Recenze 6 nejlepších herních konzolí (PS4 vs. Xbox One S vs. Xbox One X a ti další)

Sony PlayStation 4 Pro Počítač nebo herní konzole? Neexistuje žádný jednoznačný verdikt, každý uživatel si oblíbí něco jiného. Pokud jste se rozhodli pro nákup té nejlepší herní konzole podle vašich představ, obejdete se bez problémů s nastavením, rychlostí, aktualizacemi nebo s kompatibilitou. Na druhou stranu, počítejte s tím, že se jedná o striktně uzavřené platformy.

Nejznámějšími rivaly na trhu s konzolemi jsou PlayStation a Xbox. V následující recenzi herních konzolí samozřejmě nechybí zástupci obou skupin. Své místo v našem výběru našli i další konkurenti jako Nintendo nebo NVIDIA. Více o srovnání PS4 a Xbox One S a X naleznete na konci článku.

Nejlepší herní konzole na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Microsoft Xbox One X
5 out of 5 stars (5 / 5)13 499 Kč Číst recenze
2. DOPORUČUJEME 
Sony PlayStation 4 Pro
5 out of 5 stars (5 / 5)10 490 Kč Číst recenze
3.Microsoft Xbox One S
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)7 490 Kč Číst recenze
4.Nintendo Switch
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)8 990 Kč Číst recenze
5.Sony PlayStation 4 Slim
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)7 690 Kč Číst recenze
6.NVIDIA SHIELD TV

4 out of 5 stars (4 / 5)5 999 Kč Číst recenze

1. Microsoft Xbox One X – nejvýkonnější herní konzole

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Microsoft Xbox One X  Xbox One X se prezentuje jako nejvýkonnější herní konzole na světě. Do prodeje by však měla jít až v 7. listopadu 2017 a tak jistě už nyní Sony pracuje ještě na něčem výkonnějším a lepším. V tomto momentě však mají tvůrci Xbox pravdu – je to nejvýkonnější herní konzole na trhu.

Dizajn Xbox One X je velmi podobný svému předchůdci Xbox One S, ale horká novinka je o něco menší. Co je ovšem důležité, je výkon. Konzole je vybavená 8-jádrovým procesorem Scorpio s taktovací frekvencí 2,3 GHz. 12 GB grafika má rychlost 6 teraflop.

Podpora 4K UHD s HDR je v tomto případě samořejmostí a se zvukem Dolby Atmos bude hra pochopitelně velkým zážitkem. A kdyby jen hra. Nejnovější Xbox má Blu-ray přehrávač, který pochopitelně podporuje 4K UHD a HDR.

Pod vkusným obalem najdete pevný disk o velikosti 1 TB, 8 GB RAM, ve výbavě nechybí Bluetooth, IR přijímač a Wifi, stejně jako 3 USB porty 3.0 a 2 HDMI porty. One X je navíc kompatibilní s hrami pro Xbox One. Bohužel se zatím neví, jak na tom bude Xbox One X s virtuální realitou, v tomto bude patrně lepší PS 4 Pro.

Co už se ovšem ví je, že se bude prodávat za cenu kolem 13000 až 14000 Kč, což je celkem příjemná zpráva. Zda je skutečně o výjimečný počin Microsoftu ukáže až čas a první recenze zákazníků. Už teď to ale vypadá, že tato novinka má skutečně velký potenciál soupeřit a dokonce převýšit PS4 Pro.

Pro nás zatím sice neznámá, ale výkonnově nejlepší konzole.

Co potěší

 • výkonný procesor
 • podpora 4K a HDR
 • zvuk Dolby Atmos
 • vše kompatabilní s příslušenstvím a hrami z Xbox One
 • 4K Blu-ray přehrávač

Co zamrzí

 • extra funkce se neprojeví na všech hrách
 • zatím se neví, jak je na tom konzole s virtuální realitou
Předobjednávka zde od 13 499 Kč

2. Sony PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) – nejoblíbenější konzole, výborná na VR

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Sony PlayStation 4 Pro  Nejnovějším členem rodiny PlayStation je model s označením 4 Pro. Jedná se o vylepšenou verzi PlayStationu 4, který je stále nejprodávanější herní konzolí a stojí zhruba o čtyři tisíce méně. Vyplatí se investovat do novější verze? Za nás určitě ano.

V balení běžné specifikace naleznete konzoli, jeden ovladač, pecková sluchátka s mikrofonem a kabely pro zapojení. Rozměry zařízení jsou poměrně velké, ale není se za co stydět. Jedná se o moderní kousek, který potěší na první pohled. Jeho povrch je vyveden v matné černé.

