Recenze 6 nejlepších projektorů

Projektor BenQ W2000 Ke vzniku projektoru vedla dlouhá a trnitá cesta plná bádání, malých úspěchů, klopýtání ve tmě, návratů ze slepých uliček, drobného vylepšování a nekonečného experimentování. Ne malý krok, ale doslova obří skok přišel v roce 1895 s vynálezem bratří Lumièrů zvaným kinematograf.

Tehdy tento dávný předchůdce dnešních moderních projektorů (v podstatě první filmová promítačka) zažil svoji veřejnou premiéru a diváci v Paříži mohli shlédnout film s neuvěřitelnou stopáží 45 sekund. Inu, tak tedy vypadaly pionýrské počátky filmu. Předběhněte spolu s námi celou tu nekonečnou etapu dlouhého vývoje a podívejte na to, co dnes můžete v obchodech koupit. Na ty nejlepší projektory si posvítíme v naší recenzi, kterou vám právě teď přinášíme.

Jaký koupit projektor?

V první řadě záleží na tom, k čemu všemu chcete projektor použít. Zatloukat hřebíky s ním asi nebudete, zato ale s jeho pomocí můžete obývák proměnit na soukromé kino (zde jsou nejlepší domácí kina podle nás), omračovat znuděné zaměstnance originálními prezentacemi nebo osvěžit svůj fádní a konvenční život s pomocí nejnovějších her.

Pokud máme doporučit několik parametrů, které by z pohledu zákazníka mohly být důležité, tak dívat byste se měli zejména po hodnotě kontrastu, který vykresluje sytost a jasnost obrazu. Důležitá je i svítivost. Při sledování filmů za běžného slunečného dne je ideální co nejvyšší hodnota. Při menším osvětlení místnosti si vystačíte s přibližně 2000 ANSI lumeny.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na rozlišení, přičemž alespoň Full HD (1920 x 1080) je základem a vše navíc příjemným bonusem. A hmotnost přístroje hraje při koupi projektoru také svou roli, při přenášení na delší vzdálenosti oceníte kousky s nižší hmotností.

Projektory založené na technologie DLP jsou skvělé pro sledování filmů, a to díky plynulému zobrazování a vysokému kontrastu. Ty, které nesou označení LCD, poskytují mnohem jasnější barvy i při dopadajících slunečních paprscích, vykazují menší spotřebu energie a navíc vás příjemně překvapí cenou. U LED projektorů oceníte jejich kompaktní tvary, malé rozměry a nízkou hmotnost, díky nimž se snadno přenášejí.

Doufáme, že vám těchto několik základních rad pomůže zorientovat se v naší recenzi projektorů. Tady jsou naši šampióni:

Nejlepší projektory na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Sony VPL-VW550ES/W
5 out of 5 stars (5 / 5)269 000 Kč Číst recenze
2.Optoma HD142X
5 out of 5 stars (5 / 5)14 490 Kč Číst recenze
3.Epson EH-TW5350
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)18 990 Kč Číst recenze
4.Optoma HD28DSE
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)23 990 Kč Číst recenze
5.BenQ W2000
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)25 990 Kč Číst recenze
6.Philips Screeneo HDP2510

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)48 999 Kč Číst recenze

1. Sony VPL-VW550ES/W – nejlepší 4k projektor za bohužel vysokou cenu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Sony VPL-VW550ES/W  Našemu testu projektorů podle technických parametrů jsme jako první podrobili jediné zařízení se 4K rozlišením.

Pokud jste náročný filmový fanoušek, vášnivý hráč či sběratel fotografií, tak jistě sáhněte po tomto přístroji. Shlédnout nejnovější blockbuster nebo zapařit zábavnou hru je zábava, radost a komfort i díky USB, LAN a HDMI vstupům, jimiž je projektor vybaven. Filmy promítané na 7,6 m velkém plátně vás s tímto nejlepším projektorem zcela pohltí.

Nechte se vtáhnout do příběhu prostřednictvím skvělého 4K obrazu. Moderní technologie SXRD s kontrastem 350 000 : 1 je bezkonkurenční.

Projektor Sony VPL-VW550ES/W je spolehlivou zárukou, že vás jasné barvy naprosto okouzlí. Tma ještě nikdy nebyla černější a světlo nikdy tak zářivější. 3D pohled, zoom a kalibrace s 9 režimy jsou třešničkou na dortu. Vysokotlaká lampa zajistí dokonalý obraz přes den i v noci.

