Recenze 7 nejlepších domácích kin

Domací kino Samsung J5550W Toužíte při sledování filmu po stejném zážitku jako v kině? Moderní televize nabízejí vysoké rozlišení, prohnuté obrazovky i pestré barvy. Jedna z nejdůležitějších věcí ale nikdy není naprosto dokonalá, ať se výrobce snaží sebevíc – zvuk. Intenzivní basy, které vyvolávají husí kůži? Zabudované reproduktory zkrátka nedosáhnou stejného efektu. Tento nedostatek lze vyřešit zakoupením jednoho z nejlepších domácích kin.

Co vlastně pojem domácí kino znamená? Jedná se o sadu několika reproduktorů, které se propojí s televizí a Blu-ray přehrávače. Uživatelé také mají možnost zakoupení audiosystému, který obsahuje pouze reproduktory bez přehrávače. Reproduktory se rozmístí okolo diváka a vytvoří atmosféru prostorového zvuku jako v kině. Jejich velikost a počet vybírejte podle druhu přehrávaných videí a prostoru v obývacím pokoji.

Nejlepší domácí kina na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Bose Acoustimass 10 series V
5 out of 5 stars (5 / 5)35 990 Kč Číst recenze
2.Harman Kardon HKTS 65
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)19 499 Kč Číst recenze
3. DOPORUČUJEME 
Sony BDV-E4100
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8 927 Kč Číst recenze
4. VÍTĚZ ZAHRANIČNÍCH TESTŮ 
Samsung HT-J5500
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8 160 Kč Číst recenze
5. CENOVÝ TIP 
Logitech Z-906
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)7 075 Kč Číst recenze
6.Sony BDV-N5200W

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12 990 Kč Číst recenze
7.Samsung HT-J4550
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)8 094 Kč Číst recenze

1. Bose Acoustimass 10 series V – nejlepší domácí kino na trhu

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Bose Acoustimass 10 series V  Jedná se o nejdražší a nejkvalitnější domácí kino (respektive audiosystém) z mé recenze. Za cenu, která přesahuje 35 tisíc, opět dostanete soustavu reproduktorů 5+1. Vzhledem k ceně a značce produktu o kvalitách není pochyb. Reproduktory vydávají prostorový zvuk, který bez problémů zaplní celou místnost. Samozřejmostí je i možná regulace basů.

Pod číslem 5+1 se skrývá souprava čtyř satelitních, jednoho centrálního reproduktoru a subwooferu. Složení je klasické, ale výrobce svá zařízení opatřil jinými názvy. Konstrukční řešení nabízí možnost propojení s jakýmkoliv zesilovačem.

V balení dále naleznete kabely, které využijete při instalaci. Bohužel, schází držáky na stěnu. Pokud tedy chcete jiné umístění reproduktorů, držáky si musíte dokoupit zvlášť. Výsledná cena soupravy tak ještě vzroste.

Své uživatele potěší kompaktními rozměry, které jsou ještě menší než u níže zmiňovaného modelu Harman Kardon. Výrobce vsadil na kompaktnost a eleganci, což se vyplatilo. Zákazníci navíc mají možnost volby mezi černou a bílou variantou.

Jako nejlepší variantu jsem toto domácí kino zařadit musel, otázka ovšem zní, vyplastí se investovat takovou částku? Odpoveď nechám na každém z vás.

Co potěší

 • fantastický zvuk a basy
 • kompaktní rozměry a hezký design
 • možnost propojení se všemi zesilovači
 • bílá varianta
 • značka Bose = značka nejvyšší kvality

Co zamrzí

 • držáky na stěnu nejsou součástí balení
 • vysoká cena
Porovnat ceny od 35 990 Kč

2. Harman Kardon HKTS 65 – pro náročné spotřebitele

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Harman Kardon HKTS 65  Pod názvem Harman Kardon HKTS 65 se skrývá sada reproduktorů 5+1. V balení naleznete čtyři satelitní, jeden centrální reproduktor a subwoofer. Dále neschází ani všechny potřebné kabely pro připojení nebo držáky na stěnu pro připevnění satelitních reproduktorů, což je výhoda například oproti Bose.

Toto zařízení je určené v první řadě pro zkvalitnění zvuku při přehrávání filmů, ale svou službu splní i při poslechu hudby. Každý z reproduktorů má jinou funkci. Střední slouží pro filmové dialogy. Subwoofer je určený pro zvuk o nízké frekvenci. Na jeho zadní straně naleznete několik ovládacích prvků pro doladění basů.

Po vzhledové stránce nelze nic vytknout, sada bez problémů zapadne i do moderní domácnosti. Potěší mimo jiné kombinací pevné konstrukce a kompaktních rozměrů.

Zvuk je celkově velmi kvalitní. Ale vzhledem k ceně se jedná o produkt určený spíše náročnějším uživatelům. Faktem je, že Harman instaluje své reproduktory například do automobilů značky Mercedes. Jediným drobným nedostatkem je o něco klidnější zvuk. Tento fakt však někteří uživatelé mohou vnímat pozitivně.

Co potěší

 • pevná konstrukce
 • moderní vzhled
 • čistý zvuk
 • to nejlepší pro náročné spotřebitele

Co zamrzí

 • mírnější zvuk
Ukázat detaily od 19 499 Kč

3. Sony BDV-E4100 – včetně Blu-ray přehrávače

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Sony BDV-E4100  Konečně se dostáváme mezi cenově dostupnější varianty a tak pokud si pokládáte otázku, jaké koupit domácí kino (soustavu reproduktorů s Blu-ray přehrávačem?). Právě společnost Sony produkuje jedny z nejprodávanějších domácích kin na českém trhu. Mezi velmi oblíbené produkty patří i Sony BDV-E4100.

Jedná se o sadu reproduktorů 5+1 a Blu-ray přehrávač. Především přední reproduktory zaujmou na první pohled. Jsou vysoké 1,2 metru, takže nejde o žádné nenápadné drobečky. Výrobce se při jejich navrhování inspiroval vzhledem a leskem broušeného skla, proto skvěle zapadají do moderního prostředí. Bohužel, lesklý povrch je magnetem pro otisky prstů.

Za pozornost stojí také Blu-ray přehrávač, který podporuje velké množství chytrých funkcí. Například zvládá přehrávání ve 3D nebo umožňuje bezdrátové připojení prostřednictvím NFC, Bluetooth a Wi-Fi. Po běžné připojení k televizi stačí jediný HDMI kabel.

Uživatelé mají možnost přehrávání přímo z chytrého telefonu a dalších zařízení. Sony dále umožňuje přehrávání různých filmů i hudby ze své databáze. Nabízí také webový prohlížeč a další aplikace.

Co potěší

 • moderní vzhled
 • výborný zvuk
 • jednoduchá instalace, bez zbytečného nastavování
 • Blu-ray přehrávač s mnoha funkcemi, například přehrávání ve 3D
 • připojení k internetu (možnot sledovat videa na YouTube apod.)

Co zamrzí

 • lesklý povrch náchylný na otisky prstů
 • občas si neporadí s .avi soubory z USB disku
Ukázat detaily od 8 927 Kč

4. Samsung HT-J5500 – jedno z nejlépe hodnocených kin ve světě

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 VÍTĚZ ZAHRANIČNÍCH TESTŮ   Recenze Samsung HT-J5500  Sháníte kvalitní soustavu reproduktorů s Blu-ray přehrávačem a nechcete žádné mohutné přístroje. Toto domácí kino od Samsungu rozhodně stojí za zvážení. Jedná se opět o konfiguraci 5+1. Její cena je velmi pozitivní, lehce přesahuje 8 tisíc.

Všechny reproduktory osloví kompaktními rozměry, pouze centrální je o něco větší. Provedení je elegantní, proto celá soustava bez problémů zapadne do každé místnosti. Toto řešení je tedy vhodné i pro menší prostory. Výrobce vsadil na matnou černou.

Zvuk lze s přihlédnutím k průměrné ceně ohodnotit více než pozitivně. Nicméně celkový efekt je trochu klidnější – pro některé uživatele negativní zjištění, pro jiné naopak. Záleží co požadujete.

Ve stejném stylu je vyvedený i Blu-ray přehrávač. Podporuje všechny moderní funkce, včetně přehrávání 3D videa v rozlišení Full HD. Uživatelé mají přístup k velkému množství aplikací. Samozřejmostí jsou i bezdrátové sítě Bluetooth a Wi-Fi. Pro propojení s televizí je potřeba pouze kabel HDMI.

Co potěší

 • skvělý zvuk
 • kompaktní rozměry a elegantní provedení
 • přístup k mnoha aplikacím
 • přehrávání filmů ve 3D a ve Full HD rozlišení

Co zamrzí

 • zvuk může někomu připadat takový klidný
Ukázat detaily od 8 160 Kč

5. Logitech Z-906

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 CENOVÝ TIP   Recenze Logitech Z-906  Logitech Z-906 je dalším zástupcem z řady audiosystémů. V balení tedy naleznete soustavu kompaktních reproduktorů 5+1 bez Blu-ray přehrávače. Pozornost přiláká hlavně širokými možnostmi připojení. To nejlepší domácí kino si tak snadno vytvoříte v podstatě z jakéhokoliv přístroje. Naopak svým vzhledem každého nezaujme a připomíná spíše gamingové reproduktory.

Máte možnost propojení s televizí, herní konzolí, Blu-ray přehrávači a celou řadou dalších výrobků. Najednou připojíte až 6 nezávislých přístrojů, a to například přes konektor jack 3,5 mm. Wi-Fi a další bezdrátové sítě nepodporuje. Celé ovládání je velmi jednoduché, a to hlavně díky dálkovému ovladači, který je součástí balení.

Specifikace láká na kvalitní stereo zvuk s podporou 3D a vysoký výkon 500 W. Celkový dojem není špatný, ale ani zdaleka ne tak úžasný, jak stojí v popisu. Opravdu kvalitní soustavy větších rozměrů svým výkonem atakují hranici 1000 W.

Co potěší

 • výborné prokreslení basů
 • možnost připojit k různým přístrojům
 • dálkové ovládání v balení
 • kompaktní provedení
 • cena

Co zamrzí

 • vzhled neosloví každého
 • přehnaná chvála výkonu ve specifikaci
Ukázat detaily od 7 075 Kč

6. Sony BDV-N5200W

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Sony BDV-N5200W  Ani tento zástupce značky Sony nesmí chybět v naší recenzi domácích kin. Za částku kolem 13 tisíc dostanete výkonné zařízení, které skvěle doplní vaší televizi. Jedná se o soustavu 5+1 a Blu-ray přehrávače.

Celá soustava zanechává pozitivní dojem, a to po stránce výkonu, designu i ovládání. Celkový výkon soustavy dosahuje vysokého čísla 1000 W. Zvuk je kvalitní po všech stránkách. Při navrhování reproduktorů výrobce vsadil na eleganci a kompaktnost. Oba požadavky výrobek splňuje na výbornou.

Samozřejmostí je i Blu-ray přehrávač. Podporuje bezdrátová připojení NFC, Bluetooth i Wi-Fi. Uživatelé mají možnost přehrávat videa ve 3D a maximálním rozlišení 4K. Přístroj je vybaven vestavěným webovým prohlížečem a dalšími aplikacemi.

Příjemným překvapením je bezdrátový zadní reproduktor. Celkově nejde kritizovat žádnou z podstatných funkcí, jediným drobným nedostatkem je absence ekvalizéru.

Co potěší

 • bezdrátový zadní reproduktor
 • přehrávání ve 3D i ve 4K
 • vysoký výkon
 • kompaktní rozměry a elegantní design

Co zamrzí

 • absence ekvalizéru
Ukázat detaily od 12 990 Kč

7. Samsung HT-J4550

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

 Recenze Samsung HT-J4550  Samsung HT-J4550 je jedním z nejlevnějších domácích kin z naší recenze. Rovněž se jedná o velmi populární produkt na českém trhu. Vzhledem k nížší ceně nepočítejte s velkým množstvím funkcí a dalšími vychytávkami.

Za cenu kolem 8 tisíc dostanete domácí kino 5+1, které zaujme vzhledem a nabídne standardně velmi kvalitní zvuk. Celkový výkon soustavy dosahuje 500 W. S přihlédnutím k ceně ale lze celkový dojem ohodnotit v celku pozitivně.

Jedná se o prostorově náročný přístroj. Všechny čtyři podlahové reproduktory přesahují výšku jednoho metru. Počítejte tedy s tím, že se nejedná o žádné nenápadné drobečky. Potěší jejich elegantní černé provedení a matný povrch.

Neschází ani Blu-ray přehrávač, který podporuje přehrávání ve 3D a v maximálním rozlišení Full HD. V základu sice schází webový prohlížeč, ale uživatelé si mohou nainstalovat různé aplikace. Přehrávač podporuje jediné bezdrátové připojení Bluetooth. Wi-Fi i NFC schází.

Co potěší

 • nižší cena
 • kvalitní zvuk
 • moderní vzhled

Co zamrzí

 • slabší výkon
 • absence bezdrátového připojení Wi-Fi i NFC
Ukázat detaily od 8 094 Kč

Pokud toužíte po kvalitnějším zvuku, než nabízí vaše televize, jednoznačně doporučujeme zakoupení domácího kina, případně reprosoustavy. Jde o snadný způsob jak dosáhnout podobných zážitků jako v prostorách kina. Věříme, že vám tato recenze pomůže s výběrem toho nejlepšího domácího kina.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového domácího kina. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího domácího kina na trhu.