Nejlepší bezdrátové myši podle testů a recenzí + Poradíme, jak vybrat

Nejlepší bezdrátové myši Od konce 60. let minulého století, kdy si Douglas Engelbart nechal patentovat první počítačovou myš, která se ani zdaleka nepodobala těm dnešním, uplynula již dlouhá doba. Patent s názvem „Ukazatel X-Y polohy pro zobrazovací systém“ tehdy nikoho příliš nenadchnul, čemuž se dnes vůbec nemůžeme divit. Dřevěná krabička s ostrými hranami s dvěma vzájemně kolmými kolečky uvnitř a jedním tlačítkem vně umožňovala jen velmi malý prostor pro představy. I její pojmenování, jež vyplynulo ze vzhledu zařízení, mělo být spíše dehonestující. Vynálezcovým vtipkujícím kolegům krabička s šedým kabelem nápadně připomínajícím myší ocas jednoduše evokovala představu myši. A tak vznikl základ dnešního zařízení, bez něhož si nedokážeme představit náš současný život.

Nástroj, s jehož pomocí pohodlně ovládáme kurzor na obrazovce počítače, byl postupem času přetvořen v designový ergonomicky zaměřený kousek elektroniky, v jehož vylepšování se výrobci počítačových technologií předhánějí. Můžete tak pořídit jak klasickou kancelářskou myš, tak speciální myš pro hráče počítačových her, ale i myš pro děti či seniory. Její výběr podléhá mnoha kritériím, a i u tak jednoduchého zařízení, jakým počítačová myš bezesporu je, se vyplatí zaměřit se na podstatné parametry, které ovlivní budoucí komfort jejího používání. V dnešní době je trh zaplněn z majoritní části myšmi bezdrátovými. Jejich kolegyně připojované k počítači kabelem jsou již spíše výjimkou, která ale má stále na našich pracovních stolech své místo.

Takže jaké jsou nejlepší bezdrátové myši na trhu?

 • Logitech MX Master 2S
 • Logitech MX Anywhere 2S
 • Microsoft Classic Intellimouse
 • Apple Magic Mouse 2
 • Logitech M720 Triathlon
 • Logitech Wireless MX Ergo
 • Microsoft Sculpt Comfort Wireless
 • Logitech Wireless Mouse M185

Porovnání TOP bezdrátových myší podle nás

 Název produktuInfoHodnoceníCenaRecenze
1.Logitech MX Master 2S

Citlivost: 4 000 DPI
Určení: kanceLář , běžné použití
Hmotnost: 145 g
Počet tlačítek: 7
Výdrž baterie: až 70 dní
+ Dvě kolečka
5 out of 5 stars (5 / 5)2 390 Kč Číst recenze
2.Logitech MX Anywhere 2S

Citlivost: 4 000 DPI
Určení: kancelář, běžné použití
Hmotnost: 106 g
Počet tlačítek: 7
Výdrž baterie: až 70 dní
+ S naklápěním do stran
5 out of 5 stars (5 / 5)1 789 Kč Číst recenze
3.Microsoft Classic Intellimouse

Citlivost: 3 200 DPI
Určení: kancelář, běžné použití
Hmotnost: 100 g
Počet tlačítek: 5
Výdrž baterie: -
+ 3 programovatelná tlačítka
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)719 Kč Číst recenze
4.Apple Magic Mouse 2

Citlivost: -
Určení: pro Apple
Hmotnost: 99 g
Počet tlačítek: -
Výdrž baterie: až 1 měsíc
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 290 Kč Číst recenze
5.Logitech M720 Triathlon

Citlivost: 1 000 DPI
Určení: kancelář, běžné použití
Hmotnost:135 g
Počet tlačítek: 8
Výdrž baterie: až 24 měsíců
+ Hyperscroll
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 489 Kč Číst recenze
6.Logitech Wireless MX Ergo

