Nejlepší bezdrátová sluchátka na hlavu a do uší (test a recenze 2023)

Sluchátka Bose

Mezi věcmi, které používáme každý den, zaujímají sluchátka první příčky. Pokud tedy i vy patříte mezi ty, kdo sluchátka používají mnoho hodin denně, měli byste zvážit koupi kvalitního výrobku. Jaká sluchátka jsou nejlepší? Univerzální rada neexistuje.

Někdo je chce na běhání a sport, někomu stačí na poslech hudby v tramvaji či autobusu, někdo chce pěknými sluchátky udělat dobrý dojem v kanceláři a někdo si chce prostě jenom naplno užít každý tón své oblíbené hudby v nejvyšší kvalitě. V naší recenzi sluchátek se podíváme na nejlepší sluchátka v každé ze zmíněných kategorií.

Při výběru jaká sluchátka koupit se nejdříve rozhodněte, jestli preferujete špuntová, bezdrátová či drátová. Následně se zaměřte na několik následujících parametrů.

Nejdůležitější je samozřejmě zvuk – většina sluchátek v naší recenzi má kvalitnější buď basy, nebo výšky – přizpůsobte tedy svůj výběr tomu, jakou hudbu posloucháte. Pokud rádi posloucháte oldschoolový rock a basová sóla, pravděpodobně vám budou lépe vyhovovat jiná sluchátka, než posluchačům popové hudby.

Zároveň sledujte těsnění sluchátek a to, jak dobře dokážou tlumit okolní hluk. Pokud je máte na běhání, tato vlastnost je pro vás vedlejší, pokud však pracujete v open office, je to naopak téměř nutnost.

Flexibilita je také důležitou vlastností. Do této kategorie bych zařadil vlastnosti jako je voděodolnost, to, jak dobře sluchátka drží na hlavě, odolnost proti prudkému pohybu (zvuk některých sluchátek se při prudkém pohybu „ trhá “) a proti poškození. Tuto kategorii ocení především sportovci.

Nejlepší sluchátka na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Sony Noise Cancelling WH-1000XM5
99 % ⭐do 10000 Kč Číst recenze
2.BOSE QuietComfort 45
99 % ⭐do 7500 Kč Číst recenze
3.Beats Studio3 Wireless
98 % ⭐do 6500 Kč Číst recenze
4.Apple AirPods Pro 2022
98 % ⭐do 6500 Kč Číst recenze
5.JBL Wave Beam
94 % ⭐do 2000 Kč Číst recenze
6.Sony WF-C500
94 % ⭐do 1750 Kč Číst recenze
7.Marshall Mode
93 % ⭐do 1100 Kč Číst recenze
8.Marshall Major IV BT
93 % ⭐do 3300 Kč Číst recenze
9.Samsung Galaxy Buds Pro
91 % ⭐do 3000 Kč Číst recenze
10.LAMAX NoiseComfort ANC
89 % ⭐do 1750 Kč Číst recenze
Tipy na další kvalitní bezdrátová sluchátka v článku

1. Sony Noise Cancelling WH-1000XM5 – nejlepší sluchátka na hlavu podle nás

Naše hodnocení: 99 % ⭐

 Recenze Sony Noise Cancelling WH-1000XM5  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, na uši, uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth 5.0, podpora AAC, LDAC a SBC, aktivní potlačení hluku (ANC), hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 4-40000 Hz, měnič 30 mm, výdrž baterie až 40 h.

Přejít do obchodu do 10 000 Kč

2. BOSE QuietComfort 45 – nejvyšší kvalita pro nejnáročnější

Naše hodnocení: 99 % ⭐

 Recenze BOSE QuietComfort 45  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth 5.1, USB-C, podpora AAC a SBC, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX2, odnímatelný kabel 1,06 m, výdrž baterie až 24 h.

Přejít do obchodu do 7 500 Kč

3. Beats Studio3 Wireless – nejlepší do 6500 Kč

Naše hodnocení: 98 % ⭐

 Recenze Beats Studio3 Wireless  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth 4.0, Ambient sound, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, odnímatelný kabel 1,2 m, výdrž baterie až 40 h.

Přejít do obchodu do 6 500 Kč

4. Apple AirPods Pro 2022 – nejlepší pro mobilní telefony Apple iOS

Naše hodnocení: 98 % ⭐

 Recenze Apple AirPods Pro 2022  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, True Wireless, špunty, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.3, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, výdrž baterie až 30 h (6 h+24 h).

Přejít do obchodu do 6 500 Kč

5. JBL Wave Beam – nejlepší sluchátka do 2000 Kč

Naše hodnocení: 94 % ⭐

 Recenze JBL Wave Beam  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, True Wireless, špunty, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.2, Ambient sound, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, citlivost 100 dB/mW, impedance 16 Ohm, měnič 8 mm, výdrž baterie až 32 h (8 h+24 h).

Přejít do obchodu do 2 000 Kč

6. Sony WF-C500 – nejlepší sluchátka v poměru cena / výkon

Naše hodnocení: 94 % ⭐

 Recenze Sony WF-C500  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, True Wireless, špunty, uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.0, podpora AAC a SBC, hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, výdrž baterie až 20 h (10 h+10 h).

Přejít do obchodu do 1 750 Kč

7. Marshall Mode – Nejlepší pecky do 1000 Kč (+/-) podle Wirecutter

Naše hodnocení: 93 % ⭐

 Recenze Marshall Mode  Britská firma Marshall patří už přes půl století mezi nejkvalitnější výrobce audio produktů. Co se týče kvality zvuku, nelze vzhledem k ceně sluchátkům absolutně nic vytýkat. Tóny jsou plné i šisté ve všech výškách, což není v této cenové kategorii rozhodně standard. Solidní je i rozsah frekvence 20 Hz až 20000 Hz.

Velmi dobře drží v uších, pokud si zvolíte správnou velikost špuntů. Kabel je pokrytý speciální silnou vrstvou gumy, která do značné míry brání tomu, abyste v batohu našli místo sluchátek zašmodrchaný pletenec.

Sluchátka Marshall Mode získala v naší recenzi první místo v kategorii ušních sluchátek do jednoho tisíce korun, plus – mínus. Jako nejlepší sluchátka své cenové kategorie je ocenil i magazín Wirecutter.

Hlavní nevýhodou je to, že se příliš nehodí ke sportu. Při prudším pohybu se může zvuk „trhat“.

Co potěší

  • Poměr cena výkon
  • Nejlepší sluchátka do uší do tisíce korun (+/-)
  • Perfektní zvuk ve všech výškách
  • Speciální silná vrstva gumy chrání proti zamotání

Co zamrzí

  • Nehodí se ke sportu, při prudším pohybu se zvuk „trhá“
Přejít do obchodu do 1 100 Kč

8. Marshall Major IV BT – kvalitní sluchátka s vysokou výdrží baterie

Naše hodnocení: 93 % ⭐

 Recenze Marshall Major IV BT  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, na uši, uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth 5.0, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, citlivost 99 dB/mW, impedance 32 Ohm, měnič 40 mm, odnímatelný kabel 1,5 m, výdrž baterie až 80 h.

Přejít do obchodu do 3 300 Kč

9. Samsung Galaxy Buds Pro – kvalitní pecky od Samsungu

Naše hodnocení: 91 % ⭐

 Recenze Samsung Galaxy Buds Pro  Bezdrátová sluchátka s funkcí inteligentního potlačení hluku ANC s nastavitelným stupněm odhlučnění, předpokládaná výdrž až 8 hodin přehrávání s pouzdrem až 20 hodin navíc. Odolná vůči potu, dešti i ponoření do vody (30 minut v 1m), bezdrátová technologie Bluetooth 5.0, velikost měniče 11mm, komfortní nošení, integrovaný mikrofon s redukcí šumu, Hands-free volání, ochranné nabíjecí pouzdro s LED kontrolkou, rozhraní USB-C.

Přejít do obchodu do 3 000 Kč

10. LAMAX NoiseComfort ANC – zajímavá volba do 2000 Kč

Naše hodnocení: 89 % ⭐

 Recenze LAMAX NoiseComfort ANC  Bezdrátová sluchátka – s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Hi-Res audio, frekvenční rozsah 20-20000 Hz, impedance 32 Ohm, měnič 40 mm, odnímatelný kabel 1,4 m, výdrž baterie až 50 h.

Přejít do obchodu do 1 750 Kč

Jak vybrat sluchátka, která vám budou dlouho sloužit?

V našem testu sluchátek se zaměříme na vytvoření přehledného průřezu nabídky trhu a pokusíme se vám odpovědět na otázku jaká vybrat nejlepší sluchátka k televizi či mobilu, ale také co vzít při výběru sluchátek v potaz a čemu se raději vyhnout.

Nejlepší sluchátka

Jaký typ sluchátek budete preferovat?