Těšte se: filmový maratón může začít.

Co potěší

 • dokonalý obraz ve všech směrech
 • 4K rozlišení
 • tichý chod (jen 26 dB)

Co zamrzí

 • vysoká pořizovací cena
 • svítivost jen 1800 ANSI lumenů
 • hmotnost patří k těm nejvyšším (cca 17 kg)
Přejít do obchodu od 269 000 Kč

2. Optoma HD142X – Skvělý poměr cena / výkon

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Optoma HD142X  Pochlubte se přátelům a známým snímky a videem z dovolené. A to rovnou velkolepým stylem z mobilu, tabletu nebo notebooku.

Špičkový projektor Optoma HD142X je totiž vybaven MHL připojením, 2x HDMI i USB. Díky DLP technologii můžete hodit za hlavu čištění vzduchového filtru. Ani se nemusíte bát vybledlých barev.

Co dál? Obraz ostrý jako břitva, živé a přirozené barvy s kontrastem 23 000 : 1 a jas 3000 ANSI lumenů. Vše ve FULL HD rozlišení. Zvolte si z předvolby pěti sledovacích režimů ten, který vám nejvíc vyhovuje.

Marně potmě šátráte po tom správném tlačítku? Ovladač s plně podsvícenou klávesnicí váš problém hravě vyřeší. Optoma HD142X v naší recenzi projektorů dopadla na jedničku a žádné velké prohřešky jsme u ní nenalezli.

Je perfektní pro sledování televizní show, sportovních utkání a filmů či hraní akčních her. Díky ceně se navíc jedná o jeden z nejdostupnějších a neprodávanějších projektorů na trhu.

Co potěší

 • vynikající 3D obraz
 • velmi nízká hmotnost (2,4 kg)
 • životnost lampy až 8000 hodin
 • kvalitní projektor v poměru cena / výkon

Co zamrzí

 • reakce při spuštění, přepnutí či přetáčení obrazu je lehce opožděná
 • 10W reproduktor nijak zvlášť poslechově neoslní
 • nemá video vstup
Přejít do obchodu od 14 490 Kč

3. Epson EH-TW5350 – jeden z nejlepších přenosných projektorů

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Epson EH-TW5350  Že jste se vždy toužili vidět na vlastní oči fotbalový zápas Premier League v Anglii, Messiho, jak řádí v La Lize ve Španělsku, či v Německu svůj oblíbený bundesligový klub? S tímto kvalitním projektorem od Epsonu nemusíte vytáhnout paty z domu.

S Full HD a technologií 3LCD si budete připadat, že jste přímo uprostřed dění na stadionu. Sebemenší detail vám neujde díky jedinečnému kontrastu 35 000 : 1.

Ve 4 režimech si můžete nastavit obraz i barvy. Se 3D zobrazením si můžete připadat jako Petr Čech, když čelí penaltě. Epson má navíc WiFi připojení, takže jej lze ovládat nejen ovladačem, ale třeba i vašim mobilním telefonem. A z mobilu můžete s pomocí aplikace Miracast rovnou promítat články o zápase, aby byli vaši kamarádi z kotle neustále ve varu. Nebo aspoň v obraze.

Co potěší

 • WiFi připojení
 • nízká hmotnost (3,1 kg)
 • výdrž lampy až 7500 hodin

Co zamrzí

 • lampa má svítivost jen 2200 ANSI lumenů
 • v případě plného chodu hlučnější chlazení
 • 5W integrovaný reproduktor je vážně za trest
Přejít do obchodu od 18 990 Kč

4. Optoma HD28DSE – nejlepší projektor na hry

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Optoma HD28DSE  V zahraničních testech projektorů neunikl ani další kousek značky Optoma, spadající pod tchajwanský koncern Coretronic.

Optoma HD28DSE je kvalitní DLP projektor. Nabízí stejnou svítivost 3000 ANSI lumenů jako výše uvedený sourozenec od stejné firmy, ale o dost vyšší kontrast 30 000 : 1. Pomocí přelomové technologie Darbee Visual Presence budete sledovat naprosto jasný a pronikavý obraz.

Připojit různá zařízení můžete díky dvěma HDMI vstupům, USB, 12V Triggeru a MHL. Ani v tomto případě nepřijdete o mimořádný zážitek z filmů, her i videí, které vám poskytne plastické 3D zobrazení. To vše bez sebemenšího zaseknutí. Pokud se rozhodnete pro nonstop týdenní maratón, tak nemějte obavy, že vám projektor vypoví službu. Výrobce poskytuje 5letou záruku.