Citlivost: -
Určení: -
Hmotnost:-
Počet tlačítek: -
Výdrž baterie: až 4 měsíce
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 329 Kč Číst recenze
7.Microsoft Sculpt Comfort Wireless

Citlivost: 1 000 DPI
Určení: cestování, běžné použití
Hmotnost: - g
Počet tlačítek: 6
Výdrž baterie: -
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)599 Kč Číst recenze
8.Logitech Wireless Mouse M185

 CENOVÝ TIP 

Citlivost: 1 000 DPI
Určení: kancelář
Hmotnost: 75,2 g
Počet tlačítek: 2
Výdrž baterie: až 12 měsíců (AA)
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)399 Kč Číst recenze
TOP bezdrátové myši podle testů a recenzí

Nejlepší bezdrátová myš podle nás: Logitech MX Master 2S Náš vítěz porovnání. Četli jsme řadu recenzí, včetně těch zahraničních a získali spoustu pozitivních reakcí. Myš je přesná, má skvělou ergonomii, je vyroben z kvalitních materiálů a navíc je vhodná i pro uživatele Applu a jejich Macu. Snad jen cena by mohla být nižší.

Alternativa toho nejlepšího podle nás: Logitech MX Anywhere 2S Tohle je myš, která má skvělé recenze napříč IT světem. Uživatel Ray ji například zrecenzoval takto: “Snadné zprovoznění, perfektně reaguje na pohyb na jakémkoliv povrchu, rychlá odezva tlačítek i kolečka. Větší rozměr, proto od ní nebolí ruka i při delším používání.”, což nám přijde celkem vystihující. A taky za ni zaplatíte skoro o 500 Kč méně než v případě prvního místa.

Nejlepší Microsoft myš: Microsoft Classic Intellimouse Tohle je myš od Microsoftu, kde si dali záležet zejména na kvalitní ergonomii. Ruka vás tak nebolí ani po delším používání. Zmiňte kvalitu zpracování (tlačítka by údajně měla vydržet až 20 milionů kliknutí). Používat se dá pro běžné činnosti, grafiku ale také s ní můžete celkem kvalitně hrát hry.

Nejlepší myš pro Apple Macbook: Apple Magic Mouse 2 Kdo má na to si koupit Apple Macbook patrně zůstane věrný značce a pořídí si k němu tuhle myšku. Jak jsme u Apple zvyklí, zaujme minimalistickým designem, precizně zpracovaná z kvalitních materiálů. Na celé horní ploše je dotyková vrstva, na které si můžete nastavit gesta, což by mělo náramně zrychlit vaši práci. Jinak víceméně pouze pozitivní recenze. No a samozřejmě musíte počítat s vyšší cenou. Je to Apple.

Doporučované v zahraničí: Logitech M720 Triathlon Tohle je myš, která je hodně doporučována na zahraničních serverech. Skvělou funkcí je možnost přepínat myš mezi 3 počítači stisknutím tlačítka. Má funkci flow, ta vám umožní přejíždět mezi třemi plochami obrazovek. Skvělá je také výdrž baterie, po vložení dvou článků AA vydrží až 24 měsíců. Ergonomie a kvalita zpracování jsou také na skvělé úrovni.

Nejlepší trackball myš cena / výkon: Logitech Wireless MX Ergo Zde snad jen zkopíruji recenzi jednoho uživatele: “Perfektně padne do ruky, léta používám TrackMan Marble (na střední prsty), přechod na tento trackball a ovládání palcem byl bez problémů.”

