Recenze přenosného reproduktoru Lamax Sounder2 Play

Chcete mít hudbu stále při sobě i kolem sebe? Žádný problém. O „instantní“ ozvučení jakéhokoli prostoru se snadno postará přenosný Bluetooth reproduktor. Tyto malé repráky se snadno vejdou do batohu či tašky a přitom nadělají překvapivě hodně muziky. Snadno s nimi zajistíte hudbu na menší party, sešlost, grilovačku či táborák nebo pro jinou příležitost uvnitř i venku.

Výběr přenosných reproduktorů je však dnes poměrně dost široký. Ne všechny přitom hrají úplně skvěle. Ne všechny nabízejí za svou cenu adekvátní kvalitu. Jaký přenosný reproduktor si zvolit, abyste za své peníze v dané relaci dostali maximum? Co nejkvalitnější zvuk, nejlepší funkce či odolnost. A mohl by být takový reproduktorem třeba Lamax Sounder2 Play? Na to se v dnešním článku podíváme. Čeká vás podrobná recenze reproduktoru Lamax Sounder2 Play a zhodnocení jeho kvalit i odhalení případných nedostatků.

Lamax Sounder2 Play - 04

Lamax nabízí hudbu „s sebou“

Značka Lamax je ryze český výrobce, což potěší patrioty a příznivce rčení o zlatých českých ručičkách. Jde o značku s řadou let zkušeností s výrobou elektroniky. V jejím portfoliu najdete různé druhy kamer, především outdoorové či do auta.

Lamax nabízí různé inteligentní a šikovné hračičky a příslušenství. Ať už jsou to chytré hodinky, stylové a výkonné powerbanky nebo třeba i lokátory pro domácí mazlíčky. Lamax nabízí i pěkné elektrokoloběžky, ba dokonce elektrické čtyřkolky. Od roku 2016 se pak značka intenzivně věnuje výrobě audio vybavení. Patří sem především sluchátka a právě Bluetooth reproduktory.

Přenosných reproduktorů tento výrobce nabídl již několik sérií. Mezi cenově nejdostupnější patří drobnější modely Lamax Sphere2 Mini a Lamax Sphere2, které koupíte za čtyři až pět set. Model Mini má jen 70 g a doslova se vejde do kapsy.

Následují řady jako Street, Sentinel a Storm. Pokud pasete po výkonu, pak by vás mohl zaujmout Lamax Sounder2 Max, který nabídne 50 W výkon při stále kompaktních, snadno přenosných rozměrech. Kromě toho Lamax nabízí i větší party reproduktory, které už jsou méně mobilní, ale zato nabídnou výkon i 300 až 700 W. Jde o modely PartyBoomBox.

Srovnání velikostí Lamax Sounder2 Play a Lamax Sounder2 Max

Srovnání velikostí Lamax Sounder2 Play a Lamax Sounder2 Max

Lamax Sounder2 Play – malý, ale šikovný

Přenosný reproduktor Lamax Sounder2 Play je dalším přírůstkem do rodiny v sérii Sounder. Za hlavu rodu si můžeme dosadit již zmíněný 50W Lamax Sounder2 Max. Na druhém konci se nachází Sounder2 Mini s 15 W výkonu. Sounder2 Play s 24 W výkonnostně leží mezi modelem Mini a modelem Sounder2, který nabídne 30 W.

Dá se říct, že jde o zajímavou, kompromisní cestu, která zaujme cenovou relací lehce nad 1000 Kč. Tím by mohl být Sounder2 Play zajímavý pro ty, kteří chtějí solidně silný a kvalitní zvuk za stále ještě rozumnou, pěknou cenu.

Lamax Sounder2 Play se zároveň „vešel“ do šikovného, praktického a kompaktního těla o délce pouhých 18,6 cm a průměru 7,4 cm. Reproduktor má tvar válce, což je osvědčené, funkční řešení – navíc shodné s ostatními modely v sérii Sounder. Oproti modelu Sounder2 Max je model Play o 4 cm kratší. Rozměrově je však srovnatelný s o něco výkonnějším modelem Sounder2.

Lamax Sounder2 Play - 03

Stylový a podsvícený

Reproduktor Lamax Sounder2 Play vypadá velmi dobře. Čistě subjektivně bychom řekli, že lépe než ostatní modely z dané řady. Design je čistší. Vystupující ovládací symboly jsou opravdu parádní, velmi atraktivní řešení. A pak jsou tu i vizuální efekty. Zajišťují je LED „obruče“ na obou koncích reproduktory. Opět designově super řešení. Zvolit si můžete z pěti módů podsvícení, sladění s rytmem. Efekty nejsou příliš okázale, spíše jemnější, což je logické vzhledem k rozměrům reproduktoru a LED diod. Dají se i vypnout, což je dobrá zpráva.

Z hlediska designu je nutné říct, že tento reproduktor se opravdu povedl a není mu co vytknout.

Výkon a zvuk

Většina lidí si nicméně reproduktor nekupuje kvůli podsvícení nebo pěknému tvaru, ale kvůli zvuku. Jak si vede Sounder2 Play v tomto ohledu? Jak už byl řečeno, výkon činí 24 W. Měnič má průměr celkem obstojných 48 mm, frekvenční rozsah je 20 Hz – 20 000 Hz, tedy adekvátní. Pokud jde o samotný zvuk, ten umí být překvapivě silný, sytý a plný a taky příjemně čistý i při vyšší hlasitosti.

