Recenze 7 nejlepších herních židlí

cougar S gaming chair herní židle Cloumají s vámi herní vášně a potřebujete křeslo, které vám dopřeje dokonalou oporu a pohodlí při hraní akčních, závodních i jiných her? V dnešní době máte z čeho vybírat. Moderní židle pro hráče konzolových a počítačových her jsou dokonale propracované a jejich ergonomie přesně odpovídá specifickým požadavkům. Jak se ale rozhodnout pro ten správný kousek? Možná vám pomůže můj výběr nejlepších herních židlí pro rok 2018.

Protože mnoho lidí zvládne hraním trávit i několik hodin denně, je třeba věnovat správnému sezení velkou pozornost. Nekvalitní židle mohou mít devastující vliv na zdraví páteře, svalů i celého těla. Herní židle jsou koncipovány pro takzvané „dynamické“ sezení, při kterém svalstvo a páteř nezahálejí, ale jsou nuceny se určitým, přiměřeným způsobem zapojovat.

U těchto židlí je velmi důležitý správný tvar sedadla, co nejrozsáhlejší možnosti polohování a nastavení a výsledný komfort, který zajistí, že ani dlouhé sezení nezapříčiní bolesti zad, ztuhlost šíje nebo jiné problémy. Nezapomeňte ale, že ani nejlepší židle nemohou ze sezení udělat zdravý sport. Hodiny trávené u počítače je třeba vyvážit aktivním pohybem.

V recenzi herních židlí jsem se zaměřil na nejzajímavější modely, které v sobě spojují propracovanou ergonomii, možnosti nastavení, atraktivní design, odolnost – a to vše za odpovídající cenu. Tak se pohodlně usaďte a vrhneme se na test!

Nejlepší herní židle na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Cougar ARMOR S
5 out of 5 stars (5 / 5)6 990 KčČíst recenze
2.DX Racer Formula OH/FD01/NR
5 out of 5 stars (5 / 5)6 599 KčČíst recenze
3.DXRACER King OH/KS06/NE
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9 099 KčČíst recenze
4.TRUST GXT 707R Resto
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)4 699 KčČíst recenze
5.Arozzi Verona V2

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)5 499 KčČíst recenze
6.SPC Gear SR300
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 999 KčČíst recenze
7.Racing PRO ZK-012
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)3 280 KčČíst recenze

1. Cougar ARMOR S

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Cougar ARMOR S  Na prvním místě výběru se usadila židle s názvem Cougar Armor S. Společnost Cougar je moderní a inovativní výrobce špičkového herního příslušenství. Protože je značka tak úzce zaměřená, dá se očekávat, že její produkty budou perfektně dotažené a že budou chápat potřeby uživatelů. V tomto případě to rozhodně platí.

Židle Armor S splňuje všechny důležité požadavky na herní židli. Přináší perfektní design, výjimečnou polohovatelnost i perfektní ergonomii a efektní design. Židle působí na první pohled velmi elegantním, až luxusním dojmem, kterému dominuje výrazné prošívání a dravé logo značky Cougar. Tento model využívá speciální vysoce hustou formovací pěnu a zaměřuje se na dokonalý komfort.

Samozřejmostí jsou bederní, ruční a hlavové opěrky. Zadní opěradlo je optimálně vysoké, aby poskytlo dokonalou oporu, a můžete jej libovolně naklápět až do polohy 180°. Odpor je rovněž plynule regulovatelný. Výškovou regulaci zajišťuje plynový píst. Loketní opěrky jsou „4D“, takže umožňují maximální nastavitelnost v celkem osmi směrech.

Konstrukce židle je z odolného kovu a její nosnost je úctyhodných 120 kg, takže komfort si mohou dopřát i hráči vyšších váhových kategorií. Potah je z vysoce kvalitní PVC kůže, která je dostatečně prodyšná a přitom odolná a prakticky bezúdržbová.

Tento model patří k nejkvalitnějším herním židlím v současné nabídce a přitom zdaleka není předražený.

