Recenze 7 nejlepších elektrokoloběžek 2023

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 Koloběžky už dávno nejsou pouze hračkou pro děti. Naopak, dnes se těší velké oblibě mezi dospělými, kterým slouží jako skladná a praktická přibližovadla na kratší vzdálenosti nebo i jako nástroje pro zlepšování kondice. A co když ke klasickým dvěma kolům a řídítkům přidáte akumulátor a elektromotor?

Výsledkem je dopravní prostředek, který vás může pohodlně dostat až 40 km daleko na jediné nabití. Oproti elektrokolům jsou takto vybavené koloběžky mnohem lehčí a levnější, což je činí velmi zajímavou alternativou. Městské modely můžete snadno složit a převážet autem (nebo stylově nejlepšími elektromobily) nebo městskou hromadnou dopravou, s robustnějšími modely opatřenými většími koly lze vyrazit i do přírody. Proto jsme pro vás nachystali výběr sedmi nejlepších elektrokoloběžek, které v tomto roce vládnou českému trhu a nabízejí nejzajímavější vlastnosti.

Elektrických koloběžek existuje velké množství typů. Některé jsou určeny pro děti, jiné pro dospělé. Některé se uplatní v městských ulicích, jiné na volnějších cestách, cyklostezkách nebo i přírodních silnicích. A další jsou vyloženě určeny k různým sportovním aktivitám anebo freestylovým disciplínám.

V naší recenzi elektrokoloběžek najdete zastoupeny různé modely ve více cenových relacích a věříme, že si vyberete ideální variantu pro vaše potřeby. Při hodnocení jsme se zaměřili na nejdůležitější parametry, jako je kvalita zpracování a odolnost konstrukce, způsob použití, výkon motoru a kapacita baterie, dojezd, nosnost, ale i na další prvky a faktory, které by při výběru měly hrát roli.

Nejlepší elektrické koloběžky na trhu podle nás

PořadíNázev produktuParametryHodnoceníCenaRecenze
1.Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Dojezd: až 45 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 14,2 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)13000 KčČíst recenze
2.Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30E II
Dojezd: až 65 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 18 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)21000 KčČíst recenze
3.Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 4 EU

Dojezd: až 50 km
Rychlost: 30 km/h
Váha: 17 kg
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)20000 KčČíst recenze
4.W-TEC Dalehunter 10"
Dojezd: až 40 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 15 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)13000 KčČíst recenze
5.LAMAX E-Scooter S11600
Dojezd: až 40 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 15 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)13000 KčČíst recenze
6.Concept Crossader 4.0 SC4010
Dojezd: až 40 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 15 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)16000 KčČíst recenze
7.AERIUM HX8
Dojezd: až 40 km
Rychlost: 25 km/h
Váha: 15 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)14000 KčČíst recenze

Recenze: Jaká je nejlepší elektrokoloběžka?

TOP elektrokoloběžky podle testů a recenzí

1. TOP produkt dle nás: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2Tato elektrokoloběžka je vyzkoušená stovkami spokojených zákazníků. Nabídne max. rychlost 25 km/h, dojezd už je na vynikajících 45 kilometrech, tudíž je i kapacita baterie skoro dvojnásobná než u nižších verzí Xiaomi. Zajímavé je, že váhově se tato změna projevila jen dvěma kily navíc (celkem 14,2 kg). Pokud vám tedy nestačí dojezd klasické Xiaomi (25-30 km), potom doporučujeme tento PRO 2 model. Ten navíc můžete získat v limitované edici v barvách týmu F1 Mercedes viz info zde.

2. Vítěz německého testu: Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 IITohle je vcelku novinka roku 2022 a hned velmi oblíbená. Ostantně koloběžka vyhrála jeden německý test. Nabídne vynikající parametry a dle recenzí se jedná o povedený kousek. Tak za prvé s ní ujedete až 65 km, maximální rychlostí 25 km/h. Už na první pohled vypadá elektrokoloběžka Ninebot trochu robustněji, což se projevilo také na váze, ta činí 18 kg. Díky vynikajícím parametrům je však třeba o ni vážně uvažovat.

