[RECENZE] Chytré hodinky Ticwatch Pro 2020 – to lepší s Wear OS

Chytré hodinky TicWatch Pro nejsou na trhu úplnou novinkou. Letos se ale objevila nová verze TicWatch Pro 2020, která starší model poněkud vylepšuje. Jde o jakýsi upgrade, jenž spočívá zejména v přidání 1 GB operační paměti, což hodinky oproti původní verzi znatelně zrychluje.

Ticwatch Pro 2020 predni strana

Technické parametry chytrých hodinek Ticwatch Pro 2020

 • Výrobce: TicWatch
 • Displej: 1,39″ AMOLED displej + LCD displej, rozlišení 400×400 px
 • Výdrž baterie: cca 1-2 dny, až 30 dní v úsporném režimu
 • NFC čip
 • Navigace – GPS / GLONASS / Beidou / Galilelo
 • Operační pamět 1 GB
 • Vnitřní úložiště 4 GB
 • Gyroskop, Akcelerometr, Měřič tepové frekvence, Počítadlo kroků
 • Odolnost dle MIL-STD-810G

Osvědčený design

Zkusili jsme vizuálně porovnat staré TicWatch Pro a nové TicWatch Pro 2020. Rozdíly ve vzhledu jsou prakticky neznatelné. Verze 2020 vyniká stejným brutalistickým pojetím displejů jako předchozí verze. Neliší se ani dvě velká tlačítka z boku korpusu hodinek.

Řemínek je kombinací kůže a gumy, která brání sklouzávání hodinek po rukou. Za nás jde o docela dobré řešení, které je příjemné na ruku a hlavně příliš neváží. Hodinky jsou totiž samy o sobě docela rozměrné (průměr ciferníku 45 mm a váha 60 gramů). Lehký a praktický řemínek tak napomáhá komfortnímu nošení. Díkybohu se zapíná klasickým způsobem, žádné složité mechanismy, které často drásají nervy majitelům chytrých hodinek od jiných značek, tady nenajdete.

Oproti předchozímu modelu má ovšem TicWatch Pro 2020 ještě jednu výhodu, kterou je zvýšená odolnost vůči vnějším vlivům. Displej by měl vydržet velmi hrubé zacházení díky použití odolného skla Gorila Glass 3. O další bezpečí hodinek se stará krytí IP 68. Ponoření do vody by nemělo znamenat žádný problém. Celkově TicWatch Pro 2020 splňuje vojenské standardy MIL-STD-810G, což znamená například i odolnost vůči mrazu až do mínus 30°C.

Testavané hodinky byli v černé barvě, v brzké době se však můžete těšit také na nové elegantní stříbrné hodinky za stejnou cenu – Ticwatch Pro 2020 Silver.

Ticwatch Pro 2020 vyska

Vícevrstvý displej

Mobvoi zachoval také původní koncepci dvou displejů z výchozího modelu TicWatch Pro. Kromě primárního 400×400 Amoled displeje chytrých hodinek, je k dispozici i klasický LCD. Ten umí ukázat i údaje z krokoměru a měřiče tepové frekvence, umístěného přímo v korpusu hodinek.

K čemu je dobrý LCD displej? Chytré hodinky mají spoustu funkcí. Primárně však hodinky slouží k ukazování času. Probouzet je kvůli tomu z režimu spánku je ale zdlouhavé a žere to baterie. Ani probuzení hodinek gestem zvednutí ruky to úplně neřeší. Zvedat ruku před obličej třeba v práci, ve škole nebo při sportu je buď nepraktické nebo to může vypadat společensky nevhodně. LCD displej funguje jako klasické digitálky, stačí rychle mrknout na ruku a nemusíte nic zapínat.

Jako bonus LCD samozřejmě také šetří baterii, jeho spotřeba, je stejně jako u starých digitálek, skoro nulová. LCD navíc skvěle uvidíte i venku za ostrého slunce. Co mě ale naopak chybí je staré dobré podsvícení, díky kterému je displej čitelný i v úplné tmě.

Ticwatch Pro 2020 na ruce

Použití při sportu

Hodinky jsou poměrně svižné i přesto, že použitý chipset už zdaleka nepatří mezi nejžhavější novinky na trhu. Přidání gigabajtu operační paměti evidentně dokáže toto kompenzovat. Nezdá se, že by TicWatch Pro 2020 byly pomalejší než jiné aktuální modely na našem trhu.

Co zde ale chybí je možnost vlastního nastavení spotřeby, které se objevuje u jiných výrobců. Klasický problém s výdrží baterie můžete však řešit jedním, zato radikálním, krokem. Tím je vypnutí všech smart funkcí. Z hodinek vám zůstane vlastně jen výše zmíněný LCD displej, který vydrží až měsíc provozu na jedno nabití, ale….

