Nejlepší bezdrátová sluchátka na hlavu a do uší (test a recenze 2020)

Sluchátka Bose

Mezi věcmi, které používáme každý den, zaujímají sluchátka první příčky. Pokud tedy i vy patříte mezi ty, kdo sluchátka používají mnoho hodin denně, měli byste zvážit koupi kvalitního výrobku. Jaká sluchátka jsou nejlepší? Univerzální rada neexistuje.

Někdo je chce na běhání a sport, někomu stačí na poslech hudby v tramvaji či autobusu, někdo chce pěknými sluchátky udělat dobrý dojem v kanceláři a někdo si chce prostě jenom naplno užít každý tón své oblíbené hudby v nejvyšší kvalitě. V naší recenzi sluchátek se podíváme na nejlepší sluchátka v každé ze zmíněných kategorií.

Při výběru jaká sluchátka koupit se nejdříve rozhodněte, jestli preferujete špuntová, bezdrátová či drátová. Následně se zaměřte na několik následujících parametrů.

Nejdůležitější je samozřejmě zvuk – většina sluchátek v naší recenzi má kvalitnější buď basy, nebo výšky – přizpůsobte tedy svůj výběr tomu, jakou hudbu posloucháte. Pokud rádi posloucháte oldschoolový rock a basová sóla, pravděpodobně vám budou lépe vyhovovat jiná sluchátka, než posluchačům popové hudby.

Zároveň sledujte těsnění sluchátek a to, jak dobře dokážou tlumit okolní hluk. Pokud je máte na běhání, tato vlastnost je pro vás vedlejší, pokud však pracujete v open office, je to naopak téměř nutnost.

Flexibilita je také důležitou vlastností. Do této kategorie bych zařadil vlastnosti jako je voděodolnost, to, jak dobře sluchátka drží na hlavě, odolnost proti prudkému pohybu (zvuk některých sluchátek se při prudkém pohybu „ trhá “) a proti poškození. Tuto kategorii ocení především sportovci.

Nejlepší sluchátka na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Beats by Dr. Dre Studio3
5 out of 5 stars (5 / 5)6 490 Kč Číst recenze
2.BOSE QuietComfort 35 II
5 out of 5 stars (5 / 5)7 790 Kč Číst recenze
3.Bang & Olufsen Beoplay H4
5 out of 5 stars (5 / 5)4 990 Kč Číst recenze
4.Apple AirPods 2019
5 out of 5 stars (5 / 5)4 790 Kč Číst recenze
5.JBL Tune 500BT
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 350 Kč Číst recenze
6.Sennheiser Momentum In-Ear G

4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 190 Kč Číst recenze
7.Marshall Mode
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1 190 Kč Číst recenze
8.Sennheiser HD 300
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1 290 Kč Číst recenze
9.Samsung SM-R170
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)3 600 Kč Číst recenze
10.Niceboy Hive Pods 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 690 Kč Číst recenze
Tipy na další kvalitní bezdrátová sluchátka v článku

1. Beats by Dr. Dre Studio3 – nejlepší sluchátka na hlavu podle nás

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Beats by Dr. Dre Studio3  Nejlepší sluchátka s uchycením přes hlavu od známého hiphopového výrobce Dr. Dre zaujmou především neotřelým designem, minimální hmotností a skladností. Nadšeni budete i ze zvukového podání tohoto modelu, který je kompatibilní s iOS i Androidem.

Pro koho?

Sluchátka Beats Studio 3 od Dr. Dre jsou ideálním nástrojem pro všechny hiphopery a rappery, ale i obyčejné uživatele, kteří nechtějí být při poslechu své oblíbené hudby vyrušování okolím a rádi by měli sluchátka na uších celý den.

Proč koupit?

S technologií aktivního potlačení hluku ANC nebude váš hudební zážitek ničím vyrušován a vy si budete moci užít zvuk v bezkonkurenční kvalitě i uprostřed rušné křižovatky. Sluchátka lze vypnout jediným pohybem, aniž by bylo potřeba přerušovat přehrávání na telefonu.

Proč nekupovat?

Designový návrh přeje všem, kteří chtějí, aby o jejich poslechu hudby vědělo i okolí. Ti, kteří preferují malá diskrétní sluchátka zřejmě nebudou Beats Studio 3 nadšeni. Negativem může být také vysoká cena, která však u takto kvalitních sluchátek má opodstatnění.

Přejít do obchodu od 6 490 Kč

2. BOSE QuietComfort 35 II – nejvyšší kvalita pro nejnáročnější

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze BOSE QuietComfort 35 II  Zajímavá alternativa předešlého modelu s uchycením přes hlavu. Nevšední zvukový zážitek a výkon při zachování extrémního uživatelského komfortu nadchne všechny milovníky kvalitní hudby. Kdo měl rád předchozí verzi BOSE QuietComfort 25, bude i z tohoto modelu nadšen.

Pro koho?

Pro všechny uživatele, kteří za svoje peníze vyžadují maximální poměr ceny a výkonu. Sluchátka Bose QuietComfort 35 II odstíní okolní zvuky díky patentované technologii, která patří mezi jednu z neúčinnějších na trhu. Proto si je velice rychle oblíbí všichni, kteří chtějí poslouchat svoji oblíbenou hudbu nerušenou hlukem z ulice.

Proč koupit?

Lehká Around-ear konstrukce umožňuje komfort a vysoké pohodlí i při celodenním nošení. K tomu přispívá i design optimalizovaný pro vysoce náročné uživatele, kteří ocení čelenku lemovanou semišem a náušníky s možností otáčení a přizpůsobení tvaru uší. Poslech až 20 hodin do opětovného nabití (za 15 minut si dobijete sluchátka na 30 minut poslechu). Zabudovaný Google Assistant. Špičková izolace od okolí (výběr ze 3 možností) potlačení okolního ruchu.

Proč nekupovat?

Důvodů proč tato skvělá sluchátka nekoupit moc nenajdete. Někoho však mohou odradit nezkreslené výšky i dunivě znějící basy, které se postarají o to, že se nebudete schopni od své hudby odpoutat a přerušit její poslech, což už může být problém. No a taky ta cena, převyšující 7 tisíc korun.

Přejít do obchodu od 7 790 Kč

3. Bang & Olufsen Beoplay H4 – nejlepší do 5000 Kč

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Bang & Olufsen Beoplay H4  Velmi kvalitní bezdrátová sluchátka dánské firmy Bang & Olufsen patří mezi nejkvalitnější produkty v naší recenzi.

Při poslechu si můžete vybrat, jestli budete poslouchat bezdrátově nebo se zapojeným kabelem. Kvalitu zvuku si ponechávají i při přenosu přes Bluetooth, jehož dosah je až 10 metrů.

Baterie s kapacitou 600 mAh vystačí až na 19 hodin poslechu, což při aktivním užívání odpovídá cca jednomu nabití za týden. Při poslechu oceníte velký rozsah frekvence 20 až 20000 Hz. Při poslechu vyniknou nejvíce středně vysoké a vyšší tóny. Basové tóny znějí místy příliš ploše.

Sluchátka jsou velmi pohodlná. Díky měkkým mušlím, které netlačí, si často ani neuvědomíte, že je máte na hlavě celý den. Na pravé mušli je umístěno intuitivní ovládání – tři tlačítka pro ovládání párování, přehrávání a hovoru. Telefonování vám zjednoduší zabudovaný mikrofon.

Co potěší

 • Bezdrátová sluchátka
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velmi pohodlná
 • Vynikající střední a vyšší tóny
 • Zabudovaný mikrofon

Co zamrzí

 • Příliš dlouhé znění hlubokých basových tónů
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 4 990 Kč

4. Apple AirPods 2019 – nejlepší pro mobilní telefony iOS

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Apple AirPods 2019  Úplně nový směr mezi bezdrátovými sluchátky začaly již po svém uvedení na trh udávat sluchátka AirPods od kalifornského gigantu Apple. Představují to nejlepší, co lze v současné nabídce sluchátek do uší očekávat.

Pro koho?

Pro všechny majitele telefonů, přehrávačů či tabletů značky Apple. Ať již vlastníte Apple iPhone, Watch nebo iPad, sluchátka AirPods jsou jasnou volbou.

Proč koupit?

Tento jedinečný doplněk nejenže díky skvěle propracovanému designu dobře vypadá, zásluhou vestavěného sluchátkového čipu Apple H1 disponuje i skvělými zvukovými vlastnostmi. Optická čidla navíc zaznamenají okamžik vložení sluchátek do uší a zapnou automaticky přehrávání hudby.

Proč nekupovat?

Některé uživatele odradí zejména jejich vysoká cena. Ta je ale vyvážena vynikajícími zvukovými vlastnostmi, jednoduchým nastavením a až 24 hodinovou pohotovostní dobou na jedno nabití.

Přejít do obchodu od 4 790 Kč

5. JBL Tune 500BT – skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze JBL Tune 500BT  Poměrně kvalitní sluchátka s uchycením přes hlavu a bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu. Technologie JBL Pure Bass se postará o dokonale znějící dunivé basy, ale i jasné a čisté výšky a střední polohy. Po použití sluchátka jednoduše složíte na minimální prostor.

Pro koho?

Sluchátka JBL Tune 500BT jsou ideální pro všechny, kdo si chtějí užít perfektní zvuk bez otravného rozmotávání kabelů a navíc za něj nechtějí platit více, než je nezbytně nutné. Díky bezdrátové technologii založené na Bluetooth připojíte sluchátka k mobilnímu telefonu a cesta za dobrodružstvím s hudebním doprovodem může začít.

Proč koupit?

Skvělý poměr ceny a výkonu, ojedinělý design a výdrž na jedno nabití až 16 hodin. I to jsou důvody ke koupi bezdrátových sluchátek JBL Tune 500 BT, s nimiž si užijete nejen perfektní kvalitu zvuku, ale po použití je navíc jednoduše složíte a sbalíte do kabelky nebo batohu. Tento model má navíc integrovaný mikrofon, díky němuž jej můžete využít i jako náhlavní soupravu či headset k mobilnímu telefonu.

Proč nekupovat?

Snad jedinou nevýhodou je fakt, že tato sluchátka nejsou vodotěsná. Na ulici za deště s nimi tak vyrazit nemůžete. Některým uživatelům také nemusí vyhovovat velké polstrované náušníky, což je ale spíše otázka osobního vkusu.

Přejít do obchodu od 1 350 Kč

6. Sennheiser Momentum In-Ear G – nejlepší špuntová sluchátka podle nás

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Sennheiser Momentum In-Ear G  Mimořádně kvalitní špuntová sluchátka Sennheiser Momentum In-Ear G překonají navzdory drobné konstrukci kvalitou zvuku i řadu těch klasických.

Zvukové kvality sluchátek ocení především fanoušci hlubokých basů a středních tónů. Vyšší tóny jsou bohužel ve srovnání s nimi méně jasné a konkrétní. Velmi široký je rozsah jejich frekvence, která sahá od 15 po 22000 Hz. Silikon ve sluchátkách velmi efektivně tlumí okolní zvuky, nemusíte se tak obávat vzít si je i do hlučnějšího prostředí.

Součástí balení je rozsáhlá sada ušních adaptérů ve velikostech XS, S, M a L, díky tomu si dobře porozumí s jakoukoli velikostí ucha uživatele. Příjemným bonusem je ovládání se třemi tlačítky, díky kterým si můžete volně nastavit hlasitost. Výhodou je i stylové pouzdro.

Co potěší

 • Velmi hutné basy a středové tóny
 • Silikon dobře tlumí okolní zvuky
 • Rozsáhlá sada ušních adaptérů od XS po L
 • Praktické třítlačítkové ovládání
 • Součástí balení je pouzdro

Co zamrzí

 • Méně výrazné vyšší tóny
Přejít do obchodu od 2 190 Kč

7. Marshall Mode – Nejlepší pecky do 1000 Kč (+/-) podle Wirecutter

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Marshall Mode  Britská firma Marshall patří už přes půl století mezi nejkvalitnější výrobce audio produktů. Co se týče kvality zvuku, nelze vzhledem k ceně sluchátkům absolutně nic vytýkat. Tóny jsou plné i šisté ve všech výškách, což není v této cenové kategorii rozhodně standard. Solidní je i rozsah frekvence 20 Hz až 20000 Hz.

Velmi dobře drží v uších, pokud si zvolíte správnou velikost špuntů. Kabel je pokrytý speciální silnou vrstvou gumy, která do značné míry brání tomu, abyste v batohu našli místo sluchátek zašmodrchaný pletenec.

Sluchátka Marshall Mode získala v naší recenzi první místo v kategorii ušních sluchátek do jednoho tisíce korun, plus – mínus. Jako nejlepší sluchátka své cenové kategorie je ocenil i magazín Wirecutter.

Hlavní nevýhodou je to, že se příliš nehodí ke sportu. Při prudším pohybu se může zvuk „trhat“.

Co potěší

 • Poměr cena výkon
 • Nejlepší sluchátka do uší do tisíce korun (+/-)
 • Perfektní zvuk ve všech výškách
 • Speciální silná vrstva gumy chrání proti zamotání

Co zamrzí

 • Nehodí se ke sportu, při prudším pohybu se zvuk „trhá“
Přejít do obchodu od 1 190 Kč

8. Sennheiser HD 300

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Sennheiser HD 300  Cenově dostupná sluchátka v poměrně slušné kvalitě ideální na poslech hudby, ale i připojení k televizoru pro sledování filmů či hraní her bez nutnosti rušit okolí.

Pro koho?

Parádní kousek pro všechny uživatele v pohybu, kteří si chtějí užít parádní zvuk kdekoliv a kdykoliv a poté jednoduše sluchátka složit a schovat do batohu. Lehká a odolná konstrukce modelu Sennheiser HD 300 je navíc zárukou dlouhé životnosti.

Proč koupit?

U sluchátek Sennheiser HD 300, která mají náušníky propojeny čelenkou přes hlavu, se můžete spolehnout na dokonalé odrušení okolí, díky němuž vás čeká dokonalý hudební zážitek při cestě do práce, ale i na procházce.

Proč nekupovat?

Někomu může vadit plně uzavřená konstrukce, díky které prakticky neslyšíte žádné zvuky ze svého okolí. To může být nebezpečné zvláště, dobíháte-li se sluchátky na uších tramvaj.

Přejít do obchodu od 1 290 Kč

9. Samsung SM-R170 – kvalitní pecky od Samsungu

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Samsung SM-R170  Cenově velice zajímavá designová sluchátka, která si díky pohodlnému nošení a skvělým zvukovým parametrům velice rychle oblíbíte.

Pro koho?

Ideální pro všechny, kteří chtějí i při poslechu hudby zůstat v kontaktu s okolím a zároveň se jím nenechat rušit. Sluchátka Samsung SM-R170 je možné použít i jako headset. Díky duálnímu adaptivnímu mikrofonu bude váš hlas výborně slyšet i v zarušeném prostoru. Nadchnou určitě i majitele některého z výrobků společnosti Apple, kteří nepotřebují mít sluchátka stejné značky.

Proč koupit?

Ergonomicky tvarované pecky výborně padnou do uší, díky čemuž je můžete používat při sportu, ale i odpočinku, aniž by vám v uších vznikaly nepříjemné otlaky.

Proč nekupovat?