Nejlepší myš na cestování: Microsoft Sculpt Comfort Wireless Pokud hledáte bezdrátovou myš, která se snadno propojí skrze Bluetooth a chcete ji výhradně na cestování a přenášení notebooku, tohle by mohl být tip pro vás. Za dobrou cenu dostanete kvalitní a přesnou myš s dlouhou výdrží baterie, u které je ovšem třeba počítat s menšími rozměry (nehodí se tak na dlouhodobé používání). A taky jedna perlička, nefunguje na prostěradle 🙂

Cenový tip: Logitech Wireless Mouse M185 Spousta lidí hledá podle ceny. A pro ty tu máme tip na Logitech Wireless Mouse M185, což je jedna z nejoblíbenějších a zároveň nejprodávanější myší na trhu. Jen na Alze má skoro 1400 recenzí, z nich hned 940 je plně pětihvězdičkových. Uživatelka Goja to shrnula do jedné věty: “Malá, rychlá a spolehlivá myš za dobrou cenu.” Já snad jen dodám výdrž baterie (až 1 rok při vložení dvou AA článků).

bezdrátové myši

Drátová či bezdrátová?

Někteří uživatelé preferují myši připojované k počítači prostřednictvím kabelu. Jejich obrovským plusem jsou nízké pořizovací náklady a kratší reakční doba než u myší bezdrátových. Na druhou stranu málokdo chce být dnes omezován při používání myši délkou jejího kabelu, který jen tak mimochodem občas hodně překáží.

Většina uživatelů tak již víceméně standardně používá myši bezdrátové, u nichž se signál přenáší nejčastěji s využitím technologie Bluetooth na vzdálenost až kolem 10 metrů. Jejich výhodou je mnohem větší pohodlí při používání a díky přenosové vzdálenosti i vysoká variabilita využití. Nevýhodami jsou samozřejmě vyšší vstupní náklady, nižší spolehlivost a potřeba alespoň minimální údržby v podobě občasné výměny baterií.

Jelikož majorita trhu v této oblasti spočívá v nabídce bezdrátových myší, přinášíme vám recenzi, která vám s výběrem tohoto zařízení pomůže.

Cílem naší recenze bezdrátových myší je poskytnout vám ucelený přehled vlastností, které při výběru té správné počítačové myši přesně padnoucí do vaší ruky, nelze zanedbat. Test bezdrátových myší vám potom odhalí nabídku současného trhu a pomůže vám vybrat tu nejlepší pro vás. Ta by měla odpovídat předpokládanému využití nejen funkcemi, ale i tvarem a velikostí. Kromě toho by měla korespondovat s proporcemi ruky uživatele tak, aby mu nepřinášela zbytečné zdravotní komplikace a spíše usnadňovala jeho práci s počítačem. Na tak jednoduché zařízení je to docela velké množství často protichůdných požadavků. Pojďme se tedy podívat, jak vaše kvalitní bezdrátová myš k PC může vypadat.

bluetooth myš

Které parametry při výběru bezdrátové počítačové myši sledovat?

 • Varianty myší podle typu snímače

Snímač pohybu se nachází ve spodní části myši a jeho úkolem je zaznamenat pohyb zařízení. U prvních myší prodávaných v širším měřítku byla snímačem pohybu gumová kulička otáčející se vlivem posunu uvnitř zařízení. Její pohyb byl snímán a přenášen datovým signálem do počítače, kde se převáděl na pohyb kurzoru. S tímto typem myši se dnes již naštěstí nesetkáme.V současné době můžeme vybírat ze 3 druhů senzorů:

 • Optického
 • Laserového
 • Bluetrackového

Základem optických myší je červené LED světlo, které snímá povrch. Jednoduchým poznávacím znamením, zda máte tento typ myši je právě toto světlo, které je při otočení myši dobře viditelné. Tento typ snímače patří k těm levnějším, bohužel k optimálnímu fungování potřebuje kvalitní podložku, protože si neporadí s průhlednými materiály například typu skla a podobně.

Laserové myši fungují podobě jako optické, jejich snímacím prvkem je však speciální druh laseru. V současné době se tento typ snímače objevuje ve většině bezdrátových myší střední třídy, protože ve srovnání s optickými snímači má mnoho výhod. Laserové myši umí spolehlivě fungovat i na lesklém povrchu a v současné době z hlediska ceny a vlastností představují tu nejvýhodnější kombinaci na trhu.

