Tipy na nejlepší držáky Popsockets podle testů a recenzí + jak ho vybrat

Popsocket Earth Popsocket, šikovná novinka ve světě chytrých telefonů, která si rychle získává další a další příznivce po celém světě. Finta je v tom, že popsocket není záležitost, bez které byste se neobešli, ale přesto jej chcete mít. V dnešním článku se podíváme na to, co to popsocket je, jak ho lze používat a taky jak si vybrat ten nejlepší.

Spousta lidí má dnes mobilní telefon skoro přirostlý k ruce. Z tohoto hlediska jsou ale současné chytré telefony velice nepraktické a rozhodně nelze mluvit o žádné velké ergonomii. Telefony jsou široké a přitom tenké destičky, které je navíc třeba držet s jistým citem a opatrností. Lidé, kteří tato zařízení používají často, už mají pro jejich držení a ovládání nacvičený ten správný grif, a možná jim vůbec nepřijde, že by úchop mohl být jistější a pohodlnější. Popsocket to ale umí zařídit.

Jde o drobnou a v principu zcela jednoduchou, ale chytře vymyšlenou pomůcku, která zajistí při ovládání telefonu větší jistotu. S tímto vylepšením už se vám nestane, že by vám telefon vypadával z ruky nebo že byste museli bojovat s vlastními klouby ve snaze pořídit si hezké selfie.

Jaké další výhody a možnosti popsocket přináší a jak funguje? To vše se dozvíte dále. Poradíme vám i s výběrem, ale neváhejte využít taky různé testy a recenze popsocketů. Nejvíce informací zatím najdete v zahraničních zdrojích. Může to být dobrá příležitost oprášit angličtinu. Ale pokud nejste s cizími jazyky přátelé, nezoufejte, dostatek tipů a rad pro výběr nejlepšího popsocketu a jeho používání najdete i přímo v našem průvodci.

Nejlepší držáky Popsockets na trhu podle nás

Název produktuObrázekHodnoceníInfoRecenze
1.PopSockets PopGrip Gen.25 out of 5 stars (5 / 5)Základní a zároveň nejprodávanější Popsocket na trhu. Druhá generace.
📌 Cena: 300 Kč
Zjistit cenu
2.Popsockets Minecraft Sword5 out of 5 stars (5 / 5)Popsocket oblíbené herní série Minecraft se symbolem meče.
📌 Cena: 200 Kč
Zjistit cenu
3.PopSocket s vlastním potiskem5 out of 5 stars (5 / 5)Vytvořte si popsocket s vlastním potiskem. Stačí nahrát fotografii, případně vložit text a za 2 dny to máte doma.
📌 Cena: 240 Kč
Zjistit cenu
4.PopSocket Beauty Flowers5 out of 5 stars (5 / 5)Motiv květin je ideální popsocket na jaro / léto.
📌 Cena: 190 Kč
Zjistit cenu
5.PopSockets PopGrip Gen.25 out of 5 stars (5 / 5)Stylový design vesmíru je taky velmi oblíbený.
📌 Cena: 300 Kč
Zjistit cenu
6.PopSocket Bitcoin 015 out of 5 stars (5 / 5)Kryptoměny hýbou finančním světěm a pokud jste spřízněná duše, můžete to dát na odiv tímto motivem Bitcoinu.
📌 Cena: 190 Kč
Zjistit cenu
7.PopSocket Earth 015 out of 5 stars (5 / 5)Must have pro všechny cestovatele. Krásný motiv země se bude vyjímat na jakémkoliv mobilu.
📌 Cena: 190 Kč
Zjistit cenu

Jak vybrat popsocket?

V následujícím článku pojmeme téma popsocketů velmi obšírně a doufáme, že vám poskytneme odpovědi na všechny otázky, které vás mohou napadnout. Představíme popsockety z hlediska možností použití, popíšeme jeho výhody a nevýhody, podíváme se na různé varianty témat a mnoho dalšího.

V neposlední řadě se pokusíme o shrnutí aktuální nabídky – a zaměříme se taky na ceny. Už teď vám ale můžeme prozradit, že pořízení popsocketu vám velký průvan v peněžence způsobit rozhodně nemusí a přitom si ho jistě zamilujete.

Jak lze popsocket využít?

Popsocket se vám může hodit v různých situacích a lze ho používat množstvím způsobů. Pojďme se na některé z nich podívat.

 • Pevný úchop telefonu při běžném použití – Základní vlastností popsocketu je zvýšení jistoty a pevnosti úchopu při běžném zacházení s telefonem. Nemusíte se už bát, že vám drahý mobil vypadne z ruky a poškodí se, a dokonce odpadají i problémy s nechtěním mačkáním postranních tlačítek nebo dotyky na okrajích displeje.
 • Bezpečí při rychlé chůzi a běhu – Někteří lidé drží mobil, i když spěchají nebo třebas při sportu. V takových situacích se ruce často potí a riziko vypadnutí nebo nechtěného dotyku/stisknutí je výrazně vyšší. Popsocket je pro tento způsob používání skvělou pomůckou. (Přesto se raději podobnému používání telefonu zcela vyhněte a při rychlém pohybu, zvlášť po městě, sledujte z důvodu bezpečnosti své okolí.)
 • Focení selfie – Většina „svátečních“ fotografů dnes už používá na focení právě mobilní telefon. Zejména při focení selfie se pak projevují nepříliš optimální vlastnosti tvaru telefonu. Řešit to můžete např. selfie tyčí nebo různými stojany, ale jako základní pomůcka velmi dobře poslouží právě popsocket, který je navíc nesrovnatelně praktičtější a kompaktnější než tyč nebo stojan.
 • Stojánek – O popsocket můžete telefon třeba i pohodlně zapřít. To se hodí při sledování videí, zvlášť ve více lidech. Určitě jste zažili situaci, kdy jste chtěli pustit přátelům u stolu video a hledali jste něco, čím byste telefon podepřeli, aby na něj bylo líp vidět. Popsocket tenhle problém řeší.
 • Odkladiště na sluchátka – Zamotaná pecková sluchátka. Věčné téma. Ale s popsocketem můžete tento problém vyřešit, snad i jednou pro vždy. Sluchátka lze totiž na tento držák kultivovaně namotat.
 • Držák čtečky nebo tabletu – Popsocket samozřejmě nemusíte mít pouze na mobilním telefonu. Podobně dobrou práci odvede i například na rozměrném tabletu nebo elektronické čtečce knih.

Nejlepší držáky Popsockets

Jak popsocket funguje?

Pokud jste popsocket nikdy naživo neviděli, možná vám vrtá hlavou, jak to vlastně celé funguje. Je to velmi prosté. Popsocket je tvárný „čudlík“ s širokou hlavou. Při používání ho povytáhnete a on se přizpůsobí vaším prstům a potřebám. Popsocket je tedy velmi flexibilní a není třeba složitě hledat nějaký model takříkajíc na míru. I to je velká výhoda.

Jak popsocket nainstalovat?

Další výhodu popsocketu je opravdu velmi jednoduchá „montáž“. Na zadní stranu telefonu ho prostě přilepíte díky přilnavé vrstvě. Stačí odstranit ochrannou folií, kterou je lepivá strana popsocketu z výroby opatřena.

Popsocket drží při používání velmi pevně, pokud nebyla plocha, na kterou jste jej umístili, mastná. Při správném upevnění na očištěný kryt nebo silikonový obal drží popsocket natolik, že táhnutím se vám ho podaří odstranit jen s vynaložením větší síly.

Popsocket lze nicméně snadno odstranit správným způsobem. Elegantně je to možné udělat například použitím vizitky z tvrdšího papíru, který vložíte mezi kryt a přísavku. Pokud máte popsocket připevněný přímo na zadním krytu telefonu, není příliš vhodné používat ostré kovové předměty, abyste povrch krytu nepoškrábali.

Kam popsocket nalepit?

Na jaké konkrétní místo zadního krytu popsocket nalepit? Ve většině návodů a ilustračních fotografií uvidíte, že vhodná poloha pro běžné používání telefonu se nachází zhruba uprostřed telefonu (na šířku i na výšku). Ale je vhodné nejdříve vyzkoušet, jak jste zvyklí telefon držet, a popsocket poté umístit do prostoru mezi ukazovákem a prostředníkem.

Existují ale i odlišné varianty podle typu zařízení nebo konkrétní činnosti. Například u tabletu bude vhodnější umístění blíž k levému nebo pravému okraji podle toho, zda jste praváci nebo leváci. A je tu ještě jedna zajímavá možnost…

Dva popsockety

Použití dvou popsocketů zároveň může být ideálním řešením, pokud tohle příslušenství chcete používat k namotávání sluchátek anebo třeba jako stojánek. Protože lze popsockety pořídit poměrně levně, můžete zkusit s touto možností experimentovat.

Popsocket a kapsa

Každého zřejmě už napadlo, jak to funguje, když chcete telefon s popsocketem vložit třeba do kapsy, pouzdra nebo tašky.

Popsocket je samozřejmě možné zamáčknout a tedy zploštit v situacích, kdy ho nepoužíváte a potřebujete, aby byl mobilní telefon co nejskladnější. U těsné kapsy se vám může někdy stát, že popsocketem zavadíte o její okraj při zastrkávání telefonu.

Ale jde o poměrně marginální problém, který snad ani nelze považovat za nevýhodu v pravém smyslu slova. A naopak bude telefon díky popsocketu v kapse pevněji usazen, takže je menší riziko vypadnutí při sedání.

S tím s tím lehce souvisí ještě jedna výhoda popsocketů…

Ochrana fotoaparátu

Tím, že popsocket, i když zamáčklý, stále poněkud vystupuje, poskytuje velmi dobrou izolaci zadního telefonu a především fotoaparátu, jehož čočka bývá u většiny mobilů vystouplá. Popsocket tak představuje ochranu před poškrábáním – a nejen to. Taky třeba před vlhkostí.

Představte si situaci, že například sedíte u stolu, kde někdo převrhne pití. Pokud máte telefon na stole, tekutina s ním přichází přímo do styku. Popsocket by v takovém případě poskytnul potřebný odstup a k zamokření telefonu by nedošlo.

Nechceme tvrdit, že trocha vody na zadním krytu musí telefon nutně poškodit (zvlášť když většina lidí používá různé obaly). Přesto například limonáda nebo pivo může plochu ušpinit a ulepit. Takto to odnese jen kousek popsocketu.

Popsocket jako držák

Popsocket lze využít i při upevňování telefonu na svislé nebo nakloněné plochy, třeba na palubní desku auta, zeď nebo kamkoli jinam. V takovém případě ale potřebujete ještě jednu drobnou pomůcku.

Jde o speciální držák (PopSockets Multi-Surface Mount), který jednoduše upevníte na danou plochu a do něj pak telefon s popsocketem vsadíte.

Výhody a nevýhody popsocketu

Výhody popsocketu už jsme si popsali poměrně obšírně. Pokusme se to přesto shrnout:

 • Pevnější a bezpečnější úchop telefonu při jakékoli činnosti
 • Ochrana před nechtěným zmáčknutím bočních tlačítek nebo dotykem na okrajích displeje
 • Může posloužit jako opěrka
 • Přizpůsobí se každé ruce
 • Může sloužit k namotání sluchátek
 • Jde o poměrně levné příslušenství

A jsou i nějaké nevýhody? Nenašli jsme jich mnoho. Samozřejmě se vždy najdou lidé, kterým úchop s popsocketem nemusí vyhovovat. Určité výhrady lze mít i proti tomu, že telefon s touto pomůckou nabývá větší tloušťky.

Další výtka může směřovat k estetickému dojmu. Pokud máte opravdu elegantní, drahý telefon, možná budete mít pocit, že popsocket jeho design dvakrát nevylepší. Zde jde čistě o otázku vkusu.

Ceny popsocketů

Už jsme několikrát zmínili, že popsocket je docela dostupná drobnost. Samozřejmě ale existují cenové rozdíly. Za kolik lze tedy popsocket pořídit?

Popsockety do 200 Kč

Nejlevnější modely můžete někdy pořídit už za pár desítek korun. Lze ale předpokládat, že nejde o originální výrobky značky PopSocket, ale napodobeniny. Zde nelze dopředu dost dobře odhadnout kvalitu takového výrobku a jeho funkčnost nebo vlastnosti. Může vás tedy čekat zklamání.

Popsockety do 500 Kč

Značkové popsockety můžete pořídit zhruba od dvou set korun. Cena se odvíjí především od vzorů a designových témat, nikoli od kvality zpracování a funkčnosti tohoto příslušenství.

Popsockety nad 500 Kč

V rámci popsocketů poskytuje největší prostor pro větší kreativitu zadní plošina. Exkluzivní varianty tak neumí v zásadě nic moc navíc, ale mohou mít nějakým luxusním způsobem zpracovanou tuto plochu. Existují například i popsockety vykládané drahými kameny, ale to už jsou záležitosti, které většinu obyčejných uživatelů příliš neosloví.

Značka PopSocket

Popsocket je duševním vlastnictvím stejnojmenné společnosti PopSocket, která sídlí v americkém státě Colorado. S myšlenkou tohoto příslušenství přišel v roce 2012 jistý David Barnett a není bez zajímavosti, že její vznik byl původně financován z crowfundingové kampaně na platformě Kickstarter.

První popsockety se začaly prodávat v roce 2014 – tehdy se jich prodalo pouze kolem 30 tisíc. O tři roky později v roce 2017 už to bylo přes 35 milionů.

Nejčastější otázky nakupujících

Jak správně připevnit popsocket, aby dobře držel?

Základní postup jsme již popsali výše, popsocket stačí jednoduše přitisknout k zadní straně telefonu. Abyste se ujistili, že bude příslušenství pevně držet, prsty na něj lehce tlačte alespoň 10-15 vteřin po nalepení. V ideálním případě jej nechte ještě nějakou chvíli usadit, než ho začnete plně používat.

Před samotným nalepením popsocketu se ujistěte, že plocha není znečištěná, zejména mastná. Pokud ano, otřete ji vatou s vhodným čistidlem.

Jaké vzory může popsocket mít?

Plochá hlava popsocketu může být opatřena nepřebernou paletou vzorů a motivů. Mohou to být pouze barevné variace či abstraktní motivy, ale taky obrázky odrážející aktuální trendy, módní vlny nebo třeba i nápisy. U nás však může být nabídka omezenější.

Pro zajímavost: Na oficiálních stránkách Popsocket.com je dokonce možnost vytvoření popsocketu s vlastním motivem. Například s fotkou, kterou zájemce nahraje do online aplikace.

Lze použít popsocket přilepit na obal/kryt telefonu?

Ano, popsocket by měl držet na drtivé většině používaných krytů a obalů.

Nejprodávanější držáky Popsocket dle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového držáku Popsockets. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího Popsocket na trhu.