3. Nejnovější Xiaomi elektrokoloběžka: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 4 EUTohle je nejnovější počin oblíbených elektrokoloběžek značky Xiaomi. A nabídnout může vynikající parametry. Dojezd až 50 km (některé zdroje uvádí i 55 km, ale my spíše bereme vždy nižší hranici), nadprůměrnou rychlost 30 km/h a skvěle vyladěnným motorem. Koloběžku můžete během pár sekund složit. Za vyladěný systém a skvělou funkčnost si však připlatíte možná o něco více než by bylo potřeba.

4. Kvalitní produkt: W-TEC Dalehunter 10″Elektrická koloběžka s dobrými parametry. Dojezd na úrovni 40 km, max. vyvinutá rychlost dle zákona 25 km/h. Za zmínku stojí slušná nosnost 120 kg, 300 W výkon motoru, 10 palcová nafukovací kola. I cenově patří tato koloběžka pod nižší průměr, připravit si musíte kolem 12 tisíc korun. V zásadě se však jedná o kvalitní produkt.

5. Český produkt: LAMAX E-Scooter S11600Pokud hledáte u elektrické koloběžky dobrý poměr ceny a výkonu, tohle může být váš vítěz. Má skvělé parametry – dojezd až 40 km, rychlost na standardních 25 km / h, výkonný 350 W motor zvládne i stoupání a disponuje 10″ bezdušovými koly. Líbí se nám i automatický tempomat, což stále mnoho elektrokoloběžek nemá a je to skvělá věc.

6. Další na zvážení: Concept SC4010 CrossaderConcept možná znáte jako výrobce domácích spotřebičů, ale oni mají v nabídce také čtyři elektrokoloběžky. Verze Crossader 4.0 disponuje vyjímatelnou baterií, dojezdem až 40 km a výkonem motoru až 350 W. Taky ji snadno složíte třeba do kufru auta. V nabídce je ještě o 4000 Kč levnější model s dojezdem 25 km nebo naopak o 4000 Kč dražší model s dojezdem až 70 kilometrů.

7. Další na zvážení: AERIUM HX8Prémiová elektrokoloběžka AERIUM HX8 nabídne poměrně slušné parametry – 40 km dojezd při rychlosti 25 km/h a výkonem motoru 350 W. Líbí se nám dobrá kvalita zpracování i použité materiály. 10 palcová nafukovací pneu si zase poradí s nerovnostmi nebo třeba kostkami ve městě.

Test elektrokoloběžek

Tyto modely prošli naší redakcí:

TIP: Joyor X5S

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Joyor X5S  Model Joyor X5S se pyšní především opravdu pozoruhodně výkonným motorem, který zajišťuje velmi vysoký dojezd i rychlost. Koloběžka Joyor X5S ale rozhodně nepatří mezi běžné, lidové modely. Její cena je naopak poměrně vysoká, což ji předurčuje spíše pro náročné zájemce. Pokud hledáte nekompromisní model a náklady vám nedělají příliš těžkou hlavu, čtěte dále.

Joyor X5S je poměrně robustní koloběžka, jejíž váha činí 15,5 kg. Umožňuje ale celkem univerzální použití. Je vhodná stejně tak pro každodenní dojíždění, jako na občasné výlety. Díky velmi vysokému výkonu zvládne i nějaké to převýšení nebo horší vozovku. Když se budete chtít přesunout na delší vzdálenost autem nebo autobusem, během pár vteřin ji složíte do praktické a skladné formy.

Koloběžka je opatřena opravdu silným motorem o výkonu 500 W a točivém momentu 17 Nm. Motor je poháněn 13Ah baterií Li-Ion. Díky tomu si Joyor X5S poradí s jezdcem až do 100 kg a může vyvinout rychlost 35 km/h, což je na koloběžku vynikající výsledek. Více než skvělý je i maximální dojezd. Na jedno nabití totiž můžete urazit až 60 km, což je jasný nadprůměr.

