Recenze 8+ nejlepších soundbarů 2018

Soundbar Sonos Playbar Klasickým domácím kinům už možná brzy odzvoní a není se čemu divit. Sady reproduktorů a desítky kabelů, které se táhnout po celém obývacím pokoji nejsou tím, po čem při zařizování nového bytu zrovna toužíte.

S domácím kinem se navíc pojí zdlouhavé aranžování, ladění zvuku a vychytávání různých funkcí. Jednoduchou alternativu s pěkným designem a snadným zprovozněním nabízejí soundbary. Díky pokročilosti dnešních technologií ty nejlepší soundbary strčí do kapsy i drahá domácí kina.

Jaký soundbar koupit? Záleží, co od něj očekáváte, a samozřejmě také na tom, kolik do něj chcete investovat. Pokud zapnete televizi jednou za týden, zamyslete se například nad tím, jaké možnosti streamování hudby přístroj nabízí – většina soundbarů v současné nabídce má vlastní propracované mobilní aplikace, skrze které můžete soundbar ovládat a pouštět skrze ně hudbu, kterou máte na mobilu.

Důležitý je i charakter místnosti, ve které soundbar spustíte. Domácí kina nemají takový problém s vytvořením prostorového zvuku, jelikož jejich reproduktory jsou rozmístěny rovnoměrně po celém pokoji. Soundbary tuto výhodu nemají, proto je třeba zohlednit při výběru i velikost místnosti – levnější soundbary u velkých místností většinou nemohou naplno využít svůj potenciál.

Dalším kritériem výběru by mělo být i to, kolik předmětů se v obývacím pokoji nachází. Čím více předmětů, tím těžší práci bude soundbar se šířením zvuku mít. Nebudete muset však řešit problémy spojené s nedostatkem místa. Velké reproduktory domácích kin potřebují hodně prostoru, díky elegantnímu designu úzkých barů a nízké hmotnosti je můžete bez obav zavěsit na zeď.

U soundbarů v naší recenzi jsme kladly důraz na to, aby kvalita tónu v jednotlivých výškách i šíření zvuků bylo co nejlepší. Řada produktů, které jsme vybrali, má proto k dispozici externí subwoofer, který soundbaru pomáhá s basovými tóny.

Pokud se rozhodnete pro jeden z našich doporučených soundbarů, jedinou vaší nepříjemností při poslechu bude nalezení kompromisu se svými sousedy.

Nejlepší soundbary na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Samsung HW-K950
5 out of 5 stars (5 / 5)34 990 Kč Číst recenze
2.Bose SoundTouch 300
5 out of 5 stars (5 / 5)22 000 Kč Číst recenze
3.Sonos Playbar
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)19 990 Kč Číst recenze
4.Samsung HW-MS650
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)12 890 Kč Číst recenze
5.JBL Cinema 450 SB450
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)15 490 Kč Číst recenze
6.Yamaha YAS-207

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)8 990 Kč Číst recenze
7.LG SJ5
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)5 490 Kč Číst recenze
8.Samsung HW-M450
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)6 290 Kč Číst recenze

1. Samsung HW-K950 – nejlepší pro náročné uživatele a sledování filmů na velkém plátně ve 4K

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Samsung HW-K950  Soundbar od Samsungu HW-K950 uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších uživatelů. 15 vestavěných reproduktorů vám totiž připraví poslech, který bude natolik kvalitní, že konkuruje i audiosystémům nadstandardně vybavených domácích kin. Dynamika, hloubka i prostorové podání zvuku – na žádném z těchto parametrů nenalezne sebenáročnější divák jedinou vadu.

Reproduktor se může pochlubit HD Audio s frekvenčním rozsahem 96–192 kHz a hloubkou 24 bitů. 15 zvukových reproduktorů podporuje přehrávání formátů DTS, Dolby Atmos, Dolby True HD a Dolby Digital Plus. Celkový výkon je 500 Wattů.

