13x nejlepší online hry na registraci zdarma a ve většině případů v češtině

Láká vás stát se hrdinou, zažít nezapomenutelné dobrodružství ve virtuálním světě a neutrácet ušetřené peníze za drahé hry? V případě, že jste na otázku odpověděli kladně, pak jste pravděpodobně již slyšeli o online hrách, jež nabízí nově příchozím hráčům registraci zcela zdarma. Pokud ne, na následujících řádcích vám nejen objasníme, v čem MMO online hry spočívají, ale také vám představíme ty nejlepší z nich.

Díky existenci masivně multiplayerových her vám bude umožněno stát se součástí komunity hráčů z celého světa, kteří jsou vzájemně propojeni skrze online platformy internetových prohlížečů z pohodlí svého domova. A to za vyzkoušení jistě stojí!

Nejlepší online hry na registraci zdarma podle nás

Pospícháte? Tady je seznam podle mě aktuálně nejlepších browser her na registraci zdarma a ve většině případů také v češtině.

War Thunder – nejlepší válečná online hra.
World of Tanks – nejlepší tanková online hra.
Crossout – auta a střílečky ve stylu MadMaxe. Aktuálně velký trend.
Game of Thrones – nejlepší dobrodužná online hra podle známého filmu
Vikings – kvalitní historická MMO strategie
Forge of Empires – nejlepší online budovatelská strategie
Fortnite – jednička na poli online multiplayerových her
Travian – další skvělá budovatelská strategie
World of Warships – nejlepší bitvy lodí, skvěle propracované
Grepolis – kvalitní budovatelská strategie ze starověkého Řecka
Dračí pán (Dragon Lord) – kvalitní fantasy online hra
Elvenar – další kvalitní online budovatelská fantasy
Rail Nation – železniční budovatelská strategie vhodná i pro děti

1. War Thunder – nejlepší válečná online hra

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)
 DOPORUČUJEME  Jako první zde máme akční hru s českou lokalizací War Thunder. Jedná se o MMO hru z období druhé světové války, kde budete moci ovládat letadla, tanky, lodě i helikoptéry. Budete mít jedinečnou příležitost zúčastnit se velkého množství světových bitev, z nichž některé se v minulosti skutečně odehrály.

Po spuštění herního klienta a úspěšné registraci si budete moci zvolit jednu z devíti zemí (např. USA, SSSR či Německo). Každá země disponuje odlišným letectvem i pozemním vojskem, které zahrnuje již zmíněné tanky, jejich stíhače i protivzdušnou obranu. K dispozici je hned několik herních módů. Pro ukázku jmenujme právě realistické bitvy, ale také možnost vytvořit si bitvu vlastní, kterou si poté budete moci zahrát společně s přáteli a stanete se tak silnějšími.

Hra War Thunder je v režimu free-to-play, takže si samotné hraní můžete užít zcela zdarma.

Přejít k registraci zdarma

2. World of Tanks – nejlepší tanková online hra

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Další v pořadí jsme vybrali masivní multiplayerovou akční online hru World of Tanks, díky své úspěšnosti známější pod zkratkou WOT,jež ji zařadila mezi nejúspěšnější MMO hry posledních let. V roli vojenského velitele se ujmete řízení svého tankového tábora, jenž je nejprve tvořen základními tanky I. třídy, se kterými se zapojíte do tankových bitev proti milionům hráčů z celého světa.

Hra vám ihned po spuštění herního klienta nabídne počáteční trénink, ze kterého, pokud budete úspěšní, můžete vytěžit řadu výhod, mezi něž patří i třídenní prémiový účet. Je jen na vás, zda trénink dokončíte nebo raději ihned dáte přednost některému z tanků, které za dob druhé světové války byly nedílnou součástí velkých bitev.

Na výběr máte hned z několika, z nichž každý zastupuje svou zemi výroby a vyznačuje se specifickou modulací i možností režimu střelby, jež uplatníte na některé z více jak 20 herních map, na kterých se budete v souboji 15 na 15 hráčů snažit zničit všechna nepřátelská vozidla či obsadit nepřátelskou základnu. Po každé bitvě jsou vaše činy ohodnoceny kredity, za které si můžete vylepšovat tanky stávající či stoupat vzhůru po kariérním žebříčku a koupit si tanky nové.

Registrace, stažení herního klienta i samotné hraní je zcela zdarma. Prémiový účet a tanky už ne. Ale nezoufejte. Obojí můžete získat plněním nepřeberného množství misí, které se s každou novou verzí hry mění. Těšit se tak můžete i na kvalitnější náboje či kamufláž. Jak lze vidět, hra World of Tanks toho nabízí opravdu hodně a jen tak vás neomrzí.

Přejít k registraci zdarma

3. Crossout – postapokalyptická hra ve stylu MadMaxe

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Pokud máte rádi auta a střílečky, tak hra Crossout je přesně pro vás. Tato MMO multiplayerová hra vás přenese do postapokalyptického světa, který některým z vás může připomínat hru či film Mad Max. Hlavní roli zde hrají právě vozidla a to ne jen tak ledajaká. Záleží totiž pouze na vás, jak jej sestavíte, neboť hra nabízí téměř neomezené množství různých dílů. V případě, že se konstrukcí vůbec nechcete zabývat, můžete si již vytvořený návrh sami stáhnout z komunitního fóra hry, a vrhnout se tak ihned do boje.

V samotné hře si můžete zvolit, buď PvP nebo PvE režim. U prvního jmenovaného na vás čekají bitvy čtyř až osmi hráčů, s nimiž budete soupeřit v některém ze dvou herních režimů sami za sebe. Pokud jste spíše typ týmového hráče, pak je pro vás jako stvořený PvE režim, ve kterém se připojíte k týmu, v němž plníte předem zadané mise. Tak či tak vás jistě uchvátí možnost přesného míření na jednotlivé části nepřátelského vozidla, díky čemuž můžete svého protivníka eliminovat opravdu rychle.

Hra je k dispozici zcela zdarma na všech známých platformách, jako je PC či PS4. V případě, že jste fanoušky aut, drtivých soubojů a konstruování vozidel dle vašich představ, pak je Crossout právě pro vás.

Přejít k registraci zdarma

4. Game of Thrones – nejlepší dobrodužná online hra

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

Na začátku roku 2012 vyhlásila společnost Bigpoint Games vydání online verze války o Západozemí ze seriálové adaptace ságy Písně ledu a ohně. I přes počáteční obavy fanoušků, hra skutečně vyšla. A to pod názvem Game of Thrones: Seven Kingdoms. Dobrodružné MMO s prvky RPG strategie z pohledu třetí osoby je hratelné pouze v internetovém prohlížeči skrze Unity Engine, což se neobejde bez občasných lagů i odpojení od hry. Celá hra má plnou podporu HBO a tedy i licenci, díky které jí bylo umožněno použít autentickou grafiku i postavy skutečných herců.

Hráč zde ihned po bezplatné registraci nalezne tři vlajky, z nichž si může hráč zvolit mezi rody Lannisterů, Starků či Baratheonů. Následně se ocitne v herním online světě, kde se snaží odhalit intriky ostatních hráčů, se kterými je připojen k serveru.

Hra bohužel nedisponuje českou lokalizací, takže pokud nejste opravdovým skalním fanouškem se znalostí angličtiny a vadí vám občasné výpadky, MMO verze hry Game of Thrones pravděpodobně nebude nic pro vás. Za vyzkoušení však jistě stojí.

Přejít k registraci zdarma

5. Vikings – kvalitní historická MMO strategie

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

Hra Vikings: War of Clans je klasickou MMO strategií na bázi free-to-play her. Hráči zde musí kooperovat mezi sebou v klanech, které si sami vytvářejí. Každý klan se vyznačuje tím, že jej vždy jeden z hráčů vede a tím jsou mu ostatní hráči podřízeni. Je tedy jen na vás, zda si troufnete vést celý klan pevnou rukou a riskovat, že v případě neúspěchu se proti vám zbývající spoluhráči otočí zády, nebo raději budete spoléhat jen sami na sebe.

Vašim úkolem však nebude pouze být součástí klanu, ale také cvičit své jednotky a postupně vylepšovat schopnosti i vlastnosti vašich hrdinů, kteří poté budou schopní obsazovat nejen vesnice, ale také celá města. Městské budovy budete moci vylepšovat za využití získaných surovin z bitev s ostatními hráči. Stejně tak vaše opevnění a obléhací stroje. Hra toho nabízí opravdu hodně a i přes absenci české lokalizace vás jistě zabaví na dlouhou dobu.