Bluetrack je patentovanou technologií společnosti Microsoft a tento druh myší používá ke snímání povrchu modrou LED diodu. Ta umožňuje vysokou přesnost snímání a univerzálnost využití. Myši s tímto typem snímačů lze využít na jakémkoliv povrchu.

 • Velikost na míru

Výrobci počítačových myší si jsou vědomi, že každý uživatel má jinak velkou ruku. Začali se proto zaměřovat na různé velikosti myší tak, aby každému nabídli myš respektující jeho proporce. Budete-li s myší pracovat několik hodin denně, měla by vám její velikost vyhovovat.

V ideálním případě si při nákupu myš pořádně osahejte a vyzkoušejte, nakupujete-li toto zařízení prostřednictvím internetu, je na místě říci si, podle čeho odhadnout jeho správnou velikost. Základem je znalost velikosti vaší dlaně. Tu určíte tak, že si změříte vzdálenost od zápěstí ke špičce prostředního prstu na ruce.

Jestliže naměříte méně než 17 cm, zaměřte se na myši o velikosti S. Délka od 17 do 19 cm svědčí pro velikost M, od 19 do 21 cm pak pro velikost L. Lidé s největšími dlaněmi s délkou nad 21 cm by pak měli vybírat mezi modely s velikostí XL.

 • Optické rozlišení

Tento parametr bývá ve specifikaci často označován jako DPI (z angl. dot per inch). Jeho velikost informuje o tom, jak rozsáhlý pohyb je nutno myší provést, aby se posunul kurzor na displeji počítače. Jinými slovy a vyjádřeno čísly jde o to o kolik pixelů se posune kurzor, pohneme-li myší o jeden palec, tedy zhruba 2,54 cm. V současné době seženete myši s DPI 1000 i 6000. Rozumná hodnota je někde uprostřed. Chcete-li myš používat na běžné kancelářské práce, vystačíte bohatě i s 2 000 DPI, optimum je pak někde okolo 3 500 DPI. Na hraní počítačových her se poohlédněte raději po citlivějším kousku, ideálně s DPI okolo 6 000.

Závěr: Pro kancelářské činnosti plně dostačuje optické rozlišení okolo 3 až 4 000 DPI. Hráči PC her by se měli při výběru herní bezdrátové myši zaměřit na modely, které mají co nejvyšší DPI, ideálně okolo 6 000.
 • Speciální typy bezdrátových myší

Kromě univerzálních typů myší, které můžete za podmínky správného nakonfigurování ovládacích tlačítek ovládat jak pravou, tak levou rukou, existují na trhu i speciální varianty pro leváky. Většina ergonomicky tvarovaných myší je samozřejmě navržena pro použití pravorukými uživateli, potřebujete-li ale myš ovládanou levou rukou, máte již šanci nalézt pro sebe také vhodné kousky.

Dalším speciálním typem myši je myš vertikální. Ta je opravdovou libůstkou pro fajnšmekry a na její používání si musíte chvilku zvykat. Někdo si ale nezvykne vůbec. Jejich výhoda a vlastně i důvod vzniku spočívá ve větší přirozenosti pohybu ruky, která zůstává ve své přirozené poloze a nemusí se překrucovat. Díky tomu se snižuje tlak, který je vyvíjen na předloktí a zápěstí a ruka je méně namáhána. Vertikální myš se doporučuje pro uživatele, které pracují na počítači denně více než 8 hodin a byla vyvinuta jako prevence před nepříjemným ucpáváním karpálních tunelů.

Nejpoužívanější myš k Macbooku je ta od Applu.

Nejpoužívanější myš k Macbooku je ta od Applu.

V jakých cenových hladinách se při výběru myši pohybujeme?

Cílem naší recenze bezdrátových myší je nejen vám pomoci vybrat tu nejlepší bezdrátovou myš, ale především vám rozšířit obzory týkající se přehledu toho, co můžete za své peníze dostat. Proto jsme pro vás připravili test bezdrátových myší v různých cenových hladinách, v rámci, kterých si tu svoji vybere opravdu každý.