Výdrž na jedno nabití je pouze 6 hodin. Pro někoho je to hodně, pro jiného málo. Každopádně velká sluchátka s prostorem pro baterku vydrží hrát mnohem déle.

Přejít do obchodu od 3 600 Kč

10. Niceboy Hive Pods 2 – zajímavá volba do 2000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Niceboy Hive Pods 2  Cenově velice zajímavá designová sluchátka, která si díky pohodlnému nošení a skvělým zvukovým parametrům velice rychle oblíbíte. Příjemná je také velice přívětivá cena vyvažující vysoký výkon.

Pro koho?

Sluchátka Niceboy Hive Pods 2 ocení jak milovníci tvrdší rockové hudby, ale i běžci a všichni, kteří potřebují, aby sluchátka v uších dobře držela.

Proč koupit?

Jedny z mála voděodolných sluchátek do uší zaujmou zejména sportovce a všechny, kteří se nechtějí obávat stříkající vody nebo si vzít sluchátka do deště. Plusem je také vyšší výdrž na jedno nabití, u samotných sluchátek až 6,5 h, v kombinaci s nabíjecím pouzdrem plných 35 h.

Proč nekupovat?

Špunty jsou ve srovnání s modely jiných výrobců poměrně velké, což některým uživatelům nemusí úplně vyhovovat. K ovládání je použito multifunkční dotykové tlačítko, které lidem zvyklým na manuální může činit potíže.

Přejít do obchodu od 1 690 Kč

11. Sony MDR-ZX110 – skvělá volba pro studenty, cestovatele

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Sony MDR-ZX110  Hledáte-li opravdu levná sluchátka s nastavitelným mostem přes hlavu a kvalitním zvukem, jste u Sony MDR-ZX110 na správném místě.

Pro koho?

Pro studenty, kteří neoplývají penězi nazbyt, ale rádi by si vychutnali neobyčejné zážitky při poslechu hudby, aniž by rušili své okolí. Pro cestovatele, kteří ocení skladnost a neotřelý design. Pro všechny, kteří hledají dobrý produkt za nízkou cenu.

Proč koupit?

Tato cenově nenáročná sluchátka dokážou nabídnout neuvěřitelné pohodlí, díky němuž je zvládnete mít na uších nepřetržitě i několik hodin, aniž by vás z nich bolely uši.

Proč nekupovat?

Neobsahují mikrofon, proto je není možné použít jako headset k mobilnímu telefonu. Nemají také aktivní potlačení okolního hluku, díky tomu občas uslyšíte i rušivé zvuky z okolí.

Přejít do obchodu od 399 Kč

12. Niceboy HIVE Sport – nejlepší sluchátka do 1000 Kč

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Niceboy HIVE Sport  Špuntová bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Sport byla navržena přesně pro potřeby sportovců.

Jsou kompletně odolná proti vodě a kvalitu zvuku nepoškodí ani dlouhodobý nápor drobných částeček prachu. Na jedno nabití vydrží až 10 hodin přehrávat. Jsou vybavena vestavěným mikrofonem, díky tomu můžete bez použití rukou vést mobilní hovory.

Nabízí velmi spolehlivé Bluetooth spojení až do vzdálenosti 10 metrů. Technologie na potlačení šumu CVC 6.0 a APT-X. Dobíjení sluchátek probíhá prostřednictvím USB kabelu, který je součástí balení.

Jedna z nejlepších „lidových“ možností pro sportovce.

Co potěší

 • Perfektně drží na uších
 • Voděodolné i prachuodolné
 • Sytý zvuk bez šumu
 • Díky bezdrátovosti a lehkosti ideální pro sport
 • Výkonný mikrofon

Co zamrzí

 • Slabší basy
Přejít do obchodu od 990 Kč

13. Niceboy HIVE podsie – nejlepší levná sluchátka

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Niceboy HIVE podsie  Stylová bezdrátová sluchátka s MaxxBass technologií, která vás nadchnou pro svět hudby bezchybným provedením basů, ale i nezkreslenými výškami. To vše za velice příjemnou cenu, která tento model řadí na špičku levných bezdrátových pecek do uší.

Pro koho?

Sluchátka Niceboy Hive Pods 2 ocení jak milovníci tvrdší rockové hudby, ale i běžci a všichni, kteří potřebují, aby sluchátka v uších dobře držela.

Proč koupit?

Argumentem pro koupi je určitě až 15 hodinová výdrž na jedno nabití, ale také dokonale provedený zvuk.

Proč nekupovat?

Některé uživatele může odradit absence mikrofonu, díky které není možno sluchátka používat jako headset pro mobilní telefon.

Přejít do obchodu od 999 Kč

14. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic – pro opravdu nenáročné

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 4 hodiny přehrávání jistě nadchnou všechny nenáročné uživatele, kteří si zkrátka jen chtějí pustit hudbu do uší při proběhnutí v lese nebo při probíjení se džunglí velkoměsta. Nám však přijde 4 hodinové hraní příliš málo nato, abychom mohli hodnotit lépe. Je to spíše náš cenový tip.

Pro koho?

Své příznivce si tento model najde v řadách uživatelů preferujících levná sluchátka s kvalitním provedením hudby a nenáročnou obsluhou.

Proč koupit?

Dobře padnoucí silikonové špunty, nabíjecí pouzdro, ale i skvělý zvuk za bezkonkurenční cenu, to jsou argumenty pro koupi bezdrátových sluchátek Xiaomi Mi True Wireless Earbugs Basic.

Proč nekupovat?

Jde opravdu o levná sluchátka, která některé uživatele odradí krátkou pohotovostní dobou, a ne tak dokonalými zvukovými vlastnostmi jako v případě několikanásobně dražších modelů.

Přejít do obchodu od 899 Kč

Jak vybrat sluchátka, která vám budou dlouho sloužit?

V našem testu sluchátek se zaměříme na vytvoření přehledného průřezu nabídky trhu a pokusíme se vám odpovědět na otázku jaká vybrat nejlepší sluchátka k televizi či mobilu, ale také co vzít při výběru sluchátek v potaz a čemu se raději vyhnout.

Nejlepší sluchátka

Jaký typ sluchátek budete preferovat?

V první řadě si rozmyslete, zda chcete sluchátka do uší nebo přes hlavu.

Z hlediska sluchátek do uší můžete volit mezi peckami vkládaným do ucha či špunty, které přímo ucpávají zvukovod a pro některé uživatele jsou příjemnější. U špuntů můžete ve srovnání s peckami také očekávat lepší odrušení okolního hluku, i z hlediska zvukových vlastností bývají kvalitnější.

U sluchátek s mostem přes hlavu pak můžete vybírat z různých tvarů a velikostí náušníků. Pro dlouhodobý poslech jsou pohodlnější náušníky, které překryjí celé ucho a jsou usazeny na hlavu posluchače. Takto konstruovaná sluchátka nedeformují ušní boltec, dokonale odruší okolní hluk a postarají se o skvělý zvukový zážitek. Kvalitě však v mnoha případech odpovídá i jejich cena. Levnější varianta sluchátek přes hlavu má náušníky pevně usazené na ušní boltec, který se časem může začít potit, bolet či být otlačený. Tento typ náušníků tak není ideální pro dlouhodobý poslech hudby, ani pro dokonalé odrušení okolí. Je však jistým kompromisem mezi cenou a výkonem.

Nevíte, jaká sluchátka pro vás budou tak nejvhodnější? Podívejte se na naši recenzi bezdrátových sluchátek a udělejte si přehled o tom, co současný trh nabízí.

Pecky - sluchátka k PC

V jakých cenových kategoriích lze pořídit na současném trhu sluchátka přes hlavu či do uší?

