Recenze 5 nejlepších notebooků do 10000 Kč (tipy roku 2018)

Acer Switch 3 Spousta lidí touží po notebooku a chce si jej koupit místo stolního PC i přes to, že neplánují s notebookem cestovat či se s ním pohybovat například po době či bytě. Tento článek ukazuje 5 zařízení do 10 tisíc, které stojí za zvážení a za případnou koupi. Každé zařízení je něčím jedinečné a zohledňuje potřeby jednotlivce.

Je důležité si uvědomit, že všechno něco stojí, a tak je třeba dělat v této cenové hladině, cena do 10 tisíc korun, spoustu kompromisů. Stále zde ale můžeme najít zajímavé zařízení, které nabídnout například neobvyklou konstrukci.

Pokud chcete zajímavou konstrukci, tak mnohdy notebook nabídne horší displej, méně paměti či horší procesor.

Alternativou k novému notebooku může být nějaký repasovaný kousek, který mnohdy nabídne mnohem lepší specifikace, který je ve výsledku několikrát výkonnější než ten, který byste si koupili za tu samou cenu, ale jako nový.

Další alternativou je PC a to buď nové či repasované. I zde získáte zařízení s lepším hardwarem. Je to dáno tím, že na všechny komponenty je více místa, mohou být tedy větší a tedy i výkonnější. Rozšiřitelnost PC je také velice jednoduchá. Přidání více RAM, disků atd.

Nebo se také můžete podívat na náš výběr notebooků do 15000 Kč.

Nejlepší notebooky do 10000 Kč na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Lenovo Yoga 510-14AST
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)10 990 KčČíst recenze
2.Acer Switch 3
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)9 990 KčČíst recenze
3.ASUS VivoBook 15 X540UA-GQ010T
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)9 990 KčČíst recenze
4.Lenovo V110-15IAP
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8 990 KčČíst recenze
5.ASUS VivoBook E402NA-GA167T

4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)5 790 KčČíst recenze

1. Lenovo Yoga 510-14AST

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Lenovo Yoga 510-14AST  Tablet PC Lenovo Yoga je kousek se zajímavou konstrukcí. Míchá v sobě jak klasický notebook, tak také tablet. Displej zde můžete otočit téměř o 360 stupňů. Celá konstrukce je plastová až na kloub, který by měl být kovový.

Zajímavá konstrukce má svoji daň a to že se někde musí šetřit. Notebook nabídne procesor od AMD a to model AMD DUal Core A9 9410. Displej je zde dotykový s úhlopříčkou 14 palců s TN technologii. Bohužel tato technologie nabízí špatné pozorovací úhly. Rozlišení zde není také kdo ví jak lákavé, notebook nabídne pouze HD rozlišení, tedy 1366 x 768.

Na pamětích se příliš nešetřilo a najdeme zde 8 GB RAM DDR4. Je to úctyhodná hodnota na tento notebook a potíže s nedostatkem RAM mít prakticky nebudete.

Notebook nemá klasický HDD disk, nachází se zde SSD disk s kapacitou 256 GB, což je v této třídě rozhodně nadprůměr.

Notebook se prodává za cenu 10 990 Kč, což je vzhledem ke konstrukci a parametrům odpovídající.

Notebook je to povedený, ale šetřilo se tam kde by se nemělo a naopak přidávalo se tam, kde to není třeba. Notebook by si zasloužil rozhodně lepší displej, minimálně technologii IPS a nejlépe i Full HD rozlišení. Možná i lehce lepší procesor. Paměti RAM je zde dostatek a uživatel by se spokojil i se 4 GB, to samé platí i o SSD disku, který by zde šel oželet na úkor lepšího displeje.

Na Alza.cz si můžete překliknout na recenzovanou variantu, případně si vybrat jiné specifikace s lepším displejem, případně klasickým HDD namísto SSD.

Co potěší

 • Konstrukce
 • Dotykový
 • SSD disk
 • Dostatek RAM

Co zamrzí

 • ­Technologie displeje
 • Rozlišení displeje
 • Slabší procesor
Zjistit přesnou cenu od 10 990 Kč

2. Acer Switch 3

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Acer Switch 3  V tomto případě moc o notebooku mluvit nemůžeme. Jedná se o tablet, který má přídavnou klávesnici. Samotný tablet má i nastavitelný stojánek, což supluje klasický kloub v notebooku.
Celé to funguje tak, že tablet má v sobě všechno vybavení a klávesnice, která nic neobsahuje je k tabletu pouze připojená pomocí magnetů.

Tato konstrukce je ideální na práci na stole, horší je to při cestování, kdy je horší tento „notebook“ postavit. Plusem celé konstrukce je to, že je vše vyrobené z kovu.

Mozkem notebooku je Intel Celeron Dual Core N3350 Apollo Lake s frekvencí 1,1 GHz. Jedná se o procesor se sníženou spotřebou, a tak kdo ví jaký výkon od něj čekat nemůžete.

Dotykový displej notebooku je zde 12 palcový s technologii IPS, která nabídne dobré pozorovací úhly. Rozlišení zde Full hd, tedy 1920 x 1080, což je pěkná hodnota.

