Recenze 6 nejlepších tlačítkových telefonů roku 2018

Nokia 3310 Chytré telefony na plné čáře ovládají trh, přesto ne všem uživatelům vyhovují. Z tohoto důvodu jsou stále k dostání klasické tlačítkové telefony. V této oblasti ale také došlo k pokroku. Například pokud se neobejdete bez internetu v mobilu, nemusíte se obávat. Pro ty nejlepší tlačítkové telefony je přítomnost internetu již standardem.

Tlačítkové telefony mají hned několik předností. V první řadě jsou odolnější – riziko popraskání displeje je zde podstatně nižší. Dále nabízí jednodušší na ovládání – tlačítka nejsou tak citlivá na správný a přesně mířený dotek jako displej. Velkým plusem je i cena. Pokud si nevíte rady jaký koupit klasický tlačítkový mobil, následující recenze vám poradí.

Nejlepší klasické tlačítkové telefony na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Nokia 3310 2017 Dual SIM
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1 290 KčČíst recenze
2.Nokia 230 Dual SIM
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)1 789 KčČíst recenze
3.BlackBerry KEYone
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)8 390 KčČíst recenze
4.Nokia 8110 4G
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)1 890 KčČíst recenze
5.Caterpillar CAT B25

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)499 KčČíst recenze
6.Alcatel 1016G
3 out of 5 stars (3 / 5)299 KčČíst recenze

1. Nokia 3310 2017 Dual SIM – nejoblíbenější

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Nokia 3310 2017 Dual SIM  Pokud se řekne Nokia 3310, spousta lidem se vybaví nostalgické vzpomínky na slavnou éru, která odstartovala v roce 2000. Ve své době ohromila a září i dnes. Ano, i po osmnácti letech můžete narazit na fungující 3310.

V loňském roce Nokia přišla s novou 3310. Finská společnost vzala design svého historicky pátého nejprodávanějšího tlačítkového telefonu a zbytek vylepšila modernějšími technologiemi. Telefon seženete za něco málo přes tisíc korun.

Nová Nokia byla zeštíhlená a ztratila na váze. Konstrukce je celá vyrobená z plastu, přesto se stále jedná o velmi kvalitní telefon s tlačítky. V horní části se nachází nedotykový displej o velikosti 2,4 palců, pod ním tři tlačítka uvnitř lemování a druhou polovinu vyplňuje dalších dvanáct tlačítek. Displej je nově vybaven barvami. Čitelnost se oproti starému modelu výrazně zlepšila.

Na zadní straně nově přibyl fotoaparát, bohužel jen s rozlišením 2 Mpx. Po otevření zadního krytu narazíte na baterii s kapacitou 1200 mAh, kterou lze snadno vyměnit. Na jedno nabití vydrží klidně více než týden. Neschází ani slot na dvě SIM karty. Druhá karta má samostatný slot, s paměťovou kartou se nedělí.

Otisk moderních funkcí zde tvoří Bluetooth, 2G síť a rádio, které si poslechnete pouze po připojení sluchátek. Telefon nabízí základní aplikace, pokročilé (například Messenger) si můžete stáhnout. Nechybí ani legendární Snake. Bohužel, schází Wi-Fi. Pokud chcete mít v telefonu uloženo více věcí, pořiďte si paměťovou kartu. K dispozici vám výrobce nechal pouze 2 GB.

Co potěší

 • výdrž baterie
 • kvalitní konstrukce
 • oddělený slot pro paměťovou kartu

Co zamrzí

 • malá uživatelská paměť
 • hrozný fotoaparát
 • absence Wi-Fi
Zjistit přesnou cenu od 1 290 Kč

2. Nokia 230 Dual SIM

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Nokia 230 Dual SIM  Další zástupce nejlepších tlačítkových telefonů také pochází z dílen Nokie. Model 230 se na trhu objevil koncem roku 2015. Nejedná se tedy o žádného nováčka, přesto ve své kategorii patří mezi nejlepší. Stručně řečeno, jedná se o hezčího a chytřejšího sourozence 3310.