Co potěší

 • Velmi atraktivní herní design s prošíváním a vyšitým logem
 • Vysoká odolnost kovové konstrukce (nosnost 120 kg)
 • Prodyšný potah z PVC kůže
 • Formovací pěna vysoké hustoty
 • 4D loketní opěrky
 • Sklopení opěradla až na 180°

Co zamrzí

 • nevím o žádném zásadnějším mínusu – vy ano?
Zjistit přesnou cenu od 6 990 Kč

2. DX Racer Formula OH/FD01/NR

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze DX Racer Formula OH/FD01/NR  Značka DX Racer je v kategorii herních židlí skutečným pojmem a model Formula OH/FD01/NR patří jednoznačně mezi vlajkové lodě této společnosti a taky mezi nejprodávanější herní židle u nás.

Její zásadní předností je skutečně kvalitní a velmi odolná konstrukce. Ocelový rám je opatřen pětiramenným křížem a polyuretanovými kolečky s univerzálním využitím. Výškovou regulaci zajišťuje špičkový německý píst. Nosnost židle je vynikajících 130 kg.

Konstrukce je vybavena mechanismem „tilt“, který umožňuje houpání, a opěradlo je možné sklopit do 150stupňové pozice. Ovšemže nechybí ani výškově nastavitelná bederní opěrka a vysoká opěrka hlavy. Trochu zklamáním jsou loketní opěrky, které mohly být propracovanější – u DXRACER Formula OH/FD01/NR umožňují pouze nastavení výšky.

Židle nabízí pokročilou ergonomii a poskytne sedícímu dostatečnou oporu a pohodlí. Je vhodná i pro několikahodinové každodenní sezení – ať už při hraní her nebo při práci. Velmi podařený je taky design. Potah židle je textilní a prodyšný.

Ačkoli je tato židle velmi oblíbená a kvalitní, má i pár nedostatků. Například je to poměrně úzké provedení sedadla (38 cm), což příliš nekoresponduje s velmi vysokou nosností, která předpokládá zájem ze strany „robustnějších“ hráčů. Taky kvalita loketních opěrek zaostává za ostatními komponenty a na škodu je i nemožnost nastavení opěradla do vodorovné pozice (pouze 150°).

I přes drobné mouchy je tato židle vynikající volbou i pro náročné hráče a druhé místo v našem testu herních židlí si jednoznačně zaslouží.

Co potěší

 • Velmi kvalitní konstrukce, vysoká nosnost
 • Pohodlí a ergonomie
 • Jednoduché sestavení
 • Povedený design
 • Dostatečná nastavitelnost

Co zamrzí

 • Hůře zpracované opěrky rukou
 • Sklopení opěradla max. na 150°
 • Užší sedačka
Přejít do obchodu od 6 599 Kč

3. DXRACER King OH/KS06/NE

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze DXRACER King OH/KS06/NE  U značky DX Racer se ještě chvíli zdržíme a představíme si model King OH/KS06/NE, který v naší recenzi herních židlí obsadil třetí příčku.

I v tomto případě bude v hlavní roli vysoce kvalitní konstrukční provedení. O odolnosti a robustnosti židle nakonec svědčí i opravdu nadstandardní nosnost 150 kg. Na druhou stranu, židle nepatří právě k nejlevnějším, a s nadprůměrnými parametry proto tak nějak počítáme.

Rám židle je kovový a tentokrát je kovový i pětiramenný kříž, kolečka jsou opět polyuretanová. Potah židle je z kvalitní a odolné PU kůže. Oproti předchozímu modelu je sedák hlubší a širší. Ergonomie je přizpůsobena spíše vetší postavě (do 200 cm) a pravděpodobně nebude příliš vyhovovat drobnějším osobám, např. ženám.

Větší pozornost byla u tohoto modelu věnována opěrkám rukou, které jsou 4D a jejich zpracování je na vyšší úrovni. Sklon opěradla ale zůstal na 150° a opět je přítomen tilt mechanismus umožňující houpání.

Židle DX Racer King OH/KS06/NE nabízí zajímavý design a vysokou kvalitu zpracování. Oproti výše testovanému modelu Formula je rozměrnější a má lepší područky, čímž odstraňuje některé z jeho zásadních nedostatků. Na druhou stranu je „King“ dražší a vhodný skutečně především pro rozměrnější postavy.

Co potěší

 • Robustní a velmi dobře zpracovaná židle
 • Vysoká nosnost
 • 4D opěradla rukou
 • Kovový kříž

Co zamrzí

 • Vyšší hmotnost (30 kg)
 • Pro větší postavy
 • Vyšší cena
Přejít do obchodu od 9 099 Kč

4. TRUST GXT 707R Resto

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze TRUST GXT 707R Resto  Značka Trust je v oblasti počítačového příslušenství poměrně známým pojmem. Tento nizozemský výrobce nabízí kvalitní výrobky za dostupné ceny a v roce 2017 přinesl na český trh (mimo jiné) herní židli s označením GXT 707R Resto. Tato židle odpovídá celkovému ladění společnosti. Nabízí dobré zpracování za solidní cenu. A co přesně za něco přes 4 tisíce korun získáte?

Židle je postavena na kvalitním kovovém rámu. Navzdory poněkud subtilnějšímu vzhledu překvapí velmi vysoká nosnost až 150 kg. Potěší taky možnost sklopení opěradla až do vodorovné polohy. Na velmi dobré úrovni je i ergonomie a k dispozici jsou odnímatelné a nastavitelné polštářky sloužící jako opora bederní páteře a hlavy. Sedačka je přizpůsobena pro osoby od 155 do 195 cm. Potah je z PU kůže.

Ani u této židle nechybí houpací mechanismus s nastavitelnou tuhostí, regulaci výšky sedáku zajišťuje plynový píst. Co se týče opěrek rukou, ty nabízejí pouze základní výškové nastavení. Židle TRUST GXT 707R Resto představuje poměrně zajímavou kombinaci dobrých parametrů a příznivé ceny. Celkové zpracování ale za dražšími modely zaostává.

Co potěší

 • Dobrý poměr ceny a parametrů
 • Náklon opěradla až na 180°
 • Polohovatelné opěrky beder a hlavy
 • Houpací mechanismus

Co zamrzí

 • Pouze výškově nastavitelné opěrky rukou
Přejít do obchodu od 4 699 Kč

5. Arozzi Verona V2

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze Arozzi Verona V2  Páté místo testu herních židlí si vysloužila židle značky Arozzi. Tato švédská značka (navzdory názvu skutečně nejde o italskou produkci) patří mezi další významné výrobce počítačového příslušenství a její herní a kancelářská křesla patří mezi velmi oblíbené. Arozzi Verona V2 se těší velmi dobrému uživatelskému hodnocení a nabízí vlastnosti, které jistě ocení nejeden hráč.

Designové zpracování této židle zásadněji nevybočuje z „tradičního“ vzhledu herních židlí a je opět stylizováno do podoby sedačky závodního vozu. Ergonomie tohoto modelu je na dobré úrovni, výška opěradla je 82 cm, sedák je 46 cm široký a 47 cm hluboký. Nosnost je ale v tomto případě poměrně nízká – a to 105 kg. Pořád však dokáže i s rezervou uspokojit většinu uživatelů.

Konstrukce židle je kovová a samozřejmostí je nastavitelná výška v celkovém rozmezí 124-132 cm. Přítomny jsou i velmi důležité opěrky hlavy a bederní páteře, které jsou navíc přizpůsobitelné. Na druhou stranu při naklánění opěradla vás židle pustí max. do 160stupňového úhlu.

Arozzi Verona V2 je opatřena pogumovanými kolečky, která ochrání i např. parketovou nebo jinou citlivou podlahu před poškrábáním. Jako výplň sedáku a opěradla je použita pěna vysoké hustoty a potah je ze syntetické kůže. Tato židle představuje v dané cenové kategorii lepší průměr a nabízí solidní vlastnosti i zpracování.

Co potěší

 • Kvalitní židle pro různé typy postav
 • Nastavitelné opěrky

Co zamrzí

 • Menší možnosti dynamického sezení a nastavení
Přejít do obchodu od 5 499 Kč

6. SPC Gear SR300

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze SPC Gear SR300  S šestým místem přichází na řadu herní židle, která se cenově šplhá spíše do vyšší kategorie. Podíváme se jí na zoubek a pokusíme se zjistit, zda za částku okolo 6 tisíc získáte odpovídající kvalitu a možnosti.

Už základní parametry nám ukáží, že židle je vyrobena spíše pro střední a vyšší postavy. Hloubka sedáku je štědrých 55 cm, šířka 53 a výška opěradla 93 cm. Celková výška židle je pak samozřejmě nastavitelná (regulaci zajišťuje standardně plynový píst) – a to v rozmezí 137-145 cm. Výrobce uvádí nosnost do 120 kg, což je velmi dobrá hodnota i pro rozměrnější hráče.

Design této sedačky sází spíše na stylovost a eleganci a působí poměrně „drahým“ dojmem, čemuž přispívá potah z černé syntetické kůže. Ergonomie židle je propracovaná a vysokou míru pohodlí a opory zajišťuje i v tomto případě nastavitelný bederní a hlavový polštář.

Zajímavé specifikum tohoto modelu se týká konstrukce opěradla a sedačky. Na rozdíl od obligátní pevné desky jsou zde totiž použity pružné pásy, které zajišťují lepší přizpůsobení a nižší tuhost. Rám je nicméně z oceli a je dostatečně odolný. Možnosti polohování jsou u této židle rovněž na dobré úrovni. Dynamičtější sezení pak zajišťuje houpací mechanismus.

Co potěší

 • Elegantní design
 • Dobré možnosti nastavení
 • Flexibilní pásy místo pevné desky

Co zamrzí

Přejít do obchodu od 4 999 Kč

7. Racing PRO ZK-012 – cenový tip

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Racing PRO ZK-012  Ani poslední model testu rozhodně nelze označit za méně kvalitní. Naopak, těší se obrovské oblibě, a navíc je dostupný za opravdu lidovou cenu okolo tří tisíc korun. Už na první pohled židle vypadá velmi pěkně a osloví energickým, sportovním designem, který je pro značku Racing příznačný.

Oproti předchozím modelům došlo navíc k několika vylepšením týkajících se zejména provedení rámu. Ten je ocelový a dostatečně odolný, aby unesl hráče až do hmotnosti 130 kg. Pětiramenný kříž je nicméně plastový, kolečka jsou pogumovaná. Potah je z kvalitní umělé kůže a působí dobře na dotek i na pohled.

Pohodlí a oporu páteře zajišťují bederní a krční opěrky, které si můžete výškově přizpůsobit. Područky jsou měkčené, ale umožňují pouze výškové nastavení – nic lepšího bychom ale v dané cenové relaci ani nečekali. Křeslo je vybaveno i houpacím mechanismem a zádová opěrka je samozřejmě polohovatelná.

Se šířkou sedáku 39 cm a hloubkou 46 cm je židle vhodná pro menší i střední postavy do cca 185 cm výšky. Celková výška židle je nastavitelná v rozmezí 123-132 cm.

Racing PRO ZK-012 je solidně zpracovaná židle, která za málo peněz nabízí velmi dobré vlastnosti a parametry. Oceníte jednoduchou montáž, dostatečnou polohovatelnost (včetně možnosti sklopit opěradlo do vodorovné polohy) i pěkný vzhled. V mnoha ohledech je ale na židli znát nižší cena.

Co potěší

 • Dobrá polohovatelnost, vodorovné nastavení opěradla
 • Houpací mechanismus
 • Nastavitelné opěrky
 • Jednoduchá montáž

Co zamrzí

 • Zpracování mnohých prvků je „levnější“
Přejít do obchodu od 3 280 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové herní židle. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní herní židle.