Cena za kvalitu a každou funkci se samozřejmě přičítá k výsledné částce. Nebudeme si proto nic nalhávat Samsung HW-K950 není levný. Pokud se však nespokojíte s málem a za nadstandard jste si ochotni připlatit, budete více než příjemně překvapeni.

Jde o nejlepší soundbar na trhu podle prestižního webu ExpertReviews.com a druhý nejlepší podle internetového magazínu CNET. V naší recenzi patří mezi to nejlepší z nejlepšího a doporučujeme ho především těm, kdo sledují filmy na velkém plátně s rozlišením 4K a kladou na svůj audiovizuální požitek velký důraz.

Co potěší

 • 15 reproduktorů
 • Perfektní sytost a kvalita vysokých tónů i basů
 • Jeden z nejlepších soundbarů na trhu
 • Široký frekvenční dosah
 • Perfektní recenze a držitel řady ocenění

Co zamrzí

 • Vysoká cena
Přejít do obchodu od 34 990 Kč

2. Bose SoundTouch 300 – alternativa pro náročné s oceněným designem

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Bose SoundTouch 300  Firma Bose pracovala na vytvoření dokonalého soundbaru téměř 10 let. Výsledkem je perfektně propracovaný přístroj, který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Díky technologiím QuietPort nebo PhaseGuide, které pracuje skvěle s odrážením a šířením zvuku. Díky tomu budeme mít pocit, že zvuk je de facto všudypřítomný a vychází ze všech míst najednou. Soundbar Bose SoundTouch 300 navíc skvěle zvládá všechny hloubky, včetně basů, se kterými má řada konkurenčních přístrojů problémy. Soundbaru totiž s různými hladinami zvuku pomáhá jeden velký a dva menší reproduktory, které jsou součástí balení.

Jakmile máte zakoupené zařízení, síť reproduktorů můžete dodatečně kdykoli rozšířit i do dalších místností pomocí dodatečných reproduktorů, které jsou se soundbarem kompatibilní. Díky volně stažitelné aplikaci SoundTouch Controller můžete nastavovat vlastnosti hudby přes svůj smartphone, tablet či počítač.

O kvalitách zařízení vypovídá mnoho i fakt, že je držitelem řady ocenění, například i toho za design v podobě Reddot award 2017.

Co potěší

 • Ovládání přes tablet, počítač i mobil
 • Možné dodatečné dokupování reproduktorů
 • Kvalita zvuku
 • Máte pocit, že zvuk pochází ze všech míst naráz
 • Oceněný design

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Pohrát si s nastavením zabere nějaký čas
Přejít do obchodu od 22 000 Kč

3. Sonos Playbar – nejdoporučovanější model v zahraničí

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 DOPORUČUJEME   Recenze Sonos Playbar  Společnost Sonos je jedním z předních světových výrobců luxusní audiotechniky, umístění jejich výrobku v naší recenzi na soundbary proto není žádným překvapením. O skvělý zvukový požitek se stará celkem 9 reproduktorů – 6 středových a 3 výškové. Ty nemají problém s basy ani vysokými tóny, bez příslušných subwooferů však jejich zvuk naplno vynikne spíše v menších až středně velkých pokojích.

Ve speciální aplikaci vás nejdříve přehledný průvodce provede tím, jak výrobek funguje a následně si v ní můžete volně pohrát s hlasitostí a detailnějším nastavením reproduktorů. Přehrává všechny dostupné audio formáty z televizorů včetně Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1 a PCM.

A nevýhody? Dostanete pouze soundbar, dodatečné reproduktory, se kterými kvality naplno vyniknou si musíte dokoupit zvlášť. Samostatný bar se sice pohybuje ve střední cenové kategorii, dokoupení příslušenství je však poměrně nákladné. Přesto jsou s ním čeští i zahraniční uživatelé velmi spokojeni.

