razor E 300 váží přes 20 kg, není tedy úplně vhodný na delší přenášení.

Koloběžka je vybavena většími 10palcovými koly a je určena především dospělým a dětem alespoň od 13 let. Minimální doporučená výška postavy je 155 cm. Brzda je zadní, ručně ovládaná, motor řetězový s výkonem 280 W. To se zdá jako velmi dobrá hodnota, ale je třeba vzít v potaz vyšší váhu koloběžky. V reálu vás tento model dokáže přepravit rychlostí do 24 km za hodinu na vzdálenost cca 16 km, což je spíše podprůměrný dojezd. Baterii tvoří dva 12V olověné články.

Celkově je na modelu Razor E 300 znát nižší cena, ocelovým provedením počínaje, nízkým dojezdem a méně kvalitními komponenty konče. Avšak pokud hledáte koloběžku pro kratší přejezdy a nechcete investovat vysoké částky, může vás tento stroj zaujmout.

Co potěší

 • Odolné ocelové provedení
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Vysoká hmotnost
 • Levnější komponenty
 • Slabší výkon
Přejít do obchodu od 5 999 Kč

7. ARCHOS Bolt V2

Naše hodnocení: (3,8 / 5)

 Recenze ARCHOS Bolt V2  Poslední produkt naší recenze elektrických koloběžek bude zastávat pozici cenového tipu. Jde o koloběžku Archos Bolt V2, která patří mezi nejlevnější na trhu, a pořídíte ji v některých obchodech již od cca 5 tisíc korun (průměr je však cca 6 tisíc korun).

I navzdory velmi nízké ceně však mohou její parametry zaujmout začínající a nenáročné „koloběžkáře“. Jde o skládací model, který se vzhledem k poměrně malým 5,5palcovým kolům hodí především na kratší trasy a na úhlednější silnice. Potěší však hliníkové provedení s velmi nízkou hmotností okolo 7 kg. Maximální nosnost je přitom stanovena až na 120 kg, nejde tedy zdaleka o model pouze pro děti.

Další příjemnou zprávou je poměrně rychlé nabíjení baterie. Koloběžka je připravena k použití za 2-3 hodiny. Odvrácenou stranou je nízká kapacita Li-Ion článku, pouze 4 Ah – to stačí na zhruba 10 kilometrů jízdy, což je opravdu velmi málo a i při krátkých přejezdech budete muset koloběžku nabíjet skoro každý den. Motor nabízí výkon až 250W. To stačí u tohoto modelu k rychlosti do 20 km/h a maximálně 15stupňovému stoupání.

Archos Bolt V2 je vybaven LCD displejem a možností volby mezi 5 rychlostními stupni. Na displeji můžete sledovat i ujeté kilometry a stav baterie. Za danou cenu rozhodně nelze Archos Bolt V2 zavrhnout a své příznivce si bezpochyby najde.

Co potěší

 • Nízká hmotnost, skladnost
 • Velmi nízká cena
 • Vhodné řešení pro krátké přejezdy

Co zamrzí

 • Velmi nízký dojezd
 • Nízká rychlost
Přejít do obchodu od 6 087 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové elektrické koloběžky. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní elektrokoloběžky.