Recenze 9+ nejlepších bezdrátových Bluetooth reproduktorů 2022

Bezdratový reproduktor JBL Charge 3 Když si chcete koupit nový bezdrátový reproduktor, hledání toho pravého modelu a značky může být pro laika těžké. Musíte zvážit celou řadu faktorů – od přenositelnosti, hmotnosti, ceny, kvality zvuku a značky až po další parametry. A to není vůbec jednoduché.

Takže jsme za vás vybrali některé z nejlepších bezdrátových reproduktorů na trhu, u nichž si myslíme, že stojí za to dát za ně vaše peníze v porovnání poměru ceny a výkonu a srovnali jsme je do přehledného žebříčku, kde jsme každému modelu přidali naše hodnocení. Doufáme, že bez ohledu na to, co právě hledáte, se u nás necháte inspirovat kvalitními modely bezdrátových reproduktorů s bluetooth a vyberte si to pravé přesně pro vás.

Recenze 9 nejlepších bezdrátových reproduktorů s Bluetooth právě začíná.

Porovnání nejlepších bezdrátových reproduktorů s Bluetooth

Název produktuHodnoceníInfoCenaRecenze
1.Sonos Move
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší bluetooth reproduktor 
Bluetooth reproduktor aktivní, Bluetooth, Wi-Fi, Multiroom, AirPlay, hlasový asistent, mikrofon, Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Google Play Music, YouTube Premium, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 11 h
11000 Kč Zjistit cenu
2.JBL Charge 5
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší do 5000 Kč 
Bluetooth reproduktor aktivní, o výkonu 40W, frekvenční rozsah od 65 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 5.1, USB napájení, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 20 h
4800 Kč Zjistit cenu
3.Logitech Ultimate Ears Boom 3
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Nejlepší do 3000 Kč 
Přenosný reproduktor / Bluetooth / 15 hodin / 360° zvuk / vodotěsný / Apple Music / Deezer
3000 Kč Zjistit cenu
4.JBL Flip 6
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejlepší do 4000 Kč 
Bluetooth reproduktor aktivní, o výkonu 30W, frekvenční rozsah od 63 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 5.1, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 12 h
3700 Kč Zjistit cenu
5.JBL Xtreme 2
5 out of 5 stars (5 / 5) Nejhlasitější bezdrátový reproduktor 
Bluetooth reproduktor aktivní, o výkonu 40W, frekvenční rozsah od 55 Hz do 20000 Hz, Bluetooth 4.2, certifikace IPX7, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 15 h
5300 Kč Zjistit cenu
6.Marshall Kilburn II
5 out of 5 stars (5 / 5) Nezaměnitelný design 
Bluetooth reproduktor aktivní, o výkonu 36W, frekvenční rozsah od 52 Hz do 20000 Hz, 3,5mm jack, Bluetooth 5.0, certifikace IPX2, podpora aptX, výdrž baterie 20 h
6300 Kč Zjistit cenu
7.Bose Portable Home Speaker
5 out of 5 stars (5 / 5) Kvalitní volba pro náročné 
Bluetooth reproduktor aktivní, Bluetooth, Wi-Fi, hlasový asistent, Spotify, Deezer, výdrž baterie 12 h
9000 Kč Zjistit cenu
8.Sony SRS-XB23
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Skvěle hodnoceno 
Bluetooth reproduktor aktivní, Bluetooth 5.0, hlasový asistent, mikrofon, certifikace IPX7, podpora AAC, LDAC a SBC, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 12 h
2600 Kč Zjistit cenu
9.Niceboy RAZE 3
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Nejlepší do 2000 Kč 
Bluetooth reproduktor aktivní, o výkonu 50W, frekvenční rozsah od 65 Hz do 20000 Hz, 3,5mm jack, AUX, Bluetooth 5.0, mikrofon, podpora SBC, rádio, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 15 h
2000 Kč Zjistit cenu

Jak vybrat bezdrátový Bluetooth reproduktor?

Recenze Bluetooth reproduktorů jsou za námi a je čas podívat se na to, podle jakých faktorů a parametrů se orientovat při výběru těchto zařízení. Důležitou roli bude hrát způsob použití reproduktoru a taky nároky na kvalitu a sílu zvuku. Dále se zaměříme i na způsob přenosu signálu a nabídneme i další rady a informace pro úspěšný nákup, včetně shrnutí základních cenových kategorií a jejich nabídky.

