Recenze 7 nejlepších mobilních telefonů pro seniory

Telefon pro seniory Emporia Pure V dnešním článku jsme se zabývali nejlepšími mobily pro seniory, jejichž výběr není nikdy jednoduchý. Přestože se i mezi babičkami a dědečky najdou techničtí fanoušci, kteří hravě zvládají nejnovější a nejmodernější technologie, neplatí to samozřejmě u všech.

Mnozí jsou kolikrát šťastní, že zvládnou telefon odemknout a zavolat si, ale třeba napsat SMS je pro ně už nadlidský výkon a u mnohých naprosto nepředstavitelný. Pokud se budete rozhodovat o koupi telefonu pro své prarodiče, rozhodně musíte zohlednit takové vlastnosti, které budou důležité pro ně, nikoliv pro vás. Tím jsme se řídili i my, když jsme se rozhodli zjistit, které vlastnosti jsou u mobilů pro seniory nejdůležitější.

Zásadním prvkem je u takového telefonu jeho jednoduchost, tzn. snadné ovládání a také velká tlačítka. Babička, která už hůře vidí, určitě nebude řešit, jestli má telefon moderní operační systém s hromadou aplikací, pro ni bude důležité, že si bude moci snadno a rychle zavolat, kdyby se jí třeba udělalo nevolno, případně poslat SMS, když třeba bude potřebovat vyzvednout někde, kde se nesmí telefonovat.

Zcela nedůležitý je i fotoaparát, navíc u tohoto typu telefonů není rozlišení nijak kvalitní. Pro seniory je mnohem jednodušší používat klasický fotoaparát, ten se jim ovládá moc dobře. S ohledem na to, že řada seniorů je v pokročilejším věku a hůře vidí, zaměřili jsme se také na to, aby byl u telefonu velký a hlavně čitelný displej.

Praktické a často velmi přínosné je i tlačítko SOS, jehož prostřednictvím lze zvládnout více funkcí. Může poslat SMS na předem vybraná čísla, zavolat na záchrannou službu a některé zvládnou i poslat polohu, která ukáže, kde se uživatel s mobilem nachází. Z dalších vlastností jsme zohlednili hlasitost vyzvánění, dlouhou výdrž baterie a odolnost.

Mezi naše favority patří hned 2 zajímavé kousky. Tím prvním je Evolveo EasyPhone XD a Emporia Pure.

Jaký koupit telefon pro seniory? Pojďme se na to společně podívat.

Nejlepší telefony pro seniory na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Emporia Pure
5 out of 5 stars (5 / 5)1 290 Kč Číst recenze
2.Evolveo EasyPhone XD
5 out of 5 stars (5 / 5)838 Kč Číst recenze
3.Panasonic KX-TU329FXME
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 990 Kč Číst recenze
4.Emporia EUPHORIA
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 190 Kč Číst recenze
5.CPA Halo 11
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)950 Kč Číst recenze
6.Doro Secure 580

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3 590 Kč Číst recenze
7.Aligator A680 Senior
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)899 Kč Číst recenze

1. Emporia Pure – nejlepší telefon pro seniory na trhu podle nás

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Emporia Pure  Tento model si své místo mezi nejlepšími mobily pro seniory rozhodně zaslouží už jen pro svůj úchvatný design, který vás zajme hned, jak na něj poprvé pohlédnete.

Má velmi přehledný a skvěle čitelný displej s úhlopříčkou 2″ a rozlišením 220 x 176 pixelů, který spolu s velkými tlačítky potěší nejednoho seniora, zvlášť díky dokonalé odezvě po jejich stisknutí.

Ovládání je intuitivní a naprosto jednoduché. Uživatelé mají k dispozici tlačítka určená pro menu, kapesní svítilnu, uzamčení kláves, zapnutí a vypnutí telefonu i pro kontrolu či spíše regulaci hlasitosti. Velikost písmen je možné upravit podle aktuální potřeby.

Nechybí ani SOS tlačítko, díky kterému lze po jeho stisknutí automaticky provolat až 5 zvolených kontaktů, zároveň s tím je možné nastavit i automatické odesílání SMS. Rozhodně se není důvod bát, že by hovor spadl do hlasové schránky. Funkci si může uživatel deaktivovat v menu nastavení. Součástí balení je nabíjecí stanice, návod k obsluze i kabel Micro USB se síťovou zástrčkou.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • dobře čitelný displej
 • SOS tlačítko
 • skvělá hlasitost reproduktoru

Co zamrzí

 • žádná větší negativa
Přejít do obchodu od 1 290 Kč

2. Evolveo EasyPhone XD – jeden z nejlepších telefonů pro seniory podle recenzí

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Evolveo EasyPhone XD  K nejlepším mobilům pro seniory patří i Evolveo EasyPhone XD, který je oblíbený díky jednoduchému ovládání a perfektně čitelným tlačítkům.