Koloběžka Joyor X5S je osazena 10palcovými, nafukovacími koly. Nabízí tři rychlostní režimy – 15, 25 a 35 km/h. Součástí výbavy je i tempomat a multifunkční barevný displej. Rám je vyroben z leteckého hliníku a řídítka jsou nastavitelná v rozmezí 90-115 cm. Díky více režimům je tato silná koloběžka bezpečná i pro děti.

Co potěší

  • Koloběžka pro náročné
  • Vhodná na delší trasy
  • Velmi silný 500W motor
  • Tři rychlostní režimy, max. až 35 km/h
  • Velmi odolné zpracování

Co zamrzí

  • Vysoká cena
  • Delší nabíjení (5-7 hod.)
Přejít do obchodu

Ustrojená, neustrojená, učesaná, neučesaná, obutá, neobutá, přijela a nepřijela budoucí královna Koloběžka I. za svým milým a získala jeho srdce. Obměkčila i to vaše polojízda, polochůze na koloběžce? Kdo z nás v dětství alespoň jeden model tohoto dopravního prostředku nevlastnil. Doba se ale posunula a koloběžky se stávají stále více populárními nejen mezi dětmi, ale na chuť jim přicházejí i dospělí.

Jak se to vlastně stane, že dospělý člověk zatouží po tom, pořídit si koloběžku?

Někdo ji bere jako příjemný návrat do dětských let a zpestření volných chvil, jiný vidí v koloběžce efektivní dopravní prostředek například do městské džungle, který v případě vlastní únavy na rozdíl od kola jednoduše sbalí a nasedne i s ním do tramvaje. Pro ekologicky ale i ekonomicky smýšlející jedince se koloběžka pro překonávání krátkých vzdáleností stala příjemnou alternativou k autu či jinému životní prostředí zatěžujícímu dopravnímu prostředku.

Hitem poslední doby se stávají sportovní koloběžky, které jsou skvělým nástrojem pro lidi s bolavými klouby. Při jízdě na koloběžce totiž kolenní a kyčelní klouby netrpí tolik jako při běhu, zároveň je ale koloběžení rychlejší než obyčejná chůze. Jelikož všichni časem pohodlníme, stávají se trendem elektrické koloběžky, které s přehledem zvládnou ovládat děti i aktivní senioři, jež elektrokoloběžka odveze k lékaři i na nákup. Elektrická koloběžka ke svému pohonu používá olověnou či lithiovou baterii o předem dané kapacitě.

Co byste si před koupí koloběžky měli promyslet?

Základním požadavkem, od něhož se odvíjí vše ostatní, je způsob používání koloběžky. Představujete si, že budete jezdit více v v nerovném přírodním terénu nebo se budete pohybovat častěji v městské džungli po dlažebních kostkách a chodnících? Možná hledáte kompromis mezi obojím a chcete koloběžku používat jak na cesty do práce, tak na občasné víkendové projetí v přírodě. I na tyto potřeby výrobci elektrokoloběžek myslí a pro své zákazníky mají připravenu celou řadu modelů, které dokážou splnit i takto vysoké nároky.

S výše řečeným souvisí i materiál rámu a velikost a typ kol, stejně jako maximální rychlost a výdrž baterie v případě elektrokoloběžek. Do terénu obvykle volíme větší kola s nafukovacími pneumatikami, která jsou schopna efektivně tlumit nerovnosti terénu, na rovné silnice a do města naopak postačí levnější pogumovaná kolečka menších průměrů. Rám většiny koloběžek bývá v současné době vyráběn z pevného, ale lehkého duralu, v některých případech narazíte i na těžší ocel. U elektrokoloběžky je stěžejním parametrem výdrž baterie, která v konečném důsledku ovlivňuje, jak daleko dojedete.