Výběr bezdrátového reproduktoru podle použití

Bezdrátové modely jsou už z principu vhodné pro častější přenášení a různorodé použití. Přesto ne každý výrobek dobře obstojí za všech okolností a v jakýchkoli podmínkách. Důležitou roli bude hrát odolnost vůči vodě, prachu a poškození, ale taky rozměry, hmotnost apod.

 • Cestovní zařízení – Ať už se chystáte na pěší túru s nocováním pod širákem, nebo cesty po světě – s hudbou to je vždycky líp. Cestovní model by měl být především lehký a kompaktní. Ocenit můžete modely s nejdelší stranou pod 20 cm a hmotností i pod půl kg. Zvukový výkon pochopitelně nebude kdovíjak silný, ale to ani není zásadní požadavek. Důležitá ale může být voděodolnost, dostatečná odolnost vůči prachu a pevnější konstrukce.
 • Party model – Na party je důležitá především dostatečná hlasitost a taky výdrž baterie. Lze tomu do jisté míry podřídit i čistotu zvuku (protože hudba stejně poslouží jen jako kulisa). Výhodou je možnost synchronizace s dalšími reproduktory. Pokud plánujete party venku nebo u bazénu, je důležitá i voděodolnost.
 • Domácí reproduktor – Jelikož ho zřejmě nebudete tak často přenášet, nemusíte úplně tlačit na minimální hmotnost a rozměry. Díky tomu se můžete rozšoupnout, pokud jde o výkon a kvalitu zvukové reprodukce, což je v tomto případě zásadní. Doma si jistě chcete vychutnat hudbu na určité úrovni. Důležitou roli může hrát i design. Naopak nemusí být nutné vyšší krytí vůči vodě apod.

Výkon a reprodukce

Jaké parametry a vlastnosti sledovat, pokud jde o samotnou úroveň zvukové reprodukce?

 • Výkon RMS – Jde o jmenovitý výkon reproduktoru a jeden z nejdůležitějších parametrů. Ovlivní především sílu, ale i kvalitu a vyváženost zvuku (basy nezaostávají za středními linkami apod.). U přenosných modelů se můžete setkat s velmi slabými zařízeními do 10 W. Ty jsou opravdu vhodné především pro cestovní a „nouzové“ použití. Většina Bluetooth reproduktorů ale nabízí výkon do 30 W – zde lze najít varianty pro různé užití. Nad 30 W už můžeme mluvit o výrobcích vhodných pro kvalitní poslech, které navíc dosáhnou i poměrně vysoké hlasitosti.
 • Citlivost – Udává se v dB čili decibelech a vyjadřuje akustický tlak při výkonu 1 W na vzdálenost 1 m v ose reproduktoru. To zní dost abstraktně, takže stačí vědět, že čím vyšší citlivost, tím větší hlasitosti zařízení dosáhne. U kompaktních přenosných modelů můžeme mluvit o slušných hodnotách při citlivosti 80 dB a více.

Párty bezdrátové reproduktory

Baterie

Současné modely přenosných reproduktorů využívají prakticky výhradně akumulátory typu Li-Ion s vysokou kapacitou. Některé lze proto použít i jako powerbanky. Výdrž hraní se nejčastěji pohybuje cca od 10 do 20 hodin. Záleží nejen na kapacitě baterie, ale i výkonu reproduktoru – čím je vyšší, tím větší nároky jsou na akumulátor kladeny, takže roste cena i hmotnost zařízení.

Přenos signálu

V našem článku jsme se zaměřili na Bluetooth reproduktory. Rozhraní přenosu ale může být i jiné.

 • Bluetooth – U drtivé většiny přenosných zařízení. Spolehlivé a jednoduché řešení s dosahem i přes 10 m.
 • NFC – Rychlejší a bezpečnější přenos, avšak pouze na minimální vzdálenost (pár cm).
 • Wi-Fi – Neomezený dosah, vysoká rychlost a kvalita přenosu.

Konektivita

Jak a k čemu je možné přenosné reproduktory připojit? Zde jsou možnosti, které jsou u současných modelů běžné.