Výkon a rychlost

Velká část uživatelů používá chytré hodinky s oblibou například při běhání. Pro tyto účely jsou TicWatch Pro 2020 vybaveny dvěma aplikacemi. Oblíbená aplikace Google Fit umožňuje sledovat své aktuální i historické výkony a navíc umožňuje propojení i s jinými gadgety jako například hrudní pás MyZone MZ-3.

Kromě toho ale můžete použít i sportovní aplikaci přímo od výrobce hodinek Mobvoi. Nutno říct, že většina uživatelů je zvyklá spíše na předchozí appku od Google, která vypadá z uživatelského hlediska daleko přívětivěji. Aplikace od Mobvoi ale využívá prakticky všech možností, které hodinky nabízí.

Markantní rozdíl je zejména při letmém sledování LCD displeje, kde Google ukáže jen tepovku, kroky a čas. Appka od Mobvoi přidá na displej ještě vzdálenost, stopky a spálené kalorie. Máte tak okamžitě přehled bez nutnosti zastavovat a zapínat hodinky.

Ticwatch Pro 2020 zadni strana

Co ještě TicWatch Pro 2020 umí?

Chytré hodinky nejsou samozřejmě určené výhradně pro sportovce, pro ty jsou tu například sporttestery nebo fitness náramky. Je to věc, kterou využijete při běžném každodenním nošení. Díky operačnímu systému Wear od Googlu máte přístup k nejrůznějším aplikacím pro různé účely. Mezi nejlépe využitelné funkce hodinek patří zejména:

 • NFC platby pomocí Google Pay. V době koronaviru téměř ideální způsob jak platit úplně bezdotykově a nekontaminovat si dlaň náhodným dotykem terminálu při platbě kartou.
 • Příjem notifikací telefonu – SMS, emaily, Messenger, všechno se po spárování přenáší přímo na hodinky
 • Vnitřní úložiště 4 GB – lze využít pro hudbu, audioknihy atd.

Příjemně mě překvapila i GPS, jež samozřejmě přijímá signál i z ruského Glonassu a evropského Galilea. Ulovení satelitů trvá na prostranství bez vysokých překážek a mimo hluboká údolí asi tři vteřiny. Přesnost lokalizace během pohybu je samozřejmě dost závislá na kvalitě příjmu. Odchylek na zaznamenané trase se ani tady však nevyvarujete.

Výdrž baterie po 30 dní je přece jen tak trochu reklamní trik. Funguje to pokud používáte pouze základní LCD displej. V takovém případě by vám ale stačily obyčejné digitální hodinky za pár korun. Při běžném používání chytrých hodinek udává Mobvoi výdrž až pět dnů. Stejně jako u mobilů ale vše závisí na intenzitě jejich používání. V plné palbě – tedy s poslechem hudby, využitím fitness aplikaci, GPS lokalizace a dalších běžných funkcí jsem se dostal zhruba na jeden až dva dny.

TicWatch-Pro-2020 obsah balení

Obsah balení TicWatch Pro 2020

Cena TicWatch Pro 2020

Cena chytrých hodinek TicWatch Pro 2020 začíná na 7000 Kč, což je podle mého názoru možná malinko více, než bych očekával. Osobně bych raději viděl prodejní cenu kolem 6000 Kč.

Hlavní výhody:

 • Vzhled a kvalita zpracování (IP68, vojenská odolnost MIL-STD-810G)
 • NFC platby, GPS,
 • Všechny základní notifikace z telefonu
 • Spousta funkcí a možností, které budete využívat na denní bázi
 • Wear OS od Googlu, skvěle běží a můžete instalovat spoustu aplikací
 • Rozhodně nezklamou

Nevýhody:

 • Cenu bych raději viděl kolem 6000 Kč
 • Při náročnějších procesech jsou trochu zpomalené
 • Nepodporují eSIM

Závěrečné hodnocení

Niceboy HIVE Pins

Shrnutí recenze

Niceboy Hive Pins detail TicWatch Pro 2020 оd Mobvoi jsou velmi solidní chytré hodinky, které mohu s klidným srdcem doporučit všem novým zájemcům o tento druh zařízení. Najdete zde řadu užitečných funkcí pro sport i běžný život, hodinky jsou velmi odolné a mají atraktivní vzhled. Mezi hodinkami postavenými na Wear OS patří k tomu lepšímu na trhu.

Majitelé původních TicWatch Pro ale mohou zatím zůstat v klidu. Pro ně má větší smysl počkat si na nějakou další verzi nebo nový model, který nabídne výrazně lepší parametry oproti původnímu modelu.

Overall
85%
85%
 • Celkové hodnocení - 85%
  85%