Po designové stránce nelze nic vytknout, telefon působí celkem moderně. Přední strana s tlačítky je hezky hladká a zadní stranu výrobce vylepšil kovovým krytem. Telefon tak nejen že vypadá hezky, ale navíc je stále odolný.

Displej má stejné rozlišení jako 3310, ale je větší (2,8 palců). Fotoaparáty jsou téměř shodné. Nokia 230 je opět vybavena zadní kamerou s rozlišením 2 Mpx. Kvalita fotografií je tedy opravdu mizerná. Na druhou stranu, příjemně potěší přítomnost přední kamery. Za pozornost také stojí baterie s kapacitou 1200 mAh s pohotovostní dobou 528 hodin.

Nokia 230 zvládá připojení k internetu, ale jen přes pomalé 2G sítě. Nic rychlejšího ani připojení k Wi-Fi nezvládá. Do telefonu si můžete stáhnout různé aplikace (například Facebook), ale jejich ovládání není zrovna jednoduché. Uživatelé si také musí dávat pozor na SMS zprávy. Paměť telefonu je omezená na 500 zpráv, proto je nutné promazávání.

Co potěší

 • povedený design
 • přítomnost přední kamery
 • výdrž baterie

Co zamrzí

 • špatný fotoaparát
 • absence Wi-Fi
Přejít do obchodu od 1 789 Kč

3. BlackBerry KEYone – nejchytřejší tlačítkový telefon

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze BlackBerry KEYone  BlackBerry KEYone je nejdražším tlačítkovým telefonem z naší recenze. Lze ho zakoupit za přibližně 8-9 tisíc korun. V podstatě se jedná o křížence tlačítkového a chytrého telefonu.

V horní části se nachází displej o velikosti 4,5 palců a rozlišením 1620 x 1080 pixelů. Pod obrazovkou naleznete klasickou klávesnici. Během testů tohoto tlačítkového mobilu se klávesnice chová opravdu spolehlivě a nahrazuje velké množství doteků. Uvnitř mezerníku se navíc nachází přesná čtečka otisků prstů. Na zadní straně samozřejmě nechybí fotoaparát. Kamera s rozlišením 12 Mpx podává opravdu slušné výkony.

Uživatelé se nemusí bát nedostatku energie, baterie má kapacitu 3505 mAh. Telefon je navíc vybaven funkcí rychlého nabíjení a konektorem USB-C. Pokud jde o systémovou stránku, telefon podává vzhledem ke své ceně průměrné výkony.

Výrobce zvolil klasickou kombinaci pamětí, a to 32 GB uživatelské a 3 GB RAM. Uživatelskou paměť můžete rozšířit paměťovou kartou. Telefon zvládá stejné datové funkce jako ostatní chytré mobily, nechybí připojení k Wi-Fi ani LTE.

Co potěší

 • přesná klávesnice se čtečkou otisků prstů
 • kvalitní displej
 • slušný fotoaparát
 • velká baterie

Co zamrzí

 • průměrný systém
Přejít do obchodu od 8 390 Kč

4. Nokia 8110 4G

Naše hodnocení: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)

 Recenze Nokia 8110 4G  Nokia 8110 4G je dalším oživeným produktem finského výrobce. Je k dispozici ve variantách Single i Dual SIM. Proč patří mezi nejlepší tlačítkové telefony? Jak je na první pohled poznat z názvu, telefon jako jeden z mála (pokud bereme v potaz jen tlačítkové telefony) zvládá připojení 4G. Potěší také možnost připojení k Wi-Fi.

Telefon zaujme i svou konstrukcí. Záda jsou trochu prohnutá a mobil tak tvarem připomíná banán. Nachází se zde fotoaparát a pod ním opravdu hlasitý reproduktor. Vyzvánění tak rozhodně nepřeslechnete. Díky prohnutí skvěle padne do ruky.

Na přední straně se nachází výsuvný mechanizmus, pod kterým skrývá klasickou sadu tlačítek. Nad nimi se nachází displej velmi podobný výše zmiňované Nokii 3310. S tímto modelem má shodný i fotoaparát, který opět nestojí za nic.

