Recenze TP-link TAPO C200 – šikovná domácí Wi-fi bezpečnostní kamera

Tentokrát se k nám do redakce dostala domácí bezpečnostní kamera pro sledování vnitřních prostor TAPO C200 od TP-link. Dosud jsem měl s těmito zařízeními jen minimální zkušenosti i z tohoto důvodu mě tak zajímalo, jak si jako laik s tímto produktem poradím. Obstál či nikoliv?

Pamatuji si totiž dobu před 7-10 lety. V té době bezpečnostní kamery spíše nefungovali, než fungovali. Bylo zapotřebí nahrávat záznam na velký disk (ten musel být zabezpečen proti krádeži) propojený kabelem. Dnes vám k zaznamenání kvalitního obrazu stačí malinká MicroSD karta nebo ještě lépe cloud. Přenášení živého obrazu na mobil nebo možnost se zpětně dívat na záznam v aplikaci téměř neexistovalo. I proto mě příjemně překvapilo, jak je vše s kamerou TAPO C200 jednoduché a funkční.

Co se mi líbilo?

Jednoduché nastavení a skvělá aplikace

Jako laik jsme byl zvědavý, jak zvládnu základní nastavení. To probíhá v několika málo krocích po stažení skvělé TAPO aplikace (dostupná je pro Android i Apple). Ta vás následně provede jednoduchou formou několika kroky. Jistě potěší, že aplikace je kompletně v češtině a uživatelsky přívětivá tak, že se v ní zorientujete v podstatě okamžitě. Jediné, co potřebujete je Wifi síť.

Nastavení tedy hodnotím bezproblémově a na jedničku s hvězdičkou. Zvládne to opravdu i naprostý laik, který dokáže standardně ovládat svůj mobilní telefon.

TP-Link Tapo C200 obsah baleni

Možnosti kamery

S ohledem na relativně nízkou cenu mě překvapili možnosti kamery. Nastavit si totiž můžete kde co.

 • Kamerou lze přes aplikaci otáčet kolem své osy o 360 stupňů a v úhlu 114 stupňů nahoru a dolu (to standardem ostatních kamer není). Vždy tedy najdete ten správný úhel k natáčení toho, co vás zrovna zajímá.
 • Kamera má integrovaný mikrofon. Můžete přes ni komunikovat oboustranně na dálku. Zde je trochu šumu, ale na základní komunikaci postačující.
 • Slušně hodnotím také zvukový a světelný alarm. Ten zapne v případě, že TAPO C200 detekuje pohyb. Tuto funkci můžete také vypnout.
 • Živé vysílání – pokud máte slušný signál, bude obraz plynulý. Video si můžete zobrazit ve vyšší a nižší kvalitě (HQ a LQ).
 • Noční režim je rozhodně příjemné, ale nezbytné vybavení. Tady funguje skvěle do přibližně 7-9 metrů.
 • Nahrávání na SD kartu až do velikosti 128 GB, což vám dává možnost nahrávat 14 dní cyklicky. Tzn., že starší záznam se automaticky maže a nahrazuje novějším. Přes aplikaci si můžete přehrát záznam z libovolného dne i hodiny.
 • V rámci možnosti nastavení si můžete zvolit vlastní rozvrh nahrávání. Základem je nepřetržité nahrávání anebo pouze nahrávání, pokud kamera detekuje pohyb. I ten můžete nastavit třemi možnostmi – od nízké citlivosti až po vysokou. Nahrávání je pak možné upravit v kalendáři, kde si můžete zvolit den i hodinový čas nahrávání. Pokud tedy chcete nahrávat třeba svého psa, když jste zrovna v práci, tedy každý den od 8:00 do 16:00, není problém.
 • Privacy mode – režim, který kameru vypne do té doby, než ji znovu v aplikaci zapnete.
 • Detekce pohybu – pokud si zapnete tento režim, aplikace vás bude informovat o každém pohybu, který zaznamená v reálném čase. Zde jen pozor na citlivost, jeden večer se houpala před kamerou pavučina, no ráno bylo těch detekcí požehnaně.
 • S dalšími nastaveními bych mohl pokračovat, lze tam opravdu vymyslet spoustu věcí a do aplikace můžete propojit až 32 TAPO kamer, každou si pojmenovat podle svého uvážení.

