Recenze 6 nejlepších mp3 přehrávačů

MP3 přehrávač Sony Nedáte bez hudby ani ránu a chcete si své oblíbené songy dopřávat i například cestou autobusem do práce či školy nebo při různých sportovních aktivitách, jako je běh, jízda na kole nebo i posilování? V dnešní době si tento luxus můžete dopřát bez problémů. A to třeba právě s pomocí Mp3 přehrávače.

Ačkoli „zlatá éra“ těchto zařízení už pravděpodobně pominula vlivem rozšíření chytrých telefonů, které přehrávání hudby umožňují, v mnoha případech je Mp3 přehrávač stále nedocenitelnou pomůckou. Nabízí totiž řadu výhod.

Především lze pořídit i opravdu miniaturní modely, které jsou ideální právě při náročnějších a sportovních činnostech, kdy je každý gram navíc na obtíž. Další výhodou je, že ne vždy si může člověk dovolit plýtvat baterií na telefonu, který bude kromě poslouchání hudby potřebovat třeba i k řadě dalších činností. A našly by se jistě i další přednosti. Proto jsme pro vás připravili výběr 6 nejlepších Mp3 přehrávačů, které jsou v současnosti k dostání.

Nové modely těchto přístrojů obvykle nabízejí různé funkce. Typicky přehrávání i dalších formátů kromě Mp3, jako je zejména AAC, WMA, OGG, a někdy i bezztrátových formátů jako FLAC, ALAC a podobně. Některé přehrávače mohou být vybaveny i displejem a přehrávat video soubory Mp4. Mezi další běžné funkce patří FM rádio, diktafon a případně i podpora Wi-Fi či Bluetooth.

Do naší recenze Mp3 přehrávačů jsme zařadili různě vybavená zařízení ve více cenových relacích. Ať už hledáte optimální variantu pro poslech při sportu, případně vám záleží především na ceně, nebo naopak preferujete nejvyšší možnou kvalitu – jistě najdete to pravé.

Nejlepší MP3 / MP4 přehrávače na trhu podle nás

 Název produktuHodnoceníCenaRecenze
1.Sony NWZ-B183F
5 out of 5 stars (5 / 5)1 299 KčČíst recenze
2.Transcend T-Sonic 330 8GB
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)903 KčČíst recenze
3.FiiO X3
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 990 KčČíst recenze
4.Transcend MP350 8GB
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)828 KčČíst recenze
5.Sony NWZ-WS413 4GB

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 338 KčČíst recenze
6.Hyundai MP 212 4GB
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)549 KčČíst recenze

1. Sony NWZ-B183F – nejoblíbenější, náš tip

Naše hodnocení: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 Recenze Sony NWZ-B183F  Na první místo testu se probojoval model japonské značky Sony, která patří mezi nejvýznamnější světové producenty elektroniky. Tento model jistě uspokojí i velmi náročné milovníky hudby. O jeho kvalitách ostatně svědčí i obrovská obliba, která z něj činí jeden z nejprodávanějších Mp3 přehrávačů u nás. Sony NWZ-B183F se taky stal finalistou ankety „Produkt roku 2017“ pořádané portálem Heureka.cz.

Už na první pohled přehrávač zaujme krásným, velmi elegantním a přitom jednoduchým designem. Tělo je z odolného hliníku a je opatřeno akumulátorovou baterií s vysokou kapacitou – ta vám dokáže poskytnout až vynikajících 20 hodin hudby. Dobíjení je přitom opravdu bleskové a během tří minut získáte dostatek kapacity pro cca 1,5 h přehrávání.

Sony NWZ-B183F disponuje USB rozhraním, takže funguje jako klasický flash-disk. Nepotřebujete tedy žádné speciální kabely ani rozhraní. Zařízení navíc váží pouhých 30 g a disponuje FM rádiem či ekvalizérem a je opatřeno drobným, ale přehledným displejem.