Přejít k registraci zdarma

6. Forge of Empires – nejlepší online budovatelská strategie

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

Forge of Empires je free to play MMO budovatelská strategie, která je založená na možnosti spolupráce více hráčů, jež se zaměřuje převážně na obchodování. Ve hře se stanete pánem svého vlastního města, které ze začátku připomíná spíše vesnici. Ano, vesnici v době kamenné. Hra totiž nabízí rozsáhlý herní obsah založený na skutečných historických etapách a událostech, jež nastávají chronologicky za sebou tak, jak je hráč úspěšný v rozšiřování svého budoucího království.

Tomu napomáhají vítězné bitvy, které vedete s ostatními hráči na serveru. Hlavním principem celé hry je snaha udržet po celou dobu co nejvyváženější kontrolu nad příjmy a výdaji, protože jedině tak budete mít dostatek tolik potřebných surovin na rozvíjení svého města. Samotná doba hratelnosti se tak sama odvíjí na základě množství nasbíraných zkušeností, které vám budou pomáhat být úspěšnější než vaši protivníci v okolních oblastech.

Českou lokalizaci hry Forge of Empires můžete hrát jednak na oficiálních českých stránkách hry nebo na několika webech podporujících flash a java hry. Hra je tím pádem plně hratelná přes jakýkoliv browser v případě, že máte ve svém počítači plugin Java nainstalovaný. Není tedy potřeba starat se o jakékoliv další herní soubory. Veškeré úsilí tak můžete vložit do budování vašeho impéria.

Přejít k registraci zdarma

7. Fortnite – jednička na poli online multiplayerových her

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Původně byla hra placenou akční kooperační hrou v komiksovém hávu, což platí do dnešních dní, i když se značnými grafickými vylepšeními. Jako bonus k ní byl zdarma vytvořen režim Battle Royale, ze kterého se okamžitě stal fenomén a z Fortnite jednička na poli online multiplayerových her.

V současnosti je Fortnite (Battle Royale) stále na špici a udává trendy, i z toho důvodu že hrát můžete doslova na všech herních platformách. Fortnite je free to play hra, do které nemusíte investovat ani korunu. Pokud si chcete ale postup hrou zpříjemnit, lze si zakoupit Battle Pass, který je plný odměn jako jsou unikátní obleky, gesta a mnoho dalšího. Různé bonusy pro své postavy si můžete také zakoupit přes mikrotransakce přímo ve hře.

Hra Fortnite je zvláštní v tom, že nesbíráte jen zbraně, brnění a další vybavení jako jsou lékárničky, ale také musíte sbírat suroviny. Většina staveb je vyrobena ze dřeva, cihel či ze železa a vy je musíte sbírat, aby jste si z nich následně mohli postavit svá vlastní opevnění, či případně budovat různé můstky, věže tak, abyste překvapili své protivníky.

U Fortnite se musíte naučit využívat nejen všechny zbraně, ale umět pracovat i s prostředím. Zvládnutí veškeré taktiky v kombinaci s rychlými reakcemi tak není vůbec snadné. Hra chce zkrátka cvik a mnoho nahraných hodin, ale my vám ji vřele doporučujeme, neboť počet nadšených hráčů, kterých je několik milionů po celém světě, mluví za vše.

Přejít k registraci zdarma

8. Travian – další skvělá budovatelská strategie

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Původní verze hry Travian se před pár lety dočkala svého grafického přepracování a stala se snad ještě chytlavější než kdykoli před tím. Máme na mysli, Travian: Kingdoms, ve kterém si budujete svoji vlastní říši a jako správný král se staráte o své poddané, vybíráte daně a postupně vytváříte královskou velmoc.

Princip hry je sice jednoduchý, ale i přes to přepracovaný. Ve hře si vybíráte ze tří národů, a můžete se tak stát králem nebo guvernérem. Král může od svých poddaných vybírat daně, díky kterým se může rychleji rozvíjet a rozšiřovat své království. Guvernér má naopak povinnost platit králi daně. Abyste mohli království rozšiřovat, musíte získávat truhličky. Ty můžete získat od loupežníků, nebo je jednoduše ukradnout jiným králům. Každá truhlička představuje jeden bod. Čím více bodů má aliance, tím je v žebříčku výše a může vyhrát celý server.

Registrace do hry je zcela zdarma a požadavky hry zcela minimální, takže si hru užije opravdu každý.