Elektrokoloběžka při jízdě

Elektrokoloběžka při jízdě

Při výběru elektrokoloběžky musíte ale vzít v úvahu ještě celou řadu dalších parametrů a vlastností, které ovlivňují kvalitu jízdy. Výběr té nejlepší elektrokoloběžky, která by splnila všechna vaše přání a sloužila vám dlouho k účelu, kvůli němuž si ji pořizujete, není jednoduchá záležitost. Proto jsme pro vás připravili recenzi elektrokoloběžek, která by vám měla před koupí napovědět, kterým směrem se při výběru vaší nové parťačky vydat. Recenzi doplní náš velký test koloběžek, jehož hlavním cílem je odpovědět na ožehavou otázku jaká je nejlepší elektrická koloběžka současnosti?

Jak vybrat elektrokoloběžku?

Která kritéria je nutno vzít do úvahy při výběru tohoto vozítka? Jde především o kombinaci technických parametrů a vašich představ o jejím využití. Takže, jak již jsme zmínili, v prvé řadě si promyslete, k jakému účelu chcete e-koloběžku používat. Jiný typ totiž zvolíte pro dětské hry a jinou jako alternativní dopravní prostředek nebo jako doplněk pro volnočasové aktivity.

  • Spolehlivá konstrukce

Pro zajištění vašeho bezpečí je bytelná konstrukce elektrokoloběžky naprostým základem. Hledejte model s pevným a stabilním rámem z kvalitního materiálu (dural, ocel), který zajistí vaši bezpečnost i jistotu při jízdě a díky němuž se budete moci na koloběžku vždy spolehnout.

Některé modely disponují skládacím rámem, což je velmi praktické při použití koloběžky jako dopravního prostředku na cesty do práce a do města obecně. Zaměřte se na to, aby skládání koloběžky bylo jednoduché a snadné a zkuste si představit, jak skládací mechanismus používáte například na parkovišti nebo na tramvajovém ostrůvku. V tomto případě jednoznačně platí, že čím jednodušší skládací systém je, tím je celkově koloběžka spolehlivější a jízda bezpečnější. Komplikovaným skládacím mechanismům se raději vyhněte.

Před koupí si také zjistěte nosnost koloběžky a vybírejte z modelů, které vaši hmotnost převyšují, a tak vám umožní přidat další zátěž například zavazadlem.

Víte-li dopředu, že se budete chtít na koloběžce pohybovat i za deštivého počasí, volte protiskluzovou úpravu stupátka a ve všech případech dostatečnou šířku alespoň okolo 20 cm, abyste i při jízdě z kopce mohli na koloběžce pohodlně stát.

Za pozornost stojí i šířka řídítek, která by se měla pohybovat v rozmezí od 60 cm do 80 cm, aby byla schopna tvořit dostatečnou podporu pro ruce. Důležitá je i kvalita a odolnost materiálu, z něhož jsou vyrobena madla a výšková nastavitelnost řídítek. Nikdo nemá rád, když ho z jízdy na koloběžce s nízkými řídítky začnou bolet záda.

  • Typ koleček

Při výběru koleček sledujte 2 parametry. Prvním z nich je materiál a typ koleček a druhým je jejich průměr. Vyberete-li si elektrokoloběžku s pevnými kolečky (vyráběnými z polyuretanu), počítejte s menším komfortem jízdy, který může částečně kompenzovat kvalitní odpružení rámu. Výhodou pevných koleček je fakt, že je není možné propíchnout a není potřeba je pravidelně dofukovat.

Naproti tomu komfortnější jízdu nabízejí nafukovací gumová kolečka, která přirozeně tlumí vibrace, takže se vám lépe pojede jak v přírodním terénu, tak na kočičích hlavách nebo starší zámkové dlažbě.

