Nejlepší hry na Nintendo Switch

Nejlepší hry pro Nintendo Switch Máte chuť trochu si odpočinout u zajímavé hry? V dnešním článku jsme pro vás připravili žebříček nejlepších her na Nintendo Switch. Tato populární herní konzole nabízí zábavu doma i v „terénu“ a můžete na ní hrát spoustu exkluzivních titulů – ať už máte rádi akci, jednodušší plošinovky, složitější RPG nebo cokoli jiného. V našem výběru jsme se rovněž snažili o dostatečnou pestrost a věříme, že každý v něm najde něco pro sebe.

Nejlepší hry na konzoli Nintendo Switch podle nás

Pospícháte? Tady je seznam podle mě aktuálně nejlepších her pro Nintento Switch.

Super Mario 3D All-Stars – nejzábavnější hra pro Nintendo Switch
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – nejlepší dobrodružná hra
Ring Fit Adventure – nejlepší hra pro ovladač Ring-con
Animal Crossing: New Horizons – nejlepší simulátor
Super Mario Odyssey – alternativa zábavné hry
Hyrule Warriors: Age of Calamity – nejlepší RPG
The Witcher 3: Wild Hunt Complete – legendární hra
Crash Bandicoot N Sane Trilogy – tip na hru pro děti

1. Super Mario 3D All-Stars – to nejzábavnější podle nás

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Super Mario 3D All-Stars

 DOPORUČUJEME  Začneme rovnou zostra. Jak jsme už zmínili, Super Mario patří mezi nejlegendárnější tituly vydávané společností Nintendo. V našem výběru tudíž nemůže chybět. Na první místo se dostala verze Super Mario 3D All-Star, která patří mezi vůbec nejprodávanější hry pro Nintendo Switch. Všichni milovníci klasiky oděné v moderním kabátku budou jistě nadšeni touto kolekcí, která zahrnuje tři hry (Super Mario 64, Sunshine a Galaxy) a vyšla při příležitosti 35. výročí vzniku hry Super Mario. Super Mario je osvědčená hitovka, která má i dnes rozhodně co nabídnout.

Ukázat hru v obchodě

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – nejlepší dobrodružná hra

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

The Legend of Zelda Breath of the Wild

 DOPORUČUJEME  Série The Legend of Zelda je dalším kultovním počinem Nintenda. První hra spatřila světlo světa už v roce 1986 a od té doby vzniklo přes dvacet pokračování. Z roku 2017 pak pochází vynikající titul Breath of the Wild, který jsme se rozhodli zařadit hned na druhé místo našeho žebříčku. Volba právě tohoto dílu není nijak náhodná. I když už má následovníka (a spoustu předchůdců), stále patří k nejprodávanějším. A co je ještě důležitější – k nejlépe hodnoceným. Tento díl je malý zázrak, má nejvyšší průměrné hodnocení ze všech částí (podle MetaCritic a GameRankings) a prodalo se ho zdaleka nejvíc. Který jiný tedy vyzkoušet, pokud vás princezna Zelda láká?

Ukázat hru v obchodě

3. Ring Fit Adventure – nejlepší hra pro ovladač Ring-con

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Ring Fit Adventure

Naprostou specialitu představuje Ring Fit Adventure, který osloví především zájemce o spojení herní zábavy s fyzickým pohybem. Nintendo už se pokoušelo své hráče rozhýbat s konzolí Wii a zajisté to nebyl špatný nápad. Teď to můžete zkusit trochu jinak se speciálním ovladačem Ring-Con, který má podobu „volantu“ a nabídne vám spoustu aktivní zábavy s fantasy titulem Ring Fit Adventure, který umožňuje i hru více hráčů a 12 miniher. Rozhodně dobrá volba pro hráče, kteří rádi zapojí tělo.

Ukázat hru v obchodě

4. Animal Crossing: New Horizons – nejlepší simulátor

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Animal Crossing New Horizons

Další titul spadá do žánru simulátorů a nutno říct, že nabídne spoustu zábavy nejen na dlouhé zimní večery. Ve hře se ocitáte na pustém ostrově… uznejte, že už teď to zní lákavě, následně vás čeká budování vlastního ráje. Tato hra je opravdu spíš relaxační než vzrušující nebo napínavá, ale vydrží vám dlouho. Zpracování, včetně grafického, je velice pěkné a i když se zde rozhodně nedá mluvit o silném příběhu, nudit se jistě nebudete.

Ukázat hru v obchodě

5. Super Mario Odyssey

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Super Mario Odyssey

Ještě jeden Super Mario. A proč taky ne? Titul Odyssey je velice zajímavý a svým konceptem trochu vystupuje z tradičních mezí. Jak název napovídá, čeká vás především dobrodružství a objevování. Místo veslice však budete mít v této Odyssei k dispozici vzducholoď. Hra se těší velmi dobrému hodnocení a místo v našem žebříčku si právem zaslouží.

Ukázat hru v obchodě

6. Hyrule Warriors: Age of Calamity – nejlepší RPG

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Hyrule Warriors Age of Calamity

Titulem, který si určitě zaslouží pozornost je vážněji laděné RPG Hyrule Warriors: Age of Calamity. Odehrává se v „univerzu“ hry Legend of Zelda, akorát o nějakých sto let dříve. Jde o žhavou novinku, která vyšla teprve letos v listopadu (2020), takže jde jistě o ideální dárek na Vánoce pro kohokoli, kdo podlehl kouzlu Nintendo Switch a potěší ho temnější RPG s odkazem na slavnou sérii.

Ukázat hru v obchodě

7. The Witcher 3: Wild Hunt Complete – legendární hra

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

The Witcher 3 Wild Hunt Complete

Sérii Zaklínač (Witcher), která vychází z knih polského autora Sapkowského, snad ani není třeba představovat. Třetí díl této série patří už dnes mezi naprosté legendy a jde o jeden z nejúspěšnějších titulů celé poslední dekády. A zahrát si ho můžete i na Nintendo Switch! No není to skvělé? My si myslíme, že ano.

Ukázat hru v obchodě

8. Crash Bandicoot N Sane Trilogy – skvělá hra pro děti

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Crash Bandicoot N Sane Trilogy

No a úplně na závěr pro vás máme ještě něco málo na odlehčení po dvou RPG řežbách. Crash Bandicoot patří taktéž mezi známé série. Tato jednoduchá arkáda, v níž podivný vlkovitý vačnatec běhá džunglí plnou nástrah, už pár desetiletí baví děti i dospělé. Nyní se můžete těšit z remasterované verze, která zachovává kouzlo původní hry, ale dává ji trochu modernější make-up.

Ukázat hru v obchodě

Japonská společnost Nintendo patří mezi legendy v herním odvětví a možná vás překvapí, že se svému oboru věnuje už od roku 1889. Ne že by předběhla dobu a už tehdy vyráběla videohry, začínala hracími kartami a hračkami. Do digitálního věku vstoupila společnost v 80. letech 20. století a přinesla světu řadu kultovních záležitostí.

Většina herních fanoušků bude jistě znát tituly jako Donkey Kong (1981) nebo Super Mario Bros, který vyšel v roce 1985 souběžně se slavnou konzolí NES (Nintendo Entertainment System). Ta tehdy bojovala s úhlavní konkurenční konzolí značky SEGA. Paralelu můžeme najít v dnešním konkurenčním boji konzolí PlayStation od Sony a Xbox od Microsoftu (mimochodem, letos vyšly nové, dlouho očekávané, verze PS5 a Xbox Series X, o kterých jsme samozřejmě podrobně informovali).

Nintendo se o pár let později proslavilo i přenosnou konzolí Game Boy, která udělala doslova díru do světa. V dalších dekádách následovaly nové konzole, jmenujme například Nintendo 64, Nintendo Wii z roku 2006 nebo třeba Nintendo DS. A pak taky samozřejmě konzole Nintendo Switch, která nás bude zajímat nejvíc.

Co umí Nintendo Switch?

Konzole Nintendo Switch vstoupila na trh v roce 2017. Značka poprvé nabídka přelomový koncept v podobě hybridní konzole, která může zajistit plnohodnotnou domácí, ale i mobilní zábavu. Switch je tedy jakýmsi „cross-overem“ klasické konzole, jako bylo například Nintendo 64, a přenosné konzole na způsob slavného GameBoye.

Nintendo Switch sestává z dotykové obrazovky a dvou speciálních ovladačů a existuje několik způsobů (módů), jak tuto konzoli používat.

  • Připojení dokovací stanice s obrazovkou k televizi a propojení s ovladačem Switch Pro Controller umožňuje využívat konzoli doma a hrát na velkoformátové obrazovce.
  • Samostatné umístění obrazovky (6,2 palců) a vzdálené ovládání zmíněným ovladačem.
  • A konečně vytvoření tzv. „handheldu“ pomocí speciálních ovladačů Joy-Con, které se připojí z obou stran s obrazovce a vytvoří přenosné a přitom komfortní herní zařízení.

Pokud konzoli Nintendo Switch máte nebo vás láká její pořízení, určitě vás může inspirovat náš žebříček nejzajímavějších herních titulů, které si můžete na tomto zařízení vychutnat.

Mrkni také na moje další tipy: