Recenze 7 nejlepších elektroskútrů

Elektroskútry představují jeden z vývojových kroků na cestě za lepším ovzduším a ekologičtější dopravou. Podobně jako elektromobily jsou i tyto skútry napájeny obnovitelnou energií – tedy elektřinou. Motor díky tomu neprodukuje žádné zplodiny nebo zápach. A to není jediná výhoda.

Během provozu je takový skútr naprosto tichý a může být skvělou alternativou pro dopravu na krátké vzdálenosti. Moderní elektrické skútry jsou nabízeny ve vysoce propracovaných designových provedeních a mnohé modely elegancí předčí klasické benzínové stroje. Dosáhnout můžete i dostatečné rychlosti a co je hlavní – provoz vás stojí jen zlomek toho, co byste „vrazili“ do dopravního prostředku se spalovacím motorem. Díky všem těmto výhodám si takové vozítko rozhodně zaslouží pozornost. A proto jsme pro vás připravili výběr šesti nejlepších elektroskútrů – a navrch jsme přihodili ještě jeden bonus.

A kdo může na elektroskútr nasednout? Tento dopravní prostředek představuje jakýsi kompromis mezi jízdním kolem a motorkou, většinou ale budete potřebovat řidičský průkaz – potřebná skupina bude pak záviset na výkonu motoru a maximální rychlosti. Běžné modely dosahují výkonu do cca 2000 W a rychlost je zpravidla omezena na 45 km/h. To ale není zdaleka maximální potenciál, který mohou skútry nabídnout, a setkat se můžete i s výrazně silnějšími stroji.

Dalším zásadním faktorem je potom dojezd. Ten se nejčastěji pohybuje mezi 60-80 km. Najdou se ale i modely, které vás na jedno nabití dovezou ještě dál. Cena za kilometr se přitom pohybuje v řádech haléřů. Do naší recenze elektroskútrů jsme zařadili nejzajímavější modely vhodné především pro běžné, každodenní použití. Pokud chcete do práce nebo na nákup jezdit levněji a ekologičtěji, jistě si vyberete.

Nejlepší elektroskútry na trhu podle nás

 Název produktuParametryHodnoceníCenaRecenze
1.Racceway EXTREME
Dojezd: až 65 km
Rychlost: až 45 km/h
5 out of 5 stars (5 / 5)39 900 KčČíst recenze
2.HECHT CITIS
Dojezd: až 60 km
Rychlost: až 45 km/h
5 out of 5 stars (5 / 5)37 990 KčČíst recenze
3.NIU M+ Sport blue
Dojezd: až 100 km
Rychlost: až 45 km/h
5 out of 5 stars (5 / 5)64 990 KčČíst recenze
4.Ecooter E2R
Dojezd: až 120 km
Rychlost: až 80 km/h
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)79 990 KčČíst recenze
5.Racceway CENTURY

Dojezd: až 50 km
Rychlost: až 45 km/h
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)59 900 KčČíst recenze
6.Racceway E-BABETA
Dojezd: až 55 km
Rychlost: až 25 km/h
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)23 900 KčČíst recenze
7.BMW C evolution
Dojezd: až 100 km
Rychlost: až 120 km/h
5 out of 5 stars (5 / 5)396 000 KčČíst recenze

1. Racceway EXTREME

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Racceway EXTREME  Racceway je značka, která má mezi výrobci elektrických dopravních prostředků velmi dobrý zvuk. Není proto žádný div, že se právě stroj Racceway umístil v testu elektroskútrů hned na předních příčkách. Představuje totiž parádní kombinaci skvělého a elegantního designu, dobré výkonnosti, vysoké spolehlivosti a příznivé ceny.

Začněme tedy zmíněným vzhledem. Racceway EXTREME si můžete pořídit v rudém, stříbrném nebo i černém kabátku. Linie jsou ostře řezané a stroj působí moderně, stylově a sportovně. Na první pohled je velmi atraktivní a určitě si jej zamilujete. Nezaostávají ale ani technické parametry. Racceway EXTREME je opatřen elektrickým motorem o výkonu 1800 W, jehož chod zajišťuje 72V olověná baterie o kapacitě 20 Ah. Běžný dojezd se díky tomu pohybuje okolo 60 km a nabíjení trvá 6-8 hodin.

Skútr je rozměrnější a vhodný i pro dvě osoby (maximální nosnost je až 150 kg). Řidič musí mít průkaz skupiny AM, který je ale možné získat už od 15 let věku. Automaticky mohou za řídítka usednout i majitele průkazů skupin B, C či D. Maximální dosažitelná rychlost je 45 km/h, což je u elektroskútrů standardní hodnota. Samozřejmostí je šetrnost k ovzduší a velmi tichý provoz.

Kromě dobrých technických vlastností nabízí tento stroj i zajímavé vybavení pro vyšší komfort. Patří sem například USB port nebo BT technologie pro propojení s mobilním telefonem. Celkově nabízí tento model všechno, co by měl elektroskútr mít a nezaostává v žádném ohledu. Potěší proto každého uživatele.