S komfortem souvisí i průměr koleček, čím menší, tím spíše se kolo může zaseknout o nerovnost terénu, jízda se tak stává více nebezpečnou. Nejkvalitnější elektrokoloběžky nabízí nafukovací gumová kola větších průměrů.

  • Kvalitní brzdy

Klasické koloběžky bývají vybaveny mechanickými brzdami s páčkou na řídítkách. Stejná bývá na jízdních kolech. Stisknutí je rychlé a intuitivní. Díky čemuž tento typ brzdy slouží především pro rychlé zastavení v případě hrozící nehody či jiného problému. Koloběžky navíc mívají i nášlapnou brzdu, jejíž reakce bývá pomalejší, zato je ovládací část obvykle napojena na vysoce účinnou kotoučovou brzdu na zadním kole. Koloběžky s elektrickým pohonem jsou vybaveny brzdou elektromagnetickou, která má delší setrvačnost a výrazně delší brzdnou dráhu než brzda mechanická.

  • Kapacita baterie

Kapacita baterie je u elektrických koloběžek velmi důležitým parametrem úzce korelujícím s maximálním dojezdem e-koloběžky na jedno nabití. Levnější olověné jsou obvykle těžší a mají nižší kapacitu než dražší lithiové baterie.

Běžně se kapacita baterie elektrické koloběžky pohybuje v rozmezí od 11Ah do 18Ah. Ty nejkvalitnější elektrické koloběžky však bývají vybaveny baterií s kapacitou až 26 Ah. Některé menší či dětské modely disponují baterií s nižší kapacitou, obvykle 4,4 Ah. Příliš velký dojezd s ní však nečekejte.

Podle zhasnutí displeje v průběhu jízdy poznáte, že se aktivovala ochrana proti podbití a elektrokoloběžku je potřeba co nejdříve připojit k nabíječce. Chcete-li na jedno nabití ujet delší vzdálenost, preferujte klidnou jízdu se stálou rychlostí, k čemuž vám dopomůže tempomat, jímž jsou některé modely elektrokoloběžek již vybaveny.

  • Dojezdová vzdálenost

Běžná dojezdová vzdálenost na jedno nabití se u e-koloběžky pohybuje do 20 km až 45 km, výjimečně více. Doba nabíjení baterie při těchto vzdálenostech bývá v řádech několika hodin, typicky tři až pět. Pro maximální délku dojezdu je zásadním určujícím faktorem výše zmíněná kapacita baterie.

Platí zde přímá úměra, tzn. čím vyšší kapacita, tím vyšší dojezd na jedno nabití. Aktuální stav baterie, a tedy zbývající dojezd si můžete v průběhu jízdy jednoduše zkontrolovat na displeji.

  • Maximální rychlost a výkon motoru

Nejvyšší rychlost, jíž dosahují běžné elektrické koloběžky, se pohybuje od cca 25 km/h do 45 km/h. S tím souvisí běžný výkon motoru, který se v závislosti na kapacitě baterie u kvalitních elektrických koloběžek běžně pohybuje do 350 W.

Menší a dětské modely běžně disponují výkonem do 100 W. Naopak vysoce výkonné modely mohou vyjímečně nabídnout výkony i nad 350 W.

  • Dostatečné osvětlení a chytré funkce

Nezapomeňte ani na kvalitní přední i zadní osvětlení, které zvýší vaši bezpečnost především v noci a za šera. Zadní světlo navíc u elektrických koloběžek funguje i jako brzdové, proto při brždění svítí intenzivněji.

Některé kvalitní elektrokoloběžky je možno propojit s chytrým telefonem a zaznamenávat si parametry vaší jízdy, to znamená ujetou vzdálenost, maximální rychlost, spotřebu energie, a podobně.

Jezdíte-li systémem brzda/plyn jistě uvítáte i v poslední době stále více oblíbenou rekuperaci, při níž se přebytečná energie při brždění vrací zpět do baterie.

V jakých cenových kategoriích lze sehnat kvalitní elektrické koloběžky?

