Jaká je nejlepší televize LG?

logo LG Uvažujete o nové televizi a máte spadeno na značku LG? Není divu. LG patří společně se značkou Samsung k nejprodávanějším výrobcům televizí u nás i ve světě. Nabízí vynikající výběr i špičkovou a osvědčenou kvalitu. V současnosti si můžete v českých obchodech a e-shopech vybrat skoro ze dvou set modelů / specifikací televizí LG – a to je pořádná porce možností. Jak se ale v tak širokém sortimentu zorientovat? S tím vám pomůže náš dnešní článek, který plně věnujeme právě tomuto tématu. Dozvíte se, jak vybrat nejlepší televizi LG, které modely jsou nejprodávanější a těší se nejlepším hodnocením. Taky si ale řekneme, jaké výhody a možnosti můžete od této značky obecně čekat.

Nejlepší LG televize na trhu (test)

Název produktuVlastnostiCena (od)Recenze
1.LG OLED55C11


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 1 - vítěz 30000 Kč Číst recenze
2.LG OLED55G1


5 out of 5 stars (5 / 5)
 Tip č. 2 35000 Kč Číst recenze
3.LG 55NANO85P


4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
 Tip č. 3 20000 Kč Číst recenze
4.LG OLED77B1


4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
 Tip č. 4 73000 Kč Číst recenze

1. LG OLED55C11 – vítěz našeho srovnání, nejlepší LG TV

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze LG OLED55C11 

Televize SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Amazon Alexa, WebOS, VESA 300×200, repro 40W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, G

Zjistit přesnou cenu od 30 000 Kč

2. 55″ LG OLED55G1

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze 55″ LG OLED55G1 

Televize SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Amazon Alexa, WebOS, VESA 300×300, repro 60W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, G

Zjistit přesnou cenu od 35 000 Kč

3. LG 55NANO85P – Stojí za zvážení

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze 55″ LG 55NANO85P 

Televize SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, WebOS, VESA 300×300, repro 20W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, G

„Cena, obraz i zvuk fungují v téhle kategorii bezchybně“

Zjistit přesnou cenu od 20 000 Kč

4. LG OLED77B1

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze LG OLED77B1 

Televize SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Amazon Alexa, WebOS, VESA 400×200, repro 40W, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, G

Zjistit přesnou cenu od 73000 Kč

Jak vybrat televizi od LG?

Firma LG (LG Group) je významný světový konglomerát pocházející z Jižní Koreje a se sídlem v hlavním městě Soulu. Historie společnosti sahá až do roku 1947, dnes působí v 80 zemích světa, má přes 200 tisíc zaměstnanců a zabývá se výrobou elektroniky a komunikačních technologií. Má ale taky chemickou divizi. Ta nás ovšem dnes příliš zajímat nebude. Mezi nejvýznamnější produkty této značky patří kromě televizí taky audio systémy, mobilní telefony, ale i spotřebiče jako lednice a pračky.

LG lze bezesporu považovat za značku, která je zárukou jisté vysoké kvality a spolehlivosti. Ne všechny produkty přitom vždy spadají do kategorie drahých, natož předražených. Mnoho z nich lze považovat za skvělou volbu v poměru ceny a kvality.

logo LG

Řady televizí LG

Jaké typy televizí značka LG nabízí? Podívejme se na hlavní série – a to především z hlediska použité technologie zpracování obrazovky a rozlišení obrazu, což jsou samozřejmě zásadní aspekty při výběru nové TV.

FULL HD TV

Značka LG nabízí velmi pěkný výběr televizí s rozlišením full HD neboli 1920 x 1080 pixelů. Toto rozlišení už sice rozhodně nepatří na špici aktuálních možností, ale stále jde o slušný standard. Full HD televize značky LG obvykle využívají LED technologii a jde spíše o základní řadu, která potěší příznivější cenou. Kvalita je přitom stále na vysoké úrovni a zklamáni rozhodně nebudete.