Vylepšení poznamenala samotnou konzoli i ovladač. Nově přivítejte vysoké rozlišení 4K. Nutno dodat, že využití tak vysokého rozlišení vyžaduje televizi rovněž s podporou 4K (podívejte se na nejlepší televize podle nás). Bohužel, při přehrávání disků přes Blu-ray počítejte s nižším rozlišením Full HD. Neschází ani podpora HDR, která zajišťuje reálné barvy. U ovladače výrobce vylepšil tvar, povrch a přidal pár vychytávek.

Jak je na tom po hardwarové stránce? I v této oblasti Sony přidal několik vylepšení, která zajistí plynulejší chod. Pozadu nezůstalo ani úložiště, jehož kapacita se vyšplhala na 1 TB (v prodeji také 2 TB verze od 13 190 Kč). Konzole tedy nabízí dostatek místa na všechny vaše hry. Pro tuto verzi jsou v prodeji stejné tituly jako pro klasický PS4.

Co potěší

 • úložiště 1 TB
 • grafika 4K
 • rychlý a spolehlivý chod

Co zamrzí

 • přehrávání Blu-ray disků není v UHD
Ukázat detaily v obchodu od 10 490 Kč

3. Microsoft Xbox One S

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Microsoft Xbox One S  Xbox společně s PlayStationem nyní patří mezi nejlepší herní konzole na českém trhu. Oproti staršímu a méně populárnímu modelu Xbox 360 výrobce udělal obrovský krok vpřed.

Nová herní konzole na TV Xbox One S je výrazně menší, stylovější, rychlejší i úspornější. V balení naleznete konzoli, jeden ovladač, kabely pro připojení a stojánek. Plastový obal je vyrobený z matného plastu. Stejný styl naleznete i u ovládání s upraveným tvarem.

Vylepšení se podepsala na vyšší hlučnosti, ale stále je hladina hluku níže než u konkurenta PS4. Příjemně potěší i grafika 4K a možnost přehrávání Blu-ray disků v rozlišení UHD. Neschází ani podpora HDR. Zaujme také integrované napájení.

Naopak do karet PS4 hraje stále větší hmotnost, podpora menšího množství aplikací a pravděpodobně i horší výkon. Společnost Microsoft totiž přímo u výkonu moc vylepšení neudělala.

Co potěší

 • integrované napájení
 • úložiště 1 TB
 • grafika 4K a UHD u Blu-ray disků
 • menší hlučnost
 • nízká cena

Co zamrzí

 • menší množství dostupných aplikací
 • nepatrně slabší výkon než u prvních dvou
Ukázat detaily v obchodu od 7 490 Kč

4. Nintendo Switch – nejlepší konzole na cesty

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Nintendo Switch  Nezaujala vás ani jedna z výše uvedených konzolí? Toužíte po něčem unikátním a multifunkčním? Pravděpodobně právě Nintendo Switch bude pro vás tou nejlepší herní konzolí.

Její předností číslo jedna je již zmiňovaná multifunkčnost. Konzoli můžete klasicky propojit s televizí a naplno užívat herní zážitek. Pokud vás tento způsob omrzí, snadno ji změníte na přenosnou herní konzoli s displejem o velikosti 6,2 palců a HD rozlišením. S hraním tak snadno můžete pokračovat odkudkoliv.

Baterie vydrží až 6 hodin. Její nabíjení probíhá buď pomocí dokovací stanice, nebo USB kabelu. Uživatelé mají k dispozici úložiště o velikosti 32 GB, které lze rozšířit paměťovou kartou.

Ovládání zprostředkovávají dva Joy-Cony. Hráči je mohou využít buď samostatně (do každé ruky jeden), nebo je spojit do jediného ovladače. Dále také umožňují připojení přímo na boky konzole. Dají se využít také pro multiplayer. Pokud stejnou konzoli vlastní i vaši přátelé, můžete propojit až 8 přístrojů dohromady.

Každý ovladač je vybaven kompletní soupravou tlačítek a neschází ani různé vychytávky. Například speciální tlačítko pro pořízení screenshotů. Zajímavé jsou i přesné vibrační odezvy. Celé ovládání probíhá bez problémů a nabízí spoustu zábavy.

V čem ovšem samotná konzole zaostává je samozřejmě výkon a nelíbí se nám nižší nabídka her než u přímých konkurentů.

Co potěší

 • všeobecná multifunkčnost konzole i ovladačů
 • originální hybridní konzole
 • využití konzole při častém cestování

Co zamrzí

 • konzoli by slušelo větší úložiště a displej s vyšším rozlišením
 • slabší výkon
 • malá nabídka her
Ukázat detaily v obchodu od 8 990 Kč

5. Sony PlayStation 4 Slim

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

 Recenze Sony PlayStation 4 Slim  Jak napovídá název tohoto přístroje, jedná se o menšího a staršího sourozence výše zmiňované herní konzole v naší recenzi Sony PlayStation 4 Pro. Mnoho prvků je shodných, ale menší rozměry si přirozeně vybrali daň.

Obsah balení je stejný, schází jen sluchátka. Výrobce rovněž přibalil shodný ovladač. Po designové stránce také nenajdete žádnou změnu, na první pohled pouze chybí jedno z „pater“. Hmotnost klesla o 1,2 kg na celkových 2,1 kg. Konzole se může pochlubit nižší spotřebou i menší hlučností.

Kompaktní rozměry mají svůj dopad. Ve svých útrobách skrývá o něco méně výkonný procesor. Pokud jde o obraz, konzole podporuje HDR, ale schází rozlišení 4K.

Co potěší

 • kompaktní rozměry, nízká hmotnost
 • méně hlučná
 • HDR grafika

Co zamrzí

 • méně výkonný procesor
 • bez podpory rozlišení 4K
Ukázat detaily v obchodu od 7 690 Kč

6. NVIDIA SHIELD TV

Naše hodnocení: 4 out of 5 stars (4 / 5)

 Recenze NVIDIA SHIELD TV  Také společnost NVIDIA se snaží zařadit mezi výrobce kvalitních herních konzolí. S letošní verzí SHIELD TV se jí tento cíl jakž takž vydařil. Tento model je v Čechách méně dostupný, ale za zmínku rozhodně stojí.

V balení mimo konzole, ovladače a kabelů naleznete i praktické dálkové ovládání. Na první pohled celé zařízení působí moderně. Na povrchu se střídají matné a lesklé části. Stejný dekor byl zachován i na ovladači. Kvůli netradičnímu designu sice nevypadá zrovna dvakrát pohodlně, opak je ale pravdou. Drží se až překvapivě dobře.

Pokud jde o specifikaci, působí pozitivním dojmem. Její výkon je vysoký, podporuje rozlišení 4K HDR. Uživatele potěší i možnost streamování her z počítače. Bohužel, systém má svá omezení. Například složitý přesun souborů z konzole. Rovněž se mohou objevit problémy se spárováním ovladačů nebo s dostupností aplikací.

Konzole nemá vychytané své mouchy, proto jsme nuceni ji odhonotit takto nízko. Pokud však dojde ke zlepšení bude patří mezi TOP 3 na trhu.

Co potěší

 • povedený design
 • dálkový ovladač v balení
 • možnost streamování z počítače

Co zamrzí

 • menší dostupnost aplikací
 • složitější párování ovladače
 • systém má svá omezení
 • špatná dostupnost v ČR
Porovnat ceny od 5 999 Kč

Co je lepší PS4 nebo Xbox One S nebo Xbox One X?

Stále si pokládáte otázku, jakou herní konzoli koupit? Jak jsme již zmiňovali, největšími rivaly na trhu jsou právě PS4 a Xbox One. Oba jsou populární a každý z nich zaujme jinou skupinu uživatelů.

PS4 je určený pro všechny náruživé hráče, kteří touží po vysokém výkonu a dokonalém obraze. Rovněž nabízí celou řadu exklusivních herních titulů a mimo jiné i moderní vzhled. Jediné, co uživatelé musí oželet, je absence přehrávání UHD disků. Potěší ovšem podpora virtuální reality na kterou již nyní vznikají zajímavé herní tituly.

S přehráváním UHD disků si ale poradí Xbox One S. Ten dále nabízí menší rozměry a nižší úroveň hluku. V současnosti se jedná o levnější variantu. Největším nedostatkem je však menší množství dostupných her.

Asi nejlepší současnou herní konzolí je Xbox One S, který potěší nejen náruživé hráče svým výkonem i grafikou, ale také podporou přehrávání Blue-ray disků v UHD kvalitě.

Stále si nejste jisti, co je lepší, zda Play Station 4 Pro nebo Xbox One S nebo Xbox One X? Podívejte se na srovávací tabulku, kterou je pro vás připravily.

 Xbox One XPS4 ProXbox One S
Úložný prostor1 TB1 TB1 TB
4K hraní?ANOANOANO
Blue-ray ve 4K (UHD)ANONEANO
RAM12 GB8 GB8 GB
Procesor8-jádrový AMD 2,3 GHz 8- jádrový x86 64bit AMD Jaguar 8-jádrový AMD Jaguar
HDRANOANOANO
++++ CPU 1.172 GHz, 40 CU, Polaris funkce, 6.0 TFLOPS + Volnost při hraní, sdílení a socializací s herním světem.
+ 4,2 TFLOPS, AMD založená na nové generaci Radeon
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové herní konzole. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší herní konzole na trhu.
  1. StriderCZ

  Přidejte váš komentář

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.