Integrovaná paměť zařízení je 4 GB, což sice dnes už není úplná hitparáda, ale je to stále dost pro obrovskou haldu skladeb v úsporném Mp3 formátu. Model vyniká krásným a kvalitním zpracováním; má vše, co je potřeba; je velice praktický a v balení jsou k dispozici i sluchátka. Touto volbou tedy rozhodně nic nepokazíte.

Co potěší

 • Velmi dobrá výdrž baterie a rychlé dobíjení
 • Opravdu povedený design
 • Malé rozměry, nízká hmotnost
 • Hliníkové provedení
 • USB rozhraní

Co zamrzí

 • Menší displej
 • Menší paměť
Zjistit přesnou cenu od 1 299 Kč

2. Transcend T-Sonic 330 8GB

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

 Recenze Transcend T-Sonic 330 8GB  Přehrávač T-Sonic značky Transcend skončil sice na druhém místě – ale jen velmi těsně. Nabízí totiž vynikající možnosti za přijatelnou cenu a patří k vůbec nejprodávanějším ve své kategorii, a stal se dokonce vítězem již zmíněné ankety „Produkt roku 2017“. Podobně jako předchozí model je i tento opatřen zabudovaným USB konektorem, takže přenos skladeb z PC je maximálně jednoduchý. Napájen je rovněž akumulátorovou baterií, jejíž výdrž činí něco okolo 12 hodin přehrávání, což je velice slušné.

Do výbavy tohohle zvlášť kompaktního společníka do pohody i nepohody patří i FM rádio, diktafon, ekvalizér, OLED displej, ba i štědrá integrovaná paměť čítající 8 GB. To vše se ukrývá v „krabičce“, která váží jen cca 25 g – přehrávač se tedy uplatní i při sportování nebo jakékoli jiné činnosti a nebude vás rozhodně omezovat v pohybu.

Zařízení nabízí dobrý zvuk a ovládání je poměrně snadno zvládnutelné i pro někoho, kdo s těmito přístroji nemá větší předchozí zkušenosti. Přesto může někomu vadit nepřítomnost českého menu nebo návodu. Model je taky dodáván i se sluchátky. Jejich kvalita je ale pro většinu náročnějších uživatelů nevyhovující. Určitou nevýhodou je taky plastové, a tedy méně odolné, zpracování.

Co potěší

 • Velmi dobrý poměr ceny a kvality
 • Velká integrovaná paměť
 • USB konektor
 • Minimální hmotnost

Co zamrzí

 • Plastové provedení
 • Nízká kvalita dodaných sluchátek
 • Delší prodleva mezi skladbami
 • Chybějící menu v češtině
Přejít do obchodu od 903 Kč

3. FiiO X3 – pro náročné

Naše hodnocení: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

 Recenze FiiO X3  Pokud nedáte dopustit na vysokou kvalitu a nevadí vám, že si za ni trochu víc připlatíte, pak pro vás máme Mp3 přehrávač, který by rozhodně neměl vaší pozornosti uniknout. Jedná se o zařízení značky FiiO, ta sice pochází z Číny, což spoustě lidí nezní úplně lákavě, ale v tomto případě nejsou předsudky na místě. FiiO X3 je totiž velmi dobře zpracovaný hudební kamarád. Největší devizou je zvuk, což je u zařízení pro přehrávání hudby rozhodně zásadní faktor.

FiiO X3 nabízí vynikající audio hardware, a navíc zvládne přehrávat celou škálu formátů. Kromě samozřejmého Mp3 a WMA je to např. WAV, AAC, FLAC, OGG, ALAC nebo APE. Hudbu si tedy můžete vychutnat i v bezztrátových podobách s křišťálovým zvukem. Zařízení je dále vybaveno rozměrným, barevným TFT displejem, na kterém můžete pracovat s 10pásmovým ekvalizérem i s dalšími funkcemi. Přístroj napájí akumulátorová baterie, která disponuje kapacitou 2600 mAh a díky tomu vydrží na jediné nabití hrát až 11 hodin. Velmi potěší taky kvalitní zpracování těla přehrávače, které je z odolného hliníku.