Cena sluchátek se odvíjí nejen od jejich zvukové kvality, ale také materiálů, z nichž jsou provedena. Na trhu se samozřejmě vyskytují i špunty či pecky do uší za cenu několik desetikorun. Investice do nich ale představuje spíše vyhozené peníze. Zklamou vás nejen zvukově, ale i z hlediska provedení a funkcí a čase je pravděpodobně odložíte. Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní špuntová sluchátka, která vám vydrží, připravte se na investici v řádu několika stokorun. U sluchátek přes hlavu klidně i tisícikorun. Sluchátky za ceny do 300 Kč se při svém výběru raději ani nezabývejte. Jde obvykle o velmi nekvalitní napodobeniny.

Jaká sluchátka na vás čekají v cenové kategorii od 300 do 700 Kč?

V těchto cenových hladinách očekávejte spíše špunty nebo pecky. Na horní hranici můžete narazit i na bezdrátová sluchátka, která sice umožní pohodlné používání, vysokou zvukovou kvalitu od nich však neočekávejte. Pro nenáročné uživatele, kteří hledají jednoduché špunty například na běhání, jsou však i produkty této kategorie plně dostačující. Překvapivě za tyto ceny seženete i praktická bluetooth sluchátka, která jednoduše spárujete s mobilem.

Cenová hladina od 700 Kč do 1 500 Kč

Tato střední kategorie už v mnoha případech nabízí sluchátka s mikrofonem, která mohou sloužit i jako headset k telefonu, což ocení zejména řidiči a všichni, kteří potřebují mít při telefonování prázdné ruce. V této cenové hladině pořídíte zejména velice kvalitní sluchátka špuntová, objevíte již ale také sluchátka přes hlavu. Ta však nebudou příliš kvalitní. Pro většinu běžných uživatelů však budou modely z této kategorie plně dostačující i jako sluchátka k PC či bezdrátová sluchátka k televizi či mobilu.

Cenová kategorie nad 1 500 Kč

Nejlepší sluchátka pořídíte právě v této cenové hladině. Ta opravdu špičková zařízení věhlasných značek se mohou vyšplhat k cenám i několika tisíc korun. Vše se v tomto případě odvíjí zejména od kvality zvukové reprodukce. Vzhledem k finanční náročnosti je jasné, že se zde bavíme již o sluchátkách pro profesionální účely, která si budou pořizovat nahrávací studia či DJové. Očekávat můžete špičková drátová i bezdrátová sluchátka od značek Sennheiser, Koss, Marshall či Beats či Apple.

Sluchátka přes uši

Sluchátka, která jsme osobně otestovali

Samsung Galaxy Buds SM-R170

Shrnutí recenze

Samsung-galaxy-buds-bile Se vším všudy jsem se svými Samsung Galaxy Buds SM-R170 velmi spokojen. Tyhle sluchátka jsou rozumnou ekonomickou volbou. Nejsou příliš drahé a ve své cenové kategorii patří k nejlepším modelům, která si můžete zakoupit. Velmi jsem si je oblíbil na ježdění do práce a v posilovně tvoříme nerozlučnou dvojku. Samozřejmě nejsou a nikdy ani nebudou takovým symbolem statutu, jako jsou AirPods. To ale nevadí. Nemusejí být. Jejich funkčnost, spolehlivost a skvělá výdrž totiž hovoří za ně. Pokud máte android, neváhejte a kupte si je. A pokud ne, zvažte to také. Nebudete toho litovat. Celá recenze

Overall
90%
90%
 • Celkové hodnocení: - 90%
  90%

Výhody

 • pěkné basy a slušný zvukový výkon
 • komfortní nošení (nepadají ani při skákání)
 • stylový design a pěkná konstrukce
 • poměrně slušná konektivita a párování
 • výdrž baterie (6 hodin)
 • skvělé potlačení okolního zvuku
 • dokovací stanice (dobije dalších 6 hodin)

Nevýhody

 • menší rozsah hlasitosti
 • pouze odolnost IPX2
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových sluchátek. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších bezdrátových i drátových sluchátek na trhu.