Nejlepší JBL bluetooth reproduktory | Testy a recenze

JBL reproduktory Sháníte reproduktor, který bude nejen skvěle vypadat, ale taky fungovat? Dnes již takřka legendární značka JBL může být tou pravou volbou. Ve světě menších a přenosných reproduktorů představuje již mnoho let světovou špičku. Sortiment této značky je nicméně poměrně široký a pestrý. Jak si vybrat nejlepší JBL reproduktor? Právě na to se dnes podíváme. Připravili jsme pro vás stručné představení zásadních sérií a zmíníme se i o obecných kvalitách a výhodách této značky.

Jsme si jisti, že vám tento náš „tahák“ pomůže zorientovat se v nabídce a vybrat si nejvhodnější model na základě vašich nároků, požadavků i možností. Velkou pomoc vám mohou poskytnout i uživatelské i odborné testy a recenze JBL reproduktorů. Vzhledem k oblibě značky jich na internetu najdete obrovské množství.

Mám slevu 10% na nezlevněné produkty na webu JBL.cz a vy ji můžete mít také.
Platí do 31. 8. 2023.

Stačí při objednávce zadat kód: FJU8ksi

Jaký je nejlepší JBL reproduktor na trhu

  1. JBL XTREME 3 – náš vítěz, nejlepší hlasitý JBL reproduktor
  2. JBL Charge 5 – nejlepší pro kvalitní poslech hudby i pro náročnější zájemce
  3. JBL Flip 6 – nejlepší do pokoje teenagera
  4. JBL Go 3 – nejlepší přenosný JBL
  5. JBL Partybox 110 – nejlepší JBL na párty
  6. JBL Clip 4 – ideální do party přátel nebo na turistiku

Nejlépe hodnocené JBL bluetooth reproduktory

NázevHodnoceníProč koupit tento model?
1.JBL XTREME 3
5 out of 5 stars (5 / 5) Náš vítěz, nejlepší JBL reproduktor 

Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 50W, frekvenční rozsah od 53,5 Hz do 20000 Hz, 3,5mm jack, Bluetooth 5.1, certifikace IPX7, výdrž baterie 15 h. Skvělé hodnocení.

💡 Cena: od 8 390 Kč

Zjistit přesnou cenu
2.JBL Charge 5
5 out of 5 stars (5 / 5)Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 40W, frekvenční rozsah od 65 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 5.1, USB napájení, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 20 h

💡 Cena: od 3 999 Kč

Zjistit přesnou cenu
3.JBL Flip 6
5 out of 5 stars (5 / 5)Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 20W, frekvenční rozsah od 63 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 5.1, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 12 h. Skvěle hodnoceno.

💡 Cena: od 3 590 Kč

Zjistit přesnou cenu
4.JBL Go 3
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, špunty, polouzavřená konstrukce, Bluetooth, aktivní potlačení hluku (ANC), hlasový asistent, certifikace IPX4, výdrž baterie až 24 h (6 h+18 h).

💡 Cena: od 990 Kč

Zjistit přesnou cenu
5.JBL Partybox 110
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 160W, frekvenční rozsah od 45 Hz do 20000 Hz, 3,5mm jack, Bluetooth 5.1, přehrávání USB flash, USB napájení, certifikace IPX4, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 12 h.

💡 Cena: od 9 990 Kč

Zjistit přesnou cenu
6.JBL Clip 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 5W, frekvenční rozsah od 100 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 5.1, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 10 h.

💡 Cena: od 1 490 Kč

Zjistit přesnou cenu

O značce JBL

JBL logo Značka JBL je už docela starý harcovník. Počátky společnosti sahají až do 20. let minulého století. Jejím zakladatelem byl teprve pětadvacetiletý nadšený losangeleský konstruktér James Bullough Lansing. Jeho iniciály vás již jistě navedou k tomu, jak vznikl současný název značky. Zpočátku se však firma jmenovala Lansing Manufacturing Company. J. B. L. se věnoval především výrobě reproduktorů pro rádia.

Během následujících dekád se společnost poněkud rozštěpila. Původní nepříliš výdělečnou značku zakoupila společnost Altec, samotný Lansing později vytvořil novou společnost, která již nesla název James B. Lansing Sound. Odtud už nebylo daleko k dnešnímu JBL. Osud samotného zakladatele byl však poměrně smutný. Přestože byl zdatným, nadaným konstruktérem a dříčem, jeho finanční a podnikatelské schopnosti zaostávaly. Tento fakt vyústil až v sebevraždu v roce 1949. Firma však žila dál a dodnes nese památku svého tvůrce. Navíc se jí v poslední době daří víc než dobře.

Ve jménu přenosných reproduktorů

JBL našla své místo především na poli přenosných reproduktorů, které se dostávají od minulé dekády do popředí zájmu. V tomto segmentu patří JBL mezi světové lídry. Vyrábí však i soundbary, klasické statické domácí reproduktory, reproduktory do auta i další – především audio – techniku (sluchátka, mikrofony atd.).

Legendární značka světového formátu

Značka JBL má na svém kontě několik pozoruhodných úspěchů. V roce 1969 získala zakázku na ozvučení legendárního festivalu Woodstock. V roce 2002 ozvučovala Super Bowl, což je jedna z největších amerických událostí roku. V roce 2005 získala cenu Grammy za technologický přínos. V roce 2019 měla na svém kontě 100 000 000 prodaných přenosných reproduktorů! A to nepočítáme bezpočet ocenění, které sklízely a sklízejí jednotlivé modely reproduktorů této značky. JBL je tedy jednoznačně osvědčená a vynikající volba i pro náročné zájemce.