Přejít k registraci zdarma

9. World of Warships – nejlepší bitvy lodí

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Pokud rádi brázdíte moře a bojujete v otevřeném boji proti nepřátelským jednotkám, je hra World of Warships přesně pro vás. Čeká na vás skvělá grafika, propracované herní prvky a mnoho dalšího.

Princip hry je zcela jednoduchý. Poté, co si hru zdarma stáhnete a provedete registraci , můžete se pustit do dech beroucích soubojů, které nemají obdoby. Na začátku dostanete slabší loď, se kterou musíte porážet nepřátele, získávat tak zkušenosti a samozřejmě peníze k tomu, abyste mohli svoji loď vylepšovat a získávat stále lepší a lepší lodě se specifickými vlastnostmi. K tomu sice potřebujete odehrát několik desítek až stovek bitev, ale dřina se opravdu vyplatí a hra vás zabaví na spoustu hodin.

Přejít k registraci zdarma

10. Grepolis – kvalitní budovatelská strategie z Řecka

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Grepolis online hra

Grepolis

Hledáte budovatelskou MMO strategii s nádechem starověkého Řecka? V tom případě je hra Grepolis přesně pro vás. Ve hře se ujmete role starosty jednoho řeckého města a vašim úkolem bude vybudovat z něj prosperující metropoli, kterou vám budou ostatní hráči na serveru závidět. Na začátku je nutné postavit několik základních budov, kterých není mnoho, neboť se hra spíše zaměřuje na jejich postupné vylepšování. I když se hra na první pohled může jevit poněkud nudně, nezoufejte. Pokud vytrváte, odemkne se vám výstava zajímavějších budov, jako je maják, divadlo či lázně.

Hra Grepolis je určena pro každého, kdo rád obchoduje na virtuálním trhu a nevadí mu delší rozjezd hry.

Přejít k registraci zdarma

11. Dračí pán (Dragon Lord) – kvalitní fantasy online hra

Naše hodnocení: 4 out of 5 stars (4 / 5)

Jedná se o MMORPG hru, která je pro každého zcela zdarma. Ve hře budete budovat a rozvíjet své vlastní město, které budete postupně vylepšovat a budovat tak obranu proti ostatním hráčům. Ti ale nebudou vašimi jedinými nepřáteli. Do boje budete muset vytáhnout i proti elfům, orkům a drakům za využití bojových dovedností a magie.

Benefitem hry je její kompletní česká lokalizace, takže nehrozí, že byste museli dlouze bádat, jak máte ve hře postupovat dál.

Přejít k registraci zdarma

12. Elvenar – další kvalitní online fantasy

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

Pokud jste milovníky fantasy her, pak jistě oceníte hru Elvenar. Jedná se nejen o skvělou budovatelskou strategii, ale také o hru plnou velkolepých bitev. Budete zde spravovat zdroje různých surovin, pomocí kterých následně budete moci budovat svou říši.

Důležitá je stavba klíčových budov, díky kterým budete získávat značné výhody proti ostatním hráčům, se kterými se můžete střetnout na multiplayerové mapě. Zde plně využijete svou strategii v boji s nepřáteli i se skvěle vytvořenými a zároveň velice silnými monstry. Velkou roli hraje výběr rasy na samotném začátku hry. Tak vybírejte pečlivě, ať právě vy se stanete nejúspěšnějším hráčem hry Elvenar.

Přejít k registraci zdarma

13. Rail Nation – železniční budovatelská strategie

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

Jedná se o železniční budovatelskou online strategii, která jistě uchvátí nejednoho milovníka vlaků. Vašim úkolem bude vybudovat prosperující železniční přepravní impérium na základě poměrně jednoduchých principů. I proto je hra Rail Nation vhodná i pro menší děti. Na začátku budete disponovat jedním vlakem, jednou železnicí a velkou spoustou obchodních dovozních zakázek. Velice rychle se ukáže, zda máte obchodní talent, a dokážete tak vydělané peníze chytře zainvestovat takovým způsobem, aby jste pokryli veškeré rozšiřování železnic i pořízení nových vlakových souprav.

Vzhledem k tomu, že se jedná o online hru, je více než vhodné navazovat styky s ostatními hráči. Pokud budete mít štěstí, můžete se stát skutečným železničním magnátem. A to za zkoušku jistě stojí.

Přejít k registraci zdarma

Mrkni také na moje další tipy: