Recenze 11 nejlepších sluchátek 2017

Sluchátka Bose

Mezi věcmi, které používáme každý den, zaujímají sluchátka první příčky. Pokud tedy i vy patříte mezi ty, kdo sluchátka používají mnoho hodin denně, měli byste zvážit koupi kvalitního výrobku. Jaká sluchátka jsou nejlepší? Univerzální rada neexistuje.

Někdo je chce na běhání a sport, někomu stačí na poslech hudby v tramvaji či autobusu, někdo chce pěknými sluchátky udělat dobrý dojem v kanceláři a někdo si chce prostě jenom naplno užít každý tón své oblíbené hudby v nejvyšší kvalitě. V naší recenzi sluchátek se podíváme na nejlepší sluchátka v každé ze zmíněných kategorií.

Při výběru jaká sluchátka koupit se nejdříve rozhodněte, jestli preferujete špuntová, bezdrátová či drátová. Následně se zaměřte na několik následujících parametrů.

Nejdůležitější je samozřejmě zvuk – většina sluchátek v naší recenzi má kvalitnější buď basy, nebo výšky – přizpůsobte tedy svůj výběr tomu, jakou hudbu posloucháte. Pokud rádi posloucháte oldschoolový rock a basová sóla, pravděpodobně vám budou lépe vyhovovat jiná sluchátka, než posluchačům popové hudby.

Zároveň sledujte těsnění sluchátek a to, jak dobře dokážou tlumit okolní hluk. Pokud je máte na běhání, tato vlastnost je pro vás vedlejší, pokud však pracujete v open office, je to naopak téměř nutnost.

Flexibilita je také důležitou vlastností. Do této kategorie bych zařadil vlastnosti jako je voděodolnost, to, jak dobře sluchátka drží na hlavě, odolnost proti prudkému pohybu (zvuk některých sluchátek se při prudkém pohybu „ trhá “) a proti poškození. Tuto kategorii ocení především sportovci.

Nejlepší sluchátka na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Bang & Olufsen Beoplay H4
5 out of 5 stars (5 / 5)6 190 Kč Číst recenze
2.Bose QuietComfort 25
5 out of 5 stars (5 / 5)6 490 Kč Číst recenze
3.Sony MDR-1000X
5 out of 5 stars (5 / 5)6 499 Kč Číst recenze
4.Sony MDR-1A
5 out of 5 stars (5 / 5)4 698 Kč Číst recenze
5.Sennheiser Momentum
In-Ear G

4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 490 Kč Číst recenze
6.Plantronics BackBeat FIT

4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 489 Kč Číst recenze
7.Marshall Mode
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1 191 Kč Číst recenze
8.Marshall Major II Bluetooth
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 190 Kč Číst recenze
9.Samsung EO-BG930C
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)999 Kč Číst recenze
10.Sennheiser HD 201
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)680 Kč Číst recenze
11.Niceboy HIVE Sport
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 290 Kč Číst recenze

1. Bang & Olufsen Beoplay H4 – jedny z nejkvalitnějších sluchátek na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Bang & Olufsen Beoplay H4  Velmi kvalitní bezdrátová sluchátka dánské firmy Bang & Olufsen patří mezi nejkvalitnější produkty v naší recenzi.

Při poslechu si můžete vybrat, jestli budete poslouchat bezdrátově nebo se zapojeným kabelem. Kvalitu zvuku si ponechávají i při přenosu přes Bluetooth, jehož dosah je až 10 metrů.

Baterie s kapacitou 600 mAh vystačí až na 19 hodin poslechu, což při aktivním užívání odpovídá cca jednomu nabití za týden. Při poslechu oceníte velký rozsah frekvence 20 až 20000 Hz. Při poslechu vyniknou nejvíce středně vysoké a vyšší tóny. Basové tóny znějí místy příliš ploše.

Sluchátka jsou velmi pohodlná. Díky měkkým mušlím, které netlačí, si často ani neuvědomíte, že je máte na hlavě celý den. Na pravé mušli je umístěno intuitivní ovládání – tři tlačítka pro ovládání párování, přehrávání a hovoru. Telefonování vám zjednoduší zabudovaný mikrofon.

Co potěší

 • Bezdrátová sluchátka
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velmi pohodlná
 • Vynikající střední a vyšší tóny
 • Zabudovaný mikrofon

Co zamrzí

 • Příliš dlouhé znění hlubokých basových tónů
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 6 190 Kč

2. Bose QuietComfort 25 – nejlepší sluchátka klasického typu na trhu podle Wirecutter

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Bose QuietComfort 25  Jaká bezdrátová sluchátka koupit do open office? Bose QuietComfort 25 jsou mimořádně kvalitní sluchátka pro ty, kdo chtějí krásný výrobek, se kterým v práci udělají dobrý dojem a zároveň požadují absolutní potlačení okolních zvuků.

Technologie Acoustic Noise Cancelling totiž potlačuje okolní ruch daleko efektivněji než pouhým utěsněním mušlí. Mikrofonem zachytí okolní zvuk a signál s obrácenou amplitudou reprodukuje, čímž jej vyruší. Firma v tomto směru slibuje 99 procent účinnost. S hučením letadlového motoru, hovoru kolegů v kanceláři, či hučením počítače nebudete mít problém.

Problém dělají při odhlučnění do jisté míry vyšší frekvence, ty však nejsou natolik časté. Tato technologie je však bohužel energeticky náročná, proto musí být nabíjena tužkovými bateriemi, jedna vystačí na 35 hodin provozu.

Zvuk, který sluchátka nabízejí, se nedá popsat jinak než jako perfektní. Basy jsou přesné a plné, střední pásmo plynulé a měkké a výšky přesné a kontrolované.

Díky nastavitelnému hlavovému mostu a tomu, že mušle jsou potaženy speciální paměťovou pěnou, jsou velmi pohodlná. Magazín Wirecutter sluchátka vyhodnotil jako nejlepší sluchátka klasického typu na trhu.

Co potěší

 • Speciální odhlučňovací technologie
 • Mimořádně pohodlná díky měkké pěně
 • Velmi pěkný design
 • Mikrofon
 • Perfektní zvuk ve všech frekvencích

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Tužkové baterie
Přejít do obchodu od 6 490 Kč

3. Sony MDR-1000X – jedny z nejkvalitnějších sluchátek, co se zvuku týče na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Sony MDR-1000X  Výrobek od populární firmy Sony je jedním nejpopulárnějších bezdrátových sluchátek na trhu. Velmi pěkný rozsah frekvence 4 až 40 000 Hz. Výborná je i kvalita potlačení okolního hluku.

Drtivá většina sluchátek je lepší buď ve vyšších nebo nižších tónech, pro MDR-1000X to však neplatí. Sluchátka nabízí perfektní zvuk ve všech výškách, mezi kvalitou nižších a vyšších tónů jsem nezaregistroval rozdíl.

Co je na sluchátkách třeba ocenit je promyšlené dotykové ovládání na jejich pravé mušli. Pohybem dopředu a dozadu přehazujete skladby, pohybem nahoru zvuk zesílíte, pohybem dolů zeslabíte. Vynikající je i funkce Quick Attention, která vypíná zvukové těsnění, pokud s někým chcete mluvit, a to pouhým přikrytím pravé mušle rukou. Díky tomu nemusíte při rozhovoru sluchátka sundávat.

Poměrně slušná je i výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží při zapnutém potlačení hluku v provozu až dvacet hodin.

Co potěší

 • Perfektní zvuk ve všech výškách
 • Velmi praktické dotykové ovládání
 • Vynikající zvuková izolace
 • Rozsah frekvence

Co zamrzí

 • Vysoká cena
Přejít do obchodu od 6 499 Kč

4. Sony MDR-1A – nejlepší kabelová sluchátka podle webu CNET

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Sony MDR-1A  Firma Sony je oprávněně jedním z nejprodávanějších výrobců sluchátek na trhu. Sony MDR-1A totiž nabízí jeden z největších rozsahů frekvence v naší recenzi a to od 3 do 100 000 Hz.

O vysoké rozlišení přenosu hudby se starají dva 40mm HD reproduktory s polymerovou membránou z tekutých krystalů. Velmi dobrá je především kvalita středních tónů a výšek, hlubší tóny působí místy nekonkrétně.

Stylový, ale přitom decentní design, se hodí v podstatě k jakémukoli druhu oblečení. Výměnný kabel je nespornou výhodou, pokažený kabel totiž patří mezi nejčastější poruchy sluchátek.

Kabelová sluchátka skvěle padnou, jsou zevnitř měkká a na uši je vyvíjen vcelku nízký tlak. Navzdory tomu drží dobře, nicméně nabízejí v naší recenzi spíše průměrnou ochranu před okolním hlukem. Součástí sluchátek je i vestavěný všesměrový mikrofon.

Podle oblíbeného recenzního webu CNET se jedná o nejlepší sluchátka na trhu.

Co potěší

 • Mimořádný rozsah frekvence
 • Pohodlnost
 • Univerzální design, který se hodí k teplákům i obleku
 • Dobrá kvalita středních tónů a výšek
 • Možná výměna kabelu

Co zamrzí

 • Příliš se nehodí do hlučného prostředí
Přejít do obchodu od 4 698 Kč

5. Sennheiser Momentum In-Ear G – nejlepší špuntová sluchátka podle nás

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Sennheiser Momentum In-Ear G  Mimořádně kvalitní špuntová sluchátka Sennheiser Momentum In-Ear G překonají navzdory drobné konstrukci kvalitou zvuku i řadu těch klasických.

Zvukové kvality sluchátek ocení především fanoušci hlubokých basů a středních tónů. Vyšší tóny jsou bohužel ve srovnání s nimi méně jasné a konkrétní. Velmi široký je rozsah jejich frekvence, která sahá od 15 po 22000 Hz. Silikon ve sluchátkách velmi efektivně tlumí okolní zvuky, nemusíte se tak obávat vzít si je i do hlučnějšího prostředí.

Součástí balení je rozsáhlá sada ušních adaptérů ve velikostech XS, S, M a L, díky tomu si dobře porozumí s jakoukoli velikostí ucha uživatele. Příjemným bonusem je ovládání se třemi tlačítky, díky kterým si můžete volně nastavit hlasitost. Výhodou je i stylové pouzdro.

Co potěší

 • Velmi hutné basy a středové tóny
 • Silikon dobře tlumí okolní zvuky
 • Rozsáhlá sada ušních adaptérů od XS po L
 • Praktické třítlačítkové ovládání
 • Součástí balení je pouzdro

Co zamrzí

 • Méně výrazné vyšší tóny
Přejít do obchodu od 2 490 Kč

6. Plantronics BackBeat FIT

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Plantronics BackBeat FIT  Vskutku unikátní design dělá z Plantronics BackBeat FIT nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání a sport. Na hlavě drží díky speciálnímu ušnímu úchytu skvěle za všech okolností a vzhledem k tomu, že váží pouhých 24g, na hlavě je v podstatě necítíte.

Na jedno nabití vydrží v chodu až osm hodin a nabití trvá pouhých 15 minut. Navzdory křehkému zjevu jsou sluchátka velmi odolná. Nepronikne do nich voda, nemusíte se tak bát potu ani deště.

Sluchátka lze jednoduše ovládat přes mobilní telefon a vybavena jsou i mikrofonem. Zcela se však nehodí do hlučnějšího prostředí, kvůli odlehčenému designu neizolují uživatele od okolních zvuků tak dobře, jako konkurence, což například u běhání až tolik nevadí, protože potřebujete vnímat okolní zvuku aut či jiných dopravních prostředků.

Kvality těchto sluchátek ocenil i známý zahraniční recenzní web Wirecutter.

Co potěší

 • Nejlepší sluchátka na běhání pro sport
 • Mimořádně lehká
 • Perfektně drží na hlavě
 • Voděodolná
 • Rychlé nabíjení

Co zamrzí

 • Slabá ochrana proti hluku, v případě běhu nevadí, ale v posilovně už třeba trochu vadit může
Přejít do obchodu od 2 489 Kč

7. Marshall Mode – Nejlepší pecky do 1000 Kč (+/-) podle Wirecutter

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Marshall Mode  Britská firma Marshall patří už přes půl století mezi nejkvalitnější výrobce audio produktů. Co se týče kvality zvuku, nelze vzhledem k ceně sluchátkům absolutně nic vytýkat. Tóny jsou plné i šisté ve všech výškách, což není v této cenové kategorii rozhodně standard. Solidní je i rozsah frekvence 20 Hz až 20000 Hz.

Velmi dobře drží v uších, pokud si zvolíte správnou velikost špuntů. Kabel je pokrytý speciální silnou vrstvou gumy, která do značné míry brání tomu, abyste v batohu našli místo sluchátek zašmodrchaný pletenec.

Sluchátka Marshall Mode získala v naší recenzi první místo v kategorii ušních sluchátek do jednoho tisíce korun, plus – mínus. Jako nejlepší sluchátka své cenové kategorie je ocenil i magazín Wirecutter.

Hlavní nevýhodou je to, že se příliš nehodí ke sportu. Při prudším pohybu se může zvuk “trhat”.

Co potěší

 • Poměr cena výkon
 • Nejlepší sluchátka do uší do tisíce korun (+/-)
 • Perfektní zvuk ve všech výškách
 • Speciální silná vrstva gumy chrání proti zamotání

Co zamrzí

 • Nehodí se ke sportu, při prudším pohybu se zvuk „trhá“
Přejít do obchodu od 1 191 Kč

8. Marshall Major II Bluetooth – jedny z nejlepších bluetooth sluchátek v poměru cena / výkon

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Marshall Major II Bluetooth  Sluchátka Major II Bluetooth od britské firmy Marshall, která je jedním z největších, a nejúspěšnějších výrobců zesilovačů k elektrickým kytarám, ocení především fanoušci rockových skladeb.

Díky pohodlným náušníkům budete moci svůj oblíbený hudební styl poslouchat nepřetržitě celé hodiny bez jakéhokoli tlaku, přesto velmi dobře tlumí okolní zvuky.

Čisté basy a ostré středy dají totiž tomuto stylu hudby perfektně vyniknout. Slabší stránkou sluchátek jsou vysoké tóny, zde sluchátka místa nestíhají, to však ani nemá být jejich doménou.

Baterie vydrží na jedno nabití přehrávat až 30 hodin, což je nadstandardní doba. Pozitivem je i tlačítko pro ovládání hudby a telefonních hovorů.

Co potěší

 • Velmi dobře tlumí okolní zvuky
 • Ovládací tlačítko s množstvím funkcí
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Nejlepší sluchátka pro poslech rockové hudby
 • Výborné středy a hloubky

Co zamrzí

 • Při větší vzdálenosti sluchátka místy šumí
 • U vyšších tónů sluchátka někdy stoprocentně nestíhají
Přejít do obchodu od 2 190 Kč

9. Samsung EO-BG930C – alternativa sluchátek na běhání do 1000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Samsung EO-BG930C  Vynikající bezdrátová sluchátka do uší, která ocení především sportovci. Při běhu je nebudou nijak omezovat a díky speciálním ušním úchytům výborně drží na hlavě. I při prudkých pohybech, které s sebou sportování nese, se zvuk sluchátek netrhá a zůstává čistý.

Sluchátka jsou voděodolná, využívají speciální povrch opatřený nano částicemi, tudíž se nemusíte bát toho, že by déšť vaše sluchátka jakkoli poškodil.

Nabízí skutečně mnoho možností, jak si je můžete připnout k uchu, díky tomu si každý najde snadno pro sebe tu nejpohodlnější polohu.
Lehce podprůměrná je výdrž baterie 5.5h hraní či hovoru a až 250h pohotovostního režimu.

Slabší stránkou je mikrofon sluchátek, na druhou stranu je pozitivem to, že jsou jím vůbec vybavena.

Co potěší

 • Bezdrátová a zároveň špuntová sluchátka
 • Pevně a pohodlně drží na hlavě
 • Velmi odolná, při prudkém pohybu neztrácí zvuk na kvalitě, jsou voděodolná
 • Vynikající pro běh a sport
 • Stabilní čistý zvuk, bez ohledu na situaci

Co zamrzí

 • Slabší výdrž baterie
 • Ne moc kvalitní mikrofon
Přejít do obchodu od 999 Kč

10. Sennheiser HD 201 – nejlepší sluchátka do 1000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Sennheiser HD 201  Cena sluchátek patří bezesporu mezi jedno z hlavních kritérií toho, pro jaký model se rozhodneme. I za nízkou cenu se však dají pořídit velmi kvalitní sluchátka. Proto jsme do naší recenze zařadili i model Sennheiser HD 201, který spadá do kategorie klasických sluchátek, jejichž cena se pohybuje pod tisíc korun.

Sluchátka nabízí na svou cenu solidní rozsah frekvence 21 Hz až 18000 Hz. Poskytují i poměrně slušnou kvalitu středních i vyšších tónů. O něco horší je kvalita basů, ty znějí v mnoha případech ploše a nekonkrétně.

Kromě toho nabízejí poměrně dobré odhlučnění, takže jsou vhodná i do rušnějšího prostředí. Nevýhodou je slabší kabel, který je podle recenzí uživatelů poměrně náchylný k poškození.

Co potěší

 • Velmi nízká cena
 • Poměrně dobré odhlučnění
 • Dobrá kvalita středních tónů
 • Nejlepší klasická sluchátka ve své cenové kategorii

Co zamrzí

 • Při delším používání tlačí
 • Slabý kabel náchylnější k poškození
Přejít do obchodu od 680 Kč

11. Niceboy HIVE Sport – nejlepší sluchátka do 1000 Kč

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Niceboy HIVE Sport  Špuntová bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Sport byla navržena přesně pro potřeby sportovců.

Jsou kompletně odolná proti vodě a kvalitu zvuku nepoškodí ani dlouhodobý nápor drobných částeček prachu. Na jedno nabití vydrží až 10 hodin přehrávat. Jsou vybavena vestavěným mikrofonem, díky tomu můžete bez použití rukou vést mobilní hovory.

Nabízí velmi spolehlivé Bluetooth spojení až do vzdálenosti 10 metrů. Technologie na potlačení šumu CVC 6.0 a APT-X. Dobíjení sluchátek probíhá prostřednictvím USB kabelu, který je součástí balení.

Jedna z nejlepších “lidových” možností pro sportovce.

Co potěší

 • Perfektně drží na uších
 • Voděodolné i prachuodolné
 • Sytý zvuk bez šumu
 • Díky bezdrátovosti a lehkosti ideální pro sport
 • Výkonný mikrofon

Co zamrzí

 • Slabší basy
Přejít do obchodu od 1 290 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových sluchátek. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších bezdrátových i drátových sluchátek na trhu.