 • Cenová kategorie do 500 Kč

I za takto nízkou cenu je možné pořídit kvalitní bezdrátovou počítačovou myš. Některé modely pořídíte dokonce za ceny do 100 Kč. Obvykle ale půjde o opravdu jednoduché typy myší s nenáročným designem a minimálním počtem ovládacích prvků. Jistě si mnozí z vás vybaví nesmrtelnou klasiku od značky Genius či nejlevnější kousky od Logitechu.

 • Cena od 500 Kč do 1500 Kč

Střední kategorie zahrnující většinu nejprodávanějších bezdrátových myší překvapí snad již jen precizností zpracování, optickým rozlišením a počtem tlačítek. Na horní hranici tohoto rozmezí se pohybují již opravdu kvalitní modely s neotřelým designem vhodné i pro hraní her. V této kategorii má svá želízka v ohni většina výrobců. Z těch nejlepších jmenujme C-tech, Trust, A4tech či ConnectIT. V těchto cenových hladinách však seženete i kvalitnější kousky od Logitechu či Geniusu.

 • Cenová hladina od 1 500 Kč

Nejste-li při koupi bezdrátové počítačové myši omezeni cenou, máte možnost získat opravdu kvalitní bezdrátovou myš k PC se speciálními funkcemi, například s velkým množstvím programovatelných tlačítek, designem zaměřeným na ergonomii, případně podsvícením a samozřejmě vysokým optickým rozlišením až okolo 8 000 DPI. V této cenové hladině se pohybují i speciální herní myši, či zařízení pro grafický design a pohodlné kreslení v CADu. Nejdražší bezdrátové myši nabízí pochopitelně Apple. Propracované kousky však můžete vybírat i od dalších výrobců, jako například Trust či ConnectIT.

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

 • Proč nefunguje bezdrátová myš? Jaké jsou nejčastější problémy?

Nevýhodou bezdrátové myši je občasná potřeba její údržby alespoň v podobě výměny baterie či vyčištění snímače, který se může zanášet prachem a nečistotami z pracovního stolu. Jestliže tyto úkony zanedbáte, snadno se stane, že myš nebude pracovat korektně.

 • Jaké jsou rozdíly mezi klasickými a herními bezdrátovými myšmi?

Herní bezdrátové myši obvykle disponují větším počtem tlačítek a samozřejmě ergonomickým designem, který umožní zařízení používat delší dobu bez rizika zatuhnutí a bolestí ruky. Z hlediska počtu tlačítek je možné pořídit herní myš až s 8mi programovatelnými funkčními tlačítky, která si můžete nastavit podle svojí libosti. Herní myši obvykle rozeznáte od těch klasických díky extravagantnímu designu, na němž bývá znát, že návrháři popustili uzdu své fantazii a také vysokého DPI, které se může pohybovat až okolo 6 000 DPI.

 • Jak se připojuje bezdrátová myš k PC?

Majoritní zastoupení v oblasti bezdrátové technologie pro komunikaci myši s PC dnes zaujímá technologie Bluetooth. Myš vysílá signál na konkrétní frekvenci, kterou zachytí BT přijímač s USB konektorem, který je zasunutý v počítači.

 • Bezdrátové myši optické a laserové, čím se liší?

Hlavní rozdíl spočívá v typu snímače. U optické myši snímá povrch červené LED světlo, u laserové speciální druh laserového paprsku. Další zpracování signálu je potom velmi podobné. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma typy myší spočívá v druhu snímaného povrchu. Optické myši mají problém s použitím na lesklém materiálu, například skle a jejich využití vyžaduje speciální podložku. Laserové si poradí s jakýmkoliv druhem podkladu a jsou tak skvělými doplňky jak kancelářských, tak domácích počítačů.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové bezdrátové myši. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší bluetooth myši.