A má FiiO X3 i nějaké mouchy? Pár se jich bohužel najde. Jednou z největších je absence integrované paměti. Zařízení je opatřeno slotem pro SD kartu, kterou si musíte obstarat sami. Na druhou stranu můžete díky tomu získat kapacitu až 128 GB. Další nevýhodou je způsob připojení k počítači, které se provádí pomocí USB kabelu (ten je součástí balení) – to není příliš pohodlné ani praktické. Se 120 g navíc X3 nepatří mezi nejkompaktnější přístroje svého druhu.

Co potěší

 • Vynikající zvukový hardware
 • Podpora mnoha audio formátů
 • Kvalitní technické zpracování
 • Rozměrný displej
 • Řada funkcí

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Chybí integrovaná paměť
 • Připojení kabelem
Přejít do obchodu od 4 990 Kč

4. Transcend MP350 8GB

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

 Recenze Transcend MP350 8GB  Značka Transcend patří ke světovým lídrům mezi výrobci datových zařízení, počítačových příslušenství a Mp3 přehrávačů. Není tedy divu, že se do našeho žebříčku dostali hned dva její zástupci. Model MP350 si ale ve srovnání vedl přece jen hůře než výše recenzovaný T-Sonic 330. Je to nicméně pochopitelné, protože jde o starší model. V roce 2015 ale patřil k nejprodávanějším a oblibě se těší dodnes.

Toto zařízení o hmotnosti pouhých 22 g je ideální pro poslech hudby při sportu nebo práci a akumulátorová baterie může nabídnout více než solidní kapacitu, která zajistí až 16 hodin přehrávání. Do přístroje přitom můžete nahrát hudbu v dnes již tradičních formátech Mp3, WAV a WMA. Model je vybaven taky OLED displejem, na kterém můžete například využít nastavitelného zvukového ekvalizéru. Zvukově je MP350 celkově na výborné úrovni. Samozřejmostí je i diktafon a možnost využít ID3 tagy.

Velkou výhodou je taky integrovaná paměť poskytující 8 GB prostoru, což by mělo uspokojit i náročnější posluchače. Ačkoli se MP350 umístil v testu Mp3 přehrávačů až na čtvrtém místě, jde o variantu, která rozhodně stojí za úvahu.

Co potěší

 • Velmi kompaktní provedení
 • Vysokokapacitní paměť
 • Vynikající výdrž baterie
 • Dobrý zvuk

Co zamrzí

 • Tužší tlačítka
 • Propojení s PC přes kabel
 • Chybí FM rádio
 • Nižší celková hlasitost
Přejít do obchodu od 828 Kč

5. Sony NWZ-WS413 4GB – nejlepší na sport

Naše hodnocení: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

 Recenze Sony NWZ-WS413 4GB  Pro páté místo naší recenze Mp3 přehrávačů jsme vybrali jednu perličku šitou přímo na míru pro vášnivé sportovce. Sony NWZ-WS413 4GB nadchne milovníky takřka jakékoli indoor nebo outdoor disciplíny. A to včetně těch, o nichž jste si do teď mysleli, že jsou s poslechem hudby ve sluchátcích neslučitelné. Toto zařízení je totiž přímo zkonstruováno pro používání v extrémních podmínkách.

Kam tedy můžete s přehrávačem vyrazit? Klidně do mrazu až -5°C nebo do horka až 45°C. Kromě toho je samozřejmě vodotěsný a hudbu tak můžete klidně poslouchat i při plavání – a to třeba i při plavání v moři, protože mu nevadí ani slaná voda. Potopit se můžete až do dvou metrů. Stejně tak je odolný vůči drobným částečkám, jako je prach, písek a podobně. Hmotnost zařízení je přitom pouhých 32 g.