TP-Link Tapo C200 bezpecnostni kamera

Slušný obraz

Kamera nahrává obraz v rozlišení 1920 × 1080 px při 15 fps. Obraz je ostrý a kvalitní. Překvapila mě slušná kvalita nočního režimu. Lepší by samozřejmě bylo pro plynulejší obraz 30 fps, ale musím říct, že mně se obraz nijak zvlášť nesekal.

Co se mi nelíbilo?

Kamera je určena výhradně pro vnitřní použití, není totiž voděodolná. Možnosti použití se tak trochu tenčí, ale pokud chcete natáčet třeba svého psa, sklad nebo pokladnu v prodejně, bude tím pravým.

TP-link TAPO C200 nahrává a ukládá záznam na SD kartu, která je vložena přímo do kamery. Pokud někdo kameru zničí nebo odcizí, přijdete o svůj záznam. Dražší kamery umožňují záznam na cloudové úložiště o nějž nemůžete fyzicky přijít.

Zpracování a použité materiály nejsou nic moc. Na dotyk tak kamera působí spíše jako plastová hračka než seriózní bezpečností kamera. To ale nevadí, pokud si najde své stálé místo a nebudete s ní pravidelně manipulovat.

Některé dražší kamery umí rozlišit lidi a zvířata. V případě TAPO C200 dostanete detekci o pohybu, ať už se jedná o zvíře, auto nebo člověka. Natáčel jsem několik dní a občas kamera detekuje i blížící se můru k čočce nebo pohybující se pavučiny těsně před čočkou kamery.

Parametry TAPO C200

Zobrazit technické parametry produktu
Amazon Alexa: Ano
Google Home: Ano
Vlastní systém: Ano

Použití: vnitřní
Napájení: Adaptér
Max. rozlišení: 1920 x 1080 DPI
Typ záznamu: Paměťová karta
Maximální velikost paměťové karty:128 GB
Zorný úhel:360 °
Vestavěný mikrofon: Ano
Wi-Fi: Ano
Kompatibilní operační systémy: Android, iOS
Noční vidění: Ano
Pohybový senzor: Ano
Motorizované otáčení: Ano

Šířka balení: 14,5 cm
Výška balení: 10,5 cm
Hloubka balení:18 cm
Hmotnost balení: 0,44 kg

Alternativy

 • TP Link Tapo C100 – v nabídce firmy je ještě levnější TAPO C100 kamera – té chybí zejména vertikální a horizontální rotace přes aplikaci.

Závěrečné hodnocení

Recenze bezpečnostní kamery TP-link TAPO C200

Shrnutí recenze

recenze TAPO C200 od TP-link Celkově je kamera TP-link TAPO C200 velmi snadno použitelná a nabízí většinu funkcí, které od podobné domácí bezpečností kamery očekáváte. Má slušný a ostrý obraz i spoustu možností nastavení. Je tu však několik ale. Třeba není voděodolná, není z kvalitních materiálů a nemá cloudové úložiště. Kameru si tak dovedu představit třeba při sledování domácích mazlíčků nebo pro základní nahrávání vnitřních prostor, třeba v prodejně nebo ve skladu.

Overall
88%
88%
 • Celkové hodnocení: - 88%
  88%

Výhody

 • Relativně nízká cena
 • Jednoduché základní nastavení
 • Slušný obraz (i v nočním režimu)
 • Vybavení a možnosti kamery
 • Skvělá aplikace

Nevýhody

 • Použité materiály
 • Pouze vnitřní použití (chybí voděodolnost)
 • Chybí záznam na cloudové úložiště
 • Chybí detekce člověk / zvíře
TIP: Aby kamera fungovala bez problémů, je potřeba kvalitní wifi signál, toho docílíte zejména kvalitním wifi routerem.