V první řadě si rozmyslete, zda chcete sluchátka do uší nebo přes hlavu.

Z hlediska sluchátek do uší můžete volit mezi peckami vkládaným do ucha či špunty, které přímo ucpávají zvukovod a pro některé uživatele jsou příjemnější. U špuntů můžete ve srovnání s peckami také očekávat lepší odrušení okolního hluku, i z hlediska zvukových vlastností bývají kvalitnější.

U sluchátek s mostem přes hlavu pak můžete vybírat z různých tvarů a velikostí náušníků. Pro dlouhodobý poslech jsou pohodlnější náušníky, které překryjí celé ucho a jsou usazeny na hlavu posluchače. Takto konstruovaná sluchátka nedeformují ušní boltec, dokonale odruší okolní hluk a postarají se o skvělý zvukový zážitek. Kvalitě však v mnoha případech odpovídá i jejich cena. Levnější varianta sluchátek přes hlavu má náušníky pevně usazené na ušní boltec, který se časem může začít potit, bolet či být otlačený. Tento typ náušníků tak není ideální pro dlouhodobý poslech hudby, ani pro dokonalé odrušení okolí. Je však jistým kompromisem mezi cenou a výkonem.

Nevíte, jaká sluchátka pro vás budou tak nejvhodnější? Podívejte se na naši recenzi bezdrátových sluchátek a udělejte si přehled o tom, co současný trh nabízí.

Pecky - sluchátka k PC

V jakých cenových kategoriích lze pořídit na současném trhu sluchátka přes hlavu či do uší?

Cena sluchátek se odvíjí nejen od jejich zvukové kvality, ale také materiálů, z nichž jsou provedena. Na trhu se samozřejmě vyskytují i špunty či pecky do uší za cenu několik desetikorun. Investice do nich ale představuje spíše vyhozené peníze. Zklamou vás nejen zvukově, ale i z hlediska provedení a funkcí a čase je pravděpodobně odložíte. Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní špuntová sluchátka, která vám vydrží, připravte se na investici v řádu několika stokorun. U sluchátek přes hlavu klidně i tisícikorun. Sluchátky za ceny do 300 Kč se při svém výběru raději ani nezabývejte. Jde obvykle o velmi nekvalitní napodobeniny.

Jaká sluchátka na vás čekají v cenové kategorii od 300 do 700 Kč?

V těchto cenových hladinách očekávejte spíše špunty nebo pecky. Na horní hranici můžete narazit i na bezdrátová sluchátka, která sice umožní pohodlné používání, vysokou zvukovou kvalitu od nich však neočekávejte. Pro nenáročné uživatele, kteří hledají jednoduché špunty například na běhání, jsou však i produkty této kategorie plně dostačující. Překvapivě za tyto ceny seženete i praktická bluetooth sluchátka, která jednoduše spárujete s mobilem.

Cenová hladina od 700 Kč do 1 500 Kč

Tato střední kategorie už v mnoha případech nabízí sluchátka s mikrofonem, která mohou sloužit i jako headset k telefonu, což ocení zejména řidiči a všichni, kteří potřebují mít při telefonování prázdné ruce. V této cenové hladině pořídíte zejména velice kvalitní sluchátka špuntová, objevíte již ale také sluchátka přes hlavu. Ta však nebudou příliš kvalitní. Pro většinu běžných uživatelů však budou modely z této kategorie plně dostačující i jako sluchátka k PC či bezdrátová sluchátka k televizi či mobilu.

Cenová kategorie nad 1 500 Kč

Nejlepší sluchátka pořídíte právě v této cenové hladině. Ta opravdu špičková zařízení věhlasných značek se mohou vyšplhat k cenám i několika tisíc korun. Vše se v tomto případě odvíjí zejména od kvality zvukové reprodukce. Vzhledem k finanční náročnosti je jasné, že se zde bavíme již o sluchátkách pro profesionální účely, která si budou pořizovat nahrávací studia či DJové. Očekávat můžete špičková drátová i bezdrátová sluchátka od značek Sennheiser, Koss, Marshall či Beats či Apple.

Sluchátka přes uši

Sluchátka, která jsme osobně otestovali

Nejprodávanější sluchátka na trhu

Mezi nejprodávanější sluchátka na trhu patří značky: SONY, JBL, APPLE, SENNHEISER, Niceboy, Lamax. Celosvětově jsou pak oblíbené značky jako Beats, Marshall, Bose či Koss.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nových sluchátek. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepších bezdrátových i drátových sluchátek na trhu.