Jelikož je elektrická koloběžka řazena k dražším strojům, vyplatí se jejímu výběru věnovat větší pozornost. Část práce jsme v tomto ohledu již udělali za vás a její výsledky vám přinášíme v recenzi elektrokoloběžek, která vám pomůže se zorientovat v tom, co za své peníze můžete dostat. Jednotlivé modely pro vás porovná náš test elektrokoloběžek.

Levné elektrické koloběžky do 10 000 Kč

Koupě elektrokoloběžky není levnou záležitostí, přesto však lze sehnat modely s cenou pod 10 000 Kč. Nabízí je čínský Xiaomi, svoje želízka v ohni mají ale i Eljet, Joyor či Inmotion. Společnými ukazateli těch nejlevnějších modelů jsou především velmi nízká kapacita baterie, jež se v této kategorii běžně pohybuje na 4,4 Ah. S tím je spojen i nižší výkon motoru, běžně do 350 W, nejvyšší rychlost maximálně 20 km/h a méně bezpečná malá polyuretanová kolečka. Omezena bývá i nosnost stroje, proto jsou tyto elektrokoloběžky určeny především pro méně náročné jezdce nižších váhových kategorií nebo pro děti.

Střední třída do 20 000 Kč

V této cenové kategorii nalezneme nejprodávanější e-koloběžky s optimálním poměrem cena/kvalita. Ty nejlepší elektrokoloběžky při těchto cenách mohou nabídnout odlehčené duralové rámy, dojezd běžně až 45 km při maximální rychlosti okolo 25 km/h.

Často jsou vybaveny i velmi výkonným elektromotorem o výkonu až 600 W a baterií, jejíž kapacita se pod 11 Ah nedostane. Jejich nevýhodou však často stále zůstávají menší tuhá kolečka. Dáte-li si však práci, najdete i na horní hranici této cenové kategorie několik velmi komfortních modelů elektrokoloběžek s pohodlnými nafukovacími koly a spoustou chytrých maličkostí v základní výbavě.

Funkcemi nabité e-koloběžky nad 20 000 Kč

Špičkové elektrické koloběžky bez cenového omezení nabízí kromě skvělého zážitku z jízdy také komfortní funkce, které levnější modely nenabídnou. Kromě vyšší celkové nosnosti, která běžně dosahuje až 200 kg, se mohou tyto e-koloběžky pyšnit až 2,5 kW motorem a nejvyšší rychlostí pohybující se okolo 40 km/h. Dojezd na jedno nabití se běžně dostává až k 75 km. Samozřejmostí jsou velká gumová nafukovací kola.

V této kategorii se již často stírá rozdíl mezi elektrickými koloběžkami a elektrickými skútry. Při jejich koupi, a především používání si ale dejte pozor. Při výkonu nad 1 kW se už z hlediska zákona o pozemních komunikacích nevztahují na elektrokoloběžku stejná pravidla jako pro kolo a potřebujete při jejím řízení řidičský průkaz. Obvykle postačí nejnižší kategorie pro malý motocykl.

Nejčastěji kladené dotazy

Elektrokoloběžka a legislativa? Je potřeba řidičský průkaz a co alkohol?

Na komunikace může koloběžka s maximálním výkonem 1 kW a nejvyšší rychlostí 25 km/h. Přijdete-li i řidičský průkaz je koloběžka ideální alternativou pro cestu do práce. K jízdě na ní, přestože se pohybujete na silnici, a přestože se jedná o vozítko s elektrickým pohonem, totiž řidičák nepotřebujete.

S alkoholem je to už ale jiná. Stejně jako na kole, jste i na koloběžce účastníkem silničního provozu a vztahuje se na vás stejně jako na cyklisty zákon o provozu na pozemních komunikacích, který mimo jiné definuje nulovou toleranci alkoholu. I v tomto případě tedy platí, že alkohol za volant (řídítka) nepatří.

