Nejlepší zesilovač wifi podle testů a recenzí + Poradíme, jak vybrat

wifi zesilovač Tp link re200 Nedokážete si již bez kvalitního pokrytí všech místností vašeho domu či bytu sítí Wi-fi představit život? Zřejmě trpíte závislostí, tu ale my neřešíme. My vám naopak poradíme, jak signál vaší wifiny zesílit tak, aby dosáhl úplně všude, a vy jste si svoji závislost ani nemuseli uvědomit. Pomůže vám s tím zesilovač Wi-fi signálu neboli tzv. extender, který se postará o to, abyste získali další potřebné metry navíc a nemuseli zbytečně rozmotávat a natahovat klubka kabelů.

Abyste byli schopni vybrat ten nejlepší zesilovač wifi pro váš domov, připravili jsme pro vás přehlednou recenzi zesilovačů wifi. Ta vám má zodpovědět všechny otázky týkající se výběru wifi zesilovače pro váš dům či byt a zejména vám pomoci se rozhodnout v otázce o tom, jaký koupit wifi extender.

Některé zesilovače wifi jsme pro vás i vyzkoušeli. Do našeho testu zesilovačů wifi signálu se dostaly jen ty nejkvalitnější kousky, které vám pomohou zůstat online i pokud již vašemu wifi routeru v některých polohách dochází dech.

Nejlepší zesilovač Wi-fi signálu na trhu

NázevHodnoceníCena (od)
1.ZyXEL WAP6806-EU0101F
5 out of 5 stars (5 / 5)2800 Kč Číst recenze
2.TP-Link RE305
5 out of 5 stars (5 / 5)850 Kč Číst recenze
3.Xiaomi Mi WiFi Repeater 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)230 Kč Číst recenze
4.TP-LINK TL-WPA4220 Starter Kit
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1700 Kč Číst recenze
5.TP-Link TL-WA855RE
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)550 Kč Číst recenze
6.TP-LINK RE200
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)700 Kč Číst recenze

1. ZyXEL WAP6806-EU0101F – VÍTĚZ

Špičkový přístroj, který lze využít ve 3 módech:

  • jako Acces Point (přístupový bod),
  • zesilovač wifi,
  • Wireless Client (bezdrátový klient).

Rychlost až 1 733 mbps v 5 Ghz vysílácím pásmu a až 300 mbps v 2,4 GHz pásmu předurčuje ZyXEL WAP6806-EU0101F k využití pro nejnáročnější síťové přenosy.

Pro koho? Nejlepší Wi-fi booster pro náročné uživatele včetně všech, kteří si přes wifinu realizují své herní ambice.

Proč koupit? Jasným argumentem pro koupi je podpora DFS (Dynamic Frequency Selection) umožňující v 5 GHz pásmu fungovat na více kanálech.

Proč nekupovat? Uživatelům zaměřeným na výkon a rychlost může vadit delší start přístroje po zapnutí. Jak často jej ale plánujete vypínat a zapínat?

Zobrazit detaily produktu

2. TP-Link RE305 – Cena/výkon

Bezdrátový opakovač Wi-fi schopný fungovat jak na 2,4 GHz, tak v pásmu 5 GHz s rychlostí až 1 200 mbps disponující externí anténou disponuje skvělým poměrem ceny a výkonu a vyhoví nárokům většiny uživatelů.

Pro koho? Nejlepší zesilovač wifi pro všechny, kteří si dokážou poradit s poněkud krkolomnějším nastavením a chtějí za své peníze získat opravdu kvalitní přístroj.

Proč koupit? TP-Link RE305 lze využít jako opakovač wifi, ale také jako samostatný přístupový bod a to dokonce v obou frekvenčních pásmech.

Proč nekupovat? Méně zdatné uživatele může odradit poněkud složitější nastavení přístroje a to zejména v případě, že jej chcete využívat také jako Access Point (přístupový bod).

Zobrazit detaily produktu

3. Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 – Levné řešení

Potřebujete-li levné a nenáročné řešení pro zesílení vašeho wifi signálu v pásmu 2,4 GHz, právě jste jej našli. Levnější wifi zesilovač než Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 už nehledejte.

Pro koho? Malý a výkonný wifi booster pro všechny uživatele hledající nenáročné řešení za minimální cenu. Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 dokáže fungovat i mimo dosah elektrické sítě. Užijí si jej všichni, kteří potřebují internet na zahradě a nedělá jim problém napájet zařízení powerbankou.

Proč koupit? Levný způsob doplnění signálu Wifi routeru v místech, kam nedosáhne. Ideální pro nenáročná řešení v pásmu 2,4 GHz.

Proč nekupovat? Tento opakovač Wifi nelze nastavit bez přístupu k internetu. Práce s aplikací Mi Home může být v některých případech poněkud těžkopádná. Neporadí si s 5 GHz pásmem.

Zobrazit detaily produktu

4. TP-Link TL-WPA4220 – Skvělé recenze

Bezdrátový opakovač wifi s přenosovou rychlostí až 300 mbps a podporou vysokorychlostního přenosu dat na vzdálenost až 300 m, který je hvězdou všech recenzí zesilovačů wifi.

