Recenze 7 nejlepších gramofonů roku 2018

gramofon Pro-ject Elemental Gramofony zažívají comeback. Už řadu let neplatí, že na gramofon narazíte pouze u prarodičů v obývacím pokoji. Přestože na trhu má řadu modernějších konkurentů, stará dobrá klasika stále neomrzí. Mezi nejlepšími gramofony si vybere milovník klasiky, i moderní technologie.

Na trhu je řada výrobků. Neschází zástupci, kteří imitují své předchůdce, samozřejmostí jsou ale také gramofony v moderním kabátě.

Jaký koupit gramofon, který bude splňovat všechny vaše požadavky? Věříme, že vám následující recenze pomůže s výběrem.

Nejlepší gramofony na trhu

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Audio Technica AT-LP120-USB
5 out of 5 stars (5 / 5)7 290 Kč Číst recenze
2.Audio-Technica AT-LP3
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6 590 Kč Číst recenze
3.Marantz TT-15S1
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)44 990 Kč Číst recenze
4.Pro-Ject Debut Carbon
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)11 990 Kč Číst recenze
5.Rega Planar 1
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 990 Kč Číst recenze
6.Sony Hi-Res PS-HX500
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)9 990 Kč Číst recenze
7.Pro-Ject Elemental
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12 990 Kč Číst recenze

1. Audio Technica AT-LP120-USB – nejlepší v poměru cena / kvalita

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Audio Technica AT-LP120-USB  Tento model Audio Technika patří mezi nejprodávanější gramofony na českém trhu. Hned na první pohled je vidět, že výrobce šel moderní cestou. Gramofonu dominuje stříbrná, případně černá barva. Přístroj tedy vypadá moderně, ale zároveň respektuje klasiku. Je vybaven několika diodami, které příjemně oživují vzhled, nicméně jejich množství není nijak závratně vysoké.

Jedná se o profesionální stereo gramofon, který je vybavený řadou technických vylepšení. Tím hlavním je především motor. Díky vysokým otáčkám se téměř okamžitě roztočí na požadovanou rychlost, kterou si uživatel může libovolně měnit. Na výběr má ze tří možností. Neschází ani elektronická brzda. Za pozornost stojí také konstrukce ramena. Ta je vyztužená, umožňuje úpravy výšky nebo nastavení síly na hrot.

Gramofon lze hned několika způsoby propojit s ostatními přístroji, například pomocí USB portu. Dále ho můžete propojit například s mixážním pultem. USB port dále umožňuje připojení k programu Audacity, díky kterému můžete zdigitalizovat desky. Také cena je přímená, tento kvalitní gramofon seženete za částku kolem sedmi tisíc.

Co potěší

 • moderní vzhled s respektem klasiky
 • řada praktických vychytávek
 • kvalitní zpracování

Co zamrzí

 • určen primárně moderním uživatelům
Zjistit přesnou cenu od 7 290 Kč

2. Audio-Technica AT-LP3

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Audio-Technica AT-LP3  Tento model je novějším a o něco levnějším konkurentem výše zmiňovaného AT-LP120-USB. Také novější model se zařadil mezi nejlepší gramofony na trhu, nicméně jeho kvality jsou o něco menší.

Rozdíl je vidět na první pohled. Gramofon se prodává ve dvou barevných provedeních, a to bílé a černé. Černá varianta je podle nás výrazně elegantnější, bílá připomíná spíše kuchyňský spotřebič. Jinak je ale provedení velmi kvalitní.

Výhodou je automatický režim, ovládat gramofon můžete bez dotyku ramene. Uživatelé si mohou vybrat mezi dvěma rychlostmi otáčení. Rameno je vyrobeno z kvalitních materiálů, je vyztužené, nicméně postrádáme bezpečností pojistku. Proto je při manipulaci dobré dávat si pozor. Některé uživatele by mohla nepříjemně zaskočit absence USB portu.

Co potěší

 • kvalitní provedení
 • přijatelná cena

Co zamrzí

 • nepovedené bílé provedení
 • absence USB portu
Zjistit přesnou cenu od 6 590 Kč

3. Marantz TT-15S1 – gramofon pro nejnáročnější

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Marantz TT-15S1  Pokud patříte mezi velmi náročné uživatele a jste ochotni investovat, Marantz TT-15S1 je pro vás ideálním gramofonem z naší recenze. Není pochyb o tom, že jeho kvality jsou na velmi vysoké úrovni. Daní za luxus je ale cena, která se vyšplhala na 45 tisíc.

Provedení je velmi elegantní. Prodává se ve dvou barvách, a to černé a bílé. Na spodní straně jsou umístěné masivní hliníkové nožičky. Z hliníku je rovněž vyrobeno rameno. Výrobce si dal záležet na odstranění vibrací – využil keramická ložiska a motor izoloval od šasi. Provedení je sice velmi jednoduché a elegantní, nicméně postrádáme zde poklop, který by přístroj chránil před prachem.