Co potěší

 • Krásný design
 • Dobré technické parametry
 • Dobré vybavení
 • Pro dvě osoby

Co zamrzí

 • Trochu nižší maximální dojezd
Zjistit přesnou cenu od 39 900 Kč

2. HECHT CITIS

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze HECHT CITIS  Skútr Hecht CITIS se od prvního recenzovaného modelu na první pohled značně liší, protože vsází spíše na retro design. Ten se ale v každém případě povedl, a pokud máte rádi spíše klasiku než modernu, budete nadšeni. Kdekoho taky jistě potěší, že tento dopravní prostředek pochází z tuzemské produkce, od české značky Hecht, která se specializuje právě na všemožné akumulátorové přístroje.

Hecht CITIS nabízí vcelku nadstandardně silný motor, jeho výkon činí 3000 W. Díky tomu tento model uveze i dvě osoby do celkové hmotnosti až 150 kg a můžete se s ním pustit i do svahu s až 15procentním stoupáním. Baterie 72voltová, gelová a kapacita činí i tentokrát 20 Ah. I dojezd je podobný jako u výše recenzovaného stroje, a to okolo 60 km. Skútr je tedy vhodný spíše pro kratší přejezdy, například mezi prací a domovem. Nepřekvapí ani maximální dosažitelná rychlost 45 km/h. Díky tomu je možné skútr řídit s oprávněním AM.

Model Hecht CITIS je zajímavou alternativou Racceway EXTREME s podobnými technickými parametry a taky cenou. O něco delší je doba nabíjení, která se pohybuje okolo 8 hodin a taky váha skútru je o cca 10 kg vyšší (130 kg). Předchozí model je na tom o něco lépe i co se týče vybavení – CITIS zase nabízí silnější motor.

Co potěší

 • Zajímavý retro design
 • Dobré parametry
 • Silný motor

Co zamrzí

 • Nižší dojezd
 • Delší doba nabíjení
Přejít do obchodu od 39 990 Kč

3. NIU M+ Sport blue

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze NIU M+ Sport blue  Třetí model naší recenze elektroskútrů nás posouvá do trochu dražších vod. Cena tohoto stroje se pohybuje okolo 65 000 korun. Zda se vyplatí si trochu připlatit, to posuďte sami. NIU M+ Sport rozhodně nabízí velmi dobré parametry především v oblasti baterie a výdrže. Baterie tentokrát disponuje kapacitou 42 Ah, což už je opravdu slušné a na dojezdu to poznáte. Ten se běžně pohybuje okolo 100 km, baterii však můžete jednoduše vyměnit za náhradní a pokračovat v jízdě.

A to není vše. Nejenže s tímto skútrem dojedete dál, ale taky bude rychleji připraven k další jízdě. Nabíjení do 100 procent totiž trvá jen okolo pěti hodin. Stroj je vybaven motorem značky Bosch a jeho výkon činí 1600 W. Překonáte s ním i 15procentní stoupání a můžete dosáhnout rychlosti 45 km/h.

Model NIU M+ Sport je velmi kompaktní a lehký. Jeho hmotnost činí pouze 60 kg a i vzhledem k tomuto faktu má slušnou nosnost 150 kg. Vozidlo je tedy určeno nejen pro jednu osobu. Pokud počítáte se spolujezdcem, tohle může být vaše volba.

Za zmínku rozhodně stojí taky velmi stylový design, který nabízí tři barevné varianty. Funkční výbava zahrnuje zajímavý a praktický systém světel nebo možnost hlídání skútru či diagnostiku přes mobilní aplikaci, či GPS lokátor.

Co potěší

 • Dobrý dojezd
 • Rychlé nabíjení
 • Pěkný design

Co zamrzí

 • Slabší motor
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 64 990 Kč

4. Ecooter E2R

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Ecooter E2R  Tohle je elektroskútr, který řadíme jak do vyšší cenové kategorie, tak i do té pro náročnější zákazníky. Vysoký výkon motoru 4000 W nabízí parádní dojezd až 120 km. Baterii můžete vyndat a vyměnit za jinou náhradní nabitou a pokračovat tak v jízdě.

Za zmínku stojí i téměř dvojnásobná maximální rychlost (80 km/h) než je zvykem. Navíc můžete cestu absolvovat ve dvou, protože elektroskútr je k tomu vybaven a uveze až 146 kg.

Líbí se nám také LED displej, který zobrazuje veškeré potřebné parametry při jízdě, včetně možnosti vyhledávání čerpacích stanic. Doba nabíjení je vzhledem k vysoké kapacitě baterie trochu delší (6 hodin), ale nic, co by se nedalo za dopoledne zvládnout. Navíc je tu možnost rychlo nabíjení, které může zkrátit čekací dobu na 4,5 až 5,5 hodiny.

Co potěší

 • Silnější motor
 • Pro dvě osoby
 • Dojezd až 120 km
 • Rychlost až 80 km

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Delší dobíjení
Přejít do obchodu od 79 990 Kč

5. Racceway CENTURY

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Racceway CENTURY  Na pátém místě testu elektroskútrů se oklikou vracíme ke značce Racceway, od níž nás zaujali ještě dva modely. Prvním je velice stylový skútr CENTURY s propracovaným retro designem. Jeho zásadní nevýhodou je, že si za něj poněkud připlatíte. Pojďme se ale podívat, co může kromě krásného vzhledu nabídnout.