Pro koho? S tímto wifi zesilovačem si poradí všichni, kdo ovládají angličtinu a mají již nějaké předchozí zkušenosti s nastavováním sítí. Pro tyto uživatele bude TP-Link TL-WPA4220 skvělým pomocníkem, ale i hračkou.

Proč koupit? Předností wifi opakovače TP-Link TL-WPA4220 jsou zejména malé rozměry a velice rychlé spárování s wifi routerem. Příjemná je také možnost individuálního nastavení.

Proč nekupovat? Neobsahuje externí anténu a v některých místech tak může vykazovat menší vysílací výkon. Dokáže pracovat pouze v pásmu 2,4 GHz. V konfiguraci není možno nastavit češtinu.

Zobrazit detaily produktu

5. TP-Link TL-WA855RE – Alternativa levné řešení

Hledáte-li levnou alternativu kvalitního zesilovače wifi signálu do zásuvky, je bezdrátový extender TP-Link TL-WA855RE určen přesně pro vás. Svoji wifi síť na 2,4 GHz s ním rozšíříte a přenesete až rychlostí 300 mbps.

Pro koho? Zesilovače TP-Link TL-WA855RE se nemusí bát ani méně zkušení uživatelé. Disponuje totiž tlačítkem WPS, které umožní jednoduché spárování s routerem bez nutnosti detailně nastavovat wifi síť.

Proč koupit? Předností tohoto opakovače je kromě příznivé ceny také nízká spotřeba, minimální zahřívání a v prostředí bez překážek také solidní dosah.

Proč nekupovat? U tohoto přístroje může nastat problém s dosahem zejména v případě, že máte doma silnější zdi či potřebujete dostat signál přes vícero překážek.

Zobrazit detaily produktu

6. TP-Link RE200 – Oblíbené

Oblíbený dvoupásmový zesilovač wifi signálu, který vám pomůže s bezproblémovým bezdrátovým pokrytím vaší domácnosti nebo kanceláře, disponující rychlostí až 750 mbps.

Pro koho? Ideální zesilovač pro všechny majitele routerů TP-Link, s nimiž lze zařízení jednoduše spárovat prostřednictvím tlačítka WPS.

Proč koupit? Malý, výkonný zesilovač wifi, který si poradí s posílením signálu jak v pásmu 2,4 GHz, tak v 5 GHz s překvapivě dobrým dosahem.

Proč nekupovat? Zejména v případě, kdy svůj zesilovač wifi plánujete umístit do ložnice, mohou vadit poněkud intenzivně svítící LED diody, které není možné vypnout.

Zobrazit detaily produktu

Jak vybrat zesilovač wifi?

V první řadě byste měli poznat čas, kdy je vhodné zesilovač wi-fi pořídit. Extender jako takový nevytváří další wi-fi signál, pouze jej zesiluje a šíří na delší vzdálenosti. Nezbytným předpokladem pro jeho správnou funkci je umístění do polohy, kde lze stále ještě dobře chytnout původní wifinu.

Nedaří se vám podobný prostor ve svém bytě či domě najít? Pak bude zřejmě nutné pořídit místo zesilovače spíše další wifi router, který bude schopný signál wi-fi doplnit. Použití zesilovače wi-fi je tak smysluplné zejména v případě, kdy kabelové připojení dalšího routeru není možné nebo by výrazným způsobem zasahovalo do interiéru.

Wi-fi extender se tak osvědčuje zejména v případě, kdy chcete rozšířit wi-fi síť z domu na zahradu, na balkon či terasu nebo jednoduše do dalšího patra. Většinu místností průměrně velkého bytu zvládne pokrýt běžný wi-fi router bez problémů samostatně.

Na co si dát při výběru zesilovače wi-fi pozor?

Naprosto zásadním kritériem je volba vhodného frekvenčního pásma v souladu s tím, na kterém vysílá váš wi-fi router. Předtím, než se tedy vydáte do obchodu, bude potřeba zjistit si frekvenci, na které běží vaše domácí wi-fi síť a vybírat z modelů wifi zesilovačů, které jsou s ní kompatibilní. V současné době můžete narazit na 2 frekvenční pásma internetového signálu.

  • Méně výkonné, ale levnější 2,4 HGz pásmo je vhodné zejména pro nenáročné uživatele a pro menší prostory.
  • Naopak 5 GHz pásmo ocení náruživí hráči internetových her a všichni nároční uživatelé. Počítat je však nutno s vyšší cenou a menší dostupností. Vysoká stabilita a rychlost je však dostatečnou kompenzací některých nevýhod.
  • Chcete-li zůstat flexibilní, pořiďte si wifi zesilovač schopný pracovat na obou frekvencích. Budete tak mít více možností a v případě, že váš poskytovatel internetu přejde na jiné pásmo, jednoduše se přizpůsobíte.

Při výběru wi-fi extenderu věnujte také pozornost jeho dalším funkcím

V současné době již nejen nejlepší zesilovače wifi, ale i ty zcela standardní disponují LED indikací jejich stavu. Díky ní nejenže poznáte, co se aktuálně s vaším přístrojem děje, získáte také užitečnou pomoc při hledání optimální polohy pro váš zesilovač. Pomocí LED diod poznáte rychle sílu signálu a přístroj tak umístíte do prostoru, který bude pro zesílení wi-fi signálu nejvhodnější.

Zejména méně zdatní uživatele jistě ocení také praktické vyhledávací tlačítko WPS. Po jeho stisknutí se začnou automaticky vyhledávat wi-fi sítě v okolí a jestliže k některé z nich již byl váš opakovač wifi připojen, vyplní se automaticky také heslo a přístroje spolu začnou komunikovat. Wi-fi zesilovač lze tímto způsobem jednoduše připojit k routeru poté, co jste jej odpojili od elektrické sítě a přenesli do jiné místnosti.

Některé zejména dražší zesilovače disponují možností funkce přístupového bodu. To znamená, že je možné, aby se na ně připojili další síťové adaptéry nebo zařízení stejně jako na router. Pro dobrý dosah signálu wi-fi do co nejširšího prostoru je potřeba, aby zesilovač disponoval kvalitní dodatečnou anténou.

V jakých cenových hladinách lze vybrat kvalitní wifi zesilovač?

Wifi zesilovač můžete vybírat nejen podle jeho parametrů, ale také v závislosti na jeho cenové náročnosti. Přinášíme vám stručnou recenzci zesilovačů wifi zaměřenou především na informace o tom, v jakých cenových kategoriích můžete wifi zesilovače vybírat.

Cenová hladina do 500 Kč

Jednoduchý wifi zesilovač pracující v jediném pásmu, obvykle 2,4 GHz lze pořídit opravdu za několik stovek. Nečekejte však zázrak disponující celou řadou nadstandardních funkcí. Hledáte-li však zařízení, které zesiluje wifi signál a pracuje s rychlostmi alespoň okolo 300 mbps, je právě pro vás určena tato kategorie nejlevnějších wifi boosterů. Těšit se obvykle můžete na minimální spotřebu elektrické energie, neznatelné zahřívání a občas sice trochu horší dosah. Tato cenová kategorie nabízí přístroje spíše pro nenáročné uživatele, kteří chtějí wifi pokrýt jen prostory v rozsahu jednotek metrů.

Cenová kategorie od 500 Kč do 1 000 Kč

Za cenu nad 500 už pořídíte poměrně slušná zařízení, která si poradí jak s pásmem 2,4 GHz, tak s 5 GHz. Předností kvalitních wifi zesilovačů, jejichž ceny se obvykle pohybují okolo 800 Kč, jsou také poměrně slušné rychlosti okolo 700 mbps, které umožňují i přenos velkých bloků dat například při hraní her. Některé z nich disponují také externí anténou, která umožňuje získat mnohem silnější a kvalitnější signál a pracovat i ve více zarušeném prostředí.

Nejlepší Wifi zesilovače v cenové hladině nad 1 000 Kč

Jestliže byste si domů rádi pořídili špičkový wifi booster s celou řadou nadstandardních funkcí, zalovte v rybníčku se zařízeními s cenovkou nad 1 000 Kč. Ta se odvděčí nejen vysokými rychlostmi, které se standardně mohou pohybovat nad 1 500 mbps, ale také schopností fungovat v obou frekvenčních pásmech. Nejlepší zesilovače wifi jsou určeny pro náročné uživatele a herní maniaky, kteří potřebují přes wifi soustavně přenášet velká množství dat bez sebemenšího výpadku. Drtivá většina wifi extenderů v těchto cenových kategoriích disponuje externí anténou pro zesílení signálu a tlačítkem WPS pro jednoduché spárování s routerem. Samozřejmostí bývá také podpora dynamické změny frekvence tzv. DFS.

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

1. Jak funguje Wi-fi?

Wifi je označení pro standard bezdrátové komunikace mezi počítačovými sítěmi využívající bezlicenční frekvenční rozsah. Prostřednictvím wifi se můžete rovnou připojit k internetu, máte-li ve svém okolí některého poskytovatele vysílajícího bezdrátový internetový signál. S využitím bezdrátové wifi sítě si můžete vytvořit i domácí nebo kancelářskou síť pro vaše osobní použití a pro distribuci bezdrátového internetu po celé ploše vašeho obydlí či kanceláře.

2. Jak funguje Wifi repeater?

Wifi repeater je na první pohled nenápadná krabička, která se po připojení ke zdroji energie a případném nakonfigurování připojí ke stávajícímu wifi routeru, zesílí jeho signál a zvýší jeho dosah.

3. Wi-Fi repeater vs Wi-Fi extender vs. opakovač Wi-Fi vs. zesilovač Wi-Fi?

Ve svém principu lze wifi extender využít pro stejný účel jako wifi repeater, tedy zesílení a rozšíření dosahu signálu bezdrátového wifi internetu. Zaměříme-li se na rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními, má repeater možnost využít větší množství režimů. Nastavit jej můžete do režimu přístupového bodu (Acces Point), zesilovače nebo bezdrátového klienta.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového Wi-fi zesilovače. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího zesilovače wifi signálu.