OLED TV

OLED je moderní, pokročilá technologie, která využívá organické diody svítící bez potřebného podsvícení na rozdíl od starší technologie LED. Díky tomu se můžete těšit na živější barvy, dokonalejší kontrast, sytost a vynikající pozorovací úhly. U televizi OLED obrazovky využívají například značky Sony či Panasonic nebo právě LG. Jde však o modely pro náročnější až velmi náročné zájemce. Rozlišení u těchto TV je UHD 4K tedy 3840 × 2160 pixelů, což patří dnes ke špici. Cena modelů v této řadě se pohybuje od 20 000 Kč nahoru.

NANOCELL TV

Televize LG NanoCell lze rovněž považovat za vyšší třídu v rámci této značky. Jde o patentovanou technologii s využitím nanočástic. Výsledkem jsou dokonale čisté barvy a křišťálové zobrazení i na velkoformátových obrazovkách. Televize navíc disponují ultratenkým rámečkem.

Rozlišení může být 4K, ale v nabídce už jsou dokonce televize s rozlišením 8K, což je nejvyšší liga. Je tedy jasné, že tato modelová řada je určena pro náročnější zákazníky. Televize LG NanoCell jsou vhodné nejen pro běžné sledování filmů, ale jde taky o nejlepší LG televize pro PS5 a Xbox X Series – tedy herní konzole poslední generace.

Televizor LG

Úhlopříčky LG TV

Dalším velmi důležitým parametrem při výběru TV je úhlopříčka. Ta se obvykle udává v palcích, přičemž jeden palec je 2,54 cm. LG nabízí běžné rozměry, ale i ultra rozměrné televize. Mezi nejprodávanější patří 55palcové modely, 43palcové TV potěší dostupnější cenou a uplatní se i v menších obývacích pokojích. Rozměrnější 65palcové modely (164 cm) už ocení i náročnější uživatelé, zvlášť v kombinaci se špičkovým 4K zobrazením, OLED obrazovkou nebo i NanoCell technologií.

Tím to však nekončí. LG nabízí i ještě větší televize – patří sem úhlopříčky 75, 77, 82, 86 a 88 palců. Tyto modely tedy mají i přes dva metry napříč a jde o TV se 4K nebo 8K rozlišením. Ceny se ovšem pohybují v desítkách tisíc (od 20 tisíc nahoru, častěji však 40 tisíc a více).

Funkce a možnosti LG TV

Jaké vymoženosti a vychytávky můžete očekávat od současných modelů televizí značky LG? Pojďme se podívat na to nejdůležitější.

Smart TV

Chytré televize, stejně jako chytré telefony, jsou už dneska standard. V případě značky LG využívají operační systém WebOS. Ten patří mezi vysoce hodnocené, pokud jde o rychlost a stabilitu. Prostředí je velmi vkusné a příjemné, ale především dostatečně uživatelsky přívětivé. Tato platforma přitom nabízí skvělé funkce a širokou paletu aplikací. Rozhodně se nedá říct, že by za konkurencí nějak zaostávala, přestože některé značky jsou v tomto ohledu progresivnější.

S ovladačem MagicMotion vás čeká velmi příjemná a intuitivní práce s uživatelským rozhraním i na internetu. Ještě více komfortu pak může poskytnout hlasové ovládání a vyhledávání. Samozřejmostí je přímý přístup k platformám jako Netflix, YouTube a dalším. Ke Smart TV můžete taky připojit vlastní médium (přes USB port) a sledovat na velké obrazovce filmy nebo přehrávat hudbu. To je nicméně u chytrých televizí zcela standardní záležitost.

Technologie zvuku a obrazu

Televize LG s technologií Dolby Atmos nabídnou špičkový prostorový zvuk jako ve skutečném kině. Přidejte k tomu technologie Dolby Vision pro perfektní kontrasty a lepší barvy nebo Cinema HDR a máte se na co těšit.

Nejoblíbenější televize LG a ceny

Které aktuální modely této značky se těší vysokému hodnocení a popularitě? Za zmínku stojí například model LG OLED55C11 s technologií OLED, který koupíte od cca 30 000 Kč a jde o jednu z nejprodávanějších televizí LG u nás. Úhlopříčka je štědrých 55 palců, rozlišení 4K neurazí ani hodně náročné jedince.

Z dostupnějších modelů lze jmenovat třeba LG 55NANO85P, který seženete pod 20 000 Kč, přitom stále nabídne 4K rozlišení a 55palcovou obrazovku.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové LG televize. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší televize od LG na trhu.