Recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 – Populární městská elektrokoloběžka

Velká česká města v poslední době doslova zaplavily sdílené elektrické koloběžky. Sám jsem této služby, jež rozdělila obyvatele měst na dva tábory – jedni ji milují, druzí nenávidí, několik měsíců aktivně využíval, nicméně pak jsem prozřel a jednoduchou finanční kalkulací jsem došel k závěru, že pro mě bude z dlouhodobého hlediska mnohem výhodnější, když si pořídím vlastní bateriemi poháněnou koloběžku.

Po relativně důkladném prozkoumávání trhu a přečtení několika možná i desítek recenzí padla má finální volba na elektrokoloběžku Mi Electric Scooter 2 M365 od čínské společnosti Xiaomi, která se jejich výrobou, pro někoho možná překvapivě, zaobírá již nějaký ten pátek. Leč upřímně musím podotknout, že zprvu ve mě hlodal červíček, který se lehce obával nevalné kvality výrobků z Číny. Ale tyto obavy se v konečném důsledku ukázaly jakožto zcela neopodstatněné, neboť tato elektrická koloběžka je opravdu kvalitním produktem, ale o tom až později.

Prvně se ještě v krátkosti podívejme na její technické specifikace. Začněme nosností, ta je oficiálně udávaná jako stokilová, ovšem z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že koloběžka bez sebemenších problémů uveze i o pár kilogramů více než je uvedená tabulková hodnota. Co se týče její konstrukce, tak ta je skládací, tudíž ji lze kdykoliv dle potřeb složit či naopak rozložit, přičemž tělo této elektrokoloběžky je vyrobeno z leteckého hliníku, což má za následek to, že váží velice přijatelných 12 a půl kilogramu. Díky relativně nízké váze je tedy Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 snadno přenositelným dopravním prostředkem na krátké vzdálenosti, kterým se je možno pohodlně a rychle přepravovat do školy nebo do práce.

Když už se tu zmiňuji o rychlosti, tak ta maximální v případě této elektricky poháněné koloběžky činí 25 km/hod, se zapnutým eko režimem je pak „maximálka“ lehce nižší, konkrétně 18 km/hod. Všechno to jsou ale rychlosti, jež jsou v běžném městském provozu naprosto dostatečné a člověk se tedy při jízdě necítí nikterak v ohrožení. Co se týče odolnosti, tak ta se nejlépe vystihuje prostřednictvím této koloběžce udělené normy IP54, která garantuje to, že si Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 dokáže hravě poradit s mírně prašným prostředím, lehkým deštěm i menšími loužemi na silnici.

Poslední řádky z úvodního povídání o této elektrokoloběžce bych rád věnoval bateriím a elektromotoru, jenž se ukrývá v jejích útrobách. Baterie mají kapacitu 280 Wh (7832 mAh), navíc v sobě mají zabudovaný rekuperační systém, který je pomáhá nabíjet brzděním. Dojezd na baterie je udáván v délce 30 kilometrů. Elektromotor pak nabízí výkon 250 W a maximální okamžitý výkon 500 W s točivým momentem 16 Nm.

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Scooter 2 rozmery

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Scooter 2 – rozměry

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 – slevy, akce, Black Friday

Pokud najdu nějakou zajímavou slevu, akci nebo Black Friday nabídku na Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 tak ta bude tady.

Mall.cz (od 8590 Kč)Black Friday (19.11.2019) – platí do 30.11.
Alza.cz (od 8999 Kč)Koloběžka je nyní v akci, běžná průměrná cena je 11000 Kč (19.11.2019)

Výhody aneb Čím mě Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 oslovil 

  • má dobrou výdrž baterie (i několik dní)
  • šetří mi čas v dnes již standardně zacpaných ulicích
  • má kvalitní LED osvětlení pro večerní jízdu
  • hlavně parádně a bez problémů jezdí
  • k poměru ceny a kvality se jedná o TOP výrobek

Baterie vydrží několik pracovních dní 

aplikace xiaomi mi scooter 2A jsou to právě před chvílí zmiňované baterie, jež mají lví podíl na tom, že je tato koloběžka nesmírně praktickým řešením pro každodenní městské dojíždění a popojíždění. Ty totiž nabízejí kapacitu, která zaručuje, že vám Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 vydrží bez nabíjení i několik dní. Samozřejmě záleží na tom, kolik člověk na elektrokoloběžce během daného dne ujede, nicméně vzhledem k městskému charakteru koloběžky je málo pravděpodobné, že by na ní člověk urazil více než 10-15 km denně. Ani samotné nabíjení však rozhodně není překážkou ke spokojenosti s tímto produktem, trvá přibližně přijatelných 5-6 hodin.

Ušetří spoustu času 

Elektrokoloběžky mají tu perfektní vlastnost, že dokáží člověku ušetřit spoustu času, nejiná je v tomto ohledu i ta právě recenzovaná. Ta mi při tříkilometrovém dojíždění do práce dokáže během dopravní špičky ušetřit několik, v extrémních případech až několik desítek drahocenných minut. Díky vysoké, ale pořád nadmíru bezpečné rychlosti, kterou je tato koloběžka schopna vyvinout, jsem navíc téměř všude začal jezdit včas a to i přestože nejsem zrovna dochvilný.

Kvalitní LED osvětlení 

Vzhledem k faktu, že sem tam elektrokoloběžku vytáhnu ven i během nočních hodin, kladl jsem při jejím výběru důraz i na kvalitu nabízeného osvětlení. To je v případě Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 naprosto dostačující. I když spíše než dostačující se zde hodí slovo dokonalé, protože kvalita LED osvětlení, jež poskytuje v noci perfektní rozhled, mě naprosto očarovala. Samozřejmě osvětlení se dá řešit pomocí externě dokoupeného světla, ovšem přítomnost dostatečně kvalitního světla už přímo na koloběžce zahřeje u srdce a zároveň ušetří i relativně dost peněz.

Zábavný prožitek z jízdy 

Pokud se odprostíme od nezpochybnitelného faktu, že tato elektrokoloběžka slouží primárně k prostému přemístění se z bodu A do bodu B, tak v mém případě hraje důležitou roli i požitek z jízdy. A toho se mi zde dostává měrou vrchovatou. Koloběžka Mi Electric Scooter 2 M365 totiž upaluje svižně i do kopce, při rychlejší jízdě pak pociťuji vítr ve vlasech a zábavné je i klasické odrážení se nohou v případě, kdy dojdou baterky.

Poměr cena/výkon 

Obrovskou devízou této elektrické koloběžky je skutečnost, že si ji lze pořídit za přibližně 11 000 Kč u ověřených prodejců, což je cena vzhledem ke všem výše zmiňovaným nabízeným kladům více než obstojná. To, že se nejedná čistě jen o můj subjektivní názor navíc mohu podložit daty z největšího online srovnávače cen heureka.cz, kde Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 patří aktuálně 1.místo, co se popularity týče, kterého by bez vynikajícího poměru cena/výkon jen stěží dosáhla. Důkazem budiž i to, že ze 150 hodnocení na adresu tohoto produktu jsou jen 2 negativní.

Nevýhody aneb Čím mě Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 zklamal 

  • chybí mi nějaké odpružení
  • elektrokoloběžky se stali nežádoucími třeba v Praze, za což ale tento výrobek nemůže

Jízdní komfort občas vezme za své 

Možné barevné kombinace Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Možné barevné kombinace Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Co mě naopak přidělává vrásky na čele je chybějící odpružení. Asi netřeba sáhodlouze vysvětlovat, že jízda po kostkách či kočičích hlavách bez odpružení není zrovna tím nejslastnějším zážitkem. Ano, pneumatiky sice nárazy trochu tlumí, nicméně by rozhodně nebylo na škodu, kdyby měla tato elektrokoloběžka v sobě zabudovaný pružící systém. Tlumení nárazů pneumatikami jim totiž vůbec nesvědčí, protože se rychleji opotřebovávají a navíc se zvyšuje riziko píchnutí.

Nutnost nosit koloběžku všude s sebou 

Bohužel elektrokoloběžku není jen tak možné nechat svému osudu na chodníku, obzvláště v době, kdy někteří jedinci projevují svojí averzi vůči těmto strojům, tím že je poškozují, a je tedy nezbytné ji mít vždy při sobě. Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je sice perfektně skladným kouskem, nicméně váha 12 kilogramů se během náročnějších dní prostě pronese. Ale tento problém se týká všech elektrických koloběžek, tudíž s tímto je bohužel třeba počítat.

Závěrečné hodnocení 

RECENZE: Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Shrnutí

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je skvělým vstupním produktem do světa elektrických koloběžek, které se stávají fenoménem přepravy po českých městech. Vděčí za to především své příznivé cenovce, praktičnosti a třeba i dosud nezmiňovanému atraktivnímu designu. Dalšími faktory hovořícími v jeho prospěch jsou pak kvalitní LED osvětlení, skvělé jízdní vlastnosti a dlouhá výdrž baterie.

Pár drobných vad na kráse bezesporu sice tato koloběžka má, ovšem celkově vzato to jsou chybičky, jež nikterak zásadně neovlivňují její hlavní užitné vlastnosti a proto nemůžu jinak, než ohodnotit tento produkt více než kladně a zároveň ho i všem doporučit.


Overall
9.5/10
9.5/10
  • Celkové hodnocení - 9.5/10
    9.5/10