Recenze 10 nejlepších her na PS4 (začátek roku 2018)

Hra na PS4 - Project Cars 2 PlayStation 4 je nejpopulárnější herní konzolí v Čechách. Ke konzoli ale potřebujete kvalitní hry určené pro PS4. Na trhu koluje velké množství titulů, ale jak vybrat ten nejlepší? Abychom vám usnadnili nákup, vybrali jsme pro vás ty nejlepší hry na PS4.

Pokud zatím nevlastníte žádnou herní konzoli, doporučujeme nahlédnout do naší recenze. Zde naleznete ty nejlepší produkty z této kategorie, včetně PS4 ve dvou specifikacích.

Nejlepší hry na PS4 (PlayStation 4) na trhu podle nás (začátek roku 2018)

 Název produktu HodnoceníCenaRecenze
1.FIFA 18
fotbal / sportovní5 out of 5 stars (5 / 5)1699 Kč Číst recenze
2.Project CARS 2
závodní5 out of 5 stars (5 / 5)1699 Kč Číst recenze
3.GTA 5
nejprodávanější5 out of 5 stars (5 / 5)999 Kč Číst recenze
4.Crash Bandicoot N Sane Trilogy
dětské5 out of 5 stars (5 / 5)999 Kč Číst recenze
5.NHL 18
hokej / sportovní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1699 Kč Číst recenze
6.Gran Turismo Sport

závodní / sportovní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1199 Kč Číst recenze
7.DiRT 4
závodní / sportovní4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)999 Kč Číst recenze
8.Activision Destiny 2
akční4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1599 Kč Číst recenze
9.WRC 7
závodní / sportovní4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1149 Kč Číst recenze
10.Pro Evolution Soccer 2018
fotbal / sportovní4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)969 Kč Číst recenze

1. FIFA 18 – nejlepší sportní hra a fotbalový simulátor na PS4

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze FIFA 18  Jedná se o jednu z nejprodávanějších her na PS4, která je opět vystavěna na reálných základech. Tentokrát potěší hlavně fanoušky fotbalu. Je vhodná pro hráče již od tří let.

FIFA každý rok přichází s řadou novinek, jinak tomu nebyla ani letos. Samozřejmostí je aktualizovaná soupiska, ale také celá řada větších i drobných vylepšení. Letos došlo k zlepšení bránění, grafiky, zavedení nového herního režimu a další. České fanoušky ale znovu zklame, česká liga opět chybí, malinká náplast v podobě týmu Sparty Praha však trvá.

Pokud jde o samotnou hratelnost, hodnocení se zde rozcházejí. Pro některé uživatele je FIFA 18 o krok dále k dokonalému napodobení fotbalového zápasu. Jiní tvrdí, že schází přirozenost. Obrázek si každý musí udělat sám, ale bez pochyby můžeme říct, že se jedná o nejlepší fotbalový simulátor na trhu.

Video trailer

Co potěší

 • řada novinek oproti loňské verzi
 • herní mód: Cesta Alexe Huntera

Co zamrzí

 • absence české ligy (je zde tým Sparty Praha)
Přejít do obchodu od 1699 Kč

2. Project CARS 2 – nejlepší závodní hra na PS4 pro volant

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Project CARS 2  Hledáte nejlepší závodní hru na PS4? Project Cars 2 byl vyvíjen s ambicí stát se nejlepším závodním simulátorem na světě. Vývojáři spolupracovali s profesionálními závodníky s cílem poskytnout hráčům ce nejlepší herní zážitek. Na vývoji se podílel například bratr čtyřnásobného mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona.

Tato hra vyniká hlavně dokonalou simulací vlivu počasí na styl jízdy. Nicméně pokud budete chtít dosáhnout dobrých výsledků, připravte se na náročnější trénink. Hráči stejně jako skuteční závodníci nedostanou nic zadarmo.

Velkou výhodou je, že hráči si mohou vybrat v široké nabídce závodních monopostů – od motokár po nejrychlejší závodní speciály či formule.

Tuto hru však doporučujeme hrát s volantem pro ještě intenzivnější zážitek. Osobně jsme zakoupily model Thrustmaster T300 RS (7 490 Kč) ( což je vylepšený model (hlavně uvnitř se skrývá místo plastu kov) Thrustmaster T150 RS (4 449 Kč). Zážitek je to pak naprosto parádní.

Video trailer

Co potěší

 • nejrealističtější závodní hra na trhu
 • dokonalá simulace počasí
 • věrohodné prostředí
 • velký výběr závodních monopostů

Co zamrzí

 • pro někoho příliš náročné
 • bez volantu je hra poloviční
Přejít do obchodu od 1699 Kč

3. GTA 5 – nejhranější hra všech dob

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze GTA 5  Série GTA rovněž patří mezi nejoblíbenější hry na PS4 z naší recenze. Pokud jste náhodou o GTA ještě neslyšeli, jedná se o hru, ve které jde v první řadě o rychlá auta. Závodění je zde propojeno s plněním různých misí. Jde tedy o herní titul, který skloubil závodění a akční prostředí.

Hráči mají k dispozici trojici hlavních hrdinů a obrovský herní svět. O skvělé hratelnosti nebo vyladěné grafice není pochyb. Oproti čtvrtému vydání zde přibyla řada novinek, které rozhodně stojí za pořízení nové verze.

Zkrátka tato hra vás během několika dnů rozhodně neomrzí. Na druhou stranu velký nešvar v podobě dlouhého načítání stále nebyl eliminován.

Video trailer

Co potěší

 • prostorný, otevřený svět
 • výrazná vylepšení oproti předchozí verzi
 • online mód = zábava na stovky a tisíce hodin

Co zamrzí

 • dlouhé načítání, minimálně u PC platformy
Přejít do obchodu od 999 Kč

4. Crash Bandicoot N Sane Trilogy – nejlepší hra pro děti na PS4

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Crash Bandicoot N Sane Trilogy  Jakou koupit hru na PS4, která bude vhodná i pro děti? Crash Bandicoot N Sane Trilogy je doporučená pro malé hráče od sedmi let. Jedná se o herní novinku na PS4. De facto jde o sadu tří starších her z PlayStation 1, které ale byly výrazně vylepšeny. Proto dokáže potěšit nejen děti, ale i pamětníky, které chtějí zavzpomínat na své dětství.

Pokud jste o této hře nikdy neslyšeli, jde o zábavnou skákačku. Jak to ale u her podobného typu bývá, dokáže vás s nadsázkou dohnat k šílenství (tato verze je prý celkem těžká, což je pro někoho výhoda pro jiného nikoliv). Některá kola zkrátka vyžadují trochu trpělivosti. Hry na podobném principu dnes nejsou zrovna běžné, ale nejen díky tomu se těší velké oblibě. Dobrodružství s Crashem vás zkrátka dokáže zabavit na celé hodiny.

Video trailer

Co potěší

 • tři hry v jednom balení
 • povedené obrození staré klasiky
 • nízká cena

Co zamrzí

 • ovládání by zasloužilo vyladění
Přejít do obchodu od 999 Kč

5. NHL 18 – nejlepší hokejový simulátor

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze NHL 18  Hokejovému národu pojem NHL netřeba představovat. Právě nejlepší hokejovou ligou byla inspirována i série her pro PS4. V recenzi představíme tu nejnovější s osmnáctkou v názvu. Výrobce hru doporučuje pro hráče starší dvanácti let.

NHL nebyla pouze inspirací. V podstatě se jedná o realitu přenesenou do vaší televize. NHL 18 na PS4 potěší své fanoušky řadou novinek, včetně začínajícího týmu z Las Vegas. Hráči mají možnost vybrat si tým, za který budou hrát. Novinkou letošního roku je možnost si vytvořit zcela vlastní tým. Mezi další nové prvky patří Skill Stick pro bránění nebo mód hry tři na tři.

Hra si dlouhodobě drží vysoký standart, ale každoročně schytává kritiku za nedostatek novinek. Pár prvků sice přibylo, nicméně na první pohled je shodná s předchozím ročníkem. České fanoušky rozhodně zklame i fakt, že schází postava Jaromíra Jágra.

Video trailer

Co potěší

 • možnost vytvořit si vlastní tým
 • mód hry tři na tři
 • dlouhodobě vysoký standard hry

Co zamrzí

 • absence Jaromíra Jágra
 • málo změn oproti předchozí verzi
Přejít do obchodu od 1699 Kč

6. Gran Turismo Sport – skvělá závodní hra

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Gran Turismo Sport  Série závodních her s titulkem Gran Turismo má na trhu dlouholetou tradici. S titulkem Sport se vývojáři odtrhly od starých kořenů a hru uzpůsobili současnému světu. V praxi to znamená méně obsahu, který se postupem času bude dále vyvíjet.

Jedná se o další závodní simulátor z naší recenze her na PS4. Auta jsou sice slušně vyladěná, ale zamrzí menší počet tratí. Jedná se o hru, která svůj potenciál ukáže teprve po připojení k internetu. V off-line režimu si zahrajete jen poměrně jednoduchý mód.

Video trailer

Co potěší

 • velké změny oprati předchozí verzi
 • vyladěná auta
 • vynikající grafika i jízdní vlastnosti (fyzika)
 • skvělé pro online hraní

Co zamrzí

Přejít do obchodu od 1199 Kč

7. DiRT 4 – alternativa WRC 7

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze DiRT 4  DiRT 4 je další z řady závodních her. Její specialitou nejsou uzavřené tratě, ale podobně jako u WRC si zde užijete závodění ve volném prostoru. Proč si právě DiRT 4 vysloužila titul krále mezi rally hry?

Hráče nadchne svou bohatou nabídkou režimů. Dlouho vás neomrzí. Tratě se nemůžete naučit nazpaměť, protože ty se generují automaticky přímo při hraní. K dispozici máte širokou nabídku závodních aut všeho druhu (neschází ani buginy), nicméně oproti předchozím verzím počet o něco klesl. Oproti starším dílům došlo k výrazným změnám. Reakce hráčů se v tomto ohledu liší. Někteří je vnímají pozitivně, jiní naopak.