I tento skútr je určen pro dvě osoby a celková nosnost činí 150 kg při hmotnosti pouze 80 kg. Stroj je opatřen lithiovou 60V a 20Ah baterií. A zde přichází první zásadnější zklamání. Navzdory nižší hmotnosti skútru a celkem standardní baterii je dojezd podprůměrný a činí pouze cca 40 km při maximální rychlosti až 45 km/h. Vozítko se tedy uplatní jen na opravdu krátkých vzdálenostech – a to se zdá být vzhledem k vyšší ceně trochu rána pod pás. Doba nabíjení baterie je přitom okolo 6 hodin.

Motor skútru je naproti tomu silný, o výkonu 2000 W a poradí si i s 20procentním stoupáním. Největší devízou však zůstává opravdu jedinečný vzhled.

Co potěší

 • Stylový retro design
 • Silný motor
 • Pro dvě osoby

Co zamrzí

 • Slabý dojezd
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 59 900 Kč

6. Racceway E-BABETA

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Racceway E-BABETA  Dalším a posledním modelem značky Racceway v našem žebříčku bude skútr E-BABETA. Ten se od všech předchozích poměrně zásadně liší. Spadá totiž do úplně jiné kategorie – konkrétně do kategorie elektrokol. To s sebou nese určité nevýhody, ale i výhody. Hlavní výhodou je, že za tento pěkný skútřík můžete klidně usednout i bez jakéhokoli řidičského oprávnění. Nevýhodou je pak na druhou stranu pochopitelně nižší výkon a nižší dosažitelná rychlost.

Jaké jsou tedy technické parametry modelu Racceway E-BABETA? Vybaven je motorem o výkonu pouze 250 W, se kterým dosáhne maximální rychlosti 25 km/h. Pro běžné přejezdy po městě či obci to však může být zcela dostačující. Bohužel, výrazně nižší je i kapacita baterie. Ta je olověná, 40voltová s kapacitou pouze 12 Ah. Se skútrem tak urazíte na jedno nabití v průměru pouze 35 km. Doba nabíjení je okolo 6 hodin.

E-BABETA je určena pochopitelně pro jednu osobu, hmotnost je 80 kg a nosnost pěkných 120 kg. Design skútru je lehce stylizován do podoby legendární Babety – což není vzhledem k názvu nic překvapivého. Tento pěkný skútr si své příznivce jistě najde. Láká nízkou cenou a na krátké vzdálenosti může být přitom praktickou volbou.

Co potěší

 • Není třeba řidičský průkaz
 • Stylizace do podoby klasické Babety
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Max. rychlost 25 km/h
 • Nízký dojezd okolo 35 km
Přejít do obchodu od 23 900 Kč

7. BMW C evolution – EXTRA TIP

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze BMW C evolution  A je tady slíbený bonusový tip nakonec. Jde o velmi zajímavý a médii poměrně hojně propíraný model elektroskútru německé automobilky BMW. Hned na začátek je nutné říct, že tento stroj se už pohybuje v poněkud vyšší kategorii než ostatní skútry v našem žebříčku a mnohem lépe si z jeho parametrů můžete udělat představu o skutečných možnostech a potenciálu elektrických dopravních prostředků.

Jak je na tom tedy BMW C evolution s dojezdem, výkonem či rychlostí? Tento skútr je opatřen motorem o výkonu 34,3 kW – tedy 34 300 W. Už teď vám musí být jasný ten rozdíl. Projeví se například na maximální rychlosti. Se skútrem BMW C evolution můžete totiž uhánět až 120 km/h. A to už je opravdu něco! Točivý moment je přitom 72 Nm.

Taková síla pochopitelně potřebuje odpovídající baterii, která by ji utáhla. Jde o baterii tvořenou třemi moduly po dvanácti článcích s kapacitou 60 Ah každý. Celkové napětí je 133 V a kapacita dosahuje 8 kWh. I vinou mohutné baterie tak není BMW C evolution žádné tintítko, ale přes 260 kg vážící stroj.

Co vás ale nejvíc zajímá, je jistě dojezd. Ten je rozhodně fantastický a činí až 160 km. S tímto skútrem tak můžete směle vyrazit i na delší výlet. Pozoruhodná je přitom i rychlost nabíjení. Kapacita se doplní do 100 procent za pouhé 4,5 hodiny.

Tento stroj je v rámci kategorie elektroskútrů nekompromisní záležitostí a uchvátit musí i nejnáročnější uživatele. Rozhodně však nelze počítat s tím, že takovou mašinu pořídíte za právě lidovou cenu.

Co potěší

 • Bezkonkurenční výkon
 • Extrémní dojezd
 • Rychlé nabíjení
 • Výborné jízdní vlastnosti

Co zamrzí

 • Vysoká hmotnost
 • Cena
Přejít do obchodu od 396 000 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového elektroskútru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího elektrického skútru.