Recenze 6 nejlepších hoverboardů (tipy na vánoce 2018)

hoverboard / kolonožka standard Poslední roky přinesly celou řadu zajímavých dopravních prostředků. V některých případech jde jen o modifikace starých známých zařízení (např. elektrická kola, tříkolky a elektrokoloběžky), jindy jde o stroje zcela nové. A právě do druhé skupiny patří i takzvané hoverboardy.

U nás se můžeme setkat i s pěkným českým názvem kolonožky. Tyto kolonožky jsou tvořeny dvěma koly, stojnou plošinou mezi nimi a gyroskopem, který umožňuje jejich intuitivní ovládání a udržuje stabilitu. Na první pohled přístroj připomíná skateboard s koly a ihned taky odhalíte podobnost s moderním dopravním prostředkem zvaným segway.

Kolonožky jsou ale oproti segwayi menší i lehčí, a tudíž skladnější. Určeny jsou spíše pro zábavu a případně k přesunům na kratší vzdálenosti. Některé modely si ale poradí i s nerovným terénem. Pokud vás toto elegantní zařízení zaujalo a uvažujete o jeho koupi, máme pro vás výběr šesti nejlepších hoverboardů současnosti.

Do testu jsme se snažili zařadit různé typy, vždy ale s přihlédnutím k co nejzajímavějšímu poměru ceny a kvality. Vybrat si tak můžete, ať už hledáte špičkový model a nevadí vám si za precizní zpracování a výkon připravit, nebo chcete spíš vyzkoušet dostupnější variantu. Pokud jsou pro vás tyto stroje zatím španělskou vesnici, připravili jsme taky průvodce výběrem a pořízením. Zde se dozvíte informace o důležitých parametrech a faktorech, které by měly hrát roli při nákupu. Průvodce najdete na konci samotné recenze hoverboardů.

Nejlepší hoverboady (kolonožky) na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Kolonožka Standard
5 out of 5 stars (5 / 5)4 999 KčČíst recenze
2.Kolonožka Premium APP
5 out of 5 stars (5 / 5)8 499 KčČíst recenze
3.Kolonožka Offroad GRAFFITI
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8 271 KčČíst recenze
4.Segway miniLITE
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)12 990 KčČíst recenze
5.Defiant DF-GR10BT Street

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)4 780 KčČíst recenze
6.GOCLEVER City Board S10 SMART LG
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)5 500 KčČíst recenze

1. Kolonožka Standard – nejlepší poměr cena/výkon

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Kolonožka Standard  Za poměrně strohým a nepříliš atraktivním názvem se skrývá nejoblíbenější a nejprodávanější hoverboard u nás. Jde o výrobek firmy Eljet, který získat i ocenění „Produkt roku 2017“ v anketě portálu Heureka.cz. Tato skvěle hodnocená a kvalitní kolonožka nabízí ideální poměr ceny a výkonu a představuje nejlepší vstupní bránu k těmto dopravním prostředkům. Model Standard ale zdaleka není určen jen začátečníkům. Naopak, precizní zpracování a skvělé jízdní vlastnosti ocení i pokročilý jezdci.

Kolonožka Standard dokáže vyvinout rychlost až 16 km/h. To je vynikající hodnota držící se při horní hranici současného potenciálu těchto zařízení. Podobně je na tom i maximální dojezd, který se pohybuje v rozmezí 15-20 km (v závislosti na terénu, hmotnosti jezdce a dalších faktorech). Parádní je i výkon. Kola jsou poháněna dvěma elektromotory, přičemž každý disponuje výkonem 350 W. Nosnost stroje je až 120 kg a energii dodává 4,4Ah lithiová baterie, jejíž předností je nejen vysoká kapacita, ale i rychlé nabíjení (cca 1,5 hodiny).

Tato kolonožka je jednoznačně špičkou ve své kategorii a nezklame v žádném ohledu. Pustit se s ní můžete i do menšího kopce (zvládne stoupání v úhlu až 25°), a nabídne vám tak spoustu zábavy, ale i praktické využití.

Co potěší

 • Vysoký výkon motoru
 • Rychlost a dojezd
 • Elegantní černý design
 • Univerzální použití

Co zamrzí

 • žádný větší mínus
Zjistit přesnou cenu od 4 999 Kč

2. Kolonožka Premium APP – nejlepší chytrý hoverboard

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Kolonožka Premium APP  Kolonožky značky Eljet patří k nejžádanějším a nejkvalitnějším, proto u nich ještě zůstaneme. Tentokrát se podíváme na dražší, prémiový model, který si poradí i s obtížnějším terénem, a navíc nabízí možnost propojení s mobilními technologiemi pomocí bezdrátového rozhraní Bluetooth. Pomocí mobilní aplikace můžete přímo sledovat, ale i ovládat stav a nastavení své kolonožky. Díky integrovanému reproduktoru navíc můžete za jízdy poslouchat i muziku.

Tento model je vhodný pro náročnější a pokročilejší uživatele i pro fajnšmekry, kteří ocení plnou výbavu a propojení různých moderních technologií. Hoverboard je vybaven dvěma 350W motory, zvládne rychlost až 16 km za hodinu a maximální dojezd se pohybuje okolo 20 km. Parametry jsou tedy vynikající. Baterie je stejná jako u modelu Standard, tedy 4,4Ah, které k plnému nabití stačí cca 1,5 hodiny.

Tato kolonožka s reproduktorem a Bluetooth představuje de facto plně vybavenou variantu modelu Standard s upraveným designem. Pokud si chcete dopřát maximální komfort a možnosti a nevadí vám připlatit si něco navíc – bude pro vás Kolonožka Premium APP jasná volba.

Co potěší

 • Silné motory a vysokokapacitní baterie
 • Skvělý dojezd i rychlost
 • Kvalitní provedení
 • Bluetooth, komunikace s aplikací
 • Integrovaný reproduktor
 • I do obtížnějšího terénu

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Nižší nosnost (100 kg)
Přejít do obchodu od 8 499 Kč

3. Kolonožka Offroad GRAFFITI – nejlepší pro offroad

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Kolonožka Offroad GRAFFITI  Do třetice všeho dobrého pro vás máme ještě jednu kolonožku z dílny prestižního výrobce Eljet. Jak samotný název naznačuje, jde o model určený i do obtížného terénu. Zatímco standardní kolonožky jsou vhodné pro zpevněné povrchy, jako jsou silnice, cyklostezky nebo dlažby, s touto variantou se můžete pustit i na přírodní podloží. Offroad GRAFFITI si poradí i se stoupáním v úhlu až 15°.

Technické specifikace tohoto stroje jsou takřka totožné s předchozími dvěma modely. V zařízení najdete dva motory, každý o výkonu 350 W, a baterie nabízí kapacitu 4,4 Ah. S tímto „hardwarem“ dokážete dojet okolo 20 km při maximální rychlosti až 16 km za hodinu. Doba dobíjení je opět okolo 1,5 hodiny. Tato kolonožka má ale robustnější kola (průměr 25 cm) a velmi odolnou konstrukci. V důsledku toho je i její váha o něco vyšší – a to celkem 14 kg. Díky tomu je však nosnost velmi solidních 120 kg.

Na modelu Offroad GRAFFITI vás jistě zaujme nejen výkon, ale i zajímavé a velmi atraktivní designové zpracování, které všude upoutá pozornost. Pokud se chcete prohánět nejen po silnicích, ale hodláte vyzkoušet možnosti hoverboardů i v přírodním terénu, tento model je jasná volba.

Co potěší

 • Model vhodný i do horšího terénu
 • Robustní kola
 • Vysoký výkon, dojezd i rychlost
 • Vysoká nosnost a odolnost
 • Zajímavý vzhled

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
 • Ovládání je třeba nejdříve zvládnout na rovině
Přejít do obchodu od 8 271 Kč

4. Segway miniLITE – nejlepší kolonožka s řídící tyčí

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Segway miniLITE  Na čtvrté příčce testu hoverboardů se umístil poněkud atypický model Segway miniLITE. Navzdory názvu jde nicméně stále o „kolonožku“, specialitou navíc je ale středová řídící tyč. Ta není určena pro ovládání rukama, nýbrž jemnými pohyby nohou. Smyslem tyče je dopřát jezdci větší jistotu a přesnost při zatáčení. Tyč můžete využít i pro přenášení.

I přes přítomnost celkem robustních kol je celková hmotnost zařízení jen něco přes 12 kg. Nosnost je poněkud nižší – a to 80 kg. Na druhou stranu je nižší i minimální nosnost (10 kg), takže se mohou vyřádit i menší děti. Maximální rychlost kolonožky Segway miniLITE se pohybuje okolo 16 km/h, dojezd je pak okolo 18 km. Baterie disponuje kapacitou 155 Wh a nabíjí se cca 3 hodiny. Kolonožka zvládne stoupání do úhlu 10°.

Velkou výhodou tohoto modelu je propojení s mobilní aplikací pomocí Bluetooth rozhraní. V aplikaci pak můžete sledovat stav vozítka, statistiky a provádět další zajímavé věci – včetně nastavení podsvícení. Tento model zaujme komfortem a výbavou, ale oproti modelům Eljet přichází s trochu slabším výkonem a jeho cena je vyšší.

Co potěší

 • Ovládací tyč
 • Komunikace s aplikací

Co zamrzí

 • Nižší nosnost
 • Slabší ve svahu
 • Vysoká cena
Přejít do obchodu od 12 990 Kč

5. Defiant DF-GR10BT Street

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Defiant DF-GR10BT Street  Na další místo recenze kolonožek jsme se rozhodli dosadit cenově dostupnější model Defiant DF-GR10BT Street. Tento hoverboard představuje zajímavou možnost se solidními parametry a zpracováním. Model je alternativou koloběžky Standard a je určen především pro zpevněné povrchy a městský provoz.

Maximální rychlost tohoto vozítka je poněkud nižší – a to 12 km za hodinu. Pro pohodovou jízdu je to ale stále více než dostačující.

Maximální dojezd se pohybuje v rozmezí 15-20 km. Celková hmotnost hoverboardu je 14 kg, což je nadprůměr – nosnost je pak na úrovni solidních 110 kg. Výkon každého ze dvou motorů je velmi dobrých 350 W – překonáte tak stoupání i do 15stupňového úhlu. Baterie disponuje kapacitou 4,4Ah a nabízí se necelé tři hodiny. Specialitou jsou Bluetooth reproduktory.

Co potěší

 • Dobrý výkon motoru
 • Reproduktory

Co zamrzí

 • Vyšší hmotnost
 • Nižší rychlost
Přejít do obchodu od 4 780 Kč

6. GOCLEVER City Board S10 SMART LG

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze GOCLEVER City Board S10 SMART LG  Poslední příčku obsadil hoverboard značky GOCLEVER. Jde o zajímavou alternativu za dostupnou cenu, která nabízí dobré parametry. Těšit se můžete na maximální rychlost až 15 km v hodině a dojezd i 20 km. Pohon tohoto modelu zajišťují dva motory o výkonu 350 W. V závislosti na hmotnosti jezdce si pak poradí i s poměrně značným stoupáním v rozsahu od 15 do 30°. 10palcová kola zajistí, že vás nepřekvapí ani nějaké ty terénní nerovnosti. Přesto je toto vozítko určeno především do města.

Hoverboard je opatřen silnou baterií LG 4,4 Ah, která se do plna nabije za cca 2 hodiny. Zařízení je opatřeno i LED světly, Bluetooth reproduktory, a dokonce jej můžete řídit pomoci dálkového ovládání. Ačkoli jsou parametry tohoto modelu rozhodně dobré a nezaostává ani vybavením, je na něm poněkud znát celkově nižší kvalita zpracování a odolnost pravděpodobně nebude na takové úrovni jako u jiných kolonožek.

Co potěší

 • Dobrý výkon i ostatní parametry
 • Bohatá výbava
 • Dostupná cena

Co zamrzí

 • Levnější zpracování
Přejít do obchodu od 5 500 Kč

Jak vybrat hoverboard?

Jak se vyznat v parametrech kolonožek, zorientovat se v současné nabídce a správně si vybrat model, který vám nejlépe sedne? Odpovědi na tyto otázky vám přinese následující průvodce.

Proč si pořídit kolonožku?

Kolonožky jsou moderní vozítka, která spojují zábavu s praktickou stránkou. Lze je chápat i jako dopravní prostředky na krátké vzdálenosti. Ovládají se pomocí pohybů těla a zaujmou především milovníky moderních technologií a „hraček“. Cenově jsou přitom mnohé modely relativně dostupné.

Současné kolonožky zvládnou urazit vzdálenost až 20 km na jedno nabití a vyvinou maximální rychlost i 16 km. To už je ekvivalent svižného běhu. Existují navíc varianty pro úhledné povrchy i do terénu. Jasnou předností je poměrně nízká hmotnost a velmi malé rozměry celého zařízení. Pro mnoho lidí bude výhodou i neotřelost a atraktivita.