Všechny zásadní informace se zobrazují na barevném a velmi kontrastním displeji s úhlopříčkou 2,3″. Baterie má velkou kapacitu, takže v nabitém stavu vydrží dlouho (pohotovostní režim je až 300 hodin) a nemusí se nabíjet každý večer jako u dražších telefonů.

Maximální pohodlí při nabíjení poskytuje nabíjecí stojánek, do kterého se jen telefon zasune a už se nabíjí. Uživatelské prostředí je velmi jednoduché a naprosto dostačující pro ty uživatele, kteří chtějí zejména volat či psát SMS, ale najdou se i další základní služby.

Na zadní straně je SOS tlačítko, které umí zavolat až na 6 telefonních čísel. Přední strana telefonu je vyzbrojena tzv. M tlačítky (M1, M2 a M3), ty jsou určeny pro rychlé zavolání na nejoblíbenější kontakty.

Tento kvalitní mobil pro seniory umí mnohem víc než jen volat či posílat zprávy. Dá se v něm poslouchat oblíbená hudba pomocí hudebního přehrávače. Nechybí ani 3,5 mm vstup pro připojení sluchátek. Fotoaparát pořídí fotky v kvalitě 1,3 Mpx, které lze uložit na microSDHC kartu.

Co potěší

 • přehledné ovládání
 • skvělé recenze zákazníků
 • dobrá cena
 • velká písmena
 • kontrolka upozorňující na příchozí SMS či nepřijatý hovor
 • skvělá výdrž

Co zamrzí

 • hůře se odnímá zadní kryt
Přejít do obchodu od 838 Kč

3. Panasonic KX-TU329FXME – telefon s obrovskou výdrží baterie

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Panasonic KX-TU329FXME  Elegantní véčko je ideální i pro ty jedince, kteří mají nějakou vadu zraku. Telefon má velká a přehledná tlačítka, a když se vytáčí číslo, pomáhá hlasový průvodce, ten nahlas opakuje číslice, aby se člověk omylem nedovolal jinam.

Panasonic KX-TU329FXME je vybaven Bluetooth a při propojení s hadsfree lze volat bez držení u ucha. Mobil má 2Mpx fotoaparát na zadní straně s možností ukládat fotky na micro SD kartu (pouze však 4 GB).

Při výrobě byl použit velmi odolný a pevný materiál, díky kterému nevadí ani případný pád na zem, neboť bude utlumen, odpadne tak nutnost kupovat nový mobil. Díky kompatibilitě s naslouchátkem vás nevyruší žádný nepříjemný hluk nebo špatný signál. Velikost písma lze nastavit dle potřeby velké, střední a malé.

Pomocí funkce Hands Free Talk je možno uložit až 5 čísel, na která se v případě potřeby odešle upozorňující SMS a provede hovor. Jakmile se tato funkce aktivuje, ihned se automaticky povolí i hlasitý odposlech.

Velkým plusem je výdrž baterie v pohotovostním režimu, podle údajů má jít až o 600 hodin. Patrně to bude méně, ale i tak slušná porce času.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • výdrž baterie
 • signalizace SMS a zmeškaných hovorů
 • velký displej i tlačítka
 • hlasitý zvuk

Co zamrzí

 • malá paměť
 • horší viditelnost displeje na slunci
Přejít do obchodu od 1 990 Kč

4. Emporia EUPHORIA – nejlepší s FM rádiem

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Emporia EUPHORIA  Do naší recenze mobilních telefonů pro seniory skvěle zapadl také Emporia Euphorie, který se pyšní jednoduchým ovládáním a na tento druh mobilu i nadstandardními funkcemi.

Disponuje velkým barevným displejem (2,3″) a podporuje nejen posílání i příjem SMS, ale rovněž MMS. Ovládání je pohodlné díky velkým tlačítkům a přehledným popiskám, včetně velkých písmenek.