Paměti v toto případě tak oslniví nejsou, notebook nabídne 4 GB RAM DDR3, což je paměť staršího typu, které jsou o trochu pomalejší než ty současné. Co se týče velikosti tak ta je dostatečná.

Vnitřní paměť na tom už tak dobře není, notebook nabídne pouze 64 GB eMMC paměti, což je naprosto nedostačující hodnota pro ukládání souborů, protože část paměti zabere i systém.

Na Alza.cz si můžete vybrat recenzovanou variantu, případně si vybrat ze 4 dalších variant.

Co potěší

 • Konstrukce
 • Dotykový displej
 • Rozlišení displeje
 • Kovové provedení

Co zamrzí

 • Vnitřní paměť
Přejít do obchodu od 9 990 Kč

3. ASUS VivoBook 15 X540UA-GQ010T

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze ASUS VivoBook 15 X540UA-GQ010T  Asus u svého modelu ASUS VivoBook 15 nepouští do nějaké speciální konstrukce a zůstává u klasiky jak jej známe u notebooků.

Mozkem notebooku je procesor od Intelu a to model Intel Core i3 6006U Skylake. Frekvence procesoru je 2 GHz. Jedná se o ultrabukovou verzi tohoto procesoru, ale jedná se o výkonnější procesor než u Lenova a Aceru.

Velikost displeje je 15,6 palců, který má rozlišení 1366 x 768, tedy HD. Velikost displeje je pěkná, ale rozlišení displeje moc nepotěší. Pozorovací úhly jsou průměrné, je to dáno hlavně díky antireflexní vrstvě.

Paměť RAM je zde ve velikosti 4 GB typu DDR4. Velikost je dostatečná. Vnitřní paměť zde zajišťuje klasický HDD disk s kapacitou 1 TB, což poslouží pro hromadu dat.

Co potěší

 • Procesor
 • Velký disk

Co zamrzí

 • Rozlišení displeje
Přejít do obchodu od 9 990 Kč

4. Lenovo V110-15IAP

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Lenovo V110-15IAP  Lenovo sází na klasickou notebookovou konstrukci. Výbavově je tento kousek na tom velmi podobně co Asus, nějaké změny se tu ale nacházejí.

Mozkem celého notebooku je zde Intel Pentium Quad Core N420 Apolllo Lake, který nabídne sice méně výkonu než Intel Core i3, ale pro základní práci by to mělo být dostatečné. Jedná se o dvojjádro s taktem 1,1 GHz. Byl zde důraz také na výdrž a proto se také jedná o model se sníženou spotřebou.

Displej zde také nenadchne, nabídne pouze HD rozlišení, tedy 1366 x 768. HD rozlišení je uživatelsky málo komfortní, v této cenové hladině je to ale spíše standart a Full hd rozlišení je hodně velký nadstandard.

Notebook nabídne displej 15, 6 palců, který má na sobě antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší pozorovací úhly.

Paměti jsou na tom dobře, 4 GB RAM typu DDR4, což je dostatečná hodnota. Vnitřní paměť je zde SSD disk s kapacitou 128 GB. Rychlost ssd disku je příjemná, bohužel kapacita 128 GB nijak neoslní a disk budete mít brzo plný.

Na Alza.cz si můžete vybrat recenzovanou variantu, případně si vybrat z 9 dalších variant tohoto modelu.

Co potěší

 • Procesor
 • SSD disk
 • Možnost otočit displej až o 180 stupňů

Co zamrzí

 • Rozlišení displeje
 • Kapacita disku
Přejít do obchodu od 8 990 Kč

5. ASUS VivoBook E402NA-GA167T – cenový tip

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Acer Aspire GX-781  Další z trojice klasických notebooků. Tento kousek je speciální svou cenou. Všechny zbylé kousky se pohybovaly kolem hranice 10 tisíc korun. Tento notebook Asus VivoBook stojí 5750 Kč. Za tuto cenu zde bylo provedeno spoustu kompromisů, ale své zákazníky si určitě najde.

Mozkem celého notebooku je procesor od Intelu a to model Intel Celeron Dual Core N3350 Apollo Lake. Frekvence tohoto procesoru je 1,1 GHz. Je zde důraz na spotřebu a tak i tento model je se sníženou spotřebou a tedy i výkonem.

Displej notebooku je 14 palcový lesklý, pozorovací úhly nebudou nijak dobré. Rozlišení displeje je zde HD, tedy 1366 x 768. Rozlišení není úplně ideální, ale za tuto cenu se lepší ani nečekalo.

Paměti jsou na tom nejhůře, a to hlavně vnitřní paměť, která má kapacitu 32 GB a technologie úložiště je EMMC. Tato kapacita je snížena ještě o velikost systému. Výsledná kapacita je tedy velmi malá a budete muset pracovat hodně s externími disky či pracovat čistě v prohlížeči na nějakém online úložišti. Pozor i na aplikace, kterých se na notebook nemusí také příliš mnoho vejít.

Na Alza.cz si můžete vybrat recenzovanou variantu, případně si vybrat z 5 dalších variant tohoto modelu.

Co potěší

 • Rychlost paměti
 • Konektory

Co zamrzí

 • Velikost paměti
Přejít do obchodu od 5 790 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového notebooku do 10000 Kč. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního notebooku.