Co potěší

 • možnost připojení téměř libovolného zdroje z několika druhů 3D zařízení (např. z kamery, fotoaparátu, herních zařízení, Blue-ray přehrávače aj.)
 • vysoký kontrast
 • herní režim pro naprostý prožitek ze hry

Co zamrzí

 • konfigurace zařízení z vnějšku nenabízí příliš možností, obraz tedy musíte nastavit převážně ovladačem
 • zřetelný duhový efekt
 • pokud máte vytříbený sluch, tak vám může vadit digitální šum
Přejít do obchodu od 23 990 Kč

5. BenQ W2000

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze BenQ W2000  V našem hodnocení nejlepších projektorů jsme nemohli vynechat značku BenQ, opět sídlící na Tchaj-wanu. Elegantní nadčasový design v kombinaci bílé a zlaté barvy vynikne v jakékoli místnosti.

Jednou z mála nevýhod tohoto DLP projektoru je nízký kontrast – pouze 15 000 : 1. Zato podání barev filmového standartu Rec. 709 je natolik věrné, že si budete připadat jako uprostřed natáčení posledního dílu Star Wars. Přesné, čisté a jasné barvy ve Full HD přináší každému z diváků jedinečný zážitek.

Pokud doma nemáte žádnou bílou stěnu, na níž byste chtěli video promítat, tak to vůbec nevadí. Funkce korekce barvy stěny zajistí, že nebude promítaný obraz nijak ovlivněn podkladem. K projektoru pak připojíte drtivou většinu moderních zařízení; oproti předchozím výrobkům disponuje dokonce třemi HDMI vstupy.

Navíc snadno zvládne spolupráci s počítačem a s programem NVIDIA 3DTV určeným pro zpracování 3D obrazu. Zvuk z reproduktorů je slušně poslouchatelný a díky tichému chodu si při sledování filmu přijdete na své.

Co potěší

 • množství volitelných připojení
 • vynikající realistické barvy
 • pokud dokoupíte bezdrátovou FHD sadu, tak s projektorem můžete komunikovat pomocí WiFi

Co zamrzí

 • nižší kontrast i svítivost (2000 ANSI lumenů)
 • černá barva má jen střední hloubku
Přejít do obchodu od 25 990 Kč

6. Philips Screeneo HDP2510 – nejlepší kancelářšký projektor

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Philips Screeneo HDP2510  Mezi náš výběr projektorů se vklínil i jediný zástupce s technologií LED. Zmíněným úspěšným jedincem je projektor Philips Screeneo HDP 2510 TV, charakteristický svou dlouhou životností a nízkou spotřebou.

FULL HD rozlišení zajistí kvalitní obraz filmů i sportovních utkání s vysokým kontrastem 200 000:1. Pomocí WiFi, Bluetooth nebo DLNA připojíte spoustu dalších užitečných přístrojů, i když kuchyňský robot nebo kango mezi nimi asi nebude.

V každém případě můžete využít např. 3x vstupy HDMI, 1x USB, VGA, výstup pro sluchátka, AV vstup nebo optický výstup S/PDIF. Můžete připojit herní konzoli, blu-ray přehrávač nebo třeba set-top box.

Zajímavostí tohoto projektoru je fakt, že je umístěn pouze pár centimetrů od zdi a přesto dokáže plně ze vzdálenost 10-42 cm promítat obrazovku o velikosti 50″–120″ palců.

Jas: 2 000 lumenů barevně
Světelný zdroj: vydrží až 10 000 hodin
3D technologie: převádí 2D na 3D a podporuje všechny režimy 3D

Zkrátka i tenhle kousek patří mezi nejlepší na trhu, avšak cena atakuje téměř 50 000 Kč, tudíž nebude vhodný pro každého. Hodí se však například do kanceláří a firmy jej jistě dokáží ocenit i finančně.

Co potěší

 • výdrž světla až 10 000 hodin
 • nízká hlučnost
 • velké možnosti bezdrátového připojení
 • umístění pár centimetrů od promítací plochy

Co zamrzí

 • velký a těžký, není příliš vhodný na přenášení
 • průměrný zvuk
Přejít do obchodu od 48 999 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového projektoru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího projektoru na trhu.