Doporučuje jej i prestižní web Trustedreviews.com a zároveň náleží tomuto modelu ocenění – nejdoporučovanější model mezi zahraničními odborníky.

Co potěší

 • Skladný ve více polohách
 • Kompatibilní s dodatečně dokoupitelnými reproduktory
 • Kvalitní zvuk ve všech výškách
 • Skvělé profesionální i uživatelské recenze

Co zamrzí

 • Samostatný ideální spíše pro středně velké a prázdnější místnosti
 • Dodatečné reproduktory si musíte zakoupit zvlášť
Přejít do obchodu od 19 990 Kč

4. Samsung HW-MS650 – nejlepší do 15000 Kč

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Samsung HW-MS650  Výkonný 180 Wattový soundbar střední cenové kategorie je jedním z nejlepších přístrojů v cenové kategorii mezi 10 až 15 tisíci korun.

Technologie Distortion Cancelling zajišťuje přehrávání čistého a nijak nezkresleného zvuku. Zajišťuje to, že i bez externího subwooferu disponuje velmi pěknými a plnými basy. Mírně agresivní je pouze ve velmi vysokých tónech, ani zde však nijak výrazně.

Kvalitu potvrzují kladné uživatelské recenze a velká oblíbenost na českém trhu. Ve své cenové kategorii je jedním ze tří nejprodávanějších soundbarů v Česku.

Těm, kteří nechtějí dodatečné reproduktory, jej doporučuje i prestižní web Trustedreviews.com.

Co potěší

 • Velmi pěkné basy a středy
 • Špička ve své cenové kategorii
 • Jeden z nejlepších samostatných soundbarů

Co zamrzí

 • Agresivnější vysoké tóny
 • Bez externích reproduktorů
Přejít do obchodu od 12 890 Kč

5. JBL Cinema 450 – skvělá alternativa do 15000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze JBL Cinema 450 SB450/230  Výrobce kladl při výrobě JBL Cinema SB450 důraz zejména na kvalitu basů, protože v tomto směru řada soundbarů poněkud pokulhává. Proto je na rozdíl od konkurence součástí balení dvousetwattový subwoofer. Ten poskytne potřebnou hloubku a plnost basů tam, kde by samotný soundbar nestačil.

Nebudete mít problém s tím, kam soundbar umístit. Díky přídavným držákům jej totiž můžete klidně zavěsit na zeď. Za zmínku stojí i to, že má celkem 3 vstupy HDMI a jeden výstup a plná kompatibilita s 4K UltraHD televizory XXX.

Jediné, co se dá baru vytknout je dálkové ovládání. Výrobci v tomto směru možná zašli při zjednodušování a zmenšování moc daleko a výsledkem je ovladač natolik drobný, že mnoho uživatelů dává při ovládání přednost mobilní aplikaci.

JBL je známým výrobcem audio produktů, její výrobky můžete najít třeba i ve výběru nejlepších bezdrátových reproduktorů.

Co potěší

 • Skvělé basy
 • Součástí balení je výkonný subwoofer
 • Vynikající poměr ceny a kvality
 • 3 vstupy a jeden výstup HDMI

Co zamrzí

 • Lacině působící dálkové ovládání, které je až příliš zjednodušené
 • Málo způsobů, jak upravit středové a vyšší tóny
Přejít do obchodu od 15 490 Kč

6. Yamaha YAS-207 – nejlepší do 10000 Kč

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Yamaha YAS-207  Pokud toužíte po špičkovém zvuku, ale za soundbar nechcete utrácet více než deset tisíc korun, měli byste zvážit koupi soundbaru Yamaha YAS-207.

Ten se na českém trhu objevil teprve nedávno a jako první na světě má zabudovanou technologii DTS Virtual:X, která dokáže šířit zvuk prostorem lépe, než tomu bylo u jeho předchůdců.

