Recenze 7 nejlepších selfie tyčí

Selfie tyč V následujícím testu vám pomůžeme vybrat si tu nejlepší selfie tyč pro focení dokonalých momentek doma i v terénu. Do konečného výběru jsme zařadili sedm modelů nejrůznějších typů. Všechny pocházejí od renomovaných a oblíbených výrobců a nabízejí vynikající poměr ceny a kvality. Jak se ale rozhodnout pro tu pravou?

Při výběru selfie tyče vycházejte z vlastních preferencí a potřeb, nezapomínejte ale ani na důležité technické a praktické vlastnosti a parametry. V současné době se můžete rozhodnout pro základní variantu, která funguje pouze jako teleskopický držák bez dalších funkcí – toto řešení je levné, skladné a funguje vždy.

Jestliže ale nechcete využívat pouze samospoušť mobilu nebo fotoaparátu, lépe vám sedne tyč umožňující aktivní focení. Volit můžete mezi Bluetooth a kabelovým ovládáním. U kabelové varianty neřešíte synchronizaci nebo kompatibilitu a připojíte tyč k mobilu „jack“ konektorem. Nevýhodou je kabel navíc. Bluetooth varianta umožňuje pohodlnější zacházení, ale elektronika je náchylnější k poškození.

Při nákupu je důležitá taky hmotnost, materiálové zpracování, ergonomie a provedení držadla i řada dalších faktorů. Ačkoli se tedy selfie tyč může jevit jako nejjednodušší nástroj na světě – při bližším pohledu zjistíte, že to není tak úplně pravda. V naší recenzi selfie tyčí najdete Bluetooth i kabelové verze a jistě vám některý z produktů padne do oka. A teď už se vrhněme na test.

Nejlepší selfie tyče na trhu podle nás

 Název produktuInfoHodnoceníCenaRecenze
1.Huawei Original
Bluetooth Tripod AF15

Max. délka: 46,5 cm
Váha: 163 g
Pro: iOS / Android
5 out of 5 stars (5 / 5)690 Kč Číst recenze
2.FeiyuTech Vimble 2
Max. délka: 50 cm
Váha: 428 g
Stabilizátorů obrazu
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 190 Kč Číst recenze
3.Xiaomi Mi Bluetooth Selfie Stick
Max. délka: 70 cm4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)549 Kč Číst recenze
4.Cel-Tec DG122 Aqua
Max. délka: 122 cm
Váha: 250 g
Pro: iOS / Android
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)840 Kč Číst recenze
5.Xiaomi Selfie Pole Black
Max. délka: 85 cm
Pro: iOS / Android
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)399 Kč Číst recenze
6.Gogen BT Selfie 4
Max. délka: 119 cm
Pro: iOS / Android
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)699 Kč Číst recenze
7.C-tech MP107B
Max. délka: 107 cm4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)239 Kč Číst recenze

1. Huawei Original Bluetooth Tripod AF15

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Huawei Original Bluetooth Tripod AF15  Čínská značka Huawei patří mezi nejoblíbenější výrobce mobilních telefonů na světě a v repertoáru má pochopitelně i pestrou škálu příslušenství. Jednou z nejzajímavějších a nejkvalitnějších selfie tyčí této firmy je Original Bluetooth Tripod AF15. Jde vlastně o kombinace selfie tyče a jednoduchého stativu v podobě integrované, rozkladatelné trojnožky (tripod).

Tato teleskopická tyč je vyrobena z hliníku a z minimální délky 18 cm ji lze roztáhnout až na 46,5 cm. Umístit do ní můžete mobilní telefon nebo zařízení o maximální šířce až 89 mm a hmotnosti až 500 g. Samotná tyč pak váží optimálních 163 g a disponuje i kloubem otočným o 360°.

Tyč Huawei Original Bluetooth Tripod AF15 využívá bezdrátové rozhraní Bluetooth s možností vzdálené kontroly. Kompatibilní je se systémy Android (od verze 4.3), iOS (od verze 5.1) a EMUI (od verze 2.3). Jde o velmi variabilní a praktickou volbu pro běžné focení, ale i outdoorové focení v náročnějších podmínkách. Oceníte kvalitní a odolné zpracování, jednoduché ovládání i elegantní vzhled. Cena je navíc velmi příznivá.

Co potěší

 • Selfie tyč a stativ v jednom
 • Bluetooth s odnímatelným dálkovým ovládáním
 • Vysoká kompatibilita
 • Kvalitní zpracování

Co zamrzí

Zjistit přesnou cenu od 690 Kč

2. FeiyuTech Vimble 2

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze FeiyuTech Vimble 2  Pokud si potrpíte na hodně vymakané moderní hračky, potom vás jistě zaujme selfie tyč FeiyuTech Vimble 2. Cena je pravda poměrně vysoká, ale jde o hi-tech variantu pro velmi náročné uživatele. Tato tyč disponuje pokročilou 3osou stabilizací, která vám umožní fotit nebo natáčet opravdu dokonalé záběry bez třesení a vibrací. Opět jde o model používající bezdrátové rozhraní Bluetooth.

FeiyuTech Vimble 2 přichází s velmi pevným, propracovaným a stabilním držákem, do kterého lze umístit zařízení o šířce až 84 mm. Tyč můžete ze základních 32 cm rozšířit o 18 cm až na pěkných 50 cm. Na velmi dobré úrovni je i výdrž baterie (až 10 hodin), kterou lze navíc dobíjet i powerbankou.

Tyč nabízí různé funkce, jako je trackování objektu, časosběr apod. Telefon můžete do držáku umístit na šířku i na výšku a lze využít i stativový závit pro akční kamery. Pomocí integrovaného ovládání v rukojeti lze regulovat rotaci kamery, vybírat z dostupných módů nebo volit mezi přední a zadní kamerou telefonu. Rukojeť disponuje i USB portem a programovatelným tlačítkem. Hledáte-li špičkový produkt a nevadí vám, že si připlatíte, pak lze FeiyuTech Vimble 2 jenom doporučit.

Co potěší

 • Hi-tech model s nadstandardními funkcemi
 • Vynikající stabilizace
 • Dlouhá výdrž baterie

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Větší rozměry
Přejít do obchodu od 2190 Kč

3. Xiaomi Mi Bluetooth Selfie Stick

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Xiaomi Mi Bluetooth Selfie Stick  Čínská značka Xiaomi dobývá svět svými mobilními telefony a nabízí k nim taky velice kvalitní příslušenství. Na třetí příčce testu selfie tyčí se proto umístil model Xiaomi Mi Bluetooth Selfie Stick. Jde o hliníkový model se zvlášť velkým rozsahem velikostí – od 19 cm ve staženém stavu po 70 cm maximální délky. Ani takový rozměr však neubírá tyči na stabilitě a focení nebo natáčení na kvalitě. Tyč je také opatřena kloubem, který umožňuje pohyb v rozsahu až 270°.

I v tomto případě komunikuje tyč s telefonem prostřednictvím rozhraní Bluetooth, integrovaná baterie disponuje kapacitou 60 mAh a velkou výhodou je přítomnost indikátoru nabití. Tyč je jednoduchá, elegantní – a přitom odolná. Rukojeť je silikonová a dostatečně pohodlná. Do držáku pak můžete umístit telefon o šíři až 90 mm. Jde o cenově dostupnou a přitom dobře vybavenou a kvalitně zpracovanou variantu, která méně náročné uživatele určitě nezklame.

Co potěší

 • Maximální délka až 70 cm
 • Indikátor stavu baterie
 • Lehká a snadno ovladatelná tyč

Co zamrzí

 • Bez zvláštních funkcí
 • Otočný mechanismus „jen“ do 270°
Přejít do obchodu od 549 Kč

4. Cel-Tec DG122 Aqua + dálkové ovládání

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Cel-Tec DG122 Aqua + dálkové ovládání  Velmi kvalitní selfie tyč, která přichází s univerzálním provedením a nadstandardní délkou až 122 cm. Tato tyč je vyrobena z odolného hliníku a disponuje stativovým závitem. Je vhodná nejen pro mobilní telefony, ale i fotoaparáty a speciální GoPro kamery. Držák je velmi pevný a spolehlivý a stabilita tyče i díky vyšší hmotnosti (250 g) dostatečná. Maximální nosnost je až 2 kg.