Lamax Sounder2 Play - 02

Na druhou stranu vyznívá mírně dutěji, zejména ve středních polohách. Ale obecně nelze u těchto malých přenosných reproduktorů čekat zázračný přednes s nulovým zkreslením. Pokud jde o basy, ty jsou na dané rozměry a výkon poměrně slušné. Pomáhá jim i technologie LAMAX BeatBass, pokud máte realistická očekávání, zklamáni nejspíš nebudete. Ale impozantní hromobití nečekejte.

Párování, ovládání a funkce

Lamax Sounder2 Play využívá bezdrátové rozhraní Bluetooth 5.3 s poměrně nadstandardním dosahem až 18 metrů a podporou funkce TWS a technologie Lamax BeatShare pro vzájemné spárování a synchronizaci dvou reproduktorů. Díky tomu vytvoříte lepší, prostorové ozvučení.

Párování je poměrně snadné, úspěšnost indikuje modrá LED dioda. Na těle reproduktoru jsou tlačítka pro ovládání hlasitosti, tlačítko MODE slouží pro přepínání zdrojů hudby. Zde se dostáváme k tomu, že můžete hrát nejen z mobilu, ale i z SD karty, pro kterou je zde slot (až 64 GB) anebo přes AUX kabel. Při přehrávání z karty podporuje reproduktor formáty WAV a MP3 i bezztrátový FLAC či APE.

Podpora USB-C, SD karty i Jacku

Podpora USB-C, SD karty i Jacku

Pak je zde speciální tlačítko LAMAX PLAY, které ovládá přehrávání, ale třeba i přijímání a odmítání hovorů. To nás přivádí k dalšímu vybavení reproduktoru, jímž je mikrofon. Ten lze použít pro handsfree hovory. Posledním tlačítkem je TWS pro zmíněné párování více reproduktorů.

Výdrž baterie a odolnost

Lamax Sounder2 Play má v sobě 3600mAh baterii Li-Ion, díky které vydrží hrát poměrně velmi dlouho. Při 50% hlasitosti až 24 hodin. Pokud to rozjedete víc, tak kolem 15 hodin. Rozhodně jde o slušné hodnoty, které dokonce poměrně výrazně překonávají srovnatelně velký model Sounder2, ba i větší model Sounder2 Max. Sounder2 Play lze tedy považovat za opravdový držák a reproduktor i pro hudební „maratony“.

A muziku si můžete bez obav užívat i venku. Sounder2 Play se pyšní stupněm krytí IP67, což značí, že mu neuškodí prach, déšť, sníh ani nic podobného. Teoreticky by při IP67 měl být vodotěsný i při ponoření do vody, takže při včasné záchraně by mohl přežít i nějakou tu nehodu u bazénu. Ale asi není důvod to testovat. Zůstaňme u toho, že deklarovaná odolnost je nadmíru vysoká, ale u Lamax reproduktorů jde o standard.

Lamax Sounder2 Play - 05

Lamax Sounder2 Play – 05

Zhodnocení recenze

Jednoduše řečeno, za mě se Lamax Sounder2 Play povedl. Po stránce designu je parádní, potěší vysokou odolností a skvělou výdrží. Funkční vybavení je spíše základní, navíc jsou světelné efekty, které potěší oko. Pokud jde o zvuk, ten je příjemný a sytý, vydatný se spíše průměrnými basy. V dané relaci však zvukově nabízí velmi solidní poměr cena/výkon. To ostatně platí pro všechny aspekty tohoto reproduktoru, který můžeme doporučit jako dobrý kup.

Pokud však pasete po kvalitnější reprodukci, možná si pár set korun přijdejte a pořiďte třeba testovaný model Sounder2 Max. Model Sounder2 Play se může skvěle vyjímat například v pokoji vašeho teenagera.

Závěrečné hodnocení

Recenze Bluetooth reproduktoru Lamax Sounder2 Play
Overall
89%
89%
 • Celkové hodnocení: - 89%
  89%

Fotogalerie

Parametry Bluetooth reproduktoru LAMAX Sounder2 Max

 • Typ reproduktoru Bezdrátový, přenosný, aktivní
 • Výkon 24 W
 • Frekvenční rozsah 20 Hz – 20 000 Hz
 • Velikost měniče ∅ 48 mm
 • Bezdrátová technologie Bluetooth 5.3
 • Podporované kodeky SBC
 • Dosah Bluetooth Až 18 m
 • Kapacita baterie 3600 mAh
 • Doba přehrávání Hlasitost 50 % – 24 h
 • Hlasitost 80 % – 15 h (s vypnutým podsvícením)
 • Doba nabíjení z 0 % na 100 % 4 hodiny
 • Nabíjení USB-C
 • Možnosti přehrávání Bluetooth, microSD karta, 3,5 mm jack
 • Paměťová karta – podporované formáty WAV/MP3/FLAC/APE
 • Paměťová karta – podporovaná kapacita Až 64 GB
 • Stupeň krytí IP67
 • Podsvícení 5 světelných režimů s možností vypnutí
 • Mikrofon a handsfree Integrovaný mikrofon. Ovládat handsfree lze tlačítky na reproduktoru. Lze přijmout, ukončit nebo odmítnout hovor.
 • Funkce Ovládání skladeb (Přehrát/Pozastavit, Další/Předchozí skladba), ovládání hlasitost, ovládání telefonních hovorů (Přijímání / odmítání příchozích hovorů, ukončení hovoru), podpora hlasových asistentů (Siri, Google Assistant), přepínání módů přehrávání, 360° zvuk, LAMAX BeatShare® technologie, TWS funkce, LAMAX BeatBass® technologie
 • Hmotnost 518 g
 • Rozměry nabíjecí stanice 186 × 74 × 74 mm