Recenze 6 nejlepších elektroboardů

V době elektrických aut, elektrokol, elektrokoloběžek, skútrů nebo hoverboardů je nasnadě, že vznikne taky elektrickou energií poháněná mutace skateboardů. Tato variace nejenže samozřejmě skutečně existuje, ale těší se i velké oblibě. Představuje totiž nejen elegantní kombinaci sportovního vybavení a dopravního prostředku, ale především vyjádření moderního životního stylu.

Na elektrickém skateboardu sice zřejmě nevyrazíte na desítky kilometrů dlouhou výpravu, ani vám nepomůže hladce předvádět akrobatické kousky, jaké zvládají legendární osobnosti klasického skateboardů – můžete ale získat velice stylové přesouvadlo, kterým rozhodně upoutáte pozornost. Vyrazit přitom můžete třeba do práce nebo školy, a to aniž byste dojeli do cíle upocení a vyčerpaní. Jízda na elektrickém skateboardu dokáže být nejen poměrně rychlá, ale je vždy především zábavná a nutí zapojovat stabilizační svaly. Vaše tělo tedy zcela nezahálí, na rozdíl od jízdy autem nebo hromadnou dopravou. Protože jde o velmi zajímavý, módní výdobytek, rozhodli jsme se pro vás připravit výběr šesti nejlepších elektroboardů na našem trhu.

Elektroboardy jsou na první pohled zpravidla takřka k nerozeznání od klasických skateboardů nebo takzvaných longboardů. Pohání je nicméně elektromotor napájený akumulátorovou baterií. Toto hybné zařízení je umístěno na spodní straně prkna a při běžném používání není vidět. Výhoda tohoto řešení je jasná. Nemusíte se odrážet, čímž si ušetříte spoustu námahy.

Pozoruhodné je, že tato prkna vyvinou rychlost až 25 km/h a zdoláte s nimi i mírnější svahy. Dojezd je okolo 20-25 km, a když dojde baterie, můžete jet směle dál na vlastní pohon. Jako každé správné moderní zařízení lze navíc mnohé z těchto vozítek propojit s mobilními aplikacemi a získat různá zajímavá data. V naší recenzi elektroboardů najdete modely, které se těší velké oblibě a nabízejí co nejvyšší kvalitu v poměru k ceně. Z žebříčku si jistě vyberou začínající i pokročilí uživatelé.

Nejlepší elektroboardy na trhu podle nás

Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Eljet Double Power
5 out of 5 stars (5 / 5)6 999 KčČíst recenze
2.Razor Elektrický longboard
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)5 499 KčČíst recenze
3.Eljet Single Drive
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)10 799 KčČíst recenze
4.Inmotion K1
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4 999 KčČíst recenze
5.Skatey 150L

4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4 999 KčČíst recenze
6.Nano One Q2
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 259 KčČíst recenze

1. Eljet Double Power

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Eljet Double Power  Na první místo se dostal velice povedený a cenově dostupný elektrický longboard značky Eljet. Tuto značku bude znát každý, kdo se alespoň trochu zajímá o elektrické dopravní prostředky. V její nabídce jsou elektrické koloběžky, hoverboardy i toto pěkné prkno, které je ideální variantou pro začínající i pokročilejší jezdce. Díky svým parametrům představuje určitý zlatý střed a dokáže oslovit a zaujmout skoro každého.

Tento longboard o délce 70 cm je poháněn dvěma elektromotorky. Každý z těchto motorů poskytuje kolečkům výkon 250 W a oba jsou napájeny jednou lithium-iontovou 24V baterií o kapacitě 4400 mAh. Tato baterie umožní dojezd až 25 km – což je v rámci elektrických skateboardů výkon více než dobrý. Maximální dosažitelná rychlost je 15 km/h, což je na druhou stranu spíše solidní průměr. Velmi potěší krátká doba nabíjení, která se pohybuje okolo 90 minut.

A jak vypadá samotné prkno? Design je účelový, jednoduchý a velmi pěkný. Deska je z javorového dřeva opatřeného protiskluznou plochou. Kolečka jsou z polyuretanu, tvrdost je 78A. K prknu získáte kromě manuálu a nabíječky i dálkové ovládání. Shrnuto a podtrženo, jde o opravdu zdařilé prkno, které v žádném ohledu nezklame. Nejde sice o špičkovou výkonnostní třídu, ale za příjemnou cenu okolo 7000 Kč získáte dopravní prostředek, který si zamilujete.

Co potěší

 • Velmi dobrý dojezd
 • Rychlé nabíjení
 • Kvalitní zpracování, dřevěná deska
 • Dálkové ovládání

Co zamrzí

 • Průměrná rychlost
Zjistit přesnou cenu od 6 999 Kč

2. Razor Elektrický longboard

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Razor Elektrický longboard  I na druhé příčce testu elektroboardů se umístil tzv. longboard. Za tento model však v průměru zaplatíte ještě o cca 1500 Kč méně než za předchozí. Nižší cena je ale přece jen znát na některých parametrech. Tento elektrický longboard je dílem známé americké značky Razor, která se na pohyblivé elektrické „hračky“ specializuje. Její výrobky se vyznačují kvalitou zpracování, důrazem na detail a stylovým designem.

Longboard Razor skutečně nabízí velmi atraktivní a solidní provedení – a to nejen po vzhledové stránce, ale i co se materiálů týče. Deska je totiž bambusová, s nosností až 100 kg. Poměrně překvapivá je i značná délka, 95,5 cm. Prkno tedy nepatří k nejskladnějším a proplétat se s ním davem by mohl být oříšek. Na druhé straně si o to víc vychutnáte jízdu po dlouhé, rovné silnici.

Tento longboard je opatřen motorem pohánějícím zadní kola. Výkon není rozhodně nijak oslnivý, pouze 125 W. Přesto můžete z prkna vytáhnout rychlost až 16 km/h. Slabinou tohoto modelu ale není nepříliš silný motor, nýbrž poměrně slabý dojezd. Na jedno nabití vydrží baterie cca 10kilometrovou jízdu, což skutečně není mnoho. Pokud však chcete vyrážet jen na krátké trasy a chcete si užít komfortní a celkem svižnou jízdu na rozměrném a stylovém prkně, pak neváhejte.

Co potěší

 • Atraktivní a kvalitní zpracování
 • Dobrá cena

Co zamrzí

 • Nízký dojezd
Přejít do obchodu od 5 499 Kč

3. Eljet Single Drive

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Eljet Single Drive  S třetím místem testu elektroboardů je tu další prkno značky Eljet, v tomto případě si ale trochu připlatíte. Za peníze navíc ale rozhodně získáte zajímavé výhody. Toto prkno sice na první pohled nevypadá kdovíjak. Skrývá se v něm ale ďábelská síla. Tu poznáte především na rychlosti, ale taky na velmi dobrém dojezdu. Jak na tom tedy model Single Drive je?

Prkno je vyrobeno z třívrstvého bambusového dřeva a skelného vlákna. Zajímavou designovou specialitou je otvor v těle desky, který umožňuje snadné přenášení v ruce. To se hodí, protože prkno patří mezi delší (94 cm) a pod paží by se nenosilo příliš pohodlně. Navzdory rozměrům ale není váha nepřiměřeně vysoká a drží se pod 7 kg. Prkno je opatřeno polyuretanovými kolečky o tvrdosti 78A.

Ale teď teprve přijde to nejzajímavější. Výkon motoru tohoto longboardu je totiž nanejvýš příjemný a činí celých 1800 W. Díky tomu můžete za optimálních podmínek svištět rychlostí až 25 km/h. Taková rychlost už samozřejmě vyžaduje notnou dávku opatrnosti, a proto je třeba se před jízdou vybavit vhodnými chrániči a především helmou.

Podobně parádní jako rychlost je i dojezd. Prkno disponuje silnou baterií typu Li-Ion o kapacitě 8800 Ah. To je dost, abyste na jedno nabití pohodlně dorazili i do 25 km vzdáleného cíle. Trochu méně radosti vyvolá doba nabíjení, která je tentokrát přes tři hodiny. Taková je už ale daň za rychlost a výdrž. Součástí vybavení je samozřejmě taky dálkové ovládání, které umožní například měnit rychlost nebo uzamknout motor.

Co potěší

 • Vynikající výkon a maximální rychlost
 • Skvělá výdrž, dojezd až 25 km
 • Kvalitní zpracování

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Obyčejný vzhled
 • Dlouhé nabíjení
Přejít do obchodu od 10 799 Kč

4. Inmotion K1

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Inmotion K1  Inmotion K1 je pěkně zpracované prkno, které je k dostání za celkem lidovou cenu. Pochopitelně ale nelze čekat žádné rekordy lámající parametry, přesto v některých ohledech tento model převyšuje i dražší produkty.

Deska tohoto skateboardu je dlouhá 70 cm a je vyrobena ze šesti vrstev kanadského javoru a vrstvy bambusového vlákna. Nosnost je až 90 kg a hmotnost přitom pouze 3,6 kg. Deska je opatřena otvorem pro přenášení, který jsme mohli vidět už i u předchozího hodnoceného modelu.