Tuto tyč oceníte nejen při běžném focení, ale zejména při natáčení v terénu, v obtížných podmínkách, ba dokonce i při potápění. Tyč je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS a představuje bezpečné a spolehlivé řešení. K dispozici je i dálkový ovladač využívající rozhraní Bluetooth.

Nevýhodou může být trochu vyšší cena či hmotnost, ale zejména větší minimální rozměr tyče, která má i složená 46 cm. Jde tedy o model, který oceníte spíše pro specifické účely (sport, potápění apod.).

Co potěší

 • Spolehlivé uchycení mobilů, fotoaparátů i sportovních kamer
 • Vhodná i do náročných podmínek
 • Velká maximální délka

Co zamrzí

 • Vyšší hmotnost
 • Větší minimální rozměry
Přejít do obchodu od 840 Kč

5. Xiaomi Selfie Pole Black

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Xiaomi Selfie Pole Black  Páté místo naší recenze selfie tyčí obsadil základní model značky Xiaomi. Jde o jednoduchou kabelovou tyč využívající standardní konektor 3,5mm jack. Velkou výhodou je značný rozsah od 25 do 85 cm. Otočný mechanismus umožňuje náklon až o 180°. Potěší i velmi dostupná cena.

Tyč je vyrobena z odolného hliníku a umožňuje použití s telefony o šířce až 89 mm. Kompatibilní je s drtivou většinou mobilních zařízení. Ovládání tyče je velmi jednoduché a je zajištěno jediným tlačítkem pro focení. Součástí tyče je 60mAh integrovaná baterie. Jde o model vhodný spíše pro běžné focení a nenáročné použití.

Co potěší

 • Velmi výhodná cena
 • Jednoduché ovládání
 • Velký rozsah délek

Co zamrzí

 • Pouze základní funkce
 • Levnější provedení
Přejít do obchodu od 399 Kč

6. Gogen BT Selfie 4

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Gogen BT Selfie 4  Populární výrobce elektroniky a příslušenství, značka Gogen, přichází se selfie tyčí umožňující značně univerzální použití. Za poměrně nízkou cenu získáte nejenom selfie tyč, ale i stativ (tripod) a držák nejen na mobilní telefony, ale i fotoaparáty a sportovní a akční kamery. Tyč lze teleskopicky prodloužit z 29 cm až na 119 cm a unese zátěž až 1000 g.

Tato tyč využívá Bluetooth rozhraní a je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Při hmotnosti 360 g je poměrně robustní, stabilní a odolná. Ovládání je velmi jednoduché, umístěné na rukojeti. Vestavěná baterie vydrží až 10 hodin. Ke spodní části rukojeti je navíc možné připojit stativový stojan ve tvaru trojnožky.

Co potěší

 • Velký rozsah délek
 • Univerzální použití
 • Výdrž baterie

Co zamrzí

 • Levnější provedení
 • Méně stabilní
 • Někdy má problémy s kompatibilitou
 • Vyšší hmotnost
Přejít do obchodu od 699 Kč

7. C-tech MP107B – cenový tip

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze C-tech MP107B  Pokud nemáte žádné zvláštní nároky a chcete pouze jednoduchou selfie tyč pro pořizování běžných momentek a selfie, pak vás možná zaujme model MP107B značky C-Tech. Zásadní výhodou této tyče je především opravdu minimální pořizovací cena – přesto se dočkáte Bluetooth ovládání, solidního kovového zpracování a značné délky až 107 cm (minimální délka je přitom jen 20 cm).

C-tech MP107B je opatřena držákem pro telefony do šíře 85 mm a jediným ovládacím prvkem je tlačítko spoušti v rukojeti. Nosnost tyče je maximálně 500 g. Výhodou je navíc nízká hmotnost a dlouhá výdrž baterie.

Co potěší

 • Velmi nízká cena
 • Délka 20 až 107 cm
 • Jednoduché použití

Co zamrzí

 • Levné zpracování
 • Minimální možnosti
Přejít do obchodu od 239 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové selfie tyče. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší selfie tyče.