 • Jack 3,5 mm, AUX – Klasická sluchátková zdířka. Přítomná je takřka u všech modelů pro soukromý poslech se sluchátky anebo drátové propojení s mobilním zařízením.
 • USB – Ani tento port nesmí chybět. Zařízení se přes něj nabíjí a případně je nutný pro prvotní spárování s mobilním telefonem nebo tabletem apod.
 • MicroSD – Některé reproduktory mají dokonce integrovanou paměť, kam je možné uložit hudbu, anebo je možné k nim připojit i vysokokapacitní SD kartu.

Bezdrátový reproduktor Marshall

Ceny Bluetooth reproduktorů

Jak je to u přenosných reproduktorů s cenami? Pořídit se dají v poměrně širokém rozpětí, a proto se podíváme s jakou investicí počítat a jaké vlastnosti a možnosti v dané cenové kategorii očekávat, abyste nebyli rozčarovaní.

Přenosné reproduktory do 2000 Kč

Do 2000 Kč lze mluvit o dostupných zařízeních, ale rozhodně se můžete těšit na poměrně slušný výběr. Většinou půjde o méně výkonná zařízení vhodná na cesty nebo menší party a zvuková kvalita bude odpovídat ceně. Naopak výdrž baterie může být docela vysoká.

Přenosné reproduktory do 5000 Kč

Dalo by se mluvit o střední kategorii. Najdete zde už i značkové modely s velmi kvalitní reprodukcí. Do této kategorie spadá i většina nejprodávanějších přenosných reproduktorů současnosti.

Přenosné reproduktory nad 5000 Kč

Vyšší třída přenosných reproduktorů, které jsou určeny pro náročnější posluchače. Obvykle jsou vhodné především pro domácí použití, ale samozřejmě se zde najdou i různé party modely a podobně. Kvalita reprodukce je na velmi vysoké úrovni.

Testované bezdrátové reproduktory v naší redakci

 1. Recenze Lamax MusiCan1 – levný a slušně hrající

Nejlepší značky bezdrátových Bluetooth reproduktorů

 1. JBL – společnost má na svém kontě několik druhů bezdrátových reproduktorů a dlouhodobě patří mezi nejlépe hodnocené nejen v ČR, ale i ve světě. Společnost JBL nyní vlastní Samsung a spravuje ji společnost Harman International. Za nás jsou reproduktory JBL jasnou volbou.
 2. Sonos – pokud je v poslední době vidět nějaký boom, tak je to u společnosti Sonos. Ta vyrábí kvalitní audio produkty, třeba jako soundbary, ale také velmi kvalitní bezdrátové reproduktory. Společnost vznikla teprve v roce 2002, ale už teď patří mezi ceněné firmy. Cena produktů je vzhledem ke kvalitě trochu vyšší.
 3. BOSE – High-end značka pro náročnější zákazníky, jejichž produkty znají zákazníci prémiových automobilů. I bezdrátové reproduktory této značky patří k tomu nejlepšímu na trhu. Cena je však vyšší, proto doporučujeme spíše náročnějším zákazníkům, kteří značku BOSE již dobře znají.
 4. Ultimate Ears (UE) – Především v USA je tato značka na přední příčce popularity. Její zákazníci si produkty chválí. U nás je také k dostání a recenze zákazníků nevypadají vůbec špatně.
 5. Sony – značka patří mezi průkopníky a na trhu má své místo už několik desítek let. Světová legenda má v nabídce několik bezdrátových reproduktorů v různých cenových relacích tak, aby si vybral opravdu každý. Její produkty lze doporučit, patří ke kvalitě.
 6. Bang & Olufsen – další značky, jejíž ozvučení znají zákazníci automobilek Audi, Mercedes, BMW či Aston Martin. Její produkty jsou velmi kvalitní. Jejich cena je o něco vyšší. Jedná se o dánskou společnost založenou již v roce 1925, nyní však patří pod dceřinou společnost Samsungu – Harmon International.
 7. Niceboy – značka vznikla teprve v roce 2016. Nyní ji však můžeme najít mimo ČR v dalších zemích Evropy. Její bezdrátové reproduktory mají dobrý poměr cena a kvality. Patří spíše mezi levnější a doporučujeme je spíše nenáročným zákazníkům. Jejich řadu RAZE pořídíte už od 500 Kč. V nabídce jsou také party reproduktory.

Nejprodávanější bluetooth reproduktory na trhu

Nejprodávanější bezdrátové bluetooth reproduktory dle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového bezdrátového reproduktoru. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího bezdrátového reproduktoru s Bluetooth.