Video trailer

Co potěší

 • automaticky generované tratě
 • bohatá nabídka herních módů

Co zamrzí

 • menší počet aut
 • chybí čeština
Přejít do obchodu od 999 Kč

8. Activision Destiny 2 – nejlepší online střílečka na PS4

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Activision Destiny 2  Opouštíme realitu a přesouváme se do uměle vytvořeného světa. Destiny 2 je velmi populární, akční střílečkou vhodnou pro hráče od 16-ti let. Dvojka v názvu prozrazuje, že se jedná o druhé vydání. Jednička se nesetkala s příliš velkým úspěchem, toto vydání naopak.

Na rozdíl od prvního dílu zde naleznete plnohodnotné dialogy a vyladěné základní mechanizmy. Proto Destity 2 můžeme s čistým svědomím zařadit mezi TOP hry na PS4. Přestože se jedná o střílečku, ve hře narazíte i na celkem velkou dávku humoru hlavně v podobě zábavných dialogů. Nicméně s hlavní postavou si moc nepopovídáte, vydavatel ji řečí neobdaroval.

Video trailer

Co potěší

 • velká vylepšení druhého dílu
 • vtipné dialogy, vyladěné základní mechanismy

Co zamrzí

 • němá hlavní postava
Přejít do obchodu od 1599 Kč

9. WRC 7 – nejlepší rallye na PS4

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze WRC 7  Tato hra je věrnou kopií mistrovství světa v rallye. Výrobce cílí na úzkou skupinu hráčů. Nutno říct, že pokud vás rallye nezajímá, tato hra vás nenadchne. Na druhou stranu, pokud vás tento svět alespoň trochu zaujal, hra se vám dostane pod kůži.

Výrobce si zajistil licenci od FIA. Hráči tedy mohou jezdit na skutečných erzetách, se skutečnými monoposty, jménem skutečných pilotů. K dispozici jsou tři různě náročné úrovně. Pokud vás láká adrenalinový zážitek v podobě svezení závodním monopostem, budete nadšení. Na druhou stranu, zklame minimální počet novinek oproti předchozím verzím. Výrobce by rovněž mohl zapracovat na grafickém zpracování.

Video trailer

Co potěší

 • věrná napodobenina skutečného rallye
 • propracované tratě, který ale není mnoho

Co zamrzí

 • minimum novinek
 • na ovládání by se dalo také zapracovat
Přejít do obchodu od 1149 Kč

10. Pro Evolution Soccer 2018 – alternativa fotbalového simulátoru k FIFA 18

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Pro Evolution Soccer 2018  Výše zmiňovaná FIFA 18 není jediná hra tématikou fotbalu, která má ambice na to stát se nejlepší hrou na PS4. Pro Evolution Soccer 2018 sice nevlastní licenci (svět je virtuální), nicméně hratelnost i atmosféra zápasů jsou na vysoké úrovni. Zkrátka jakmile se hráč ocitne na hřišti, přivítá ho skvělá atmosféra, stejně jako v reálu.

Na druhou stranu, FIFA má v několika oblasteh lehce navrch. Do karet jí hraje již zmiňovaná licence nebo herní módy a lehce kvalitnější grafika. Pro Evolution Soccer 2018 nepotěší hráče, kteří si nechtějí užívat zábavu o samotě. Neumožňuje multiplayer.

Jako alternativa pro ty, které FIFA neučarovala.

Video trailer

Co potěší

 • hratelnost a plynulost hry
 • atmosféra zápasů
 • pěkně vyřešené centry a přihrávky

Co zamrzí

 • grafika by mohla být propracovanější
 • chybí multiplayer
Přejít do obchodu od 969 Kč

Další hry na PS4, které stojí za zvážení

Vybrat ze spousty titulů TOP 10 her na PS4 za rok 2017 / 2018 je prostě těžké. Takže tady je ještě pár her, které stojí za zvážení a svoje příznivce si jistě také najdou.

 • Assassins Creed: Origins – Stará dobrá akční řežba z dob egyptské královny Kleopatry.
 • Call of Duty: WWII – Válečná hra z 2. světové války během níž se vylodíte v Normandii nebo prožijete památnou bitvu v Ardenách.
 • Uncharted: The Lost Legacy – Hratelné rozšíření 4. dílu, které můžete hrát samostatně se těší celkem velké oblibě. Akční dobrodružná hra jak se patří.
 • Horizon: Zero Dawn – Ani tohle RPGčko nesmí chybět.
 • Wolfenstein 2: The New Colossus – Další z řady stříleček. Tentokrát vás čeká old-school nářez v roce 1961.

Nemáte ještě koupenu herní konzoly, ale disponujete nadupaným herním notebookem? Pak si prohlédněte ty nejlepší hry na PC.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové PS4 hry. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších PS4 her na trhu.