Mají kolonožky i nevýhody?

Nevýhodou kolonožek je především zatím vcelku nevelký dojezd. Při vybití baterie se navíc ze zařízení stává vyloženě „mrtvá“ váha. Nelze jej totiž (na rozdíl např. od elektrokola nebo koloběžky) žádným způsobem použít.

Vyberte si správný typ!

Kolonožek existuje několik variant podle způsobu použití a zejména podle toho, do jakého terénu se hodí.

 • Standardní typ – vyznačuje se nižší hmotností a subtilnějším provedením s menšími koly. Odolnost je obvykle nižší a doporučuje se používání na pěkných zpevněných površích, případně i v interiéru.
 • Offroad typ – offroady jsou pochopitelně určeny do obtížnějšího terénu. Typický je vyšší profil a výrazně širší kola s větším průměrem. Taky konstrukce bývá robustnější, odolnější a často je vozítko těžší.
 • Premium typ – poslední variantou je kolonožka kombinující kvality obou předchozích. Tyto modely bývají nejdražší a jsou určeny pro pokročilejší a náročnější jezdce. Často disponují velmi dobrou výbavou.

Motor

Kolonožky jsou poháněny elektromotorem. Výkon motoru ovlivňuje většinu ostatních parametrů, zejména rychlost, schopnost zdolávat terén a stoupání, ale i dojezd apod. Hoverboardy mívají motory obvykle dva, pro každé kolo jeden. Při výběru se proto nenechte zmást a nezaměňte celkový výkon s výkonem jedné jednotky.

V současné době se setkáte především s vozítky o výkonu 2×350 W. Jde o velmi solidní hodnotu, která poskytne vysokou rychlost i sílu. Výjimečně se ale můžete setkat i s nižšími, nebo naopak vyššími údaji. Slabší motory (kolem 250 W) budou vhodné pro děti nebo osoby s menší hmotností a zejména k ježdění pro zábavu na malém prostoru. Výkonnější motory mohou zlepšit pohyb v terénu, ale výrazně stoupne cena zařízení.

Baterie

Elektromotor kolonožek je napájen dobíjecími bateriemi, nejčastěji se setkáte s kapacitou okolo 155 Wh (4,4 Ah). Tato hodnota je dostačující pro poměrně vysoký dojezd okolo 15-20 km v závislosti na dalších faktorech. Baterie by měla být značková, typu Li-Ion. Pořizování levných kopií se nedoporučuje a v důsledku pravděpodobně proděláte.

Co se týče délky dobíjení, baterie je připravena k provozu obvykle docela rychle. Kompletní dobití vyžaduje od 1,5 hodiny do 3 hodin. Pokud ale spěcháte, stačí baterii dobít třeba jen do 80 %. Na to může u některých modelů stačit i pouhá půlhodina.

Dojezd, rychlost a stoupání

Pokud jde o viditelné a měřitelné výkony kolonožek – důležité jsou především tyto tři parametry. Dojezd lepších modelů je často i 20 km. Záleží ale na mnoha okolnostech, zejména na hmotnosti řidiče, terénu i rychlost. Maximální rychlost se pak pohybuje okolo 15 km/h. Běžná provozní rychlost ale bude poněkud nižší – zpravidla okolo 12 km/h. Ačkoli jsou hoverboardy určeny spíše pro rovinatý povrch, většina modelů si poradí i s určitým stoupáním. Běžně vyjedou do svahu v úhlu až 15°. Některé vozítka zvládnou i více. S překročením hranice stoupání 25° však příliš nepočítejte.

Vybavení

 • Bluetooth – některé kolonožky jsou vybaveny rozhraním Bluetooth a dokážou komunikovat se speciálními aplikacemi v mobilních zařízeních. V těch můžete obvykle zjišťovat stav a statistiky zařízení a měnit jeho nastavení. Vozítko může být navíc opatřeno integrovanými reproduktory.
 • Osvětlení – osvětlení kolonožek zvyšuje bezpečnost při jízdě v horších světelných podmínkách a je velmi efektní.
 • Dálkové ovládání – některé kolonožky je možné i dálkově ovládat, opět prostřednictvím rozhraní Bluetooth.
 • Řídící tyč – řídící tyč sahá obvykle po kolena, ovládá se pohyby nohou a poskytuje lepší stabilitu a přesnější zatáčení.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového hoverboardu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní kolonožky.