Recenze sluchátek LAMAX HighComfort ANC

Uvažujete o pořízení kvalitních sluchátek, která vám umožní užít si naplno kvalitní hudbu a zároveň budou stylová i moderně vybavená? Pokud si nejste jistí, který model by se mohl dostat do užšího výběru, máme pro vás tip. Připravili jsme pro vás recenzi sluchátek LAMAX HighComfort ANC, které nabídnou vše výše zmíněné. Zda je to ale dost i pro vaše citlivé a vytříbené uši a vysoké nároky, to už musíte posoudit sami. Naše recenze vám však pomůže zjistit, co přesně můžete od těchto sluchátek čekat.

Lamax HighComfort ANC 004

Zadejte při objednávce kód: JARO15 a získejte 15% slevu

O značce LAMAX

LAMAX Electronics je domácí, česká značka, která si v posledních letech získala docela dobré jméno na poli především audio elektroniky. Nabídka značky se primárně zaměřuje právě na sluchátka, ale třeba i přenosné nebo party reproduktory. Její záběr je však širší. Zaujmout může taky kvalitními akčními kamerami nebo třeba i elektrickými koloběžkami. Ostatně už jsme pár věcí od Lamaxu otestovali:

LAMAX se soustředí na kvalitní výrobky a může se obecně pochlubit velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Její produkty se vyznačují i atraktivním designem a uživatelskou přívětivostí s důrazem na komfort použití a intuitivní ovládání. Tato značka má jistě co nabídnout i na silně konkurenčním trhu, kde musí bojovat o místo se světovými značkami s tradicí dlouhou celá desetiletí. Jak však naznačují prodeje i recenze – LAMAX si v tomto náročném souboji nevede nijak špatně.

Pořádné sluchátka pro luxusní poslech

LAMAX má ve své nabídce solidní paletu špuntových sluchátek, která jsou dlouhodobě praktickou a populární volbou. Pokud však hledáte trochu jiný rozměr poslechu a chcete plnokrevná sluchátka, která vám poskytnou komfort i skvělý zvuk, nezbývá než sáhnout po klasice v podobě sluchátek přes uši s hlavovým mostem.

I těch nabízí LAMAX slušný sortiment. Z nabídky však vyčnívá model LAMAX HighComfort ANC, který představuje volbu i pro poněkud náročnější zájemce. To dávají tato sluchátka ostatně znát jednak stylovým a na první pohled sofistikovanějším a exkluzivnějším designem – a za druhé cenou. Ta se pohybuje kolem 2000 Kč. Jde tedy již o trochu dražší sluchátka, i když jistě ještě ne o nějakou nejvyšší prémiovou třídu. Vyplatí se do nich však ony 2 tisíce Kč investovat?

Lamax HighComfort ANC

Rozbalení: Design a příslušenství

Sluchátka na vás vykouknou z tyrkysovo-bílé krabice, která kromě nich ukrývá ještě příslušenství v podobě klasického 3,5mm jack kabelu, dále nabíjecího USB-C kabelu a pak tak celkem pěkného cestovního pouzdra, které představuje příjemný bonus.

Pokud jde o design a zpracování, výrobce mluví o „titanovém“ stylu. Jde však opravdu jen o dekor, samotná sluchátka nejsou celokovová, natož titanová. Přesto vypadají velmi hezky a rozhodně nepůsobí laciným dojmem. Zajímavě je vyřešené propojení hlavového mostu s mušlemi – a to skrze šroub, který zároveň umožňuje aretaci. Je to neotřelé a zajímavé, ale záleží spíše na vkusu, zda vám takové zpracování padne do oka.

Mušle jsou zpracovány tak, aby objaly celé uši. Jsou pohodlné a dostatečně velké (což kvituji, protože poslední trend mi přijde opačný), polstrování je spíš uměřené než extra štědré, což platí i pro most. I tak předpokládáme, že většina uživatelů nebude mít vážnější důvody ke stížnostem. Sluchátka se nám nosí dobře a je snadné je přizpůsobit. Samozřejmě je můžete i úhledně a skladně složit. Sluchátka váží nějakých 320 g, což není úplně málo, ale přidává to na dojmu bytelnosti.

Zásadní parametry Lamax HighComfort ANC

Co se týče výbavy a zásadních parametrů, sluchátka Lamax HighComfort ANC si ve své relaci nevedou vůbec špatně. V čele pozornosti jsou velké 40mm měniče, které jsou schopné nabídnout opravdu solidní a silný zvuk (nikoliv však prémiový, to pak ale mluvíme o sluchátkách za 5 a více tisíc Kč). Rozsah 20 Hz-20 kHz, citlivost 115 dB, impedance 32 Ohm – to jsou papírově obstojné parametry, které ale pro reálný dojem nemají až takový význam.

Proto je třeba zhodnotit, že tato sluchátka mají ve své třídě až překvapivě příjemný zvukový projev. Ne nejde přímo o extra třídu či studiovou kvalitu, ale pro běžného uživatele nebudou při dané ceně nejspíš zklamáním. Basy jsou hnané trochu více na sílu než čistotu a ani středy nemají u některých skladeb tak jasnou definici, jakou by mohly mít – ale v zásadě jde spíše o drobnější výtky. V porovnání s konkurencí si totiž nevedou nijak špatně. Zvlášť vezmeme-li v potaz, že sluchátka jsou určena primárně jako cestovní, tedy nikoli na zvláště náročný a analytický poslech v ideálních podmínkách.

A zde už vlastně přichází na řadu největší chlouba těchto sluchátek. A tou je vybavení v podobě útlumu zvuku čili technologie známé jako ANC.

Lamax HighComfort ANC

Podívejte se také na článek, kde jste vybrali nejlepší sluchátka s aktivním potlačením hluku.

Ve znamení ANC aneb potlačení hluku

ANC je moderní technologie, která využívá procesor a mikrofony k tomu, aby analyzovala okolní ruchy a vytvářela „proti-zvuk“, kterým tyto ruchy de facto „vynuluje“. V případě sluchátek LAMAX HighComfort jde o typ ANC zvaný „hybridní“. Ten pracuje se dvěma mikrofony na každé mušli, z nichž jeden je umístěn uvnitř konstrukce a poskytuje čipu zpětnou vazbu důležitou pro zpřesnění a zkvalitnění vysílaného anti-signálu.

ANC u těchto sluchátek dokáže solidně odfiltrovat zejména nízké a pravidelné ruchy, jako je zvuk motoru či drncajících kolejí ve vlaku. Náhlé či vysoké a nepředvídatelné zvuky jsou pro ANC obecně problém – a platí to i zde. A to v docela citelné míře. Je jasné, že v této cenové relaci nemůžeme chtít ANC na nejšpičkovějším vrcholu současných možností. Cení se i tato snaha. Ve vlaku či autě vám ANC přispěje k příjemnějšímu poslechu a při těchto činnostech funguje zatraceně dobře. Tlačítko pro aktivaci ANC se nachází přímo na levé mušli.

Na cesty jak dělané

Nejen obstojně zvládnuté hybridní ANC, ale především špičková baterie dělají z těchto sluchátek parádní volbu na cestování. Právě výdrž baterie je faktorem, který je u těchto sluchátek rozhodně ryze nadprůměrný.

Akumulátor má kapacitu 1050 mAh a vydrží na nabití až 50 hodin. Tedy bez ANC, s ANC cca polovinu času – i tak je to vážně hodně. Právě akumulátor je zřejmě to, co se v citelné míře podílí na trochu vyšší hmotnosti sluchátek. Ale není čeho litovat. Naopak, na dlouhých cestách budete za takovou výdrž jistě rádi.

Lamax HighComfort ANC

Přes kabel i Bluetooth

Poslech s těmito sluchátky si můžete užít v bezdrátovém i drátovém provedení. Pro bezdrátový přenos využijete rozhraní Bluetooth 5.1. Pro drátový poslech stačí připojit klasický 3,5mm jack. Sluchátka lze použít i pro handsfree hovory, disponují za tímto účelem i ovládacími prvky na mušlích.

Shrnutí a zhodnocení

LAMAX HighComfort ANC vypadají atraktivně a nebudí dojem laciných sluchátek po stránce designu, ale ani zvuku či vybavení. Zvuk je velmi slušný a sluchátka jsou koncipována především jako cestovní či „venkovní“. Tomu odpovídá funkce hybridního potlačení šumu ANC i velmi vysoká kapacita baterie. Celkově jde o velmi zdařilá sluchátka, která mají ve své relaci co nabídnout a lze je považovat za plně konkurenceschopná.

Doporučil bych tyto sluchátka ke koupi? Rozhodně ANO, pokud nečekáte prémiovou kvalitu za 5 a více tisíc Kč, ale spíše skvělý poměr cena / výkon.

Cena a kde koupit sluchátka?

V době psaní recenze stojí sluchátka Lamax HighComfort ANC přibližně 2000 Kč. Od svého uvedení stihla cena klesnout o cca 500 Kč.

Sluchátka nabízí veškeré známé eshopy, například:

Hlavní výhody:

 • Pěkný design, který nepůsobí laciným dojmem
 • Skvěle fungující ANC (aktivní potlačení hluku) při běžném použití (v autě, autobuse apod.)
 • Cestovní pouzdro
 • Výdrž až 50 hodin (bez ANC), cca 25 hodin se zapnutým ANC
 • Bezproblémové připojení skrze Bluetooth
 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Dostatečná velikost a pohodlnost mušlí

Nevýhody:

 • Tlačítka na ovládání vypadají laciněji a určitě by se dalo zapracovat na zlepšení, aby se dala ovládat třeba i lépe „poslepu“
 • Ocenil bych o něco lepší basy
 • Pro menší hlavu mohou být sluchátka trochu větší

Závěrečné hodnocení

Recenze sluchátek LAMAX HighComfort ANC

Shrnutí recenze

LAMAX HighComfort ANC vypadají atraktivně a nebudí dojem laciných sluchátek po stránce designu, ale ani zvuku či vybavení. Zvuk je velmi slušný a sluchátka jsou koncipována především jako cestovní či „venkovní“. Tomu odpovídá funkce hybridního potlačení šumu ANC i velmi vysoká kapacita baterie. Celkově jde o velmi zdařilá sluchátka, která mají ve své relaci co nabídnout a lze je považovat za plně konkurenceschopná.

Doporučil bych tyto sluchátka ke koupi? Rozhodně ANO, pokud nečekáte prémiovou kvalitu za 5 a více tisíc Kč, ale spíše skvělý poměr cena / výkon.

Overall
96%
96%
 • Funkčnost a použití: - 93%
  93%
 • Design a kvalita zpracování: - 96%
  96%
 • Cena / výkon: - 99%
  99%

Galerie