Recenze nejlepších držáků na mobil do auta i na kolo

Držák na mobilní telefon Samsung EE-V200SAB Mobilní telefony jsou dnes doslova všudypřítomné a většina lidí je nedokáže pustit z dohledu ani při jízdě v autě, nebo dokonce na kole. V těchto situacích je ale minimálně nutné pustit zařízení z ruky a věnovat se plně řízení. Proto vzniklo mnoho druhů držáků, které umožňují sledovat nebo ovládat telefon bezpečně, snadno a jedinou rukou. Protože se jedná o velmi oblíbené drobné vybavení, bez kterého se dnes mnoho lidí neobejde, připravili jsme pro vás výběr nejlepších držáků na mobil do auta a na kolo ze současné nabídky.

Držáky do auta jsou zejména dvojího druhu. Buď se upevňují na přední sklo, nebo do větrací mřížky. Modely určené pro přední sklo se snadno instalují a bývají univerzální. Samotné uchycení telefonu je pak řešeno většinou roztažitelnými „pacičkami“. Držák může být vybaven i kloubem nebo delším krkem pro lepší nastavení polohy. Mobil je ale třeba umístit vždy tak, aby nebránil ve výhledu.

Další možností jsou držáky, které se připevňují na větrací mřížku. Toto uchycení je velmi pevné a bezpečné a držák s telefonem nebrání řidiči ve výhledu. Připevnění telefonu je zde často řešeno pomocí magnetu. Díky tomu vám k připevnění i odebrání mobilu stačí jedna ruka a jediný pohyb.

Podobně jako držák do auta i držák na kolo musí umožnit pohodlné řízení a přitom možnost bezpečného sledování telefonu např. se spuštěnou navigací. V případě jízdních kol se držáky většinou připevňují na řídítka pomocí utahovacího šroubu. Takové uchycení je velmi pevné. Telefon je pak připevněn pomocí roztahovacích ramen a případně pojištěn např. gumovými úchytkami.

Do naší recenze držáků na mobil jsme se pokusili zahrnout různé varianty těchto užitečných pomůcek, které vám mohou přinést větší bezpečnost i komfort při řízení auta nebo při jízdě na kole. Stačí si tedy vybrat model, který bude právě pro vás ideální.

Nejlepší držáky na mobil (do auta, na kolo, motorku) na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
Držáky na mobil do auta
1.Samsung EE-V200S
5 out of 5 stars (5 / 5)499 KčPřečíst recenzi
2.iOttie Easy Flex 3
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)499 KčPřečíst recenzi
3.Connect IT CI-195
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)399 KčPřečíst recenzi
4.iOttie iTap Magnetic Vent Mount
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)749 KčPřečíst recenzi
Držáky na mobil na kolo
1.Forever BH-110
5 out of 5 stars (5 / 5)199 KčPřečíst recenzi
2.Connect IT CI-632
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)449 KčPřečíst recenzi
Nejlepší držáky na mobil do auta

1. Samsung EE-V200S – to nejlepší do auta

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Samsung EE-V200S  Prvním produktem v testu bude model značky Samsung s označením EE-V200S. Tento jednoduchý a minimalistický, ale přitom elegantní, praktický a především univerzální výrobek patří právem mezi vůbec nejprodávanější držáky na mobil u nás.

Jedná se o model určený pro použití v automobilech a lze jej připevnit jak na palubní desku, tak i na přední sklo. Umístit do něj přitom můžete mobilní telefony, ale i phablety. Držák se chopí jakéhokoli mobilního zařízení o velikosti 4-5,7 palců – tedy od 10,16 cm do 14,48 cm.

EE-V200S umožní umístění mobilu i například s krytem, ať už silikonovým nebo pevným. Nasazení i vyjmutí telefonu je přitom velmi pohodlné, rychlé a snadné. Držák disponuje kloubem, díky kterému lze displej nastavit do optimální polohy tak, abyste jej měli v co nejlepším úhlů a přitom vám nebránil ve výhledu.

Jde o cenově dostupné a jednoduché řešení, které můžete využít nejenom v autě, ale taky například na stole nebo na zdi.