Nechybí SOS tlačítko na zadní straně telefonu, má tvar srdíčka a najednou upozorní až 5 telefonních čísel. Emporia Euphorie zvládne Bluetooth, nabíjení přes microUSB konektor, ale poslouží i jako svítilna nebo kalendář. V balení narazíte i na praktickou nabíjecí stanici. Ve výbavě je FM rádio a zadní 2 Mpx fotoaparát.

Co potěší

 • velká přehledná tlačítka
 • velikost písma
 • perfektní viditelnost displeje
 • svítilna a FM rádio
 • jednoduché ovládání
 • skvělý poměr cena / kvalita

Co zamrzí

 • menší výdrž baterie
 • vyzváněcí tóny
Přejít do obchodu od 2 190 Kč

5. CPA Halo 11 – jeden z nejoblíbenějších modelů na trhu

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze CPA Halo 11  Jedním z nejprodávanějších telefonů pro seniory na trhu je CPA Halo 11, který sice patří mezi klasické telefony, ovšem nabízí vysokou úroveň pro každého majitele, který tento typ telefonů preferuje.

CPA Halo 11 má stylový design, pěkné zpracování a velmi dobrou úroveň kvality. Disponuje opravdu velkými tlačítky, která jsou na dotek velmi příjemná a jemná, takže se na ně dá dost rychle zvyknout, navíc tato tlačítka dostala schopnost mluvit.

Kdo hledá dokonalý poměr cena / výkon, pak našel skvělého adepta. Za dobrou cenu získáte zařízení, jehož výhodou jsou přednosti, jež mnohá zařízení v této či podobné cenové kategorii vůbec nemají. CPA Halo 11 je dokonale přehledný a jeho použití je naprosto jednoduché. Snadno si s ním poradí i ti jedinci, kteří si jinak s běžnou elektronikou moc neporozumí, ale hledají skvělý mobil, aby si mohli aspoň zavolat.

K velkým přednostem patří vysokokapacitní baterie, s jejíž pomocí je možné udržet CPA Halo 11 v pohotovostním režimu až 10 dní, a to při běžném používání. Kapacita je opravdu dostatečná (900 mAh), takže si senior nemusí lámat hlavu s každodenním nabíjením.

Kromě úžasného designu a kvalitně propracovaného zevnějšku vyrobeného z pevného plastového materiálu, se nabízí i mnoho praktických funkcí. Jednou z nich je i možnost přidat ke kontaktu fotografii konkrétní osoby, takže není nutné na displeji pátrat, kdo volá, ale rovnou uvidíte fotku. Přenos fotografie ke kontaktu umožňuje Bluetooth technologie. Telefon umí i fotky, k čemuž má vestavěný zadní fotoaparát v kvalitě 0,3 Mpx. Nechybí ani budík, organizér, kalendář, kalkulačka.

CPA Halo 11 potěší i hudební nadšence, kteří si svou oblíbenou hudbu uloží do telefonu, případně ještě rozšíří interní kapacitu pomocí microSD kartu, pro kterou je tu připravený slot. V hudebním přehrávači si uděláte seznam a můžete poslouchat. Výrobce nezapomněl ani na FM rádio, aby mohl uživatel poslouchat také oblíbené rádiové stanice. O čistý zvuk a příjemný bezproblémový poslech se stará zabudovaný reproduktor.

Veškeré informace uvidíte na displeji s úhlopříčkou 2,4″. Kvalitní zobrazení grafických prvků zajistí, že i ti uživatelé, jež mají horší zrak, budou moci vše hravě rozeznat. Velká písmena a číslice zase umožňují snadné naťukání SMS i telefonního čísla.

Zadní strana je vybavena SOS tlačítkem, po jehož stisknutí začne mobilní telefon automaticky vytáčet přednastavená nouzová čísla, zároveň s tím odešle i nouzovou SMS. K velkým přednostem patří rozhodně napájecí stojánek, do kterého budete telefon ukládat. Jakmile se telefon do stojánku položí, automaticky se spustí napájení přístroje.

Co potěší

 • poměr cena / výkon
 • čitelný displej
 • snadné ovládání
 • skvělá výdrž

Co zamrzí

 • horší čitelnost displeje ve venkovních prostorách
 • menší displej
 • chybí výstup na sluchátka
 • kvalita fotoaparátu
Přejít do obchodu od 950 Kč

6. Doro Secure 580 – voděodolný telefon pro seniory

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Doro Secure 580  V našem testu telefonů pro seniory, jsme se zabývali také Doro Secure 580, který je dobrý v tom, že je odolný proti stříkající vodě (stupeň krytí IP54).

Výhodou jsou čtyři velká tlačítka, určená pro rychlý výběr volaného. Toho lze snadno nastavit předem podle svých vlastních potřeb. Kontakty, jež se v telefonu uloží, se dají spravovat prostřednictvím internetu přes Doro Experience Manager.

O bezpečí každého seniora se postará SOS tlačítko spolu s bezpečnostním časovačem. Ten zvládne automaticky vytočit hovor či poslat alarm SMS na čísla, která jsou v telefonu přednastavená. Velkým plusem je rovněž možnost lokalizovat mobilní telefon díky GPS, aby bylo možné zjistit, kde se senior nachází, pokud by se mu třeba udělalo nevolno.

Pohotovostní doba je úctyhodných 350 hodin a doba hovoru až 10 hodin. Doro Secure 580 má vlastní operační systém, podporuje Bluetooth a má i micro USB a 3,5 mm Jack pro zapojení sluchátek, případně reproduktorů.

Co potěší

 • velká tlačítka
 • výběr volaného
 • SOS tlačítko
 • odolnost proti vodě

Co zamrzí

 • vyšší cena
Přejít do obchodu od 3 590 Kč

7. Aligator A680 Senior

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Aligator A680 Senior  Do žebříčku mobilů pro seniory zařazujeme i Aligator A680 Senior, který je jednoduchý a praktický zároveň. Nabízí ty nejzajímavější a zároveň nejdůležitější funkce, které uvítá každý uživatel, který potřebuje pravidelně komunikovat s rodinou i přáteli.

Aligator A680 Senior je dílem renomovaného výrobce, který tento klasický tlačítkový telefon stvořil. Zpracování mobilu je precizní, uživatelské prostřední přehledné a dá se na něj snadno zvyknout. Telefon tak zvládnou nejen senioři, ale i techničtí antitalenti, kteří mají strach z použití dnes hojně rozšířených dotykových telefonů.

Při prvním pohledu vás na Aligator A680 Senior zaujmou především velká a transparentní tlačítka, díky nimž je ovládání hračka. Veškeré informace se zobrazují na barevném TFT displeji, který má 2,2 palce. Přestože pro seniory je základem volání a posílání SMS zpráv, umí toho tenhle mazlík mnohem více.

Aligator A680 Senior disponuje aplikacemi jako svítilna, budík, kalkulačka a také FM rádio. Můžete tak přehrávat oblíbenou muziku, kterou lze uložit na paměťovou micro SD kartu. Fanoušci focení mohou využít vestavěný VGA fotoaparát. Rozhodně nechybí praktické SOS tlačítko, které bylo umístěno na zadní stranu telefonu. Pro seniory nezbytnost, zvlášť když toto tlačítko může zachránit i život v případě potřeby zavolat pomoc.

V balení je také nabíjecí stojánek, díky kterému nebudete mobil nikdy hledat, když se nabíjí.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • velká písmena i displej
 • zamykání a odemykání na boku telefonu
 • dostačující výdrž baterie

Co zamrzí

 • horší viditelnost displeje na slunci
 • citlivost červeného tlačítka, jehož delší podržení snadno vypne celý telefon
 • SOS tlačítko se v kapse zapne a spustí siréna
Přejít do obchodu od 899 Kč

Vítězem testu, kterým jsme se tentokrát zabývali, jsou jednoznačně Evolveo EasyPhone XD, neboť je jednoduchý, má tlačítka, která bez problémů přečte každý a velmi dlouhou výdrž. Jako bonus ještě dostal tlačítka pro rychlé zavolání (M1, M2, M3) na nejpoužívanější kontakty.

Druhým telefonem, jenž si vysloužil naši plnou pozornost, je Emporia Pure, na který jsme ani mezi recenzemi jednotlivých zákazníků nenašli žádná negativa. Snadno se ovládá, má vynikající hlasitost reproduktoru, nabíjecí stanici a ještě perfektně čitelný displej. Pokud by někdo z nás potřeboval telefon pro babičku či dědečka, určitě by to byl jeden z těch, mezi nimiž bychom se rozhodovali.

Pokud však máte zdatnějšího dědečka nebo babičku a raději by nějaký smartphone – mrkněte na nejlepší telefony do 5000 Kč nebo 3000 Kč.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového mobilu pro seniory. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího telefonu pro seniory na trhu.