Co se týče výkonu, dočkáte se pouze slabšího 150W motoru. Přestože jsou jeho rozměry drobné a nominální hodnoty neoslní, dokáže prkno hnát rychlostí až 20 km/h, což je slušný nadprůměr. Podstatně hůře je na tom ovšem dojezd. Právě výdrž je největší slabinou tohoto modelu.

Inmotion K1 je poháněn baterií o napětí 25,9 V a kapacitě 2,15 Ah – ta vás však při plném nabití přemístí jen na vzdálenost okolo 8 km.
Zajímavým bonusem je ale technologie snímačů umístěných na ploše desky. Ty reagují na pohyby vašich nohou a podle toho upravují výkon prkna. Rychlost díky tomu nemusíte regulovat ručně, což je jistě pohodlnější i bezpečnější.

Co potěší

 • Vysoká rychlost
 • Ovládání výkonu prostřednictvím snímačů nohou
 • Nízká hmotnost

Co zamrzí

 • Velmi slabý dojezd
Přejít do obchodu od 4 999 Kč

5. Skatey 150L

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Skatey 150L  Předposlední místo naší recenze elektroboardů obsadil model Skatey 150L. Toto prkno zaujme na první pohled rozměrnějšími koly a vyšším podvozkem. Tato kombinace jej předurčuje pro elegantnější zdolávání i obtížnějšího terénu. Ne, že byste se mohli rovnou pustit do extrémního offroadu – nějaká ta nerovnost vás ale na tomto modelu z míry rozhodně nevyvede.

Design prkna Skatey 150L je vkusný; v černé barvě, která nikdy nezklame. Deska je vyrobena z vrstveného kanadského javoru a je dlouhá kompromisních 80 cm. Kola mají průměr 84 mm a jsou z polyuretanu. Hmotnost celého skateboardu je pak 5 kg. Trochu ale zamrzí nízká nosnost do 60 kg, která je dost omezující zejména pro mladé a dospělé muže. Prkno je ovládáno dálkově pomocí Bluetooth ovladače, který umožňuje kromě změny rychlosti a zastavení motoru taky sledování baterie nebo rychlosti jízdy.

A jak je na tom Skatey 150L výkonově? Prkno má pouze jeden 150 W motorek. Maximální rychlost může být ale až 15 km/h – vybrat si přitom můžete tři rychlostní úrovně, včetně bezpečné začátečnické. Lithiová baterie je 12voltová o kapacitě 4,4 Ah. Díky tomu můžete dosáhnout vcelku dobrého dojezdu okolo 17 km. Dobíjení pak trvá okolo 1-2 hodin.

Co potěší

 • Solidní rychlost a dojezd
 • „Terénní“ provedení

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Nízká nosnost
Přejít do obchodu od 4 999 Kč

6. Nano One Q2

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Nano One Q2  Posledním elektrickým skateboardem v našem žebříčku bude poněkud extravagantní a neortodoxní model Nano One Q2. Tento elektrický skateboard si s tím klasickým na silnici rozhodně nespletete. Má totiž jen jediné kolo umístěné uprostřed stojné desky. Při jízdě tedy stojíte rozkročeni nad kolem a směr ovládáte náklony. Přestože se může takové řešení zdát náročné na stabilitu, naučit se na tomto prkně jezdit není žádná věda.

Nano One Q2 nabízí kromě unikátního provedení i velmi zajímavou výbavu, které dominují integrované reproduktory. Ty lze ovládat prostřednictvím Bluetooth a z mobilního telefonu si můžete pouštět hudbu. Součástí výbavy je i svítilna, která vám pomůže dostat se bezpečně do cíle i za šera či tmy.

Co se týče technických parametrů, nevede si tento zvláštní skateboard úplně špatně. Motor nabízí výkon 500 W a dostanete se na rychlost až 18 km/h. Úplně nejhorší není ani dojezd. S 36V baterií o kapacitě 4,4 Ah můžete dorazit i cca do 16 km vzdálenosti. Maximální nosnost je přitom až 100 kg.

Toto balanční zařízení je spíše neobvyklou alternativou k typově standardním elektrickým skateboardům, a proto jej umísťujeme až na konec testu.

Co potěší

 • Originální řešení
 • Vysoká rychlost
 • Integrované reproduktory

Co zamrzí

 • Nižší dojezd
 • Vyšší cena
 • Vysoká hmotnost (10 kg)
Přejít do obchodu od 7 259 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového elektrického skateboardu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího elektroboardu.