JBL bluetooth reproduktor

Jak vybrat nejlepší přenosný JBL reproduktor?

Přenosné a party reproduktory jsou momentálně těžištěm nabídky JBL. Výběr je výborný, značka nabízí několik sérií, které se liší nejen cenovými relacemi, ale i designem, vybavením, výkonem a zaměřením.

Série JBL GO, Clip

Půjdeme-li „odspodu“, základ představuje série JBL GO. Jde o nejlevnější a nejmenší reproduktory. Modely z řady Go Essential a GO3 jsou „ultra-kompaktní“, jak je označuje samotná značka. Vejdou se snadno do kapsy. Potěší taky velmi odolným, vodotěsným (IPx7, IP67) zpracováním, výdrží okolo pěti hodin a kvalitním zvukem, který je u JBL samozřejmostí. Cena je obvykle mezi 700 – 1000 Kč.

Další sérií mini reproduktorů představuje JBL Clip. Jde o modely stylizované do designu visacího zámku. Mají vodotěsnost IP67 a až 10hodinovou výdrž. Praktická karabina umožňuje přichycení na oblečení, zavazadlo apod. Cena je kolem 1400 Kč.

JBL Tuner a Flip

Jde již o něco větší a výkonnější přenosné modely. Mají populární válcovitý design a zejména série Flip se těší velké oblibě. Opět se můžete spolehnout na vodotěsnost IPx7, takže je můžete vzít třeba na party u bazénu. Výdrž je kolem 12 hodin, nechybí rádio tuner. Skvělá volba pro menší party a sešlosti, které potřebujete kvalitně ozvučit. Série Flip má několik řad. Ty vyšší nabídnou už velmi dobrý zvuk a výkon a taky větší výbavu. Cena je cca 2500 až 3600 Kč.

JBL Charge

Mimořádné popularitě se těší úspěšná série Charge. Jde o velmi kvalitní, vodotěsné přenosné reproduktory, které již mohou nabídnout relativně značný výkon – v závislosti na sérii až 40 W RMS. Zvuk je přitom velmi čistý a kvalitní. Výdrž může být i 20 hodin. Skvělé improvizované řešení, které se neztratí ani na větší party nebo při jiném náročnějším použití. Cena je od 3500 do 4500 Kč.

JBL Pulse a Xtreme

Ještě náročnější zájemce mohou oslovit tyto série. Zejména reproduktory Xtreme jsou velmi populární a žádané. U vyšších modelů může výkon dosahovat celkově až 100 W (resp. 50 W woofer + 50 W výškový tweeter). To už je slušný randál, přitom skrytý stále v relativně malém těle. Výdrž bývá kolem 15 hodin, opět platí vodotěsné provedení a dočkáte se i bohaté funkční výbavy. Cena cca 5500 až 7700 Kč.

Party modely JBL PartyBox a Boombox

Jde již o větší a výkonnější, nicméně stále přenosné a velmi praktické reproduktory. Kvalita zvuku je již vynikající, stejně jako vydatnost a výkon. Masivní basy i křišťálové výšky, celkový výkon se pohybuje nad 100 W. Baterie vydrží i 25 hodin. Samozřejmostí je možnost síťového napájení. Tyto modely již rozproudí i poměrně velkou akci. Například pořádnou plážovou party. Cena je od cca 8 do 15 tisíc Kč.

Vyšší modely JBL PartyBox pak mohou nabídnout výkon i 800 W, ale již nejde o přímo přenosné modely, spíše velmi výkonné kompaktní reproduktory, které v jednom těle ukrývají komplexní audio vybavení, včetně např. vstupů pro hudební nástroje apod. Cena je i přes 20 tisíc Kč.

Jak se rozhodnout, které JBL je pro mě?

Jak vidíte, značka JBL nabízí kompletní spektrum reproduktorů od velmi levných za stovky korun až po špičkové za desítky tisíc. A to jsme v našem přehledu nezmínily zdaleka všechny série – omezily jsme se na ty nejžádanější.

Jisté však je, že si vybere každý. Pokud hledáte model spíše pro „soukromější“ použití, řady GO či Clip představují skvělou volbu. Pro občasné menší setkání s přáteli nebo podobné příležitosti se skvěle hodí např. série Flip a Charge. Řada Xtreme či Pulse už ozvučí i větší akce a uspokojí náročnější zájemce. Pokud hledáte vysloveně výkonné party řešení, pátrejte v řadě PartyBox.

JBL reproduktory nabízejí nejen kvalitní zvuk, ale jsou oceňované i pro styl a design, odolnost a celkově výborné zpracování. To jsou ostatně důvody, proč jde v současnosti o jednu z nejprodávanějších značek v kategorii přenosných reproduktorů.

Mám slevu 10% na nezlevněné produkty na webu JBL.cz a vy ji můžete mít také.
Platí do 31. 8. 2023.

Stačí při objednávce zadat kód: FJU8ksi

Nejprodávanější JBL reproduktory na trhu

Nejprodávanější JBL bluetooth reproduktory na trhu podle portálu Heureka.cz

Možná vás zaujmou i tyto články: