Herní sluchátka Patriot Viper V380 (RECENZE)

Společnost Patriot je známá hlavně pro své high-endové produkty v oblasti paměti. V dnešní době je však pro mnohé z nás atraktivní, pokud nějaká společnost překročí svůj stín a začne vkládat finance na vývoj něčeho mimo konvenční produktové řady společnosti. Přesně to se děje v posledních letech u Patriotů. Nabídka přerostla hluboko do herní divize trhu a jejich vývoj herní řady Viper Gaming pokračuje v zajišťování výborných periferií a příslušenství.

Díky velmi rozumným cenám jsou produkty o něco konkurenceschopnější, což ocení nejeden z nás. Výjimkou nejsou ani sluchátka Viper Gaming V380, které přišly na trh s množstvím prémiových funkcí za velmi přijatelnou cenu. A my je měli možnost v redakci otestovat na plné obrátky a po dobu několika týdnů se tak opravdu stalo. Jak dopadli se dozvíte v této recenzi.

Za málo peněz hodně muziky?

Viper Gaming V380 nabízí ergonomický uzavřený design pro pasivní noise cancellation. Díky připojení prostřednictvím USB rozhraní můžete využívat virtuální surround 7.1 a užívat si tak audio, které dodá každému momentu tu správnou atmosféru. V nespoutané akci je každé klikání důležité, proto jsou sluchátka opatřené on-ear panelem pro ovládání zvuku. Vnější vzhled dotváří RGB osvětlení mnoha odstínů, díky čemuž nebudete jen stylově slyšet ale i slyšet ve stylu. Na bojové pokřiky nebo zprávy spojencům čeká moderní odnímatelný mikrofon s technologií „Environmental Noise Cancellation (ENC). 53 mm vysoké neodymiové reproduktory, jejichž frekvence se pohybuje v rozmezí od 20 Hz po 20 KHz se s lehkostí postarají o ten pravý herní zážitek.

Celkově vzato tady funguje vše jak má. Potlačení okolního zvuku pro mě bylo příjemným překvapením. Tady se koná konec neustálých otázek a odpovědí vašeho okolí. Nebudete je skoro slyšet, takže nemusíte odpovídat a být rušen. Virtuální Surround 7.1 je skvělý a RGB osvětlení není k mému překvapení něco, co by vám mělo jakkoliv překážet. Očekával jsem malou diskotéku na vesnici, koná se komorní a stylové osvětlení v divadle.

Viper gaming Patriot V380

Krása z dálky, nádhera z blízka

Začneme pěkně postupně a to kabelem. USB napájení je ze skutečně pěkného kvalitního černého opleteného kabelu. Pozlacený konektor je standardem a podle mého názoru vypadá celá konstrukce skvěle až téměř luxusně.

Mnozí jiní výrobci nabízejí sluchátka s odnímatelným kabelem, ale za tuto cenu je pevný kabel naprosto přijatelný a mě možná vyhovuje daleko víc. Design je velmi moderní a působí až abstraktním dojmem. V moři různých kulatých a zaoblených provedení je vzhled těchto sluchátek skutečným unikátem. Polštářky sice mají obdélníkový tvar, ale vnitřek je pěkně přizpůsobený jakémukoli velkému uchu uživatele.

Velikost polštářků je dostatečná na to, aby vám nenasedli na uši, ale kolem uší. Zadní strana polštářků je vyrobena z mřížky, která tvoří s ostatními materiály krásný dvojtón odstínů. Viper Gaming tak zajistil prémiový vzhled jednoduchou kombinací odstínů a povrchů. Kvůli mřížce se na první pohled může zdát, že je celá strana otevřená a prodyšná, ale pod mřížkou je pevná stěna, díky níž se do okolí dostává mnohem méně zvuku a kvalita surroundu je tak o něco lepší.

Detail náušníku Viper gaming Patriot V380

Masivní herní sluchátka jsou opatřená vestavěným RGB, zvukovou kartou a pořádně hlubokými polštářky. I přes takové vybavení sluchátka nepůsobí nafouknutě a s moderním vzhledem tak mohou ohromit velké množství lidí.

Na spodní straně najdete kolečko pro ovládání hlasitosti a dvě tlačítka. Jedno na ztišení mikrofonu a druhé pro ovládání RGB podsvícení. Někdo by určitě přijal takto po ruce více možností a funkcí, ale Viper Gaming zde spíše vsadil na šikovnost, efektivitu a intuitivnost.

Společnost chce také udržet tyto špičková sluchátka v kategorii „plug and play„, aby na jejich ovládání nebyl nutný žádný extra software a aby je jen stačilo vsunout do slotu a používat a to tady funguje. Připojení obou sluchadel na přemostění je vyrobeno z odolného kovu a nastavitelné kovové jezdce tak pomohou při jakémkoliv tvaru a výšce hlavy. Široký rozsah délek obou osek zajistí komfort a pevné držení za každých okolností.

Vzhled a pevnost, které díky kovu tyto sluchátka mají by měly být na trhu standardem. Přemostění je velmi flexibilní a nemusíte se bát, že je při slabším ohnutí polámete. Hmotnost sluchátek je také výhodou, protože je nízká, což je v kombinaci s robustním vzhledem docela  překvapující.

Vypadá to tak, že Viper Gaming V380 jsou zlatou střední cestou mezi velikostí, kvalitou konstrukce a komfortní hmotností. Avšak zpět k RGB podsvícení. Jakmile zapojíte sluchátka do USB portu, rozsvítí se logo Viper a tenká jemná čára po celém obvodu každého sluchátka. Díky výše zmíněnému tlačítku na spodní straně můžete měnit barvy podsvícení či RGB úplně vypnout. Po většinu času však nebudete ani vědět, že sluchátka svítí a je to spíše na oko ostatních, kdo jsou s vámi v místnosti.

Sluchátka jsou kompatibilní s PC a doporučuji je zejména k výkonným herním notebookům nebo herním PC sestavám. Osobně jsem je zkoušel připojit přes USB i k PS4 Pro. Zvuk funguje fantasticky, ale mikrofon v „partě“ bohužel nikoliv. Nemám to však sluchátkám nijak za zlé, nejsou primárně určeny pro herní konzole.

Ale co zvuk?

Díky propracovanému surroundu a izolaci od okolí je zvuk skutečně fantastický. Není sice úplně plochý a přesný, spíše je přizpůsoben tomu, že se jedná o herní vybavení. Basy jsou pořádně hluboké, výšky zase ostřejší, jasnější a detailnější. Kroky nebo hlasy jsou pronikavé a exploze pořádně duní.

Ať už jedete pink slip o exotický sporťák, snažíte se prostřílet na vrchol žebříčku, bráníte svoji pevnost před příšerami nebo si sekáte svou cestu přes spletité dungeony, Viper Gaming V380 vás vždy ohromí.

Ovládání tlačítek Viper gaming Patriot V380

A co filmy nebo běžný poslech hudby? Rozhodně se nekonalo žádné zklamání. Zvuky jsou za každých okolností pronikavé a hlavně poutavé a docela návykové. Díky vestavěné USB zvukové kartě můžete mít v uších 7.1 surround bez ovladačů a zbytečného softwaru. V poslední době sluchátka využívám na běžný poslech hudby možná ještě daleko častěji než na hraní, na které nezbývá už tolik času.

Mikrofon, který využívá technologii EMC ví zaznamenat zvuk velice kvalitně i při okolním hluku. Nemusíte se tedy bát, že vaši spoluhráči budou v hovoru slyšet i to, jak operujete na mechanické klávesnici. I mikrofon naplno využívá vestavěnou zvukovou kartu a namísto úprav v počítači prochází zvuk úpravami ještě ve sluchátkách.

Patriot před jistou dobou vykročil tím správným směrem a dal se na cestu nové produktové řady s velmi chytlavým názvem. Herní doplňky Viper Gaming patří mezi ty, které se vyznačují výborným poměrem cena/výkon a tyhle sluchátka to podle mě dokonale vystihují. Mnozí tvrdí, že herní vybavení je jen o podsvícení a vzhledu a běžné příslušenství je na tom v testech stejně. Při Viper Gaming V380 to je však jen mýtus.

Vzhled, konstrukce, surround a ten zvuk… Každý hráč prahne po kvalitě a unikátnosti, které pro tento model nejsou žádnou neznámou a já tyhle herní sluchátka budu doporučovat jako jedny z nejlepších ve své cenové kategorii.

Závěrečné hodnocení

Recenze Patriot Viper V380

Shrnutí recenze

Overall
93%
93%
 • Konstrukce a design: - 93%
  93%
 • Kvalita zvuku: - 95%
  95%
 • Kvalita mikrofonu: - 85%
  85%
 • Pohodlnost: - 97%
  97%

Výhody

 • Kvalitní zpracování
 • Skvělý poměr cena / výkon
 • 7.1 zvuk
 • Pohodlné náušníky
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Stylové RGB podsvícení

Nevýhody

 • Občas hapruje software