Apple AirPods 2019 – Přetvářejí hudbu v zážitek

Poslech hudby se vždy řadil mezi mé největší vášně. Nicméně k tomu, abych si mohl své oblíbené písničky vychutnávat v klidu i na veřejných místech, třeba v metru, jsou nezbytně nutná sluchátka. Ta by navíc měla být co možná nejkvalitnější, neboť jen opravdu kvalitní sluchátka dokáží posluchačovi zprostředkovat hudbu v takové podobě, aby se pro něj stala nezapomenutelným zážitkem a ten se tak těšil na každý další poslech.

Apple AirPods 2019

Přesně s touto vizí jsem si pořídil první generaci sluchátek Apple AirPods, jež se na trhu objevila v roce 2017. Sluchátka to rozhodně špatná nebyla, spíše naopak, ale neustále jsem měl pocit, že jim něco shází, něco, co by usnadňovalo a zpříjemňovalo jejich používání. A proto jsem v létě 2019, kdy do České republiky dorazily AirPods 2, tedy druhá generace těchto sluchátek, neváhal ani vteřinu a téměř okamžitě jsem si je pořídil.

Apple AirPods 2019 je dle oficiálního manuálu možno používat s iPhonem, Apple Watch, iPadem nebo Macem. Ovšem u produktů s nakousnutým jablkem rozhodně škála možných využití nekončí, tato bezdrátová sluchátka lze totiž bez problémů spárovat i s přístroji vybavenými operačními systémy Android a Windows, a naplno si tak užívat hudby i z těchto zařízení.

Sám je však používám výhradně s iPhonem, tudíž všechny v recenzi zmíněné klady a zápory vycházejí z mé osobní zkušenosti ze synchronního používání těchto dvou hi-tech produktů od Applu. Nicméně ještě před tím, než se vrhnu na představení oněch plusů a mínusů bych se s vámi rád podělil o technické parametry, alespoň tedy ty z mého pohledu nejdůležitější, které sehrály klíčovou roli při rozhodování, zdali zůstanu u staré generace těchto sluchátek, či přesedlám na novější model.

Apple Airpods 2019 – slevy, akce, Black Friday

Pokud najdu nějakou zajímavou slevu, akci nebo Black Friday nabídku na Apple AirPods 2019 tak ta bude tady.

Alza.cz (od 4790 Kč)Jedna z nejlepších cen na Alza.cz (17.10.2019)

Technické parametry Apple AirPods 2019

airpods a iphone

Možná tím vůbec nejzásadnějším parametrem, jenž mne přesvědčil k jejich téměř okamžité koupi je zlepšená výdrž baterie, která je v případě sluchátek AirPods 2. generace výrobcem udávána jakožto pětihodinová, přičemž v kombinaci s nabíjecím pouzdrem dokáží tato sluchátka vydržet bez problémů hodin hnedle 19, což je řádově zlepšení o několik desítek procent oproti předcházejícímu modelu.

Zajisté potěšující je i skutečnost, že sluchátka jsou vybavena redukcí šumu, jež se stará o co možná nejčistší prožitek z poslechu. Téměř až samozřejmostí je pak přítomnost integrovaného mikrofonu, který skvěle poslouží pro potřeby vyřizování telefonních hovorů či využívání služeb hlasového asistenta. Vyjma kvality zvuku, která hrála při výběru mých nových sluchátek jednoznačně prim, jsem však třeba přihlížel například i k rozměrům, toužil jsem po co možná nejkompaktnějších sluchátkách. A tyto pecky mi káply do noty, protože váží pouhopouhé čtyři gramy a svými rozměry se řadí k těm drobnějším.

Výhody aneb Proč si pořídit Apple AirPods 2019?

 • Bezproblémová konektivita
 • Skvěle sedí v uších
 • Chytré funkce
 • Vysoká odolnost

pouzdro apple airpods

Bezproblémová konektivita

Apple si vždy potrpěl na k dokonalosti vyladěných a spolehlivých produktech, nejinak je tomu i v případě těchto sluchátek. Ty nabízejí prvotřídní kvalitu a stabilitu konektivity, a to nejenom při prvním spárování sluchátek s telefonem, jež je navíc velice snadné i pro opravdového technického laika, ale i z dlouhodobého hlediska. Za téměř 4 měsíce používání se mi doposavad nestalo, že by se sluchátka sama odpojovala či zlobilo jejich připojování, s čímž jsem u sluchátek od jiných výrobců občas problém míval.

Skvěle sedí v uších

AirPods 2019 mají jednotný, leč nesmírně promyšlený a k bezvadnosti dotažený ergonomický tvar, díky němuž budou naprosté většině lidí, stejně tak jako mně, v uších perfektně sedět. Pokud navíc přihlédnu k již proklamované nízké hmotnosti, kterou nelze při nošení téměř vůbec pocítit, tak asi netřeba sáhodlouze vysvětlovat, že jejich nošení je nesmírně pohodlné, a to i při několikahodinovém poslechu muziky. Chystáte se na dlouhý let nebo na trénink do posilovny? Pak vězte, že s těmito vysoce pohodlnými sluchátky vám obě zmiňované aktivity utečou jako voda a vaše uši při tom zažijí slast.

Famózní kvalita zvuku

Alfou a omegou toho, zdali tato sluchátka v mé recenzi uspějí, či je naopak zařadím mezi poražené, je jednoznačně kvalita zvuku – tedy to nejdůležitější, co každá sluchátka musí bezpodmínečně nabízet. Bez kvalitního zvuku to jednoduše řečeno nejde. Ten je ale naštěstí u AirPodů druhé generace naprosto čistý, vyvážený a kvalitativně se blíží úrovni mnohonásobně dražších studiových sluchátek. Vyzdvihnout bych chtěl zejména to, jak dobře tyto pecky basují.

Chytré funkce

Jak jsem už podotýkal, tak u první generace AirPodů mi sházelo něco, co by usnadňovalo a zpříjemňovalo jejich používání. Toho se mi však u AirPods 2019 dostává měrou vrchovatou. Mezi chytré funkce, jež osobně nejvíce oceňuji patří kupříkladu to, že se automaticky zapínají a připojují nebo že dokáží rozpoznat to, kdy je má člověk v uších, a pozastavit přehrávání, když jsou z uší vyjmuty ven. Z celkového pohledu se sice jedná o drobnosti, ale jsou to drobnosti, které z těchto sluchátek dělají prémiový produkt a posouvají ho o level výš nad ostatní podobná sluchátka.

Vysoká odolnost

Dalším z kladů recenzovaných AirPods je jejich pevná konstrukce, která je odolná i vůči pádům sluchátek na zem, ta toho tedy vydrží opravdu hodně. Naprosto jsem si pak zamiloval jejich nabíjecí pouzdro, které jednak, jak již jeho název napovídá slouží primárně k dobíjení sluchátek, ale zároveň je i skvělým ochranným pomocníkem, neboť sluchátka v něm uschovaná jsou pokaždé zcela v bezpečí. Proto rozhodně doporučuji si vždy AirPody po vyndání z uší umístit do pouzdra a nemít je například ledabyle pohozené v tašce či kufru.

Nevýhody aneb Proč si nepořídit Apple AirPods 2019?

 • chybí širší škála nabízených barev
 • Čas od času vypadnou z uší

Chybí širší škála nabízených barev

Mnoho recenzentů uvádí jakožto nevýhodu těchto sluchátek jejich relativně vysokou cenovku, nicméně já jsem toho názoru, že jejich cena je zcela adekvátní nabízené kvalitě. Osobně tedy shledávám jako nevýhodu spíše to, že nejsou oficiálně dostupné ve vícero barvách. Ano, bílá barva, jediná nabízená, je sice naprosto univerzální a pravděpodobně nikoho neurazí, ovšem v pestrobarevném světě elektroniky je této barevné přízemnosti škoda. Takové černé či zlaté AirPody by totiž nebyly vůbec k zahození.

Čas od času mohou vypadnout z ucha

I přes výše zmiňovaný tvar, jenž umožňuje sluchátkům, aby skvěle seděla v uších se sem tam může stát, že člověku sluchátka kupříkladu po prudším pohybu hlavou z uší vypadnou. A vzhledem k jejich bezdrátovému charakteru častokráte následuje jejich pád přímo na zem. V mém případě mi AirPods 2019 vypadly již třikrát, což rozhodně nepovažuji za malé číslo. Pokaždé sice bez úhony přežily, nicméně při příštím výběru sluchátek se více zaměřím na to, jak pevně drží v uších při prudších pohybech.

Závěrečné hodnocení

RECENZE: Apple AirPods 2019

Shrnutí

Apple AirPods 2019 Tato sluchátka jsou pecky, a to nejen co se týče jejich typu, ale i v přeneseném slova smyslu – jsou prostě peckové! Nabízejí kvalitní zvuk, spoustu zajímavých funkcí a nesmírně příjemně se nosí, o jejich vysoké odolnosti a bezproblémové konektivitě nemluvě. Navíc se v nich perfektně odráží charakteristický rukopis Applu v podobě bezchybného dílenského a designového zpracování. Jde tak o sluchátka, jež si mě i přes pár drobných nedostatků naprosto získala a už bych si bez nich neuměl představit den proložený tím, co mám z celého srdce rád – poslechem hudby. Pro milovníky muziky a stylu jsou tedy Apple AirPods 2019 rozhodně volbou číslo jedna.


Overall
96%
96%
 • Design: - 90%
  90%
 • Kvalita zvuku: - 98%
  98%
 • Stabilita / konektivita: - 99%
  99%