Nejlepší herní klávesnice podle testů a recenzí + Poradíme, jak vybrat

nejlepší herní klávesnice S klávesnicí pracuje každý uživatel počítače dnes a denně. Není možné bez ní ovládat počítač, ani napsat e-mail. Herní klávesnice jsou speciální kategorií tohoto nepostradatelného zařízení, extra určené pro všechny ty, kteří svůj čas u počítače nechtějí trávit pouze prací, ale čas od času podlehnou lákavému vábení moderních her. Ty jsou dnes již tak propracované, že i jejich ovládání vyžaduje speciální herní myš a klávesnici, které zvládnou akceptovat vysoké nároky a hned tak něco je nepoloží.

Od nejlepších herních klávesnic většinou očekáváme rychlou odezvu, odolná tlačítka, ale také příjemné podsvícení, které umožní věnovat se i v noci herní vášní, aniž bychom budili světlem celé širé okolí. Vzhledem k poměrně široké nabídce trhu, není jednoduché se v oblasti herních klávesnic rychle zorientovat. Proto jsme pro vás připravili test herních klávesnic, který vám představí ty nejlepší modely a u každého vysvětlí jeho přednosti a nedostatky. Těm se budeme podrobněji věnovat v recenzi herních klávesnic, již pro vás připravujeme s cílem upozornit vás na to, čemu se při výběru kvalitní herní klávesnice věnovat a co za pozornost nestojí.

Herní klávesnice – porovnání nejlepších

NázevParametryHodnoceníCena (od)
1.Razer Huntsman V2
Připojení: drátové
Lokalizace: Americká
Typ spínače: Razer Opto-Mechanical
Typ kláves: Klasické (Vysokoprofilové)
5 out of 5 stars (5 / 5)5500 Kč Číst recenze
2.Logitech G413 Carbon
Připojení: drátové
Lokalizace: Americká
Typ spínače: Logitech Romer-G
Typ kláves: klasické
5 out of 5 stars (5 / 5)1900 Kč Číst recenze
3.YENKEE YKB 3400 PANZER
Připojení: drátové
Lokalizace: Česká
Typ spínače: Outemu Blue
Typ kláves: Klasické (Vysokoprofilové)
5 out of 5 stars (5 / 5)2000 Kč Číst recenze
4.MSI Vigor GK20 - CZ/SK
Připojení: drátové
Lokalizace: CZ/SK
Typ spínače: Membránové
Typ kláves: Klasické (Vysokoprofilové)
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)800 Kč Číst recenze
5.SPC Gear GK630K Tournament Kailh
Připojení: drátové
Lokalizace: Česká
Typ spínače: Kailh Blue
Typ kláves: Klasické (Vysokoprofilové)
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1400 Kč Číst recenze
6.Niceboy ORYX K300X
Připojení: drátové
Lokalizace: Česká
Typ spínače: -
Typ kláves: -
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1000 Kč Číst recenze

Recenze nejlepších herních klávesnic

1. Razer Huntsman V2 – VÍTĚZ

Herní klávesnice , mechanická, drátová, klasické (vysokoprofilové) klávesy, spínače Razer Opto-Mechanical, dynamické podsvícení, americká (mezinárodní) lokalizace kláves, USB, černá

2. Logitech G413 Carbon – jedna z nejdoporučovanějších v zahraničí

Výjimečná herní klávesnice, která díky americké lokalizaci vyhrává zejména zahraniční recenze. Je schopná splnit náročné požadavky na výkon i přesnou práci.

Pro koho?

Tato klávesnice je ideální pro všechny uživatele, kteří pracují či hrají hry v noci. Díky jednoduchému designu a praktickému červenému podsvícení nebudou vaše oči trpět ani uprostřed hluboké noci.

Proč koupit?

Klávesnice Logitech G413 Carbon je vyrobena ze špičkových materiálů a díky odolnému krytu vyrobenému ze speciální slitiny hořčíku a hliníku odolá i tomu nejhrubějšímu zacházení.

Proč nekupovat?

Na rozdíl od většiny ostatních herních klávesnic je poměrně jednoduchá. Neobsahuje programovatelná tlačítka, jen několik multifunkčních. To může pro někoho představovat nepohodlí.

3. YENKEE YKB 3400 PANZER – Nejlepší do 2000 Kč

Herní klávesnice , mechanická, drátová, podsvícená, klasické (vysokoprofilové) klávesy, spínače Outemu Blue, česká lokalizace kláves, USB, černá

4. MSI Vigor GK20 – CZ/SK

Herní klávesnice , membránová, drátová, podsvícená, klasické (vysokoprofilové) klávesy, česká a slovenská lokalizace kláves, černá

5. SPC Gear GK630K Tournament Kailh – Nejlepší do 1500 Kč

Herní klávesnice , mechanická, drátová, klasické (vysokoprofilové) klávesy, spínače Kailh Red, dynamické podsvícení, makro programovatelné klávesy, česká lokalizace kláves, USB, vyměnitelná tlačítka, černá

6. Niceboy ORYX K300X – Český výrobek

Chcete-li koupí herní klávesnice podpořit zejména český IT průmysl, neměla by vaší pozornosti uniknout drátová herní klávesnice s podsvícením a kompaktním provedením Niceboy ORYX K300X.

Pro koho?

Tato klávesnice je určena speciálně pro vášnivé hráče, které nadchne propracovanou konstrukci a odolným krytem. Pro noční tvory je určeno příjemné RGB podsvícení.

Proč koupit?

Kromě funkcí, které jsou u herních klávesnic běžné se Niceboy ORYX K300X může pochlubit také několika multimediálními klávesami, funkcí anti-ghosting či tlačítkem pro uzamčení klávesy Windows.

Proč nekupovat?

Chybí numerická klávesnice, která padla za daň kompaktním rozměrům. Někomu nemusí také vyhovovat velké mechanické spínače.

Jak vybrat kvalitní herní klávesnici?

Dáte přednost klávesnici membránové nebo mechanické?

V první řadě si rozmyslete, jaký typ klávesnice budete preferovat. Vybírat můžete z klávesnic s membránovými tlačítky či odolných mechanických klávesnic.

Membránové klávesnice jsou levnější a co je důležité, mají také poměrně tichou odezvu. Ta je podstatná zejména v případě, že klávesnici plánujete používat nejčastěji v noci, kdy ostatní členové rodiny již spí a nechcete je svou prací či hraním příliš rušit. Základem membránové klávesnice jsou gelové spínače, které mají ale delší reakční dobu a rychleji se opotřebují.

Pro hráče, kteří potřebují odolnou klávesnici, jež zvládne i hrubší zacházení a bude mít rychlou reakční dobu je určen spíše mechanický typ tlačítek, která jsou ale hlučnější. Přednostní mechanických klávesnic je jejich vysoká odolnost a trvanlivost, nedostatkem vyšší pořizovací náklady.

Podsvícená herní klávesnice

Půjde to bez drátů?

Než se vydáte pro novou herní klávesnici, měli byste mít také jasno v tom, dáte-li přednost drátovému nebo bezdrátovému provedení.

Bezdrátovou klávesnici můžete přenášet, kam se vám zlíbí, nebude nikde překážet připojovací kabel a celkově oceníte vyšší pohodlí.

Předností drátových klávesnic je zase plynulý chod, jemuž nehrozí přerušení výpadkem signálu nebo vybitím baterie. Mnoho herních klávesnic pro opravdové fajnšmekry je kabelem ještě stále vybaveno právě z těchto důvodů.

Je nutné, aby součástí herní klávesnice byla i ta numerická?

Pro hraní obvykle číslice nejsou potřeba. Klávesnici však zřejmě u svého počítače nebudete využívat pouze na hry. Ať chcete nebo ne, čas od času bude nutné i pracovat či klávesnici využívat k psaní. Jestliže přicházíte často do styku s čísly, absence numerické klávesnice by vám časem určitě vadila. Na druhou stranu právě díky tomu, že numerická část na klávesnici chybí, máte v případě menšího stolu více volného prostoru na manipulaci myší, která je při hraní her obvykle poměrně aktivní. Chcete-li mít při hraní dostatek prostoru, ale zároveň byste se při práci neradi omezovali, můžete si pořídit herní klávesnici bez numerické části a tu si dokoupit samostatně a připojovat ji jen v případě potřeby.

Bolí vás při práci s klávesnicí zápěstí? Volte ergonomicky tvarovaný model

Standardní klávesnici poznáte podle rovného tvaru a klasického rozložení kláves. Ergonomicky tvarované modely mají naopak klávesy rozložené trochu praktičtěji a ty nejlepší herní klávesnice bývají dokonce vybaveny podpěrou pro zápěstí, díky němuž si ruce při psaní i při hraní méně namáháte.

Jakými dalšími parametry by měla disponovat kvalitní herní klávesnice?

To, co odlišuje klávesnice pro hráče od těch běžných je především akční podsvícení, jehož intenzitu i barvy je obvykle možno korigovat. Kvalitní podsvícené herní klávesnice využijete zejména při práci a hraní her v noci, kdy nechcete rušit ostatní členy domácnosti rozsvícením velkého světla.

Vhod přijdou také multimediální či programovatelná tlačítka a praktická podložka pod ruce. Na komfort při hraní her či psaní textů má vliv také výška kláves. Především, pokud píšete všemi deseti, oceníte spíše vyšší klávesy, na kterých odhalíte případnou chybu rychleji než na klávesách nízkých, které vám budou splývat.

V jakých cenových hladinách lze pořídit kvalitní herní klávesnici?

Nákup kvalitní herní klávesnice nepředstavuje pro většinu uživatelů příliš velký zásah do rozpočtu. Přesto, chcete-li si pořídit opravdu kvalitní herní kousek, který vám přinese větší zážitek z vaší hráčské vášně, měli byste sáhnout do kapsy trochu hlouběji.

Jakou klávesnici na hraní her tedy vybrat, aby splňovala vaše nároky a vešla se do finančních možností?

Při nákupu herní klávesnice můžete vybírat z celé řady značek a produktů. Svá želízka v ohni mají v tomto segmentu trhu světoznámé i lokální značky jako například Genius, Logitech, Microsoft nebo i Niceboy či Connect IT.

Jaké herní klávesnice lze pořídit v cenové kategorii do 1 000 Kč?

Herní klávesnice se cenově pohybují samozřejmě výše než ty klasické. I jednodušší herní klávesnici s jednobarevným, obvykle červeným podsvícením, bez programovatelných tlačítek a s drátovým připojením k počítači však pořídíte do tisícovky. Chcete-li si za tuto cenu pořídit i propracovanější herní kousek, můžete se poohlédnout po výprodejích.

Herní klávesnice v cenové hladině do 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této kategorii cen již pořídíte poměrně kvalitní zařízení s podsvícením, u něhož bude možno měnit nejen intenzitu, ale také barvu vybavené několika multimediálními tlačítky. Do drátového provedení začíná pomalu zasahovat také herní bezdrát, který ocení zejména ti, kteří chtějí počítač ovládat i z větší vzdálenosti či se neobtěžovat s natahováním drátů. V této cenové hladině se nachází většina univerzálních i velmi kvalitních herních klávesnic a vybrat by si v ní měl opravdu každý.

Herní klávesnice v cenových kategoriích nad 3 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice v této cenové hladině jsou určeny zejména pro profesionální hráče. Ti ocení integrovaný touchpad, kvalitní a trvanlivé mechanické spínače a v mnoha případech i dotykový displej sloužící k ovládání zařízení. Na kvalitních podsvícených herních klávesnicích si designeři opravdu smlsli, a tak můžete očekávat i extravagantní vzhled a neobvyklé odstíny světla.

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

1. Čím se liší herní klávesnice od klasické?

Herní klávesnice je na rozdíl od té klasické určena zejména k hraní her. A tomu je také přizpůsobena. Najdete na ní ovládací prvky usnadňující práci s multimédii, programovatelná tlačítka a zejména podsvícení, které umožňuje hraní her také v noci, ale zároveň umocňuje herní zážitek. Většina herních klávesnic postrádá numerickou část, která k hraní není důležitá a zabírá tolik potřebné místo na stole k manipulaci s myší, která je často velmi zuřivá.

2. Je pro hraní her vhodnější membránová nebo mechanická klávesnice?

Mechanickou klávesnici poznáte na první pohled podle vyšších tlačítek, která jsou také díky použitému mechanickému spínači hlasitější. Jejich výhoda však spočívá v odolnosti, která je ve srovnání s membránovými typy klávesnic výrazně vyšší. Do mechanické klávesnice můžete bušit a vydrží všechno. Stisk jednotlivých kláves je však v porovnání s membránovými podstatně hlasitější. Nevýhodou je také vyšší cena.

3. Existují herní klávesnice i v bezdrátové variantě?

Ano. Stejně jako u klasických typů klávesnic, i u těch herních můžete volit mezi drátovou a bezdrátovou variantou. Je jenom na vás, které z nich dáte přednost.

Nejprodávanější herní klávesnice na trhu

Nejprodávanější herní klávesnice dle portálu Heureka.cz

Hledáte další gaming příslušenství? Mrkněte na:

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové herní klávesnice. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší herní klávesnice.