Tento přehrávač tvoří nedílný celek se sluchátky a dobíjení i přenos dat probíhá pomocí USB konektoru. Akumulátorová baterie nabídne solidní výdrž okolo 12 hodin a jen 3 minuty nabíjení stačí, abyste získali další hodinu poslechu. To rozhodně oceníte, pokud se stane, že baterii zapomenete plně nabít a budete třeba spěchat do práce nebo na trénink. Zařízení navíc přehrává nejenom Mp3 a WMA soubory, ale podporuje i formáty jako AAC využívající bezztrátovou PLCM technologii. Přístroj je vybaven integrovanou pamětí o velikosti 4 GB.

Model Sony NWZ-WS413 4GB je velmi specifický a opravdu jej využijí především sportovci. Pro běžné použití je tato varianta vzhledem k vysoké ceně poměrně málo komfortní, co se týče funkcí a možností.

Co potěší

 • Miniaturní provedení
 • Ideální volba pro sportovce do náročného prostředí
 • Vodotěsný
 • Přehrává i bezztrátový formát AAC

Co zamrzí

 • Chybí displej
 • Žádné zvláštní funkce
 • Vyšší cena
 • Slabší basy a celková hlasitost
Přejít do obchodu od 2 338 Kč

6. Hyundai MP 212 4GB – cenový tip

Naše hodnocení: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

 Recenze Hyundai MP 212 4GB  Pokud na Mp3 přehrávač nemáte obzvlášť vysoké nároky a hledáte především cenově dostupnou variantu, která vám poskytne hudební zábavu na delší cesty nebo pro chvíle nudy, máme pro vás zajímavý cenový tip. Model Hyundai MP 212 pořídíte velmi levně a je tak jednoduchý, jak jen může být. Může být tedy ideální volbou, i pokud si příliš nerozumíte se složitými, moderními zařízeními.

Kromě jednoduchosti a velmi nízké ceny jsou další zásadní výhodou tohoto zařízení jeho miniaturní rozměry – a to 3 x 4 x 1 cm při hmotnosti okolo 45 g. Pro vyšší praktičnost je opatřen klipem, který umožní jeho připnutí za opasek nebo jinou část oděvu. Tělo přístroje je přitom zpracováno kvalitně a odolně, z hliníku. Tento drobek je tedy výbornou volbou i pro sport.

Hyundai MP 212 je osazen integrovanou akumulátorovou baterií. Ta sice nenabízí závratnou kapacitu, ale pro 5 hodin nepřetržitého poslechu vystačí. Oželet budete muset i jakékoli zvláštní funkce anebo podporu speciálních formátů. Přehrávač skutečně slouží pouze pro poslech hudby v Mp3, přičemž datový přenos probíhá prostřednictvím rozhraní USB 2.0. Využít můžete integrovanou paměť o slušné kapacitě 4 GB.

Tento malý přehrávač už nepatří mezi nejmladší modely, ale stále se řadí k nejpraktičtějším, nejjednodušším a v neposlední řadě k nejlevnějším. Proto mu možná odpustíte absenci různých funkcí, displeje nebo celkově nižší hlasitost, která jej předurčuje pro použití spíše v klidnějším prostředí.

Co potěší

 • Velmi dobrá cena
 • Minimální rozměry, praktické provedení
 • Jednoduchost

Co zamrzí

 • Absence displeje a zvláštních funkcí
 • Slabší výdrž baterie
 • Nižší celková hlasitost a kvalita zvuku
Přejít do obchodu od 549 Kč

Hledáte další produkty ke kvalitní produkci hudby? Mrkněte na nejlepší bluetooth reproduktory nebo soundbary, které rozezní každý byt k dokonalým tónům.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového mp3 přehrávače. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího mp3 přehrávače.