Na rozdíl od řadu konkurenčních modelů je součástí balení subwoofer, který zdokonaluje basové tóny. Samotný soundbar se tak může více soustředit na práci se středy a basy. Jediným nedostatkem jsou středové tóny. Tam bychom místy ocenili větší jistotu a průraznost.

Instalace je velmi jednoduchá a přístroj snadno spárujete s aplikací dostupnou na iOS i Android, takže nebudete příliš vázáni na dálkové ovládání, pokud nechcete. Nabízí i podporu HDMI, pro jeden vstup a jeden výstup.

Co potěší

 • Skvělé šíření zvuku
 • Perfektní basy i vysoké tóny
 • Subwoofer součástí balení
 • Jednoduchá instalace, přehledná aplikace
 • Poměr cena / výkon

Co zamrzí

 • Středy by mohly být výraznější
Přejít do obchodu od 8 990 Kč

7. LG SJ5 – jeden z nejprodávanějších soundbarů na trhu, nejlepší do 5000 Kč

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze LG SJ5  Díky cenové dostupnosti, kvalitě poskytovaných služeb a velkému množství funkcí je systém reproduktorů od LG druhým nejprodávanějším soundbarem na českém trhu. Pokud tedy nechcete za zvukové zařízení utrácet více než 6 tisíc, lepší produkt v této cenové kategorii nenajdete.

Většina soundbarů s cenou pod deset tisíc nabízí pouze plytké a nevýrazné basové tóny. V tomto případě však s dokreslováním pomáhá subwoofer, který je součástí balení.

Díky nenápadnému, ale elegantnímu vzhledu navíc zapadne prakticky kamkoli. Nezabere ani moc místa – není ani velký, ani malý. Ovládat jej můžete skrz bluetooth pomocí vašeho mobilu či tabletu.

I když ve své cenové relaci patří v naší recenzi soundbarů LG SJ5 mezi naprostou špičku, hodí se však spíše do menších až středně velkých obývacích pokojů. Pokud je tedy váš obývací pokoj prostorný, doporučujeme sáhnout po dražší variantě.

Co potěší

 • Pěkné basy i výšky
 • Nízká cena
 • Druhý nejprodávanější soundbar v ČR
 • Součástí balení je subwoofer

Co zamrzí

 • Nevhodný do velkých obýváků
Přejít do obchodu od 5 490 Kč

8. Samsung HW-M450 – nejlepší do 6000 Kč

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

 Recenze Samsung HW-M450  Cena je téměř pro každého při výběru zboží jedním z nejdůležitějších kritérií a v naší recenzi soundbarů si to uvědomujeme. Těm, kteří nechtějí za soundbar utrácet více než 6 tisíc korun, proto doporučujeme Samsung HW-M450. Zařízení disponuje čtyřmi uzavřenými reproduktory s pěti zvukovými režimy a solidním výkonem, který v součtu činí 320 Wattů.

K základnímu vybavení navíc patří bezdrátový basový reproduktor, který doladí hloubky tam, kam klasický soundbar nestačí.

Skvěle se hodí do menších až středně velkých obývacích pokojů. Pokud se však vaše domácí kino nachází ve větší místnosti, doporučujeme sáhnou spíše po dražší variantě.

Soundbar je kompatibilní s Bluetoth, takže není závislý na drátovém připojení k televizi. Díky aplikaci Samsung Audio Remote můžete zvuk volně nastavovat dle vašeho přání či nálady z vašeho telefonu či tabletu.

Díky příznivému poměru kvality a ceny jde o třetí nejpopulárnější soundbar v České republice.

Co potěší

 • Třetí nejoblíbenější soundbar v ČR
 • Bezdrátový subwoofer součástí balení
 • Kvalitní basy
 • Solidní výkon 320 Wattů
 • 5 zvukových režimů

Co zamrzí

 • Vhodný spíše do menších až středně velkých prostor
Přejít do obchodu od 6 290 Kč
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového soundbaru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního soundbaru na trhu.