Recenze wi-fi extenderu TP-link RE360 (nyní RE365)

TP-link RE360 AC1200 je wi-fi extender, který rozšiřuje / zesiluje sílu Wi-fi signálu tak, aby nevznikali v domácnosti mrtvé wi-fi zóny. A já měl tu možnost tento produkt vyzkoušet a ověřit si, jak to celé funguje v reálu.

Testovaný model RE360 již není v prodeji, byl nahrazen modelem RE365. Věřím, že funkčnost je u obou modelů zachována.

Nový model Wifi-extenderu:

Extender RE360 Tp-link AC1200 - bocni strana

Zpracování je příjemně estetické

Na zpracování se toho nedá příliš co vytknout. Celému produktu dominuje plast. Stěžejním bodem je integrovaná průchozí zásuvka. O svoji zásuvku tak nepřijdete a ještě ušetříte za pořízení nějaké rozdvojky. Produkt váží jen 360 gramů.

Barevné provedení v bílé s tyrkysovým okrajem působí vcelku příjemně esteticky a hodí se do každé zásuvky, včetně těch umístěných na viditelném místě.

Anténa je navíc oblouková, žádné špičaté hroty, což ocení rodiče s malými dětmi a nízko usazenými zásuvkami.

Extender RE360 Tp-link AC1200 - predni strana

Použití bezproblémové a stabilní

Problém: bez wifi signálu na zahradě

K testování produktu jsem svolil na základě řešení vlastního problému. Wi-fi signál nechytím z druhého patra domu na zahradě u bazénu. Přičemž signál musí projít skrze dvě patra domu a ještě střechu pergoly. Těžko však odhadovat vzdálenost, kterou signál musí urazit.

Zrovna ve chvíli, kdy jsem si chystal wifi extender koupit se objevila možnost otestovat právě TP-link RE360 AC1200. To jsem nemohl odmítnout. Vyzkoušet si, zda extender můj problém vyřeší bez rizika počáteční investice byla skvělá možnost.

Počáteční nastavení

Extender vidím poprvé v životě. Nastavení však probíhá vcelku bez problémů, ale díky mé chybě až na druhý pokus.

V prvním případě postupuji podle návodu, ale neuvědomil jsem si, že zařízení připojuji nikoliv k hlavnímu wifi routeru, ale k jinému, který slouží více méně jako access point, tedy něco podobného jako extender na jiném místě domu. Nedaří se mi připojit, ale po pár minutách si tuto chybu uvědomuji.

Druhý pokus je již úspěšný. Stáhnete si mobilní aplikaci Tether (podpora Androidu i iOS), ta vás následně v češtině provede připojením na hlavní wifi router. Ze seznamu Wifi sítí vyberete tu, kterou chcete rozšířit, připojíte se k ní, zadáte podrobnosti o novém připojení (jako název nové sítě a heslo) a pak už jen čekáte na souhrn.

V praxi to funguje tak, že extender vytvoří novou wi-fi síť, kterou si pojmenujete třeba „bazén“ a k ní se budete následně připojovat.

Extender jsem následně umístil do prvního patra. Jedno patro pod hlavní wifi router. Dobrou zprávou je, že vás TP-link RE360 AC1200 upozorní červenou ikonkou, pokud ztratí signál hlavního routeru. V takovém případě jste příliš daleko. Naopak modrá ikonka značí, že signál je dobrý, stabilní a lze jej rozšířit dále.

Extender RE360 Tp-link AC1200 - baleni

Balení RE360 Tp-link AC1200

Hurá, signál u bazénu má dvě čárky

Chvíle pravdy. Beru ultrabook i mobilní telefon a jdu k bazénu. Tam, kde vždy nebyla ani jedna čárka wifi signálu nyní svítí na nové wifi síti „bazén“ čárky hned dvě. Bez problému se připojuji a zkouším stabilitu. Funguje skvěle. A to i během následujících téměř 3 týdnů, co produkt přes léto testuji.

Pár čísel a klíčových vlastností

Rychlost wifi extenderu dosahuje až 1,2 Gb/s a je rozdělená do dvou frekvenčních pásem; V 5GHz pásmu 867 Mb/s a v 2,4GHz až 300 Mb/s.

Podporuje všechny důležité wifi standardy: 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11n (Wi-Fi 4), 802.11ac (Wi-Fi 5)

Spotřeba energie: 6,5 W

Certifikace: CE, FCC, RoHS

Závěrečné hodnocení

Recenze wi-fi extenderu TP-link RE360

Shrnutí recenze

recenze extenderu RE360 od TP-link TP-link RE360 AC1200 vyřešil můj problém s nedostatečným wifi signále na zahradě na jedničku. Celkové nastavení (navíc v češtině) netrvalo déle než 20 minut. Následně vše funguje stabilně tak, jak má. Za mě je tohle produkt, ke kterému nemám z pohledu amatéra nejmenší výhrady a pokud řešíte slabý nebo žádný wifi signál kdekoliv ve vaší domácnosti, s tímhle to vyřešíte jednou pro vždy. Pokud bych měl vypíchnout opravdu jednu nevýhodu, tak možná slabší papírovou rychlost na 2,4 Ghz frekvenci vůči konkurenci a četl jsem pár recenzí, kde byl problém s dosahem. Sám jsme si ale tohle řešení natolik oblíbil, že si produkt nejspíše pořídím.

Overall
95%
95%
  • Celkové hodnocení: - 95%
    95%