Uvnitř se naleznete baterii s kapacitou 1500 mAh, která vydrží 3 až 4 dny. Pokud zapnete internet, výdrž se zkrátí na zhruba den a půl. Baterii lze vyjmout a vyměnit. Uživatelé mají k dispozici paměť 4 GB (z toho 1,5 GB zabírá systém), kterou si snadno navýšíte paměťovou kartou.

Co potěší

 • připojení 4G a Wi-Fi
 • prohnutá konstrukce
 • slušná výdrž baterie

Co zamrzí

 • nekvalitní fotoaparát
Přejít do obchodu od 1 890 Kč

5. Caterpillar CAT B25 – nejodolnější

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Caterpillar CAT B25  Caterpillar CAT B25 se od ostatních tlačítkových mobilních telefonů z naší recenze liší jednou podstatnou vlastností. Patří mimo jiné také mezi odolné telefony. Uvnitř sice nenaleznete žádný chytrý systém, nicméně můžete si být jistí jeho odolností.

Možná si pokládáte otázku, proč zakoupit právě Caterpillar CAT B25, když jsou na trhu k dispozici odolné a zároveň chytré a dotykové telefony. Odpověď je prostá. Zkuste dotykovou obrazovku ovládat špinavými prsty nebo v rukavicích. Brzo zjistíte, že tlačítka v tomto směru vedou na plné čáře.

Nyní ale přímo k vlastnostem telefonu. Na první pohled připomíná například armádní vozidlo Pandur. Na obrazovce o velikosti 2 palce (rozlišení 240 x 320 pixelů) nás zaujalo její mírné zapuštění. Slouží k ochraně při silnějších nárazech. Pod displejem se nachází klasická sada tlačítek. Telefon splňuje normu IP67.

Po stranách naleznete několik tlačítek, a to pro spuštění svítilny a fotoaparátu. Nachází se zde také zakrytý microUSB konektor pro nabíjení, který ale většinu uživatelů moc nepotěší. Kabely s koncovkou microUSB sice má dnes doma v podstatě každý, ale silný ochranný plášť klasickému kabelu nedovolí proniknout až ke kontaktům. Proto se musíte spolehnout na kabel od výrobce. Postrádáme také výstup pro sluchátka.

Na druhou stranu, uživatele potěší například baterie s kapacitou 1300 mAh, která bez problému ustojí týden používání. Nabito budete mít za zhruba 2 hodiny. Způsob ovládání a všechny funkce připomínají návrat do minulosti, ale inteligence by byla v tomto případě zbytečná. Pozitivní je, že zvládne dvě SIM karty.

Co potěší

 • odolná konstrukce
 • dlouhá výdrž
 • snadné ovládání

Co zamrzí

 • neprakticky vyřešený microUSB konektor
Přejít do obchodu od 999 Kč

6. Alcatel 1016G – cenový tip

Naše hodnocení: 3 out of 5 stars (3 / 5)

 Recenze Alcatel 1016G  Jedná se o “nejhloupější tlačítkový telefon” z naší recenze, přesto zde našel své místo jako cenový tip. Alcatel 1016G mimo volání a posílání SMS zpráv neumí v podstatě nic, ale v jeho prospěch hlasitě mluví nízká cena a známá značka. Zakoupíte ho přibližně za 300 korun.

Co přesně nabízí tento model? Nemůže se chlubit odolnou konstrukcí, fotoaparátem ani sebemenším náznakem chytrého systému. Špatná je i kapacita baterie (400 mAh). Telefon vyžaduje nabíjení v podstatně každý den. Rozlišení barevného displeje je mizerné, ale na volání a posílání zpráv stačí.

Na druhou stranu, potěší vás nízká hmotnost, kompaktní rozměry a příjemně velká tlačítka. Pozitivní je také přítomnost základních funkcí, například svítilna nebo rádio.

Co potěší

 • nízká cena
 • kompaktní rozměry a malá hmotnost

Co zamrzí

 • špatná baterie
Přejít do obchodu od 299 Kč

Další tipy na tlačítkové telefony najdete v článku “nejlepší telefony pro seniory“.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového tlačítkového telefonu. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem klasického mobilu s tlačítky.