Co potěší

 • Univerzální použití
 • Pro mobily a tablety o velikosti 4-5,7 palců
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Elegantní a kompaktní provedení
 • Možnost nastavení úhlu
 • Pevné a stabilní provedení
 • Přísavka perfektně drží
 • Snadná manipulace

Co zamrzí

 • Menší rozsah kloubu
Přejít do obchodu od 499 Kč

2. iOttie Easy Flex 3 – alternativa držáku do auta

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze iOttie Easy Flex 3  I na druhém místě pro vás máme držák do auta s přísavkou. Tentokrát je však speciálně přizpůsobený pro uchycení na palubní desce. Kromě toho ale může skvěle sloužit i jako držák na pracovním stole nebo jiné rovné ploše. Model iOttie Easy Flex 3 je univerzálním řešením pro mobilní telefony o šířce 2,2-3 palce.

Design držáku je příjemný a prodloužený krk zajištuje dostatečnou flexibilitu nastavení, abyste měli displej vždy v optimálním zorném úhlu. Tomu napomáhá i otočný systém, který umožňuje rotaci telefonu v rozsahu 360°.

Držák můžete obsluhovat velmi rychle a pohodlně jednou rukou. Potěší i drobnost jako jsou pěnové výstelky „chňapek“, které telefon chrání před poškrábáním nebo jiným poškozením.

iOttie Easy Flex 3 je kompaktní a elegantní řešení, pro které jistě najdete spoustu uplatnění nejenom v autě, ale třeba i doma nebo v kanceláři. Největší nevýhodou je pak poněkud vyšší cena, za kterou pořídíte originál od Samsungu.

Co potěší

 • Vysoká flexibilita
 • Univerzální použití
 • Stabilní připevnění na povrchu
 • Pevné uchycení telefonu
 • Univerzální použití
 • Elegantní design

Co zamrzí

 • ­Vyšší cena (za nižší, či stejnou cenu máte originál držák od Samsungu)
 • Telefon se na horší cestě nebo při vyšší rychlosti může třást
Zjistit přesnou cenu od 499 Kč

3. Connect IT CI-195

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Connect IT CI-195  Značka Connect IT patří u nás mezi velmi oblíbené a známé výrobce různých příslušenství pro mobilní zařízení nebo počítačovou techniku. Její produkty v sobě spojují vysokou kvalitu zpracování a přitom poměrně dostupnou cenu. Výjimkou není ani výrobek s označením CI-195, který v testu držáků na mobil do auta získal třetí pozici.

Zpracování držáku je černočervené a design příliš nenadchne. V praxi ale tento model poslouží velice dobře.

Konstrukce je dostatečně univerzální a můžete do ní umístit mobilní telefony s úhlopříčkou od 3,5 až do 6,3 palců. Rozpětí je tedy poměrně značné i pro větší telefony. Vnitřní strana nastavitelných ramen je navíc pogumovaná, takže chrání telefon před poškrábáním a zajišťuje velmi pevné usazení. Držák je vybaven i pohyblivým kloubem. Ten umožňuje rotaci i naklonění. Možnosti přizpůsobení polohy jsou tedy dostatečné.

Velmi dobře je zpracována samotná přísavka, která držák primárně předurčuje pro čelní sklo. Pokud ale chcete umístit držák na nerovném povrchu, je v balení taky speciální podložka s 3M lepidlem, která to umožní.

Co potěší

 • Pevné uchycení telefonu
 • Jednoduché připevnění i uchycení
 • Dostatečný rozsah
 • Velmi dobře drží na skle i palubce
 • Pogumované úchyty
 • Dobrá cena

Co zamrzí

 • Ramena drží telefon velmi pevně, jde obtížněji vyjmout
 • Na skle drží často až příliš pevně
Přejít do obchodu od 399 Kč

4. iOttie iTap Magnetic Vent Mount

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze iOttie iTap Magnetic Vent Mount  Poslední model v našem výběru držáků na mobil do auta bude zároveň nejdražším. Jedná se o výrobek značky iOttie, se kterou už jsme se v testu jednou setkali. Jako jediný zástupce z námi vybraných se ale bude uchycovat nikoli pomocí přísavky na čelní sklo nebo na palubní desku, ale na ventilační mřížku. To zajišťují speciální klipy, které jsou řešeny tak, aby bylo uchycení na mříž co nejrychlejší a nejjednodušší.

Taky upevnění mobilního telefonu je řešeno jinak než u ostatních recenzovaných modelů. V tomto případě je plocha opatřena silným magnetem. Součástí držáku je pak i malá a tenká kovová destička, kterou umístíte pod kryt telefonu nebo přilepíte na zadní stranu. Výhodou magnetického řešení je bezkonkurenčně nejjednodušší manipulace. Telefon jediným pohybem prostě přiložíte k držáku a jedním pohybem zase odstraníte. Nejste navíc omezováni úhlopříčkou, spíše jen váhou telefonu.

Nastavitelnost je zajištěna pomocí otočného kloubu, který umožňuje rotaci v rozsahu 360°. Magnetické řešení u iOttie iTap Magnetic Vent Mount potěší zejména velmi snadnou instalací a manipulací.

Nevýhodou je poněkud nižší flexibilita (možnost umístění jen v mřížce, pouze možnost rotace displeje) a taky o něco méně bezpečné a pevné uchycení. Nevýhodou je taky výrazně vyšší cena.

Co potěší

 • Velmi snadná instalace
 • Uchycení i odejmutí telefonu jedním pohybem
 • Minimální rozměry a hmotnost

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Nutnost připevnění plíšku k telefonu
 • Nižší pevnost uchycení
Přejít do obchodu od 749 Kč
Nejlepší držáky na mobil na kolo

1. Forever BH-110 – to nejlepší na kolo

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Forever BH-110  A máme tady první držák na kolo v testu. Tento držák patří jednak k nejoblíbenějším ve své kategorii, ale taky k nejlevnějším.

Tento model se připevňuje na řídítka pomocí pogumovaného skřipce, který perfektně obstojí nejen na jízdním kole, ale taky například na motocyklu nebo skútru. Do držáku můžete umístit například mobilní telefon, ale taky GPS navigaci. Ramena pro uchycení zařízení jsou pogumovaná a nastavitelná. Rozteč je 9-18 cm.

Držák Forever BH-110 zaujme vzhledem k velmi nízké ceně poměrně robustně působícím provedením a stylovým vzhledem. Jde o výhodné a univerzální řešení, které vás svými vlastnostmi na cestách jistě nezklame. Mobilní telefon lze v držáku taky dostatečně flexibilně natáčet, takže si snadno nastavíte vhodný úhel např. pro bezpečné sledování navigace.

Co potěší

 • Velmi dobrá cena
 • Dostatečná flexibilita
 • Pevné uchycení

Co zamrzí

 • Obtížnější instalace na řídítka
 • Těžší upevňování a vyndávání telefonu
Přejít do obchodu od 199 Kč

2. Connect IT CI-632 – alternativa na kolo

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Connect IT CI-632  Tento držák patří k velice prodávaným, a to i přesto, že jeho cena není právě z nejnižších. Na první pohled jde o propracovaný kousek, který nabízí dostatek pojistek pro pevné uchycení na řídítkách i bezpečné usazení mobilního telefonu. Provedení je červenočerné.

Tento držák je značně univerzální a poradí si s mobilními telefony o úhlopříčce od 3,5 do 6 palců. Nezáleží přitom na dalších aspektech, jako je například tloušťka telefonu nebo podobně. Držák se samozřejmě upevňuje na řídítka a opět jej můžete použít nejen na kole, ale například i na motocyklu.

Uchycení mobilního telefonu je zajištěno jednak roztažitelnými a pogumovanými rameny, ale navíc je zabezpečeno gumovými fixátory. Díky tomu si můžete být i při divoké jízdě naprosto jisti, že váš telefon je v bezpečí. Výrobce přitom nezanedbal ani flexibilitu. Držák je vybaven kloubem, který umožňuje rotaci telefonu v plném rozsahu.

Co potěší

 • Dostatečně pevný i flexibilní držák na kolo nebo motorku
 • Velké rozpětí úhlopříček, univerzální
 • Gumové „pojistky“ uchycení telefonu

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Obtížné nasazování a vyjímání telefonu
 • Gumičky mohou zasahovat do displeje
Přejít do obchodu od 449 Kč