Kouzlo tohoto výrobku se skládá z detailů. Testy gramofonů potvrdily, že vylepšení se pozitivně odráží v první řadě na kvalitě zvuku. Na druhou stranu, výrobce se snažil zavděčit co největší skupině posluchačů – důsledkem je utlumení basů.

Co potěší

 • perfektní zvuk
 • omezení vibrací
 • kvalitní a elegantní provedení

Co zamrzí

 • vysoká cena
 • chybějící kryt proti prachu
Zjistit přesnou cenu od 44 990 Kč

4. Pro-Ject Debut Carbon

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Pro-Ject Debut Carbon  Pro-Ject Debut Carbon patří mezi cenově přijatelné přístroje. Pokud jde o vzhledovou stránku, inspirace klasikou je značná. Konstrukce působí jednoduše a zároveň bytelně. Pokud ale chcete něco modernějšího, žádný problém. Recenzovaný gramofon lze zakoupit v mnoha barevných provedeních, například žluté, modré, červené a tak dále.

Jak napovídá název produktu, rameno je vyrobeno z karbonu. Výhodou je, že jeho váha dosahuje pouze osmi gramů. Po zakoupení stačí gramofon vybalit z krabice a téměř okamžitě je připraven k použití. Ovládání je velmi jednoduché.

Výrobce se jistě snažil odstranit vibrace, nicméně v tomto směru nebyl příliš úspěšný. Na druhou stranu, pokud jde o motor, uživatelé mohou snadno měnit rychlost. Potěší také přítomnost USB portu.

Co potěší

 • přijatelná cena
 • snadné ovládání
 • velké množství barev

Co zamrzí

 • citelné vibrace
Zjistit přesnou cenu od 11 990 Kč

5. Rega Planar 1 – skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Rega Planar 1  Rega Planar je dalším reprezentantem levnějších gramofonů. Pokud vyberete právě tento výrobek, do rukou se vám dostane kvalitní přístroj, kterému vzhledem k ceně nelze nic vytknout, jedině snad o něco větší vibrace.

Předností číslo jedna je snadné ovládání i instalace. Po vybalení z krabice gramofon za pár minut můžete bez problémů uvést do provozu. Další ovládání probíhá podobně jednoduše. Provedení je velmi elegantní.

Mimo již zmiňované vibrace je kvalita zvuku perfektní. Neschází ani výraznější basy. Celkově řečeno, v této cenové kategorii na kvalitnější přístroj jen tak nenarazíte. Podle mnoha zahraničních testů je tento gramofon jedním z nejlepších.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • jednoduché ovládání

Co zamrzí

 • výraznější vibrace
Zjistit přesnou cenu od 7 990 Kč

6. Sony Hi-Res PS-HX500 – pro technické nadšence

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Sony Hi-Res PS-HX500  Také zástupce společnosti SONY neschází v naší recenzi nejlepších gramofonů. Tento přístroj ovšem neslouží jen pro přehrávání desek. Zhruba před dvěma lety (tedy v době svého představení) byl tento gramofon prvním, který zvládal převod hudby z desky přímo na digitální zvuk o vysoké kvalitě. Nicméně, v této oblasti je stále co zlepšovat. Zvuk je sice kvalitní, ale ne vždy bude posluchač spokojen.

Uživatelé si mohou vybírat ze dvou rychlostí otáčení motoru. Samozřejmostí jsou i účinná proti vibrační opatření. Gramofon lze rovněž přímo propojit s externími reproduktory pomocí klasických výstupů. Nechybí ani USB.

Tento přístroj tedy zaujme v první řadě technické nadšence, kteří touží po zvuku z gramofonu uloženém v počítači. Účelu odpovídá také vzhled. Na první pohled působí jednoduše, ale zároveň elegantně.

Co potěší

 • převod zvuku do vysoké kvality
 • povedený design

Co zamrzí

 • zvuk ve vysoké kvalitě by zasloužil více pozornosti
Zjistit přesnou cenu od 9 990 Kč

7. Pro-Ject Elemental – nejlevnější řešení

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Pro-Ject Elemental  Vybíráte nový gramofon a vaším kritériem číslo jedna je nízká cena? Pro-Ject Elemental je nejlevnějším gramofonem z naší recenze. V současnosti ho seženete přibližně za pět tisíc korun.

Výrobce dosáhl nízké ceny tím, že gramofon „očistil“ od všech nákladných prvků a ponechal jen to nejdůležitější. Toto opatření poznáte na první pohled. Zůstal zachován v podstatě jen talíř opatřený dvěma pacičkami po stranách. Konstrukce je masivní, což by mělo výrazně zvýšit stabilitu.

Uživatelé nicméně stále mají možnost volby mezi dvěma rychlostmi motoru. Výrobce si dal záležet i na eliminaci vibrací. V tomto směru byl celkem úspěšný. Vytknout by se (vzhledem k ceně) dalo snad jen to, že signálový kabel nelze odpojit.

Co potěší

 • poměr ceny a výkonu
 • kvalitní provedení

Co zamrzí

 • nelze odpojit signálový kabel
Zjistit přesnou cenu od 4 990 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového gramofonu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího gramofonu.