Provoz na komunikacích ČR

Koloběžky s pomocným motorem (tj.koloběžka, která je dodatečně osazena motorem a je možné jí provozovat i bez použití motoru odstrkováním) mohou být použity na komunikacích, pokud vyhovují vyhlášce MDČR č. 341/2002 Sb, příloha 13. Jsou zařazeny do skupiny jízdní kola – provoz bez ŘP, bez povinného ručení a RZ. Aby směla koloběžka s pomocným motorem na komunikace nesmí být její výkon vyšší jak 1kw a její max. rychlost nesmí být vyšší jak 25 km/h.

Jaký je maximální dojezd elektrokoloběžek?

Maximální dojezd elektrické koloběžky závisí především na kapacitě baterie. Při běžných kapacitách uvelkých elektrických koloběžek od 11 do 26Ah může maximální dojezd dosáhnout až na 70 km. Velmi ale závisí na kvalitě jízdy i terénu a stálé rychlosti. Plynulou jízdou s konstantní rychlostí samozřejmě ujedete dále. Průměrný dojezd se však pohybuje kolem 25 – 30 kilometrů.

Jaká by měla být elektrická koloběžka do terénu?

Plánujete-li využít váš stroj především pro jízdu v terénu, na lesních a polních cestách, zaměřte se raději na modely s velkými gumovými nafukovacími koly, které budou efektivně kompenzovat nerovnosti terénu a tlumit vibrace.

Důležitý je také lehký odpružený ideálně duralový rám v ergonomickém provedení, který se postará o to, aby přenos zbytkových vibrací z kol na vaše tělo byl minimální.

Může být koloběžka tzv. „chytrá“?

Samozřejmě. Některé modely umožňují propojení se smartphonem pomocí technologie Bluetooth. Pomocí aplikace tak můžete sledovat různé parametry trasy, nastavit si rychlost koloběžky nebo ji dokonce řídit či zamknout.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové elektrické koloběžky. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní elektrokoloběžky.
Dříve jsme doporučovali (informace nemusí být již aktuální)

x Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365  Jedničkou testu se stala elektrická koloběžka značky Xiaomi. Jde o čínského výrobce, ale nenechte se odradit původem, který u nás obvykle nevzbuzuje kdovíjaké sympatie. Tento produkt je totiž opravdu na velmi dobré úrovni a těžko byste hledali druhý s tak skvělým poměrem ceny a kvality. A pokud vás nepřesvědčíme my, možná dáte na ostatní uživatele. Model Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365 je totiž nejprodávanější elektrokoloběžkou u nás.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 zapůsobí už na první pohled velmi elegantním designem. Přesvědčí vás ale především skvělými jízdními vlastnostmi. Nabízí geniální kombinaci komfortu, rychlosti i odolnosti. Potěší vás i tichým motorem a skladností. Váha této koloběžky vyrobené z leteckého hliníku je 12,5 kg a kdykoli ji můžete složit a přenášet v rukou.

Koloběžka je vybavena dostatečně silným elektromotorem o výkonu 250 W (okamžitý výkon až 500 W) při točivém momentu 16 Nm. Baterie disponuje kapacitou 280 Wh, a navíc je vybavena rekuperací, díky níž je část energie „vrácena“ ve formě elektřiny k dalšímu použití. Díky těmto parametrům můžete dosáhnout rychlosti až 25 km/h a urazit až 30 km na jedno nabití. Elektroniku lze navíc vypnout a koloběžku používat na vlastní pohon.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 – M365 je vhodná pro osoby od cca 15 do 50 let při výšce od 120 do 200 cm a hmotnosti až 100 kg. Je tedy velmi univerzální. Vybavena je navíc vysoce bezpečnými duálními brzdami a komunikuje s chytrými mobilními zařízeními, skrze které je možné získávat data a měnit nastavení.

Co potěší

  • Velmi pěkné zpracování
  • Systém duálních brzd
  • Baterie s rekuperací
  • Dobrý reálný dojezd
  • Komunikace s mobilní aplikací
  • Ideální do města a na stezky

Co zamrzí

  • Hůře zvládá větší převýšení
  • Bez displeje
Zjistit přesnou cenu od 9 947 Kč

x inSPORTline Skootie

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze inSPORTline Skootie  Za částku držící se těsně pod hranicí 15 000 korun můžete pořídit elegantní, skládací elektrickou koloběžku inSPORTline Skootie. V našem testu elektrokoloběžek si vydobyla pěknou čtvrtou pozici.

Její parametry a vlastnosti představují ale více solidní průměr než špičku v dané kategorii. Model je opatřen 8palcovými koly, přičemž přední je nafukovací a zadní bezdušové. Hmotnost koloběžky je spíše mírně vyšší a činí 13,5 kg, nosnost je pak okolo 100 kg, což je standardní hodnota.

Koloběžka je opatřena zadní bubnovou brzdou, řídítky s nastavitelnou výškou od 88 do 114 cm a nášlapem o rozměrech 44,5 x 18 cm při spodní výšce 9 cm. Kromě toho nechybí barevný, multifunkční displej, praktický stojánek, blatníky anebo například USB port, díky kterému můžete koloběžku využít i pro nabíjení mobilního telefonu.

Ale teď k tomu zásadnímu – a to je jistě motor a baterie. Model inSPORTline Skootie disponuje výkonným 350W bezkartáčovým motorem s maximálním točivým momentem 9,5 Nm. Baterie Li-Ion má kapacitu 10 Ah. A co to znamená v praxi? Koloběžka Skootie zvládne na jedno nabití, které trvá 4-5 hodin, ujet vzdálenost až 28 km, což není vůbec špatné. Maximální rychlost je až 25 km/h a pustit se můžete i do kopce s 15% stoupáním.

inSPORTline Skootie je vhodná na výlety a vyjížďky, ale i na každodenní přejezdy. Je poměrně univerzální a užijí si ji stejně tak dospělí, jako i děti od 10 let věku.

Co potěší

  • Univerzální použití
  • Solidní výkon motoru

Co zamrzí

  • Spíše průměrné parametry a zpracování
  • Delší nabíjení
Přejít do obchodu od 12 990 Kč

x Ninebot by Segway® KickScooter ES1

Naše hodnocení: 4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)

 Recenze Ninebot by Segway® KickScooter ES1  Na dalším místě se podíváme na elektrokoloběžku Ninebot by Segway KickScooter ES1, která zaujme relativně lehkým provedením nebo třeba možností bezdrátového propojení s aplikací na chytrých mobilních telefonech s OS Android nebo Apple. Pomocí aplikace můžete zjistit různé údaje a statistiky nebo měnit nastavení koloběžky.

Ninebot váží příjemných 11,3 kg a je určena pro jezdce od cca 14 let věku. Jízdu si tedy mohou vychutnat nejen dospělí, ale i starší děti. Maximální výška řídítek je 112 cm a nosnost je do 100 kg. Model je opatřen 8palcovým předním a 7,8palcovým zadním kolem. Solidně zpracovány jsou brzy, přičemž přední je elektrická s ABS i rekuperací a zadní mechanická. Přední vidlice je odpružená. Koloběžce nechybí ani tempomat.

Co se týče motoru, očekávat můžete dostatečný 250W výkon, který vás hladce proveze městskými ulicemi. Maximální rychlost je poněkud nižší, a to 20 km/h – úspora času oproti chůzi je ale stále vysoká. Baterie disponuje nepříliš úchvatnou kapacitou 187 Wh, přesto se na jedno nabití trvající cca 3,5 hodiny povozíte do vzdálenosti až 25 km.

Co potěší

  • Lehčí provedení
  • Komunikace s aplikací na mobilním zařízení

Co zamrzí

  • Nižší rychlost a dojezd
Přejít do obchodu od 12 990 Kč